Уїнстон Черчілль - Друга світова війна (Том 5-6)

Черчілль Вінстон

Друга світова війна (Том 5-6)

Уїнстон Черчілль

Друга світова війна. Книга 3: томи 5,6

том 5

кільце змикається

Передмова

Частина перша. Перемога над Італією

Глава перша. Панування на морях

Глава друга. завоювання Сицилії

Глава третя. падіння Муссоліні

Глава четверта. Вперед, на захід

Глава п'ята. Квебекская конференція

Глава шоста. Італія: перемир'я

Глава сьома. Знову в Білому домі

Глава восьма. Битва у Салерно

Глава дев'ята. знову вдома

Глава десята. Напружені відносини з генералом де Голлем

Глава одинадцята. зламана вісь

Глава дванадцята. втрата островів

Глава тринадцята. Секретна зброя Гітлера

Глава чотирнадцята. Тупик на третьому фронті

Розділ п'ятнадцятий. Знову арктичні конвої

Глава шістнадцята. Конференція міністрів закордонних справ в Москві

Глава сімнадцята. Зустріч "трьох" наближається

Частина друга. Від Тегерана до Риму

Глава перша. Каїр

Глава друга. Тегеран: відкриття конференції

Глава третя. Бесіди і наради

Глава четверта. Тегеран: важкі проблеми

Глава п'ята. Тегеран: висновок

Глава шоста. Знову Каїр: верховне командування

Глава сьома. Серед руїн Карфагена

Глава восьма. У Маракеші

Глава дев'ята. Маршал Тіто і Югославія

Глава десята. Удар в Анціо

Глава одинадцята. Італія: Кассіно

Глава дванадцята. Посилення повітряного настання

Глава тринадцята. Ускладнення в Греції

Глава чотирнадцята. Бірма і Тихий океан

Розділ п'ятнадцятий. Стратегія у війні проти Японії

Глава шістнадцята. Підготовка до операції "Оверлорд"

Глава сімнадцята. Рим

Глава вісімнадцята. напередодні

ПЕРЕДМОВА

У томі "Поворот долі" я описував вирішальний поворот на краще в нашій долі, яким ознаменувалися зима 1942 року і весна 1943 року. У томі "Кільце замикається" розповідається про наступний рік війни, з червня 1943 р по червень 1944 року. Завдяки панівному становищу на океанах, усунення загрози підводних човнів і посилюється перевазі в повітрі західні союзники змогли завоювати Сицилію і вторгнутися в Італію. В результаті Муссоліні був повалений і італійська нація перейшла на нашу сторону. Гітлер з групою окупованих їм країн виявився в ізоляції, і в результаті потужного наступу Росії зі сходу навколо нього зімкнулося кільце. У той же час Японія змушена була перейти тоді до оборони, марно намагаючись утримати захоплені нею великі території.

Об'єднаним Націям загрожувало вже не поразка, а нічийний результат. Перед ними стояла серйозна задача вторгнення на територію двох агресорів і звільнення поневолених ними народів. Ця міжнародна проблема розглядалася на конференціях представників Великобританії та Сполучених Штатів в Квебеку і Вашингтоні влітку і на Потрійної конференції в Тегерані в листопаді. У нас не було ніяких розбіжностей як з метою, так і в намірі віддати всі сили спільній справі. Серйозні розбіжності в думках щодо методів і того, на що слід було зробити більший упор, були неминучі тому, що три партнера, природно, підходили до прийняття необхідних рішень з різних точок зору. Я збираюся розповісти, як було досягнуто згоди з усіх найважливіших питань. Ми підходимо, таким чином, до періоду звільнення Риму, до передодня форсування англійцями і американцями Ла-Маншу і висадки в Нормандії.

Я дотримуюся такого ж методу, як і в попередніх томах. Я намагаюся лише внести свою лепту в опис історичних подій з точки зору англійської прем'єр-міністра і міністра оборони. Я спираюся при цьому на свої директиви, телеграми і протоколи, написані в той саме період, а не після доконаних подій. Висловлювалися побажання, щоб були включені також відповіді на багато з цих документів. Я, навпаки, вважав за потрібне скорочувати і відбирати матеріал для цього тому в ще більшому ступені, ніж раніше. Став вже необхідний завершальний том, який завершив би історію. Тому я можу лише вибачитися перед тими, хто, може бути, вважає, що їхня точка зору відображена мною в повному обсязі.

З тих пір як відбулися викладені тут події, минуло більше семи років. Багато що змінилося в міжнародних відносинах. Між колишніми товаришами виникли глибокі розбіжності. Згустилися нові і, можливо, більш похмурі хмари. Колишні вороги стали друзями і навіть союзниками. У цьому світлі деякі з думок і виразів, що містяться в телеграмах, протоколах і звітах про конференціях, можуть дивно звучати для іноземних читачів. Я можу тільки нагадати їм, що ці документи мають історичну цінність і що тоді ми вели запеклу і страшну війну. Коли люди борються за своє життя, вони часто не схильні дотримуватися ввічливість по відношенню до тих, хто намагається їх знищити. З іншого боку, спроба пом'якшити всі різкі висловлювання на адресу країн, що були у ті дні ворожими, виключила б можливість правдивого зображення подій. Час і істина це великі цілителі. Уїнстон С. Черчилль Чартуелл, Уестерхем, Кент. 1 вересня 1951 року

МОРАЛЬ ЦЬОГО ПРАЦІ У ВІЙНІ - РІШУЧІСТЬ В ПОРАЗКУ - МУЖНІСТЬ У ПЕРЕМОГИ - великодушність У СВІТІ - ДОБРА ВОЛЯ

ТЕМА ЦЬОГО TOMA

ЯК нацистською Німеччиною була ізольована і піддали штурмують зусебіч

Частина перша

ПЕРЕМОГА НАД ІТАЛІЄЮ

Глава перша

панування на морях

Гуадалканал і Нова Гвінея

Попередні томи підвели нас до того моменту, коли агресори як в Європі, так і в Азії були змушені перейти до оборони. У лютому 1943 року Сталінград ознаменував собою поворот подій в Росії 1. До травня всі німецькі та італійські війська на Африканському континенті були знищені або взяті в полон. За рік до цього перемоги американців в Кораловому морі і на острові Мідуей поклали кінець японської експансії в Тихому океані. Австралія і Нова Зеландія позбулися загрози вторгнення. Тепер в Європі держави осі повинні були очікувати англо-американського вторгнення, яке було так давно задумано. Збройні сили Сполучених Штатів з кожним місяцем збільшували чисельність і покращували свою бойову підготовку. Однак західні союзники не змогли б завдати удару по гітлерівській Європі та ін

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация