Барс

  1. Історія
  2. Галерея
  3. Див. такоже
Леонід шкодує.

Це незавершена стаття. Їй істотно не вистачає тексту, зображень та посилань.
Ви можете допомогти нам, доповнивши або виправивши статтю .

Барс - окрема бригада спеціального призначення внутрішніх військ МВС України . Відрізняються чорної уніформою. До складу Барса входить також спецпідрозділ " Омега ". Основне завдання бійців Барса - забезпечення правопорядку серед протестуючих студентів, футбольних хуліганів та учасників масових зборів.

Історія

1 ОБрСН (Окрема Бригада Спеціального Призначення) ВВ МВС України (м.Київ) в / ч 3027.К початку 90-х років оперативна обстановка в установах кримінально-виконавчої системи різко загострилася. Зросла агресивність засуджених, намітилася стійка тенденція до зростання відкритого протидії адміністрації. Збільшилося число нападів на співробітників, захоплень їх в якості заручників.
З метою професійного запобігання групових протиправних дій засуджених та осіб, взятих під варту, 13 листопада 1990 року наказом міністра внутрішніх справ № 421 в системі ГУВП були створені загони спеціального призначення.

15 січня 1993 року такий загін був створений і в Курській області. На першому етапі основними завданнями загону були: запобігання і припинення злочинів в пенітенціарних установах, забезпечення правопорядку і безпеки містяться в них засуджених та осіб, взятих під варту, а також персоналу та членів сімей співробітників УІС.

У 1999 році наказом міністра юстиції Росії загони спецпризначення були реорганізовані у відділи. У зв'язку з переходом функції охорони від внутрішніх військ до підрозділам Мін'юсту завдання відділів спецназу значно розширилися. Вони стали основною силою з ліквідації надзвичайних подій в виправних установах. В даний час всі посади спецназу "БАРС" - офіцерські. Відділ укомплектований професійно підготовленими, здатними вирішувати складні завдання співробітниками.

Відділ укомплектований професійно підготовленими, здатними вирішувати складні завдання співробітниками

Сьогодні відділ має солідну базу: є службові приміщення, кабінет психологічної реабілітації, навчальний клас, центр медичної діагностики, спортивні зали для рукопашного бою та атлетизму. Для занять зі спеціальної підготовки і для вдосконалення бойових навичок співробітники відділу побудували штурмову смугу перешкод.

Штатна чисельність ОСН становить 50 осіб. У боксах ОСН в постійній готовності знаходяться 2 одиниці бронетехніки: БТР-70 і БТР-80 .

В даний час на озброєнні відділу поряд з давно випробуваними і зарекомендували себе зразками зброї (пістолетами ПМ , Пістолетами-кулеметами ПП-90 і ПП-91 "Кедр" , автоматами АКС-74У , АК-74М і АКМС , кулеметами РПК і ПК , Снайперськими гвинтівками СВД і ВСК-94 , гранатометами РПГ-7В ) Знаходяться і новітні зразки озброєння: автомати АК-103 , Снайперські гвинтівки ОСВ-96 , гранатомети АГС-30 , 6Г-30 і пістолети ГШ-18 . Матеріально-технічне забезпечення відділу постійно поліпшується. За оснащеності і екіпіровці ОСН не поступається іншим спецпідрозділам силових структур, а багато в чому навіть перевершує.

За оснащеності і екіпіровці ОСН не поступається іншим спецпідрозділам силових структур, а багато в чому навіть перевершує

Щоб виконувати поставлені завдання, в відділі безперервно йде навчальний процес. Офіцери ОСН проходять повний курс навчання по службовій, тактико-спеціальної, вогневої, медичної, психологічної та фізичної підготовки. Відмітна риса офіцера ОСН "Барс" - це відмінна фізична підготовка і бажання вдосконалювати свої навички в бойовій підготовці та спорті. Не випадково співробітники ОСН беруть активну участь у спортивному житті УВП і суспільства "Динамо".

У змаганнях відкритої першості "Динамо" з рукопашного бою команда Відділу спеціального призначення УВП сім років поспіль займала перше місце, а співробітників ОСН Леоніда Єрьоміна та Олександра Волкона оголошували кращими спортсменами змагань. У 1999 році в порода Новосибірську команда ОСН виграла чемпіонат з рукопашного бою серед спецпідрозділів ГУВП Мін'юсту Росії. На цих змаганнях співробітник ОСН Одинцов С. В., посівши перше місце в абсолютній категорії, виконав норматив "Майстер спорту з рукопашного бою".

На всеукраїнських змаганнях співробітники спецназу Владислав Храмцов та Сергій Алфьоров зайняли в квітні 2001 року призові місця в змаганнях по дзюдо і стрільбі зі снайперської гвинтівки. У жовтні 2002 року на чемпіонаті Мін'юсту Росії з рукопашного бою співробітник ОСН Володимир Шуклин посів друге місце і виконав норматив "Майстер спорту з рукопашного бою".

У жовтні 2002 року на чемпіонаті Мін'юсту Росії з рукопашного бою співробітник ОСН Володимир Шуклин посів друге місце і виконав норматив Майстер спорту з рукопашного бою

В даний час відділ очолює підполковник внутрішньої служби Дмитро Юрійович Варакин. За час своєї службової діяльності він пройшов шлях від бійця до командира підрозділу, зберіг н продовжив славні традиції спецназу "Барс", і в даний час віддає всі свої знання, сили і величезний накопичений досвід справі спецназу.

За героїзм і відвагу, проявлені при виконанні службового обов'язку під час службових відряджень до Чечні і Дагестану, Варакин Д. Ю. нагаграждён медалями "За відвагу", "Жукова", "За доблесть" і іменною зброєю - пістолетом Макарова.

Спецназ "БАРС" укомплектований професійно підготовленими, здатними вирішувати будь-які завдання співробітниками. Це, перш за все, офіцери, які служать у відділі з моменту його заснування.

Підполковник внутрішньої служби Дітки Володимир Володимирович, заступник начальника відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений орденом "За заслуги перед Вітчизною", медалями "За відвагу", "За службу", знаком "За відзнаку в службі УІС", іменною зброєю пістолетом Макарова.

Майор внутрішньої служби Шорстов Олексій Анатолійович, заступник начальника відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "За відвагу", "За відзнаку в охороні громадського порядку", "За службу".

Капітан внутрішньої служби Сидоров Роман Юрійович, начальник штурмового відділення відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "Суворова", "Жукова", "За доблесть".

Майор внутрішньої служби Петров Аркадій Радиевич, начальник штурмового відділення відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "Суворова", "Жукова", "За доблесть", "За службу".

Майор внутрішньої служби Тихонов Володимир Олександрович, начальник відділення забезпечення відділу спеціальною призначення УВП. Нагороджений медалями "Суворова", "200 років МЮ РФ".

Майор внутрішньої служби Харламов Олег Дмитрович, начальник медичної групи лікар відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "За відзнаку в охороні громадського порядку", "За доблесть".

Капітан внутрішньої служби Терентьєв Олег Анатолійович, старший інструктор штурмового відділення відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений Орденом Мужності, медалями "За відвагу", "За відзнаку в охороні громадського порядку", "За доблесть", "За службу".

Капітан внутрішньої служби Месьянінов Геннадій Анатолійович, старший інструктор штурмового відділення відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "За відвагу", "Жукова", "За доб-лестощі", "За службу".

Старший лейтенант внутрішньої служби Захаров Сергій Леонідович, старшин інструктор штурмового відділення відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "За відзнаку в охороні громадського порядку", "За доблесть".

Капітан внутрішньої служби Шуклин Володимир Миколайович, старший інструктор штурмового відділення відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "За відвагу", "За відзнаку в охороні громадського порядку", "Суворова", "Жукова", "За доблесть".

Нагороджений медалями За відвагу, За відзнаку в охороні громадського порядку, Суворова, Жукова, За доблесть

Капітан внутрішньої служби Алфьоров Сергій Олександрович, старший інструктор групи службово-бойової підготовки відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "Суворова", "За відзнаку в охороні громадського порядку", "Жукова", "За доблесть", "За старанність".

Старший лейтенант внутрішньої служби Дьячков Ігор Геннадійович, інструктор-снайпер штурмового відділення відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "За відзнаку в охороні громадського порядку", "Суворова", "За доблесть".

Старший лейтенант внутрішньої служби Панков Михайло Вікторович, інструктор-кінолог штурмового відділення відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "Жукова", "За доблесть".

Старший лейтенант внутрішньої служби Сергєєв Вадим Анатолійович, інструктор-водій відділення забезпечення відділу спеціального призначення УВП. Нагороджений медалями "За відзнаку в охороні громадського порядку", "Суворова", "Жукова", "За доблесть".

При комплектуванні відділу кандидати проходять дуже суворий відбір. Більшість претендентів не витримують випробування на фізичну ВИТРИВАЛІСТЬ, виснажливий рукопашний поєдинок, в якому, крім фізичного навантаження, йде випробування міцності духу. В цілому офіцери відділу "Барс" нескінченно вірні ідеї служіння Батьківщині і фанатично віддані справі спецназу.

Сьогодні ОСН "Барс" - це високо дисципліноване, мобільний підрозділ, що відрізняється високою різнобічної виучкою і має величезний бойовий досвід, здатне вирішувати завдання будь-якого ступеня складності.

За весь період існування ОСН УВП офіцерам доводилося виконувати різноманітний спектр завдань, покладених на підрозділ. Коли на Північному Кавказі виникла загроза територіальній цілісності Росії, і почали діяти бандформування, в складі яких виявилося чимало міжнародних терористів, в боротьбу з ними включилися підрозділу спецпризначення Мін'юсту Росії, поряд з аналогічними підрозділами інших правоохоронних відомств.
З самого початку офіцери ОСН брали активну участь в антитерористичній операції. Починаючи з січня 1995 року, відділ дев'ять разів виїжджав у службові відрядження, і виконував будь-які поставлені перед ним завдання в ЦЬОМУ регіоні. Грозний, Карамахи, Гудермес, Ачхой-Мартан, Ведено, Шатой - це географія бойових дій спецназу "Барс".

У січні 1995 року 10 співробітників ОСН "Барс" взяли участь в штурмі м Грозного в складі зведеного загону МВС. На вулицях столиці Чечні, де кожен будинок, кожен підвал представляли собою неприступний бастіон, курські бійці спецназу "Барс" взяли своє бойове хрещення. Страшні будні війни, на жаль, в подальшому стануть для них звичайною роботою. Не минуло й півроку, як 25 співробітників ОСН знову вирушили в Грозний, щоб нести важку бойову вахту з охорони фільтраційного пункту па північній околиці чеченської столиці.

Боєць спецпідрозділу барс дістає балон зі сльозогінним газом для використання проти мирних мітингувальників.

Коли перша чеченська кампанія завершилася, особовий склад ОСН "Барс" знову, в повному обсязі, приступив до виконання своїх службових обов'язків в установах УІС, до охорони громадського порядку на вулицях рідного міста, пошуку і знешкодження небезпечних злочинців в Курській області.

У серпні 1999 року біда прийшла в села і міста Дагестану. На збори особового складу "Барса" були дані добу. Першою партією на військово-транспортному літаку загін був відправлений в Дагестан для придушення антиконституційного заколоту і ліквідації "пухлини" ваххабізму в Кадарской зоні республіки. Співробітникам ОСН довелося брати участь в чисто військових операціях із захоплення переважаючих висот для блокування Дагестанських сіл Карамахи і Чабанмахи.

Не минуло й два місяці, як 30 співробітників ОСН "Барс" вирушили у друге відрядження, в м Гудермес. Багато роботи лягло на плечі співробітників зведеного загону, в який крім Курського "Барса" входив і Білгородський "Сокіл": супровід урядових делегацій, охорона високопоставлених представників військових відомств - таких, як генерал армії Квашніна А. Н., генерал-полковник Трошев Г. Н., забезпечення безпеки делегацій ОБСЄ і ПАРЄ, особиста цілодобова охорона коменданта Гудермесського району генерал-майора Столярова А. Н.

Крім того, співробітники ОСН брали участь в разведопеаціях в найбільш напружених районах зони безпеки, виставляли секрети і засідки на ймовірних напрямках проникнення бойовиків в Гудермес, здійснювали нічні патрулювання міста, щоб місцеве населення знало, що в Гудермесі настав час закону і порядку.

Крім того, співробітники ОСН брали участь в разведопеаціях в найбільш напружених районах зони безпеки, виставляли секрети і засідки на ймовірних напрямках проникнення бойовиків в Гудермес, здійснювали нічні патрулювання міста, щоб місцеве населення знало, що в Гудермесі настав час закону і порядку

Нашивка.

Влітку 2000 року перед співробітниками ОСН була поставлена ​​нова відповідальне завдання по забезпеченню безпеки співробітників федерального КПП "Кавказ" на кордоні Чечні та Інгушетії. За час здійснення контрольно-пропускного режиму особовим складом ОСН "Барс" було затримано і доставлено в комендатуру Ачхой-Мартанівського району 28 учасників і 43 пособника НВФ. Крім того, співробітники "Барса" провели показові навчання перед усіма комендантами зон безпеки Чечні, відпрацювавши вступні команди зі звільнення заручника в легковому транспорті і ліквідації бойовика-смертника в вантажному автомобілі па під'їзді до КПП. Головний комендант Чечні генерал-лейтенант Бабичев І. І. високо оцінив дії спецназівців.

У 2001 році в місті Севастополь, Автономної республіки Крим, проходили великомасштабні польові навчання між ОБрСН Барс і спецпідрозділами армії США , Де ОБрСН Барс під чуйним керівництвом полковника Стрельченко Анатолія Миколайовича та злагодженими діями капітана Шарого Ігоря Даниловича, ст. лейтенанта Кипелова Олександра Івановича, ст. сержанта Сажина Віктора Андрійовича, ст. сержанта Бурлака Анатолія Сергійовича, ст. сержанта Місюри Леоніда Юрійовича, відпрацював тактико-стратегічні маневри по захопленню і знешкодження декількох груп диверсантів (в особі армії США), в якості полігону були використані ландшафтні особливості та заповідний ліс мису Сарич. По закінченню тактико-стратегічних заходів всі учасники представляли ОБрСН Барс були представлені до нагород.

За 2000 - 2003 рр. ОСН "Барс" вже чотири рази прямував в гірничо-лісисту місцевість Віденського і Ножай-Юртовського районів Чечні, де загону довелося в повному обсязі застосувати всі напрацьовані навички гірської підготовки, випробувавши на собі всі труднощі бойових дій в горах.
За час "гірських" відряджень співробітники ОСН в складі зведеного загону спецпризначення брали участь у багатьох операціях з пошуку прихованих баз бойовиків, "схронів" і складів з боєприпасами та зброєю, зі знешкодження вибухових пристроїв на гірських дорогах, по виявленню та захопленню лідерів НВФ, брали участь в зачистки і звільнення населених пунктів.

На жаль, бойові дії не обходяться без втрат. З початку антитерористичної операції в підрозділах спецназу Кримінально-виконавчої системи загинуло 29 співробітників.

З початку антитерористичної операції в підрозділах спецназу Кримінально-виконавчої системи загинуло 29 співробітників

В ніч з 6 на 7 вересня 1999 року в селищі Карамахи Буйнакського району йшов бій. Молодший лейтенант внутрішньої служби Михайло Токарев, начальник штурмового відділення загону спеціального призначення "Барс", був у розвідці, в декількох десятках метрів від свого загону. Коли Михайло помітив, що в напрямку спецназівців з двох сторін рухаються дві групи бойовиків, часу на роздуми вже не було. Він прийняв єдино можливе, що виявилося фатальним для нього рішення. Розуміючи, чого це йому коштуватиме, Михайло випустив освітлювальну ракету, попередивши тим самим своїх бойових товаришів про смертельну небезпеку. Миттєво пролунали постріли - Міша потрапив під перехресний вогонь.

В той момент можна було присісти, сховатися і ніхто б його не помітив. Можна було взагалі не їхати в цю фатальну відрядження: адже трохи більше року тому трагічно загинув, рятуючи жінку, яка тонула дівчину, старший брат Михайла Олександр добротворця. Ніхто Мишу в Дагестан не відправляти. Він сам прийняв таке рішення і, прийнявши його, до кінця залишився вірним своєму військовому обов'язку, ідеалам благородстваа і доброти, на яких виховувався. Смерть забирає кращих ... Михайло Глібович Токарев посмертно нагороджений орденом Мужності, наказом начальника УВП він навічно занесений в списки особового складу ОСН. Світла пам'ять про нього назавжди залишиться в наших серцях.
У гімназії №44, де він навчався, відкрито меморіальну дошку, створена музейна експозиція. Щорічно офіцери спецназу проводять з учнями гімназії уроки Мужності.

Роком раніше загін втратив брата Михайла - Добротворцева Олександра Юрійовича, який загинув, виконуючи громадянський обов'язок, рятуючи потопаючого. У грудні 2000 року від рук злочинців загинув ще один співробітник спецназу - інструктор штурмового відділення Волков Олександр Іванович. Вічна пам'ять про цих благородних, мужніх, молодих людей назавжди залишиться в серці кожного спецназівця.

Вічна пам'ять про цих благородних, мужніх, молодих людей назавжди залишиться в серці кожного спецназівця

Міліцію заганяють в кут і починають лінчувати 05.06.12

Героїзм и Відвага, проявлені при віконанні службового обов'язку співробітнікамі ОСН "Барс", високо оцінюваліся керівніцтвом ГУВП, командуванням войск на Північному Кавказі. Президент России Путін В. В. особисто вручив найбільш відзначіліся співробітнікам відділу іменну зброю - ножі з особістої напис. У чіслі нагородження полковник внутрішньої служби Вдовін С. П., майор внутрішньої служби Варакин Д. Ю., капітан внутрішньої служби Шорстов Л. А., молодший лейтенант внутрішньої служби Одинцов С.В. За мужність і героїзм, проявлені в ході операцій по ліквідації бандформі-вання в Чеченській республіці і республіці Дагестан 28 співробітників відділу на-гражда урядовими нагородами.

17 співробітників відділу мають право носіння крапового берета. Краповий берет на кшталт ордену. Честь носити спецназівську святиню удостоюються обрані. Іспит на право носіння кранового берета випробування жорстке, а з боку може здатися навіть жорстоким. Але в тому-то і справа, що, вибравши цей шлях свідомо, пройшовши його до кінця, переступивши через "не можу", спецназівець в певному сенсі стає "універсальним солдатом". Від якості підготовки спецназівця нерідко залежить його життя і життя його товаришів, а іспит на право носіння крапового берета - іспит вищої якості!

Від якості підготовки спецназівця нерідко залежить його життя і життя його товаришів, а іспит на право носіння крапового берета - іспит вищої якості

Кульмінація бійкі

У всьому цьому є чимала заслуга тих, хто стояв біля витоків створення загону - колишнього начальника УВП полковника внутрішньої служби Богданова М. Ф. і першого начальника ОСН полковника внутрішньої служби Вдовіна С. П., який, завдяки високим організаторським здібностям, зумів за короткий термін забезпечити бойову злагодженість загону.

Вдовін проводив цілеспрямовану роботу, орієнтуючи підлеглих на бездоганне виконання поставлених завдань і підтримку високого рівня службової дисципліни і законності. Майстер спорту з дзюдо Вдовін С. П. часто особисто проводив заняття по боротьбі та рукопашного бою. Відчуваючи особисту відповідальність за кожного співробітника загону, командир завжди знаходив МОЖЛИВІСТЬ допомогти спецназівцям в рішенні службових та особистих проблем. За героїзм і відвагу, проявлені при виконанні службового обов'язку під час службових відряджень до Чечні і Дагестану, Вдовін С. П. нагороджений орденами "Мужності", "За військові заслуги", медаллю "За відвагу" і іменною зброєю - пістолетом Макарова.

нагороджений орденами Мужності, За військові заслуги, медаллю За відвагу і іменною зброєю - пістолетом Макарова

Порушення громадського порядку біля ВР.mpg

Професійні якості співробітників спецназу - мужність, відвага, честь, безмежна відданість Батьківщині. Там, де важко, там, де потрібна перемога, там спецназ. Нагірний Карабах, Абхазія, Таджикистан, Дагестан, Чечня ... У всіх війнах і "гарячих точках" спец¬наз на передньому рубежі атаки, в гущі бойових дій, грудьми відстоює інтереси Росії. Служба спецназу сьогодні непроста і відповідальна, вона вимагає величезної самовіддачі та відданості справі, в підрозділах спецназу з примусу НЕ служать. Притаманні спецназівцям високий професіоналізм, відповідальність, самоотіерженность, мужність і героїзм є надійним гарантом в справі забезпечення законності, зміцнення правопорядку і конституційного ладу на території Росії.

Галерея

Додати фото

Див. такоже

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация