Шива

Головна | божественні істоти | Шива

Шива Адінатха вважається початковим Гуру в традиції йога-натхов, який повідав 250 тисяч навчань Лайя-йоги.

Ім'я Господа Шиви, оспіване будь-яким чином, правильно чи неправильно, свідомо чи несвідомо, обережно або безтурботно, обов'язково дасть бажаний результат. Велич імені Господа Шиви неможливо осягнути шляхом розумових міркувань. Ім'я Шиви безумовно може бути випробувано або осягнуте з допомогою відданості, віри і постійного повторення Імені і співу гімнів Шиві з бхава. Кожне з імен Шиви містить в Собі величезні можливості різних шакті. Могутність Імені несказанно, слава Його невимовна. Дієвість імені Господа Шиви і притаманна Йому шакти просто немислимі.

Постійне повторення Шива-стотра і Імен Господа Шиви очищає розум. Повторення гімнів Шиві зміцнює благі самскари. «Що людина думає, тим він і стає».

У розумі людини, що зміцнює себе в благом, піднесеному мисленні, з'являється схильність до благим думкам. Благі думки плавлять і перетворять його характер. Коли під час співу гімнів Господу розум зосереджений на образі Шиви, ментальна субстанція дійсно приймає форму образу Господа. Враження від об'єкта роздумів людини залишається в його розумі. Це називається самскари. Коли дія повторюється досить часто, повторення зміцнює самскари, і це сприяє виникненню звички. Той, хто зміцнюється думками в Божество, за допомогою свого мислення сам перетворюється в Божество. Його бхава (устремління) очищається і освячується. Співаючий гімни Господу Шиві співзвучний Господу. Особистісний розум розчиняється в космічному свідомості. Співаючий гімни стає єдиним з Господом Шивою.
Ім'я Господа Шиви володіє силою спалювати гріхи, самскари і васани і наділяти вічним блаженством і нескінченним спокоєм тих, хто повторює ім'я Господнє.

Прийміть притулок в Імені Шиви. Співайте Йому гімни. Нами (іменований) і нама (Ім'я) нероздільні. Невпинно співайте гімни на честь Господа Шиви. З кожним вдихом і видихом пам'яті про Ім'я Господа. У наш жорстокий вік нама-смарана (спів гімнів) - найлегший, найшвидший, найбезпечніший і найвірніший спосіб досягти Господа і знайти безсмертя і радість неомрачаемую.

Слава Господу Шиві!
Слава Імені Його! Равана умилостивив Шиву співом гімнів. Пушпаданта обрадував Господа Шиву своїй знаменитій «Шива-махімна-стотра» (яку і тепер співають всі віддані Шиви по всій Індії) і досяг повної Айшварія (сиддхи багатства і панування) і мукти.

Слава стотра Шиви невимовна.

Так зійде на всіх вас благословення Господа Шиви!



За легендами, Шива жив близько 5-7 тисяч років тому і був визнаний всіма авторитетами свого часу як найбільший махасиддх (що досяг повної досконалості) і аватара (Божественне втілення) . його дружина Парваті також була великим практиком і разом з Шивою повністю реалізувала свою Божественну природу. Досягнувши найвищого щабля духовної еволюції, можливої ​​в людському тілі, Шива трансформував своє фізичне тіло в стан безсмертного золотого світла (в даосизмі таке досягнення називається алмазним тілом, а в тибетському буддизмі - райдужним тілом).

В такому безсмертному тілі Шива був багатьом видатним майстрам тантри і йоги. присвячуючи їх в різні таємні практики. Згодом Шива і Парваті стали ототожнюватися з відповідними божествами, і деякі деталі їх біографії стали легендами про богів Шиві і Парваті.
Багато тантрійскіе тексти мають форму діалогу Шиви з Парваті.
Слово Шива має кілька значень:
Шива - це вічний океан Вищої Божественної Свідомості, єдиний Бог.
Шивой називають одного з трьох головних богів (два інших - Вішну і Брахман).
Шива символізує один з трьох аспектів Божественного досконалості - аспект Божественної сили (при цьому Вішну символізує Божественну любов, а Брахман - Божественну мудрість).
Шивой називають Силу. руйнує Всесвіт в кінці її існування (при цьому Брахман - це Сила, яка створює Всесвіт, а Вішну - Сила, що підтримує її існування).
Шива - це космічний чоловічий принцип.
Шива - це вища свідомість людини.
Шивой називають ту силу, яка руйнує пороки в процесі духовного вдосконалення.
Шива - це історична особа, один з основоположників тантри і йоги як системи.
Слово Шива використовують для назви вищого ступеня духовної еволюції людини, а також того, хто цьому ступені досяг.
Є й інші значення слова Шива.
Ось деякі значення слова Шакті. Шакті називають велику всесвітню нескінченну Божественну енергію, яка є творить і виконавчої силою океану Божественної Свідомості (Шиви); при цьому Шакті перебуває в безперервному злитті з Шивою, представляючи з ним два нероздільних аспекти однієї Реальності.
Шакті - це Божественна Мати. Шакті - це проявлений світ. Шакті називають Мати-Природу.
Шакті називають богиню, дружину бога Шиви.
Шакті - це внутрішня енергія людини.
Шакті - це космічний жіночий принцип. Шакті - це жіноче начало людини, його жіноча половина.
Шакті - це жінка - партнер практикуючого тантрийских йогу.
Калі , Дурга, Лакшмі , Сарасваті , Парваті , Чамунда, Деві, Бхавані, Тріпура-Сундарі , Бхайраві , Чанди, Тара, Мінакші, Лаліта, Камакші, Раджараджешварі - є різними формами Шакті; кожна з цих форм уособлює будь-який аспект Шакті.
Шива Пурани містять багато описів того, як Шива з незапам'ятних часів сидить, занурений в медитацію, на тибетської горі Кайлаш . Він шанується всіма ногами як Бог, а всіма богами - як Верховний Бог. Історія традиції сиддхов налічує мільйони років і починається з розповіді про те, як у величезній печері в Амарнате (кашмірські Гімалаї) Шива присвячував свою дружину Шакті Парваті Деві в крийя кундаліні-пранаяму (мистецтво досягнення контролю над диханням).
Пізніше на тибетської горі Кайлаш йог Шива дав посвячення і іншим, в тому числі сіддха Агастьяру, Нанді Девар і Тірумулар . Згодом Агастьяр дав посвячення Бабаджі ...
Південноіндійського традиція виділяє вісімнадцять сиддхов, які довели до досконалості свої духовні, інтелектуальні, ментальні, вітальні і фізичні тіла. У різних джерелах зустрічаються різні імена цих вісімнадцяти сиддхов, але, по всій видимості, це варіації тих імен, які перераховані нижче в таблиці. Поруч з ім'ям кожного вказані місце, де він досяг Сорубі самадхи (стану досконалості), імена його гуру, учнів і той внесок, який він вніс в духовну науку.
Крім цих сиддхов, широко відомих як «паттінетту» (вісімнадцять), є ще й ряд інших, що згадуються в різних джерелах. Це Конкеяр, Пуннакесар, Пуластіяр, Пунайканнар, Пулі-пані, Каланг, Алуккані, Агапайер, Тхерайяр, Ромаріші і авва.
Після злиття з Богом, або кінцевої реальністю, на духовному плані, що подібно розчиненню соляної ляльки в водах океану, тамільські йога-сиддхи пройшли через послідовну трансформацію своїх інтелектуальних, ментальних, вітальних і, нарешті, фізичних тіл.
Досягнувши такої інтегральної реалізації, вони здійснили божественну трансформацію всієї своєї людської природи. Хоча те, чого вони досягли, незбагненно для звичайного людського розуму, вивчення їхніх життєписів і текстів дає нам безцінний усвідомлення внутрішнього потенціалу людини.
Все це 18 сиддхов і Бабаджі знайшли завдяки милості Бога (якого сиддхи іменували Шива, Муруган, Вішну або Шакті) і використанню спеціальних крий (технік) для підготовки своїх нижчих тел до занепаду божественного. Ці техніки в своїй сукупності відомі як крийя йога сіддханта, тобто практичні прийоми йоги, що сприяють досконалій реалізації Істини, або Бога.

ШИВА (санскр. Siva = "благої, добрий, прихильний"), один з трьох богів - бог-руйнівник - в Тримурти; крім того, Ш. традиційно відзначається творцем Йоги і покровителем шкіл Йоги і всіх, так чи інакше йогу практикуючих.
"Покровителем усіх йогів вважається бог Шива - найдавніше божество на Землі, шановане та колишніми цивілізаціями, що існували на Землі. Шива - перший Космічний Учитель, колись він жив на Землі і був Учителем. Саме Шива, за переказами, і дав людям йогу. Кожен, хто практикує йогу, шанувати Шиву як першого Вчителя Йоги. "

"Третьою особою Тримурти є Шива - Руйнівник
Миру, прототипом якого можна вважати Рудру, а ще більш давнім - зображення його як владики звірів Пашупати на печатці з Мохеджо-Даро (III тис. До н. Е.). Важливе значення Шива придбав тільки в індуїстському пантеоні епохи пуран. Хоча Шива не має аватар, але зате отримав багато найрізноманітніших видів і аспектів.

зображення Шиви

Шива зображується божеством, що несе як благо, так і лиха. У ранніх шіваістскіх храмах він представлений тільки своїм символом - лінгамом (фалосом), на якому іноді зустрічається його горельефное зображення.

Шива єдине божество (крім тари і іноді Ганеші), у якого зазвичай зображується три очі (третє око - понад голову). Волосся у нього зібрані в конічну зачіску (джати-Мукут).

Якщо Шива зображений в позі танцю, то у нього може бути більше чотирьох рук і він зі зброєю, під одним з ніг знаходиться розпластана фігура карлика-демона Апасмара-Пуруша, чи Міялака.
Шива-Мурті може бути представлений в стоячій, сидячій і танцювальної позах, а в аспекті йогіна - в страхітливому і багатьох більш різноманітних видах, ніж інші божества ..
Дуже цікавою і важливою групою зображень є скульптури танцюючого Шиви - Нрітья-Мурті, що включає найбільш значний вид цього способу - Шиву Натарадж ( «Владика танцю»). Культ Натараджи особливо розвинений, і його зображення особливо поширені на півдні Індії. Якщо навколо статуетки немає палаючого німба, то це Шива натішитися.

АНАНДА-Тандава - Шива виконує танець екстазу, зневажаючи однією ногою карлика-демона Міялаку. В іншому варіанті танцю Тандава у Натараджи десять рук і він зі зброєю; божество спирається на праву ногу, а ліва піднята. Танець НАДАНТА відрізняється від танцювальної пози ананда-тандава тільки тим, що Натарадж стоїть на лівій нозі, а права піднята. У четвертому варіанті танцю ліва нога Шиви стоїть на поваленому демона, а права вскинута вгору так високо, що майже стосується голови танцюриста. У наступних трьох варіаціях Шива зображується так само, як в танці екстазу, змінюється тільки число рук і іноді очей. У дев'ятій варіації танцю у Шиви чотири руки і звичайні емблеми <т. е. атрибути>, але демон під ногами відсутня.
Є ще шість видів спеціальних танців, з яких найцікавіша чатур, коли Шива стоїть правою ногою на маківці сидить демона. Подібні важкі для зображення пози в статуетках передаються з великою витонченістю і динамічністю, що поєднуються з чудовою збалансованістю фігури. "
Є гарна легенда про суперечку трьох богів пантеону - Брахми, Вішну і Шиви, хто з них головний. У розпал суперечки раптом виникає палаючий линга-фалос бога Шиви. Щоб визначити його величину, Вішну кабаном вгризається в землю, а Брахма гусаком злітає до хмар. Повернувшись ні з чим, вони хором визнають, що наймогутніший бог - Шива.
"Шива як Натарадж (Цар Танцю). Ця бронзова скульптура (близько 1000 р. Н.е..) - одне з кількох скульптурних зображень індуїстського бога Шиви, виготовлене в період індійської династії Chola (від X до XIII ст.).
Ще про один з традиційних образів Шиви:
У правому вусі у Шиви - подовжена чоловіча сережка, а в лівому - кругла жіноча. Права нога Шиви впирається в демона карлика, матеріальне породження ілюзії (Майї). Оточений кільцем матерії, Шива спирається на його ключова ланка і панує над цим полум'яним кільцем, призводить його в круговий рух. Неодмінно сопрікаясь з матерією, але не виходячи за її межі, він тим самим наочно демонструє нам нерозривну єдність духу і матерії.
У правій верхній руці Шива тримає двосторонній барабанчик дамару, символ пробудження Всесвіту. У лівій руці він тримає символ очищення і оновлення світу - полум'я Агні. Друга права рука Шиви зігнута в лікті і повернені долонями вперед в жесті схвалення. Друга ліва рука Шиви витягнута навскіс поперек грудей, паралельно піднесеною і в схваленні, що означає владу і силу, долонею вказує на поваленого демона.
По обидва боки голови позначені 30 розлетілися в танці пасм волосся-змій, що символізують ілучаемую божеством енергію.
Два очі Шиви Натараджи - Сонце і Місяць, а третій найголовніший око в лобі - Вогонь. Поперек Шиви кільцем обвиває кобра, кобра же обвилася і навколо шиї. "




Зареєстровані користувачі можуть залишити коментарі.
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация