алкоголізм

  1. Історія алкоголю:
  2. Іслам і алкоголь
  3. В Ісламі строго заборонено вживання спиртного
  4. розвиток алкоголізму
  5. шкода алкоголю
  6. продаж спиртного
  7. стан алкоголіка
  8. Як бути?
  9. Боротьба з пияцтвом

Алкоголь (alcohol) - C2H5OH. Класифікація за дією: депресанти. Алкоголь (від араб. Аль-кухуль) - це безбарвна летюча рідина, що отримується при ферментації цукрів. Володіє інтоксіцірующім впливом на деякі форми життя. У хімії алкоголем називається одноатомний спирт (наприклад: металевий, етиловий, пропіловий спирти). Алкогольні напої - це збірна назва для напоїв, що містять етиловий спирт. Наркотична залежність від таких напоїв називається алкоголізмом.

Історія алкоголю:

викрадач розуму

Так називають алкоголь з давніх часів. Перша згадка про якийсь дистильованому вигляді "алкоголю" (етанолу) зустрічається в IV ст. н. е. в писаннях китайського алхіміка Ге Хуна. Обговорюючи рецепти виготовлення кіноварі, Ге Хун зауважує: "Вони подібні провину, Переброди один раз; це неможливо порівняти з чистим, прозорим вином, яке перебродило 9 разів". Можливо, виноробство виникло ще до початку культурного землеробства. Так, відомий мандрівник М.М. Миклухо-Маклай спостерігав папуасів Нової Гвінеї, що не вміли ще добувати вогонь, але що знали вже прийоми готування хмільних напоїв.

Чистий спирт почали одержувати в 6-7 століттях і назвали його "одурманюючий". Перша пляшка горілки вийшла в 860 році. Перегонка вина для одержання спирту різко збільшила пияцтво. На Заході відкриття дистильованого алкоголю (етанолу) приписувалося алхімікові Раймонду Луллію і його сучасника Арнольду де Вілланова.

З тих пір міцні алкогольні напої швидко поширилися по країнах світу, насамперед, за рахунок постійно зростаючого промислового виробництва алкоголю з дешевої сировини (картоплі, відходів цукрового виробництва і т.п.). Алкоголь настільки швидко ввійшов у побут, що практично не один художник, письменник або поет не обходив цю тему. Така картина пияцтва на полотнах старих голландських, італійських, іспанських і німецьких художників. Злу силу алкоголізму розуміли багато передових людей свого часу. Відомий реформатор тих років Мартін Лютер писав: "Кожна країна повинна мати свого диявола, наш німецький диявол - добра бочка вина".

Поширення пияцтва на Русі пов'язано з політикою панівних класів. З 16-го сторіччя почалося масове завезення через кордон горілки і вина. При Івані IV і Борисі Годунові засновуються "Царьов шинки", що приносять масу грошей у скарбницю. Проте, вже тоді намагалися обмежити споживання спиртних напоїв. Так у 1652 році вийшов указ "продавати горілку по одній чарці людині". Заборонялося видавати вино питущим, а також усім під час постів, по середах, п'ятницях і неділях. Однак через фінансові причини незабаром було внесене виправлення: "щоб великого государя скарбниці учинити прибуток, що п'ють з кружечного дворі не відганяти", чим фактично підтримувалося пияцтво. З 1894 року продаж горілки став царською монополією.

У Радянському Союзі теж була введена монополія на алкогольну продукцію. Надходження до бюджету від алкоголю тоді становили до 30%.

Але в СРСР річне споживання спирту на людину становило 12 л, а зараз в Росії цей показник наблизився до 18 л при світовій нормі в 8 л. Дані по споживанню спирту на душу населення в Росії з урахуванням всіх жителів країни, включаючи немовлят і людей похилого віку, показує, що з урахуванням нелегального обороту спиртовмісної продукції середньостатистичний росіянин вживає близько 18 літрів алкоголю на рік.

За оцінками Всесвітньої організації охорони здоров'я, споживання алкоголю, що перевищує 8 літрів в рік на людину, небезпечно для здоров'я населення. При цьому кожен додатковий літр понад цю межу пов'язаний з скороченням тривалості життя на 11 місяців для чоловіків і на 4 місяці - для жінок.

Іслам і алкоголь

Добре відомо, що іслам забороняє споживання алкоголю. Деяким здається, що це пережиток тих часів, коли люди ще не знали сучасних алкогольних напоїв, або ж що ця заборона є насильством над людьми. Іншим це здається ідеальним рішенням алкогольних проблем, і вони вимагають негайного введення "сухого закону" за прикладом ряду мусульманських країн. І тих і інших об'єднує незнання того, як і чому в Ісламі алкоголь заборонений.

В Ісламі строго заборонено вживання спиртного

Поетапно в Священному Корані були послані Творцем аяти про заборону спиртного. Спочатку було сказано, що в винопиття є певна користь і шкода, але шкоди більше, ніж користі. Після цього аята багато мусульман відмовилися від алкоголю, але, звичайно, залишилися і такі, хто вхопилися за слова про користь вина і продовжували вживати його.

Через деякий час один із сподвижників Пророка Мухаммада Абдурахман ібн АВФ якось скликав на свято безліч мусульман. Серед частування було і вино. Настав час вечірнього намазу, і гості призначили імамом одного з співтрапезників. Він був уже напідпитку і тому суру "Кафірун" прочитав так: "О, невірні! Я буду молитися тому, чому моліться ви" замість: "О, невірні! Я не буду молитися тому, чому моліться ви". Після цього кричущого випадку був посланий наступний аят:

يا أيها الذين آمنوا لا تقربوا الصلاة وأنتم سكارى حتى تعلموا ما تقولون

«О ті, які увірували! Чи не наближайтеся до молитви, будучи п'яними, поки не станете розуміти те, що вимовляєте ... »(сура Ан-Ніса' аят 43)

Перш ніж була оголошена заборона на все п'янкі кошти, стало принаймні непристойним, неналежним для мусульманина вставати на молитву в такому стані. Оскільки саме молитва (намаз) є єдиною можливістю і привілеєм, що дозволяє нам, сконцентрувавши всі свої думки, наміри і духовні сили, звернутися до Всевишнього з глибоким благоговінням і повагою.

А потім Останній удар по вину було завдано під час бенкету, в якому брали участь мухаджири (мекканці) і ансари (мединцем), де подавалося спиртне. Напившись, вони стали вихвалятися один перед одним, а потім затіяли бійку, використовуючи як зброю обгризені кістки зі столу. Коли вони схаменулися, а ефект сп'яніння вже пройшов, то соромно було досконалого, відчуваючи себе винними і грішними. І в той момент була послана сура Корану, що проголосила, що азартні ігри та спиртні напої відтепер і назавжди заборонені для всіх мусульман. Всевишній сказав:

يا أيها الذين آمنوا إنما الخمر والميسر والأنصاب والأزلام رجس من عمل الشيطان فاجتنبوه لعلكم تفلحون

«О, віруючі, спиртні напої, азартні ігри, камені - ідоли, гадальні кошти є нечистю шайтана. Тримайтеся подалі від них, і ви знайдете порятунок »(Сура« Маіда », аят 90).

Зверніть увагу, Аллах не говорить: «Не пийте, не робіть». Він каже: «Тримайтеся подалі, не наближайтеся до цього». Пророк (хай благословить його Аллах і вітає) зажадав від жителів Медіни винести все вино, що зберігалося у них вдома, і сам ножем розрізав шкіряні бурдюки, наповнені вином. В той день Пророк (хай благословить його Аллах і вітає) сказав свою знамениту хадис, яким він прокляв вино, тих, хто п'є, жене, торгує або навіть тільки подає його на стіл. Таким чином, протягом одного-двох днів все населення міста перетворилося в непитущих, і найбільш вдала кампанія, коли-небудь робити людиною проти алкоголізму, була дивним чином виграна. З тих пір і до цього дня, мусульмани всього світу є групою, найменш схильною до алкоголю і пов'язаних з ним проблемами. Незважаючи на їх приналежність різних націй і культур, проте більшість їх зберегло свою стриманість до алкоголю протягом століть. Всевишній створив людину і звеличив його, наділивши розумом. У Священному Корані сказано: «Воістину Ми створили людину за кращим образом» (Сура «ат-Тін», аят 4).

ولقد كرمنا بني آدم وحملناهم في البر والبحر ورزقناهم من الطيبات وفضلناهم على كثير ممن خلقنا تفضيلا

«Ми дійсно зробили людини почесним і славним, Ми возили його по суші і по морю. Наділили різними благами і зробили вище багатьох істот, яких Ми створили раніше »(Сура« Ісра », аят 70).

Одним з обов'язків людини є охорона власного інтелекту, здоров'я і життя. За це людина понесе відповідальність в День Суду. Все те, що приносить шкоду здоров'ю людини, одурманює розум, є забороненим.

Людині, яка вважає себе мусульманином, цього веління Всевишнього має бути достатньо. Той, хто не вважає їх забороненими, виходить за рамки Ісламу.

Всевишній пояснює в Священному Корані, якою має бути позиція справжнього мусульманина:

إنما كان قول المؤمنين إذا دعوا إلى الله ورسوله ليحكم بينهم أن يقولوا سمعنا وأطعنا وأولئك هم المفلحون

«Коли юдеїв, (Мумина) повідомляється веління Всевишнього і Його Посланника, коли їх закликають до Ісламу, вони повинні сказати:« Слухаємо і покоряємося »(сура« Нур », аят 51).

«Для народу, який служить Єдиному Аллаху, не може бути важливішого веління, ніж веління Всевишнього Аллаха» (Сура «Маіда», аят 50).

Всевишній сказав:

إنما يريد الشيطان أن يوقع بينكم العداوة والبغضاء في الخمر والميسر ويصدكم عن ذكر الله وعن الصلاة فهل أنتم منتهون

«Шайтан за допомогою спиртного і азартних ігор хоче посіяти між вами ворожнечу і ненависть, він хоче, щоб ви перестали згадувати Аллаха і здійснювати намаз. Ви не залишаєте ця справа? »(Залиште це) (сура« Маіда », аят 91).

Передають зі слів Абдуллаха Умара, нехай буде задоволений Аллах ними обома, що Посланник Аллаха (хай благословить його Аллах і вітає), сказав «Для того, хто пив вино в цьому світі і не покаявся в цьому, в світі вічному воно буде забороненим» ( аль-Бухарі). Існує безліч інших висловлювань Пророка Мухаммада (хай благословить його Аллах і вітає) про шкоду вина: "Той, хто любить випити, буде позбавлений райського блаженства"; "Людина, що випив раз, позбавляється нагород сорокаденного намазу, і якщо помре в цей час, то потрапить у Пекло".

Передають зі слів Абу Хурайри, нехай буде задоволений ним Аллах, що Пророк (хай благословить його Аллах і вітає) сказав: «Коли перелюбник перелюб, віруючим він не є, і коли хто-небудь п'є вино, віруючим він не є, і коли злодій здійснює крадіжку, віруючим він не є »(аль-Бухарі).

У хадисі Пророк Мухаммад (хай благословить його Аллах і вітає) сказав: "все п'янке Хамр, а всякий Хамр заборонений" (Муслім).

Передають зі зірвемо Абу Аміра аль-Ашари, нехай буде задоволений ним Аллах, що він чув, як Пророк (хай благословить його Аллах і вітає) сказав: «Обов'язково з'являться люди з числа членів моєї громади, які стануть вважати дозволеним перелюбу, носіння шовку, вживання вина і використання музичних інструментів. І деякі з них оселяться у краю високої гори, а ввечері до них приженуть їх худобу і прийде до них бідняк, щоб вони допомогли йому в його потреби, а вони скажуть: "Повертайся до нас завтра", але вночі Аллах знищить частину з них, обрушивши на них цю гору, інших же зверне в мавп і свиней, і вони залишаться в такому вигляді до самого Дня воскресіння ».

розвиток алкоголізму

Алкоголізм - це важке захворювання, що викликається вживанням спиртних напоїв, яке важко піддається лікуванню. При тривалому прийомі спиртних напоїв розвивається хронічний алкоголізм, що має свою клінічну картину, яка варіюється за ступенем, але з характерною для всіх питущих особливістю - вони прагнуть знайти привід для випивки, а якщо приводу немає - п'ють без нього.

Експериментів і спостережень над питущими людьми встановлено, що отруйність алкоголю тим сильніше, чим вище його концентрація. Цим пояснюється несприятливий вплив міцних алкогольних «напоїв» на розвиток алкоголізму.

Як всяка отрута, алкоголь, прийнятий в певній дозі, призводить до смертельного результату. Шляхом численних експериментів встановлена ​​найменша кількість отрути з розрахунку на кілограм ваги тіла, яке необхідно для отруєння і загибелі тварини. Це так званий токсичний еквівалент. Зі спостережень над отруєнням людей етиловим алкоголем виведений токсичний еквівалент і для людини. Він дорівнює 7-8 м Для людини в 64 кг смертельна доза буде рівна 500 г чистого алкоголю.

Питуща людина набуває різні хвороби нервової системи, серця, печінки, нирок, шлунка, легень і т.д. Кінцевим пунктом для людей, що вживають алкоголь, стали лікарні, в'язниці і кладовища. Їх сімейне життя повне бід і нещасть. У такій сім'ї немає, і не може бути любові і дружби.

шкода алкоголю

Британські вчені пропонують перенести алкоголь і тютюн в список найбільш небезпечних наркотичних речовин. На думку експертів, ці соціально прийняті наркотики надають шкоду навіть більший, ніж деякі з тих, що заборонені законом.

Наукові факти доводять, що героїн і кокаїн по праву зараховані до найбільш небезпечних речовин, так як вони дійсно завдають найбільший шкоду. Однак алкоголь і тютюн за ступенем наноситься ними шкоди займають верхні рядки, не сильно відстаючи від героїну і кокаїну, тому що суспільство змирилося з алкоголем і тютюном, не дивлячись на розуміння наноситься ними шкоди буде корисно оцінити і їх для порівняння з наркотиками.

Експертна комісія ВООЗ з питань наркоманії підкреслює, що проблеми, що виникають через вживання алкоголю, не можуть і далі розглядатися лише як проблеми медичного чи морального плану, що стосуються окремої особистості, побічно відбиваючись на добробуті його сім'ї. Тепер ці проблеми вже впливають на здоров'я, добробут і безпеку всього населення, а судячи з відомостями, що надходять з деяких країн, - навіть на розвиток цілих націй.

Таким чином, алкоголь і наркотики - це отрута для людини, який змушує втрачати розум, губить здоров'я, знищує нажите людиною стан, відбирає честь і повагу, руйнує суспільство. Дехто каже: «Якщо не сп'янієш і не доставляєш занепокоєння іншим, малу дозу спиртного не грішно пити». Це явна брехня. Пророк Мухаммад (хай благословить його Аллах і вітає) сказав: «Заборонено (харам) випити і малу дозу того напою, якщо п'яніють від його великих доз».

Якраз з «малих доз» все і починається і це у багатьох перетворюється в звичку, і вони стають алкоголіками. Наш Пророк (хай благословить його Аллах і вітає) прокляв тих, хто займається всім цим. Одного разу до Посланця Аллаха прийшла людина з Ємену і сказав: «Наші люди п'ють напій мурзу, виготовлений з кукурудзи. Чи можна його пити? ». «А п'яніють від нього? »- запитав Пророк Мухаммад (мир йому і благословення). Йеменець відповів, що п'яніють. «Все те, від чого п'яніють заборонено пити (харам)» - сказав йому Пророк (мир йому і благословення) (Хадіс від Мусліма).

продаж спиртного

Забороненим є не тільки вживання спиртних напоїв і наркотичних речовин, але і купівля, продаж, виробництво, перевезення і торгівля ними, використання грошей, виручених від їх продажу, а також знаходження в місцях їх вживання. Розпивати і торгує алкоголем відносяться до групи проклятих людей.

Пророк Мухаммад (хай благословить його Аллах і вітає) прокляв десят категорій людей пов'язано з хамром "... виробник і замовник, п'є і тягає, кому приносять і хто розливає, хто продає і отримує прибуток (від хамра), хто купує і кому купують "(передано атТірмізі і ібн Маджою).

Ібн Аббас (нехай буде задоволений ним Аллах) повідомляє, що чув як Посланник Аллаха (хай благословить його Аллах і вітає) сказав: «До мене прийшов Джибріль і сказав:« О, Мухаммад, воістину, Аллах прокляв вино і того, хто його вичавлює і того, кому вичавлюють і того, хто його несе і того, кому його несуть і того, хто його п'є і того, хто їм напуває! ». Ібн Умар (нехай буде задоволений ним Аллах) повідомив, що Посланник Аллаха (хай благосло-вит його Аллах і вітає) сказав: «Аллах прокляв вино і того, хто його вичавлює і того, кому вичавлюють і того, хто його несе і того, кому його несуть і того, хто його продає і того, хто його купує і того, хто їсть зароблене на цьому і того, хто його п'є і того, хто їм напуває! ».

Є помилкова думка, що якщо алкоголь сприяє позбавленню людини від хвороби, горілку можна пити, як лікарський засіб. Це помилка, оскільки в одному з хадисів Пророка (мир йому і благословення) говориться: «У тому, що Всевишній Аллах заборонив для моєї умми, Він не вклав цілющі (лікувальні) сили», - тобто то, що заборонено їсти або пити, не може бути ліками.

Сучасний світ це суспільство контрастів і парадоксів з одного боку 5 раз в день ми чуємо азан, запрошення до молитви, а з іншого - широке поширення спиртного.

Всевишній сказав:

أمن هذا الذي يرزقكم إن أمسك رزقه بل لجوا في عتو ونفور

«Якщо Аллах візьме ті блага, які Він дав, то хто ще вам дасть блага? Ні, вони з ненавистю і з непослухом упираються »(сура« мюльк », аят 2I).

Від тих, хто займається продажем спиртного можна почути такі слова: «Якщо немає спиртного, то, значить, немає продажу, і, отже, немає і торгівлі». Але треба знати, що грошима, вирученими від продажу спиртного, наркотиків, вони спалюють себе, своїх дітей і свою сім'ю. Як вони будуть відповідати за це? З іншого боку, кому вони продають спиртне? Своєму братові, чи не так? Хіба мусульманин повинен завдавати шкоди і губити іншої людини?

Продаючи і отруюючи людей спиртними напоями, ти здійснюєш гріх, рівний вбивства. Отруюючи його забороненим (харамом), ви знищуєте його життя, калічите його сім'ю, прирікаєте на страждання його близьких, руйнуєте його ахірат (життя після смерті).

Уявіть, людина купила спиртне з вашого магазину, напився і після скоїв злочин: убив когось чи сам потрапив в аварію. Адже ви теж співучасник цього злочину і ви у відповіді перед Аллахом за ці гріхи. Спиртні напої названі Пророком Мухаммадом (мир йому і благословення Аллаха): «Матір'ю зла і нечисті».

Який гріх більше вбити або продавати і отруювати людей? Ви продаєте заборонене Всевишнім, робите харам 24 години на добу, а під час намазу будете молитися, промовляючи: «Прости мене, Всевишній Аллах, направ мене на прямий шлях! ». Як же тоді нас Аллах направить на прямий шлях? Хіба ми можемо так жартувати з релігією Аллаха?

Самі посудіть, скільки грошей наші люди витрачають на весілля, купуючи спиртні напої. Скількох людей випивка виводить з нормального стану, скільки буває на весіллях бійок? Ті, хто влаштовують такі весілля, повинні знати, що вони потрапляють в такий же гріх, як і ті, хто вжили на весіллі спиртне і пропустили намази, подивилися на чужих жінок і т.д. А з іншого боку, чи буде благодать (баракат) молодятам, в їхній новій сім'ї, якщо вони почали нове життя з непослуху Творцю і наблизилися один до одного в п'яному стані? А дитина, зачата від п'яного батька, чи народиться благословенним, чи народиться здоровим?

стан алкоголіка

Для мусульманина існує тільки одна форма життя. Життя за згодою Творця - Всевишнього. Те, що вважає забороненим Всевишній, ніщо і ніхто не може зробити дозволеним.

Ібну-Максуд говорив: «Коли помре питуща людина, ви його ховаєте в моїй присутності. Поховайте, а потім розкрийте його могилу і убийте мене, якщо його особа буде направлено в сторону Кааби ». (Тобто будуть вони відвернуті від Кібли).

Рівень тих, хто не дослухається велінням Аллаха, буде нижче рівня інших тварин істот. «Вони (ті, хто не дослухається велінням Аллаха) як тварини і навіть ще нижче» (сура «арафія», аят179).

Чи так це, порівняйте і ви. Якщо ви залишите тварин на початку села, то всі вони знайдуть своїх домівок. А тепер уявіть собі стан людини, що знаходиться під впливом алкоголю або наркотиків, який ходить з боку в бік.

Ібну-Абудунья розповів: «Я бачив, як впав один п'яний. Він лежав і його рвало. Собака підійшла до нього і облизала його рот і бороду. А п'яний говорив: «О, мій господар, що не брудни свій платочек».

Без сумніву, людина не створена просто так. Навпаки, він створений для вищої мети - для служіння Всевишньому. Всевішній сказавши:

أفحسبتم أنما خلقناكم عبثا وأنكم إلينا لا ترجعون

«Ви вважали, що Ми створили вас просто так, що ви не будете повернуті назад до Нам? »(Сура« мумінін », аят II5).

«Людей і джинів Я створив для того, щоб вони поклонялися Мені». (Сура «Заріят», аят 56)

Всевишній Аллах створив людей почесними створіннями. Він наділив їх різними благами. У такому випадку потрібно подумати про те, як краще віддячити Творця.

Як бути?

Свідомість критичного стану нашого суспільства показує необхідність прийняття кардинальних заходів щодо затвердження в суспільстві тверезого способу життя. Крім заборонних заходів є крайня необхідність пропаганди нового стилю життя вільного від пияцтва. Як відомо в Радянському Союзі проводилася велика ідеологічна робота по боротьбі з алкоголізмом. Була спеціальна програма, згідно з якою виїзні групи проводили зустрічі з населенням, по радіо і телебаченню часто про це говорилося. А сьогодні проблема алкоголізації Росії набула глобального характеру і майже ніякої ідеологічної роботи не проводиться, а навпаки насаджується реклама пива по всім телеканалам, та так що навіть затятий непитущий захоче випити. Великим подвигом було те, що показали на першому каналі проект «Спільна справа» та серію роликів про хвороби викликають споживання алкоголю.

Всі знають, що алкоголізм - це страшно зло, що надає деградуючих і знищує ефект на інтелектуальну і фізичну складові людини. Але всі мовчать тому, що виробництво та обіг алкогольної продукції займає верхні строчки найрентабельніших і вигідних справ на світовому ринку.

Єдині, хто ведуть непримиренну боротьбу з пияцтвом, це люди, що дотримуються мусульманських традицій. Все імами мечетей, все ісламські ЗМІ і навчальні заклади закликають до тверезості і застерігають від усіх інших пороків, які накрили сучасний світ.

Головне завдання - просвітництво шляхом надання науково обґрунтованої інформації про алкоголь, тютюн та інші наркотики, зробити загальновідомим і загальновизнаним у суспільстві той факт, що вживання наркотичних речовин (в першу чергу легальних наркотиків - алкоголю і тютюну) несумісне з нормальним, повноцінним життям здорової людини. Більш того, воно руйнує сім'ї, підриває суспільні відносини і є однією з основних причин деградації нації.

Комплексна робота в цьому напрямку допоможе кожній людині зробити усвідомлений вибір на користь здорового, тверезого життя.

Тільки шляхом суворої заборони, який є в Ісламі, досягається світогляд, при якому природний, тверезий стан особистості усвідомлюється як одна з найголовніших людських цінностей, і як єдина альтернатива проалкогольній запрограмованості свідомості. І світовий досвід це підтверджує.

Те, до чого Іслам закликає суспільство, це не тільки утримання від алкоголю та інших наркотиків, це ще й відсутність мотивації і бажання їх вживати, сполучене з усвідомленням їх отруйності, і розуміння того, що це заборонено Всевишнім. Іншими словами, це такий стан суспільної свідомості, при якому жити тверезо вважається загальновизнаною нормою, а думки про вживання алкоголю або куріння у нормальної людини просто не виникає, тому що це є гріховним і небезпечним для людини.

Тверезе застілля, тверезі свята - це природна альтернатива злочинним, які вбивають сучасне і майбутні покоління «традиціям» алкогольного застілля.

Особистий приклад батьків і дорослих, створення і поширення грамотної, правдивої та науково обґрунтованої тверезницької інформації до НЕ помутнённого ще свідомості більшості, і виробляючи таким чином «профілактику» забруднення свідомості алкогольними установками і алкогольними звичаями - це один із шляхів формування і зміцнення тверезого світогляду в суспільстві .

Найголовніше, що ми можемо і повинні займатися - це доносити. Така діяльність набагато ефективніше, ніж спроби переконати людину, яка вже страждає світоглядною, ідеологічною або психологічною залежністю від алкоголю або тютюну. Крім того, люди, які прийшли до тверезого світогляду в самому початку свого свідомого життя, є найбільш здоровими і щасливими, а також найбільш цінними для суспільства.

Дуже важливо, щоб тверезість несли в народ педагоги і медики, працівники культури і представники влади. А також представники інших професій, до яких люди йдуть за порадою, допомогою, яким довіряють. Ці люди здатні своїм особистим прикладом вчити тверезому життю дітей та молодь. Система виховання підростаючого покоління повинна формувати здорове суспільство з міцним імунітетом проти всілякого одурманювання. Необхідно з дитинства, у всіх дошкільних і навчальних закладах учити кожну людину не спокушатися штучно створеною «привабливістю» отрути, свідомо протистояти всіляким розтліваючим впливам.

Якщо не протверезити наш народ зараз - через декілька десятків років від нього просто нічого не залишиться!

Боротьба з пияцтвом

В рамках боротьби з пияцтвом в Чечні вжито дієвих заходів. Указом президента Чечні Рамзана Кадирова продаж алкогольних напоїв в республіці обмежена часом з 8 до 10 ранку. Йдеться про всю алкогольну продукцію, що містить 15 і більше відсотків спирту. «Я підписав указ у зв'язку з тим, що алкоголь сприяє зростанню злочинності і аморальності в суспільстві», - заявив Кадиров.

Крім того, продаж алкоголю вирішено заборонити повністю в священний для мусульман місяць Рамадан, а також в дні розговіння. З огляду на побажання віруючих, і в цілях забезпечення дотримання моральних норм поведінки, таку ж практику заборони на продаж спиртних напоїв під час місяця Рамазан, можна спостерігати і в Інгушетії, вперше введене ще при Руслані Аушев. У деяких селах Дагестану, за домовленістю місцевих жителів спиртне не продається взагалі, а в багатьох селах протягом місяця Рамазан, тим самим, виявляючи повагу до цього місяця і мусульманам. Народ цих республік також підтримують такі рішення.

«Якщо ми закликаємо боротися з наркоманією, то чому ми не звертаємо уваги на злісне пияцтво, несе однакові загрози для суспільства», - підкреслює Рамзан Кадиров.

Ще один крок по боротьбі з пияцтвом зроблений в цій республіці це те, що імена водіїв затриманих за водіння в нетверезому стані, будуть оголошувати на п'ятничних молитвах, а потім вивішувати на спеціальних стендах у мечетей Чечні.

На Кавказі ревно стежать за поведінкою своїх родичів. Якщо хтось порушив закон або звичаї, то пляма ганьби може лягти на всю рідню. Тому на порушників громадського порядку і любителів "закладати за комір" повинні подіяти такі заходи.

Тверезість - це природний, єдино розумний стан особистості, сім'ї, суспільства - повна свобода від запрограмованості на вживання алкоголю, тютюну та інших наркотиків. Тверезість - норма життя, щаслива родина, здорове суспільство і найголовніше достаток Аллаха.

Ви не залишаєте ця справа?
Чи можна його пити?
«А п'яніють від нього?
Як вони будуть відповідати за це?
З іншого боку, кому вони продають спиртне?
Своєму братові, чи не так?
Хіба мусульманин повинен завдавати шкоди і губити іншої людини?
Який гріх більше вбити або продавати і отруювати людей?
Як же тоді нас Аллах направить на прямий шлях?
Хіба ми можемо так жартувати з релігією Аллаха?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация