Азов

  1. Показати круїзи з відвідуванням Азова >>
  2. Показати круїзи з відвідуванням Азова >>

Азов (в давнину - Тана, Азак, Азак-Тана) - місто (c 1708 року з перервами) в складі Росії, адміністративний центр Азовського району Ростовської області Азов (в давнину - Тана, Азак, Азак-Тана) - місто (c 1708 року з перервами) в складі Росії, адміністративний центр Азовського району Ростовської області.

Географічне положення. Азов розташований на березі Дону, в 7 км від його впадання в Таганрозька затока Азовського моря. Місто споконвіку займав важливе стратегічне положення, яке справило великий вплив на його історію.
Населення: 82.8 тис. Жителів (2007)
Телефонний код: 86342
Місцевий час: московське

Показати круїзи з відвідуванням Азова >>

коротка історія

Походження Азова дуже давнє; він побудований був греками, і вигідне його положення привернуло сюди велику торгівлю. За 115 років до н. е. Азов був завойований Митридатом Понтійським; потім по черзі їм володіли сармати, гуни, хазари і печеніги.

Імовірно, в кінці Х століття він підпав під владу Володимира I, який віддав його разом з Тмутараканью в спадок синові своєму Мстиславу; а близько 1067 року покірний половцями і отримав нинішню свою назву - Азов.

Перейшовши до Генуї (XIII століття), Азов став перевалочно-складським пунктом для їх індокитайської торгівлі. Генуезці зміцнили його кам'яними стінами та вежами. В 1395 році Тамерлан опанував містом, зрив його дощенту, і хоча генуезці в 1400 році відновили його, але вже далеко не в колишньому вигляді.

У 1471 року місто узятий турками: і з цього часу внаслідок заборони європейським судам входити в Чорне море, особливо ж внаслідок відкриття морського шляху до Індії, торгівля в Азові прийшла в досконалий занепад, і він звернувся в незначну турецьку фортецю, у гарнізону якої зав'язалася безперервна боротьба з донськими козаками. Останнім фортеця ця була особливо ненависна, бо перешкоджала виходу їх в Азовське море для торгівлі та набігів. У червні 1637 року донці, підкріплені частиною запорожців, що пішли від польських утисків, взяли фортецю і не залишили в ній живим жодної людини. З Азова козаки здійснили цілу серію рейдів на Чорному морі, новійших страх на Стамбул і викликали безуспішну облогу Азова турками в 1641 році (Азовське сидіння). Після цього козаки запропонували російському уряду прийняти Азов під свою владу, але воно було не готове до війни з Туреччиною і відповіло відмовою.

У 1642 році донці, бачачи труднощі утримувати Азов власними силами, самі залишили цю фортецю, попередньо знищивши всі фортифікаційні споруди, і вона знову перейшла під владу візира Кара-Мустафи.

У 1695 році Петро Великий облягав Азов, але безуспішно; проте на наступний рік за сприяння створеної ним Азовської флотилії опанував фортецею (див. Азовські походи). Після невдалої Прутськой кампанії вона знову перейшла до турків. Під час російсько-турецької війни 1735-1739 рр. фортеця була в 1736 р взята військами генерала Лассі і по Бєлградським світу 1 739 вже назавжди залишилася за Росією.

У 1775 році Азов зроблений адміністративним центром новозаснованому Азовської губернії. У 1782 році, за перекладі губернського управління в Екатеринославль, Азов перейменований знову в фортецю, 31 березня 1810 року - посад Ростовського повіту Катеринославської губернії, а в 1888 році приєднаний до Області Війська Донського і переданий під козацьке управління.

В кінці XIX століття в посаді була 4-класна чоловіча прогімназія, а також жіноче і чоловіче училище, торгівля значно впала в зв'язку з розвитком Ростова-на-Дону. У 1926 р Азов знову отримує статус міста.

Корисна інформація

Таксі МОТОР т. +7 (86342) 53535

Готелі
Азов готель, Третього Інтернаціоналу пл., 14, (86342) 4-10-51

Показати круїзи з відвідуванням Азова >>


Маршрути річкових круїзів

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация