| Федеральне державне бюджетна установа науки

Прокопенко Л.Я. "Жінки і влада (на прикладі країн Півдня Африки)".

Відп. ред. Н.А.Ксенофонтова
М .: ІАфр. РАН, 2018. - 206 с.

Рецензія на монографію Жана Пінг «Глобалізація, мир, демократія і розвиток в Африці Рецензія на монографію Жана Пінг «Глобалізація, мир, демократія і розвиток в Африці. Досвід Габона ».

к.і.н., с.н.с. І.Т.Катагощіна

Садовська Л Садовська Л.М. Влада і опозиція в африканському суспільстві в кінці XX - початку XXI ст. (на прикладі Сенегалу і Кот-д'Івуару).

Відп. ред. Н.А.Ксенофонтова
М .: ІАфр. РАН, 2017. - 152 с.

Матеріали XV Всеросійської школи молодих африканістів Матеріали XV Всеросійської школи молодих африканістів. Москва, 29 - 30 листопада 2016 року

- М.: Ін-т Африки РАН, 2016. - 248 с. ISBN 978-5-91298-179-1

Південь Африки на сучасному етапі Південь Африки на сучасному етапі. Збірник статей.

Відп. редактор д.е.н. Л.Л. Фітуні
М .: ІАфр. РАН, 2016. - 214 с. з іл.
Збірник присвячується пам'яті нашого передчасно пішов в 2016 році товариша, колеги, Геннадія Володимировича Шубіна (04.09.1966-02.02.2016), старшого наукового співробітника Центру досліджень країн Півдня Африки Інституту Африки РАН, кандидата історичних наук, який вніс значний вклад в розвиток російської африканістики.

Бондаренко Д Бондаренко Д.М. Відтінки чорного. Культурно-антропологічні аспекти взаємосприйняття і взаємин африкано-американців і мігрантів з країн субсахарської Африки в США.

- М.: Видавничий дім «ЯСК», 2016. - 232 с. ISBN 978-5-94457-248-7
Монографія заснована на польових матеріалах, зібраних в 2013-2015 роках. У центрі уваги автора - взаимовосприятие і взаємини представників двох африканських за походженням груп населення США: існуючого вже кілька століть спільноти африкано-американців і сформованих в наш час діаспор вихідців з різних держав субсахарської Африки.

Матеріали XIV Всеросійської школи молодих африканістів Матеріали XIV Всеросійської школи молодих африканістів. Москва, 17 - 18 листопада 2015 року

- М.: Ін-т Африки РАН, 2015. - 229 с. ISBN 978-5-91298-163-0

Альманах Ради молодих вчених Інституту Африки Альманах Ради молодих вчених Інституту Африки

- М.: Ін-т Африки РАН, 2014. - 265 с. Альманах є результатом досліджень, проведених молодими африканіст в рамках різних дисциплін в період з 2009 по 2014 роки.

Абрамова І Абрамова І.О. Африканська міграція: досвід системного аналізу

- М.: Ін-т Африки РАН, 2009. - 354 с. У монографії вперше у вітчизняній науці ставиться завдання комплексного вивчення міграційних процесів з Півдня і Сходу на Північ і Захід і місця Африки в цих процесах. Особлива увага в роботі приділена аналізу економічної та іншої активності іммігрантів, впливу грошових переказів мігрантів на стан платіжного балансу країн-донорів і країн-реципієнтів ...

Абрамова І Абрамова І.О. Населення Африки в новій глобальній економіці

- М.: Ін-т Африки РАН, 2010. - 496 с. У монографії показано вплив фундаментальних процесів у світовій економіці початку XXI століття на трансформацію глобальної моделі общест- венного розвитку, аналізуються причини кризи існуючої моделі, дана характеристика оновленої архітектури світогосподарських зв'язків і нових правил економічного світопорядку.

Африканці в Росії: освіту, шлюб, доля Африканці в Росії: освіту, шлюб, доля

Відп. редактор к.і.н. Грибанова В.В. - М., Інститут Африки РАН, 2009. - 138 с. В основу збірника покладено результати соціологічного дослідження за підсумками анкетування африканських студентів ряду російських вузів і членів афро-російських сімей та їх дітей, які проживають як в Росії, так і в країнах Африки. Видання підготовлено за фінансової підтримки РГНФ в рамках проектів «Підготовка студентів з африканських країн в вузах Росії.

Африка Африка. гендерний вимір

Упоряд. і відп. ред. Н.Л. Крилова і Н.А. Ксенофонтова. - М., 2010 - 366 с. з ілюстраціями. Представлений читачеві збірник є ювілейним виданням, присвяченим 20-річчю створення групи гендерниих досліджень Інституту Африки РАН і виникнення нового наукового напрямку в російській африканістиці.

Африка і світ в XXI столітті Африка і світ в XXI столітті

Відп. редактори: к.і.н. Т.Л. Дейч, к.е.н. Е.Н. Корендясев - М .: Ін-т Африки РАН, 2010. - 322 с. Монографія - продукт колективної творчості вчених Інституту Африки РАН і представників інших російських, а також південноафриканських наукових центрів. Робота містить результати досліджень широкого кола сучасних міжнародних проблем країн Африки. Особливу увагу приділено російсько-африканським економічним зв'язкам.

Бондаренко Д Бондаренко Д.М. Доімперскій Бенін. Формування та еволюція системи соціально-політичних інститутів

- М .: Інститут Африки РАН, 2001. - 346 с. У монографії на максимально широкої і різноманітної джерельної базі реконструйовано хід політичної історії Беніну і простежено процес складання та еволюції соціально-політичного ладу бенінського суспільства протягом декількох тисячоліть - з III-II тис. До н.е. до кінця XV в. н.е., з періоду етногенезу і соціогенезу біні і до моменту складення імперії.

Бондаренко Д Бондаренко Д.М. Бенін напередодні перших контактів з європейцями. Людина. Суспільство. влада

- М .: Інститут Африки РАН, 1995. - 339 с. У монографії виявляється і описується соціоантропологіческая модель функціонування древнебенінского суспільства, розкривається механізм співвіднесення, взаиморегуляции і взаємопроникнення світів соціальної і міфологічної реальності. Аналізуються основні підсистеми бенінського соціуму: ментальна, соціально-економічна та управлінська.

Дейч Т Дейч Т.Л. Африка в стратегії Китаю.

- М .: Інститут Африки РАН. 2008. - 326 с. Зростаюча роль Китаю у світовій економіці і міжнародних від-носіння стала одним з головних подій ХХI століття. Китай не тільки енергійно вписався в світогосподарські зв'язку, а й витісняє великі держави зі сфер їх традиційного впливу. Переконливий приклад - «вторгнення» Пекіна в Африку.

Кавикін О Кавикін О.І. «Рідновіри». Самоідентифікація неоязичників в сучасній Росії

- М., 2007. - 232 с. У монографії проаналізовано вплив етнічної самоідентифікації і пов'язаних з нею образів світу неоязичників - «рідновірів» на сукупність орієнтацій особистості на минуле (винахід традиції), сьогодення і майбутнє. В роботі досліджені способи та механізми самоідентифікації, пропоновані ідеологами неоязичництва.

Казанков А Казанков А.А. Агресія в архаїчних суспільствах (на прикладі мисливців-збирач напівпустель)

- М .: Інститут Африки РАН, 2001. - 152 с. У монографії на широкій і різноманітній джерельній базі проаналізовано чинники, що визначали рівні інтенсивності міжобщинної агресії (наприклад, такого її прояву, як гоміцід) в традиційних суспільствах мисливців-збирачів. Для порівняння були обрані: бушмени Калахарі, і в першу чергу -! Кунг ( «дзу / твассі»); Аборигени-ни центральної, південно-східній і північній Австралії; а також «шошоноязичние» індіанці Великого регіону США.

Казанков А Казанков А.А. Традиційна музика Африки (крім арабської і Сомалі)

- М .: Інститут Африки РАН, 2010. - 108 с. Автор книги пропонує читачеві короткий огляд традиційних музичних стилів і інструментів Чорної і туарегского Африки. У вступі викладається загальна теорія музики і роз'яснюються спеціальні музичні терміни з метою зробити книгу більш зрозумілою читачам, які не мають музичної освіти. Другий розділ книги відрізняється по стилю від першої і третьої глав. У ній стисло викладається концепція автора про походження африканської музики (і музики взагалі) і розглядаються питання еволюції африканських музичних стилів.

Чоловік і жінка Чоловік і жінка. Діалог чи суперництво? Книга I.

М., 2004. - 430 с. Реконструюючи динаміку гендерних відносин не тільки в тимчасовому, але і в просторовому аспектах, автори запропонованої роботи звертаються до найширшого фактологічного матеріалу - від традиційних культур Африки, Сходу і Латинської Америки до сучасних соціумів Росії ,.

Казанков А Казанков А.А., Н.А. Ксенофонтова. Чоловік і жінка. Книга 3. Пошук ідентичності.

- М .: Інститут Африки РАН. 2011. - 324 с. Збірник є тематичним продовженням книг: «Чоловік і жінка. Кн. 1. Діалог чи суперництво? ». М., 2004 і «Чоловік і жінка. Кн. 2. Еволюція відносин ». М., 2007, в якому реконструюється динаміка і особливості гендерних відносин в різних соціокультурних середовищах від традиційних африканських і античних соціумів до сучасних суспільств Росії, Європи і Нового Світу.

Кочова альтернатива соціальної еволюції Кочова альтернатива соціальної еволюції

Відп. редактори: д.і.н. Н. Н. Крадін, д.і.н. Д.М. Бондаренко - М .: Інститут Африки РАН, 2002. - 201 с. Книга написана антропологами, істориками та археологами, що спеціалізуються в області кочевніковеденія і присвячена різним аспектам однієї проблеми: яким чином невеликі кочові народи, що населяли околиці землеробських держав, змогли підкорити гігантські простору. Відп Пономарьов І.В. Вікова соціалізація в традиційному суспільстві

- М .: Інститут Африки РАН, 2009. - 201 с. В роботі замість традиційного для соціокультурної антропологи аналізу з акцентом на соціальне або традиційного для крос-культурної психології аналізу з акцентом на психічне пропонується підхід, який робить об'єктом наукової проблематики і дослідження відношення між соціальним та індивідуальним. Правитель і його піддані: соціокультурна норма і обмеження одноосібної влади

Відп. редактори: Д.М. Бондаренко, А.А. Немирівський 2-е видання. - М .: Інститут Африки РАН. 2009. - 307 с. Колективна монографія «Правитель і його піддані: соціокультурна норма і обмеження одноосібної влади» продовжує серію досліджень Інституту Африки РАН, присвячених різноманіттю форм соціально-політичної організації в різних історікокультурних просторах.

Прокопенко Л.Я. Нові політичні еліти в державах Півдня Африки.

- М .: Інститут Африки РАН, 2011. - 252 с. У монографії аналізуються проблема становлення нових політичних еліт в державах Півдня Африки і ступінь реалізації правлячими та опозиційними елітами своїх функцій в суспільстві. Еліти показані як складні соціальні організми, в яких функціонують представники різних верств і груп суспільства, рухомі певними етнічними, регіональними, корпоративними та іншими інтересами.

Російсько-африканські відносини в умовах глобалізації Російсько-африканські відносини в умовах глобалізації

Відп. редактори: к.і.н. Т.Л. Дейч, к.е.н. Е.Н. Корендясев - М., 2009. - 146 с. У колективній монографії автори досліджують вплив глобалізаційних процесів на розвиток російсько-африканських відносин в
контексті російських внутрішньо- і зовнішньополітичних пріоритетів.

Сакралізація влади в історії цивілізацій Сакралізація влади в історії цивілізацій. Частини I, II, III

Відп. редактори: Д.М. Бондаренко, Л. А. Андрєєва, А.В. Коратаев - М., 2005. - 447 с. У центрі уваги авторів введення знаходиться проблема, ключова для розуміння соціально-політичної еволюції і своєрідності культур і цивілізацій. Йдеться про сакралізації влади і її носіїв.

Садовська ЛСадовська Л.М.Проблема поділу влади в Африці

- М., 2009 г. - 115 с. У книзі простежується формування і втілення в конституційні норми концепції поділу влади, її здійснення на практиці в державах Африки з різними формами правління. Особлива увага приділяється проблемам зміни управлінської ролі парламентів і впливу цих процесів на рівень політичної стабільності на африканському континенті.

Фітуні Л Фітуні Л.Л., Абрамова І.О. Ресурсний потенціал Африки і російські національні інтереси в XXI столітті

- М., 2010 212 c. (На англ.) В книзі розглядається минуле, сьогодення та перспективи російсько-африканського співробітництва в галузі використання природно-ресурсного потенціалу в інтересах модернізації. Автори, провідні російські специа- листи з економіки африканських держав, розробили нову стратегію співпраці, названу ними «Проект РУССАФРІКА».

Цивілізаційні моделі политогенеза Цивілізаційні моделі политогенеза

Відп. редактори: Д.М. Бондаренко, А.В. Коротаєв. - М., 2002 332 c. Це дослідження являє собою спробу комплексного вивчення політогенетіческіх процесів в їх територіальної і часової ва-ріатівності. Автори сподіваються, що воно буде сприяти кращому розумінню загальних тенденцій і механізмів культурної та соціально-політичної еволюції, взаємозв'язку між культурними, соціальні-ми і політичними факторами.

Сілезька С Сілезька С.М. Республіка Руанда; довідник

Відп. редактор Винокуров Ю.Н. - М. квiтня, 2012 - 182с. У довіднику подано відомості про природу Руанди, що населяють її народи, їх звичаї і релігіях, про історію країни, її державний устрій, економіку і культуру.

Сілезька С Сілезька С.М. Об'єднана Республіка Танзанія; довідник

Відп. редактор Винокуров Ю.Н. - М. 2010 - 243с. Даний довідник - друге видання, присвячене Об'єднаній Республіці Танзанія. Він містить великі відомості про природу, населення, історію, економіку, державний устрій і культуру ОРТ. У довіднику відображені великі зміни, що відбулися в усіх сферах життя країни за останні 30 років.

Економіка Африки в умовах ринкових перетворень Економіка Африки в умовах ринкових перетворень

Відп. редактори: І.О. Абрамова, Е.В. Морозенская - М., 2010. - 308 с. У монографії розглядаються проблеми становлення ринкової економіки в країнах Африки. Велику увагу приділено зміни співвідношення економічного зростання і економічного розвитку в ході здійснюваної на континенті лібералізації.

Діалог чи суперництво?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация