👀 Харківська область: загадкова і незбагненна ...

  1. 👀 Харківська область: загадкова і незбагненна ... Рейтинг: 5 з 5. Відгуків: 1. переглядів: У...
  2. Що дивного
  3. 2. Прибутковий будинок (пров. Театральний, 6)
  4. Що дивного
  5. 3. Ампір і еклектика для сімейного гнізда (вул. Сумська, 61)
  6. Трішки історії...
  7. Що дивного
  8. 4. Підземне царство (катакомби Харкова)
  9. Трішки історії...
  10. 5. Молодіжний парк (вул. Пушкінська, 81) - колишнє місце покійних
  11. Що дивного
  12. Як сладбіще стало суспільним парком ...
  13. 6. Монастирська обитель (Харківська область, м Богодухів)
  14. Трішки історії...
  15. Передвісниці біди ...
  16. 7. Садиба Куликовських (Харківська область, с. Рокитне)
  17. Що дивного
  18. 👀 Харківська область: загадкова і незбагненна ...
  19. 1. Будинок з химерами (вул. Чернишевська, 79)
  20. Що дивного
  21. 2. Прибутковий будинок (пров. Театральний, 6)
  22. Що дивного
  23. 3. Ампір і еклектика для сімейного гнізда (вул. Сумська, 61)
  24. Трішки історії...
  25. Що дивного
  26. 4. Підземне царство (катакомби Харкова)
  27. Трішки історії...
  28. 5. Молодіжний парк (вул. Пушкінська, 81) - колишнє місце покійних
  29. Що дивного
  30. Як сладбіще стало суспільним парком ...
  31. 6. Монастирська обитель (Харківська область, м Богодухів)
  32. Трішки історії...
  33. Передвісниці біди ...
  34. 7. Садиба Куликовських (Харківська область, с. Рокитне)
  35. Що дивного
  36. 👀 Харківська область: загадкова і незбагненна ...
  37. 1. Будинок з химерами (вул. Чернишевська, 79)
  38. Що дивного
  39. 2. Прибутковий будинок (пров. Театральний, 6)
  40. Що дивного
  41. 3. Ампір і еклектика для сімейного гнізда (вул. Сумська, 61)
  42. Трішки історії...
  43. Що дивного
  44. 4. Підземне царство (катакомби Харкова)
  45. Трішки історії...
  46. 5. Молодіжний парк (вул. Пушкінська, 81) - колишнє місце покійних
  47. Що дивного
  48. Як сладбіще стало суспільним парком ...
  49. 6. Монастирська обитель (Харківська область, м Богодухів)
  50. Трішки історії...
  51. Передвісниці біди ...
  52. 7. Садиба Куликовських (Харківська область, с. Рокитне)
  53. Що дивного

👀 Харківська область: загадкова і незбагненна ...

Рейтинг: 5 з 5. Відгуків: 1. переглядів:

У кожному місті є місця, які відрізняються особливим колоритом і пов'язані з історією тих, хто в ньому жив. У самому Харкові і області таких місць небагато, але всі вони мають у своєму розпорядженні до містичних і несподіваних поворотів.

1. Будинок з химерами (вул. Чернишевська, 79)

Трішки історії...

Його будівництво закінчилося в акурат до початку Першої світової війни. Шість поверхів особняка служили будівлею жіночої гімназії аж до 1920 року. Трохи пізніше тут розмістили 8-річну школу № 62, яка проіснувала до 1962 року. Потім протягом 11-ти років двері особняка розчинялися для робітничої молоді вечірньої школи.

Але з огляду на аварійність будівлі його все-таки закрили, забивши вікна і двері.

Але з огляду на аварійність будівлі його все-таки закрили, забивши вікна і двері

Близько 15-ти років він простояв в цьому виді, поки його не передали творчому колективу - театральному факультету Харківського університету мистецтв.

Здавалося б, що тут дивного: стоїть собі будинок, пам'ятає тих, хто в ньому колись жив. Але рідко хто піднімає голову вгору, щоб побачити: на верхніх колонах фасаду примостилися два істоти, що віддалено нагадують людини. Молодь їх прозвала Горлум через схожість з персонажем фільму «Володар кілець». А ще цей будинок прикрашають вовки, саламандри і герби лицарів.

⇒ Замов: Туристичне агентство Korizza Travel

⇒ Замов:   Туристичне агентство Korizza Travel

Що дивного

Місцеві жителі, які живуть в цих околицях, розповідають, що ночами з хати доноситься звуки, що нагадують злісний сміх і гарчання. Все це перемежовується з веселим сміхом дівчат, тіні яких спостерігали на даху. Примітно, що дівчата були з довгими косами, в які було вплетено великий бант. Чи не гімназистки чи?

Так чи інакше, але навіть студенти театрального факультету намагаються не засиджуватися тут до пізнього вечора, тому що відчувають таємниче дихання, що виходить немов зі стін, і чиюсь важку ходу на сходах.

Так чи інакше, але навіть студенти театрального факультету намагаються не засиджуватися тут до пізнього вечора, тому що відчувають таємниче дихання, що виходить немов зі стін, і чиюсь важку ходу на сходах

2. Прибутковий будинок (пров. Театральний, 6)

Трішки історії...

Це старовинна будівля була побудована в 1910 році. До приходу до влади більшовиків в ньому жили дуже багаті люди, площа квартир яких досягала немислимих розмірів. Потім сюди заселяли всіх потроху, щоб вирішити житлове питання пролетаріату.

✏ Цікаво: Кращі веломаршрути: Херсон, Миколаїв, Полтава, Запоріжжя, Вінниця

Все закінчилося 35 років тому, коли будівля охопила пожежа. Воно так постраждало, що не підлягало реставрації, а тому мешканців розселили по інших місцях. А будинок так і стоїть - занедбаний і таємничий, але не порожній.

Що дивного

Виявляється, за повір'ями харків'ян, які вивчають історію свого краю, в будинку живуть примари тих заможних людей, яких після Жовтневої революції 1917 року видворили за межі розкішних апартаментів на вулицю або ущільнили до рівня комуни. Вони збираються ночами, ходять зі свічками і гримлять ключами, замикаючи і відкриваючи двері.

Правда це чи ні, складно сказати, але є очевидці, які провели в будинку майже добу з тим, щоб упевнитися в правдивості таких припущень. Кажуть, вони тепер обходять будинок стороною, тому що потривожили тих, хто так і не знайшов свій притулок.

⇒ Замов: Закарпатті + Київ на травневі

3. Ампір і еклектика для сімейного гнізда (вул. Сумська, 61)

Це сьогодні Палац одружень - культове місце для наречених всіх поколінь.

Трішки історії...

А з 1913 року в цьому приватному особняку жили люди - заможні і благополучні, поки їх не вигнали на вулицю пролетарі всіх часів і народів. Після чого в будівлю вселилася Суспільство старих більшовиків і ветеранів комуністичної партії.

У 1925 році особняк своєю присутністю відвідала вдова Леніна Надія Крупська, виступаючи з полум'яними промовами про перспективи комунізму.

З 1946 року приміщення передали на потреби учнів міста, перетворивши його в Палац піонерів. А через 17 років тут почали заручається закоханих, що спостерігаємо і нині.

✏ Цікаво: Харківська область: куди відправитися з наметами

Що дивного

Нічого дивного в таких переміщеннях немає: жили одні, потім інші ... якби не історія, яку переповідають з вус в уста.

Коли будівля вже було Палацом одруження, нічний сторож вловив швидкоплинне подих за своєю спиною. Коли він обернувся, то побачив силует піднімається на драбину дами в білому одязі. Вона обернулася і, посміхнувшись, зникла під куполом.

Вона обернулася і, посміхнувшись, зникла під куполом

Є очевидці і серед молодят. Якось наречена відчула холодний дотик на своїх плечах, коли розписувалася в книзі реєстрації актів цивільного стану. Піднявши очі, вона побачила, що вислизає тінь жінки в білому, яка посміхнулася і перехрестила всіх присутніх. Можливо, це була перша господиня особняка, якої так і не дали насолодитися довготривалим щастям.

4. Підземне царство (катакомби Харкова)

На землі чимало цікавих будівель, які привертають увагу харків'ян і гостей міста своїми легендами. Але підземний Харків притягує ще більше поглядів тих, хто хоче проникнути в самі надра загадкових явищ.

⇒ Замов: Чеська мова

Коли в місті почали зводити метрополітен, метробудівці виявили дивні ходи, що нагадують підземні сховища, що ведуть в лабіринт. З тих пір час від часу в підземеллі Харкова проникають сміливці, які хочуть досліджувати кожну п'ядь вузьких отворів, щоб докопатися до істини або скарбів.

Трішки історії...

Підземні катакомби Харкова існує не одну сотню років. Ними користувалися шукачі скарбів петровської епохи, революціонери часів Жовтневої революції, партизани і нацисти періоду Другої світової війни, а також безпритульні. Деякі з них на білий світ так і не повернулися, загубившись в просторі світів. Кажуть, виною тому служать нескінченні ходи, в яких можна «розчинитися», втупившись у завали і тупики - так звані пастки.

Цікаво, але документальні джерела містять інформацію, згідно з якою ходи вириті під різними частинами історичної частини Харкова: Свято-Миколаївський храм (пр. Жуковського), будинок генерал-губернатора Харківщини XIX століття (вул. Полтавський Шлях), Холодногорская в'язниця (вул. Рубанівська) .

Рубанівська)

Існує безліч версій, згідно з якими підземні ходи вириті під великою територією ст. м. «Університет» і доходять до площі Руднєва. І зовсім точний факт підземних лабіринтів стосується району вул. Квітки-Основ'яненка, в якому двома століттями раніше селилися підприємливі купці і заводчики. Їх особняки відрізнялися простотою зовні, але в підвалах були споруджені підземні лази, ймовірно, на випадок форс-мажору.

До речі, є і археологічні дані, які свідчать про наявність в катакомбах особливих печер з похованнями, що відносяться до епохи язичництва. А це означає, що історичні рамки виникнення Харкова можуть придбати інше цифрове значення.

Керівництво харківського метрополітену незабаром передбачає відкрити екскурсійний маршрут, прокладений старими стежками катакомб. Цікаво буде подивитися, чи правда там снують духи заблукали людей ...

⇒ Замов: Оформлення зеленої карти Харків

5. Молодіжний парк (вул. Пушкінська, 81) - колишнє місце покійних

Трішки історії...

Улюблене місце студентів, але не харківських, а приїжджих. Тому що корінні харків'яни знають, що до 1970 року тут розташовувалося Свято-Усікновення кладовищі, де знайшли свій останній притулок знатні і багаті городяни.

Архітектурна композиція кладовища вражала пишнотою і помпезністю. Тут знаходилися цілі склепи заввишки в один поверх.

Сьогодні про цвинтар залишилося лише одне нагадування - однойменна церква. Але з цим не згодні очевидці дивовижних подій, що відбуваються на території парку.

Але з цим не згодні очевидці дивовижних подій, що відбуваються на території парку

Що дивного

Деякі городяни не тільки ввечері, але і вдень спостерігають серпанок, в якій ховається людський образ - туманний і безформний. Він блукає і немов хоче щось запитати у перехожих. А бувало, що в парку з'являлися люди, одягнені не по моді, як ніби потрапили сюди з минулої епохи. Що характерно, вони не зникали відразу, а «розчинялися», зменшуючись в розмірах.

✏ Цікаво: Чи реально поїхати у відпустку з дитиною?

Звичайно, не всі можуть бачити подібні явища, а лише ті, у кого надмірно розвинута інтуїція і деякі можливості, пов'язані з необмеженим пізнанням.

Як сладбіще стало суспільним парком ...

Якщо згадати, за яких обставин розчищали місце під парк, все стане на свої місця. Після прийнятого рішення знести кладовище близько 2-х тисяч заявок надійшло на адресу міської влади на предмет перепоховання своїх померлих родичів.

Те, що відбувалося потім, складно описати, тому що витяг трун, з яких останки тіл перекладалися в інші - явище скорботне і блюзнірське. Деякі могили просто зрівняли з землею, тому що не знайшлося осіб, які б були причетні до їхньої долі.

Деякі могили просто зрівняли з землею, тому що не знайшлося осіб, які б були причетні до їхньої долі

Чим керувалися міська влада, коли зводили парк на людських останках, важко сказати. Можливо тим, що навколо нього знаходиться безліч навчальних закладів, які не вписуються в похмуру атмосферу.

⇒ Замов: Прямий тур на Кіпр

Так чи інакше, але парк варто: через нього ходять студенти від гуртожитків до університетів, тут гуляють молоді матусі з колясками, а на лавочках примостилися старі з газетами. І тільки потривожені духи час від часу нагадують людству про те, що вони нікуди не зникли, а залишилися тут, на місці свого останнього спочинку.

І тільки потривожені духи час від часу нагадують людству про те, що вони нікуди не зникли, а залишилися тут, на місці свого останнього спочинку

6. Монастирська обитель (Харківська область, м Богодухів)

Що дивного

На вулиці Катукова дуже часто відбуваються явища, які називають аномальними.

Мова в тому, що періодично тут з'являються тіні черниць, які ходять парами. Їх чорні ряси і похмурий погляд шокують тих, кому довелося спостерігати таке бачення.

Їх чорні ряси і похмурий погляд шокують тих, кому довелося спостерігати таке бачення

Трішки історії...

Пояснюють причину таких явищ просто: вулицю будували на місці монастиря - великого і відвідуваного. Під час і після Громадянської війни йшла жорстока боротьба з церковнослужителями. Під рознос потрапили і черниці, яких перед смертю катували. Ось їх образи і зустрічаються людям, які лякаються і сахаються історії, що є страшним нагадуванням про бузувірства, що кояться в наших краях.

✏ Цікаво: Як жителі сортують сміття в Чехії, перш ніж його викинути

Передвісниці біди ...

Деякі дослідники пов'язують появу черниць-привидів з черговим колапсом. Так, перед Чорнобильською трагедією три черниці налякали жителя, який повертався додому з нічної зміни. Вони за ним не йшли, а парили. Запах, який їх супроводжував, нагадував гар.

А в 1991 році солдат, що стояв в караулі біля парку, побачив тінь священика, який піднявся над землею, тримаючи в руках червону тканину, що нагадує велике прапор. Що сталося після, пам'ятають усі - розвалився Радянський Союз, і пішла в небуття однопартійна сутність комуністичного режиму.

Що сталося після, пам'ятають усі - розвалився Радянський Союз, і пішла в небуття однопартійна сутність комуністичного режиму

7. Садиба Куликовських (Харківська область, с. Рокитне)

Трішки історії...

Вона знаходиться на пагорбі, біля річки Мжа. Місце дуже тихе і спокійне: поруч поле, ліс і маленька таємниця, яку мало хто знає. Садиба була побудована полковником у відставці Михайлом Куликовским на початку позаминулого століття. Вона включала красиві колонади і лоджії, сад з ставками, альтанки. Були тут і господарські будівлі - конюшні і обори.

⇒ Замов: Зелена карта Харків

⇒ Замов:   Зелена карта Харків

Щоб залишити по собі пам'ять, господар садиби вирішив на власні кошти побудувати храм. Грошей, на жаль, не вистачало, і він зважився розібрати один з поверхів свого розкішного будинку. Храм назвали на честь Архангела Михаїла, а господар пішов у світ інший, залишивши нащадкам роботу по реконструкції приміщення. Що і сталося в XX столітті, коли відреставроване приміщення передали на потреби навчального закладу.

Що і сталося в XX столітті, коли відреставроване приміщення передали на потреби навчального закладу

Що дивного

На цьому можна було б поставити крапку. Але ...

Старожилам не дає спокою таємнича фігура старця, який ходить колами навколо садиби зі столярним інструментом і проводить обміри зовнішніх стін. Правда це чи вигадка, але люди стверджують, що дух господаря бродить навколо свого будинку, щоб завершити будівництво поверху, який він не встиг за життя. Що характерно, на протязі всього часу його образ з'являвся виключно в молодика.

Що характерно, на протязі всього часу його образ з'являвся виключно в молодика

👀 Харківська область: загадкова і незбагненна ...

Рейтинг: 5 з 5. Відгуків: 1. переглядів:

У кожному місті є місця, які відрізняються особливим колоритом і пов'язані з історією тих, хто в ньому жив. У самому Харкові і області таких місць небагато, але всі вони мають у своєму розпорядженні до містичних і несподіваних поворотів.

1. Будинок з химерами (вул. Чернишевська, 79)

Трішки історії...

Його будівництво закінчилося в акурат до початку Першої світової війни. Шість поверхів особняка служили будівлею жіночої гімназії аж до 1920 року. Трохи пізніше тут розмістили 8-річну школу № 62, яка проіснувала до 1962 року. Потім протягом 11-ти років двері особняка розчинялися для робітничої молоді вечірньої школи.

Але з огляду на аварійність будівлі його все-таки закрили, забивши вікна і двері.

Але з огляду на аварійність будівлі його все-таки закрили, забивши вікна і двері

Близько 15-ти років він простояв в цьому виді, поки його не передали творчому колективу - театральному факультету Харківського університету мистецтв.

Здавалося б, що тут дивного: стоїть собі будинок, пам'ятає тих, хто в ньому колись жив. Але рідко хто піднімає голову вгору, щоб побачити: на верхніх колонах фасаду примостилися два істоти, що віддалено нагадують людини. Молодь їх прозвала Горлум через схожість з персонажем фільму «Володар кілець». А ще цей будинок прикрашають вовки, саламандри і герби лицарів.

⇒ Замов: Туристичне агентство Korizza Travel

⇒ Замов:   Туристичне агентство Korizza Travel

Що дивного

Місцеві жителі, які живуть в цих околицях, розповідають, що ночами з хати доноситься звуки, що нагадують злісний сміх і гарчання. Все це перемежовується з веселим сміхом дівчат, тіні яких спостерігали на даху. Примітно, що дівчата були з довгими косами, в які було вплетено великий бант. Чи не гімназистки чи?

Так чи інакше, але навіть студенти театрального факультету намагаються не засиджуватися тут до пізнього вечора, тому що відчувають таємниче дихання, що виходить немов зі стін, і чиюсь важку ходу на сходах.

Так чи інакше, але навіть студенти театрального факультету намагаються не засиджуватися тут до пізнього вечора, тому що відчувають таємниче дихання, що виходить немов зі стін, і чиюсь важку ходу на сходах

2. Прибутковий будинок (пров. Театральний, 6)

Трішки історії...

Це старовинна будівля була побудована в 1910 році. До приходу до влади більшовиків в ньому жили дуже багаті люди, площа квартир яких досягала немислимих розмірів. Потім сюди заселяли всіх потроху, щоб вирішити житлове питання пролетаріату.

✏ Цікаво: Кращі веломаршрути: Херсон, Миколаїв, Полтава, Запоріжжя, Вінниця

Все закінчилося 35 років тому, коли будівля охопила пожежа. Воно так постраждало, що не підлягало реставрації, а тому мешканців розселили по інших місцях. А будинок так і стоїть - занедбаний і таємничий, але не порожній.

Що дивного

Виявляється, за повір'ями харків'ян, які вивчають історію свого краю, в будинку живуть примари тих заможних людей, яких після Жовтневої революції 1917 року видворили за межі розкішних апартаментів на вулицю або ущільнили до рівня комуни. Вони збираються ночами, ходять зі свічками і гримлять ключами, замикаючи і відкриваючи двері.

Правда це чи ні, складно сказати, але є очевидці, які провели в будинку майже добу з тим, щоб упевнитися в правдивості таких припущень. Кажуть, вони тепер обходять будинок стороною, тому що потривожили тих, хто так і не знайшов свій притулок.

⇒ Замов: Закарпатті + Київ на травневі

3. Ампір і еклектика для сімейного гнізда (вул. Сумська, 61)

Це сьогодні Палац одружень - культове місце для наречених всіх поколінь.

Трішки історії...

А з 1913 року в цьому приватному особняку жили люди - заможні і благополучні, поки їх не вигнали на вулицю пролетарі всіх часів і народів. Після чого в будівлю вселилася Суспільство старих більшовиків і ветеранів комуністичної партії.

У 1925 році особняк своєю присутністю відвідала вдова Леніна Надія Крупська, виступаючи з полум'яними промовами про перспективи комунізму.

З 1946 року приміщення передали на потреби учнів міста, перетворивши його в Палац піонерів. А через 17 років тут почали заручається закоханих, що спостерігаємо і нині.

✏ Цікаво: Харківська область: куди відправитися з наметами

Що дивного

Нічого дивного в таких переміщеннях немає: жили одні, потім інші ... якби не історія, яку переповідають з вус в уста.

Коли будівля вже було Палацом одруження, нічний сторож вловив швидкоплинне подих за своєю спиною. Коли він обернувся, то побачив силует піднімається на драбину дами в білому одязі. Вона обернулася і, посміхнувшись, зникла під куполом.

Вона обернулася і, посміхнувшись, зникла під куполом

Є очевидці і серед молодят. Якось наречена відчула холодний дотик на своїх плечах, коли розписувалася в книзі реєстрації актів цивільного стану. Піднявши очі, вона побачила, що вислизає тінь жінки в білому, яка посміхнулася і перехрестила всіх присутніх. Можливо, це була перша господиня особняка, якої так і не дали насолодитися довготривалим щастям.

4. Підземне царство (катакомби Харкова)

На землі чимало цікавих будівель, які привертають увагу харків'ян і гостей міста своїми легендами. Але підземний Харків притягує ще більше поглядів тих, хто хоче проникнути в самі надра загадкових явищ.

⇒ Замов: Чеська мова

Коли в місті почали зводити метрополітен, метробудівці виявили дивні ходи, що нагадують підземні сховища, що ведуть в лабіринт. З тих пір час від часу в підземеллі Харкова проникають сміливці, які хочуть досліджувати кожну п'ядь вузьких отворів, щоб докопатися до істини або скарбів.

Трішки історії...

Підземні катакомби Харкова існує не одну сотню років. Ними користувалися шукачі скарбів петровської епохи, революціонери часів Жовтневої революції, партизани і нацисти періоду Другої світової війни, а також безпритульні. Деякі з них на білий світ так і не повернулися, загубившись в просторі світів. Кажуть, виною тому служать нескінченні ходи, в яких можна «розчинитися», втупившись у завали і тупики - так звані пастки.

Цікаво, але документальні джерела містять інформацію, згідно з якою ходи вириті під різними частинами історичної частини Харкова: Свято-Миколаївський храм (пр. Жуковського), будинок генерал-губернатора Харківщини XIX століття (вул. Полтавський Шлях), Холодногорская в'язниця (вул. Рубанівська) .

Рубанівська)

Існує безліч версій, згідно з якими підземні ходи вириті під великою територією ст. м. «Університет» і доходять до площі Руднєва. І зовсім точний факт підземних лабіринтів стосується району вул. Квітки-Основ'яненка, в якому двома століттями раніше селилися підприємливі купці і заводчики. Їх особняки відрізнялися простотою зовні, але в підвалах були споруджені підземні лази, ймовірно, на випадок форс-мажору.

До речі, є і археологічні дані, які свідчать про наявність в катакомбах особливих печер з похованнями, що відносяться до епохи язичництва. А це означає, що історичні рамки виникнення Харкова можуть придбати інше цифрове значення.

Керівництво харківського метрополітену незабаром передбачає відкрити екскурсійний маршрут, прокладений старими стежками катакомб. Цікаво буде подивитися, чи правда там снують духи заблукали людей ...

⇒ Замов: Оформлення зеленої карти Харків

5. Молодіжний парк (вул. Пушкінська, 81) - колишнє місце покійних

Трішки історії...

Улюблене місце студентів, але не харківських, а приїжджих. Тому що корінні харків'яни знають, що до 1970 року тут розташовувалося Свято-Усікновення кладовищі, де знайшли свій останній притулок знатні і багаті городяни.

Архітектурна композиція кладовища вражала пишнотою і помпезністю. Тут знаходилися цілі склепи заввишки в один поверх.

Сьогодні про цвинтар залишилося лише одне нагадування - однойменна церква. Але з цим не згодні очевидці дивовижних подій, що відбуваються на території парку.

Але з цим не згодні очевидці дивовижних подій, що відбуваються на території парку

Що дивного

Деякі городяни не тільки ввечері, але і вдень спостерігають серпанок, в якій ховається людський образ - туманний і безформний. Він блукає і немов хоче щось запитати у перехожих. А бувало, що в парку з'являлися люди, одягнені не по моді, як ніби потрапили сюди з минулої епохи. Що характерно, вони не зникали відразу, а «розчинялися», зменшуючись в розмірах.

✏ Цікаво: Чи реально поїхати у відпустку з дитиною?

Звичайно, не всі можуть бачити подібні явища, а лише ті, у кого надмірно розвинута інтуїція і деякі можливості, пов'язані з необмеженим пізнанням.

Як сладбіще стало суспільним парком ...

Якщо згадати, за яких обставин розчищали місце під парк, все стане на свої місця. Після прийнятого рішення знести кладовище близько 2-х тисяч заявок надійшло на адресу міської влади на предмет перепоховання своїх померлих родичів.

Те, що відбувалося потім, складно описати, тому що витяг трун, з яких останки тіл перекладалися в інші - явище скорботне і блюзнірське. Деякі могили просто зрівняли з землею, тому що не знайшлося осіб, які б були причетні до їхньої долі.

Деякі могили просто зрівняли з землею, тому що не знайшлося осіб, які б були причетні до їхньої долі

Чим керувалися міська влада, коли зводили парк на людських останках, важко сказати. Можливо тим, що навколо нього знаходиться безліч навчальних закладів, які не вписуються в похмуру атмосферу.

⇒ Замов: Прямий тур на Кіпр

Так чи інакше, але парк варто: через нього ходять студенти від гуртожитків до університетів, тут гуляють молоді матусі з колясками, а на лавочках примостилися старі з газетами. І тільки потривожені духи час від часу нагадують людству про те, що вони нікуди не зникли, а залишилися тут, на місці свого останнього спочинку.

І тільки потривожені духи час від часу нагадують людству про те, що вони нікуди не зникли, а залишилися тут, на місці свого останнього спочинку

6. Монастирська обитель (Харківська область, м Богодухів)

Що дивного

На вулиці Катукова дуже часто відбуваються явища, які називають аномальними.

Мова в тому, що періодично тут з'являються тіні черниць, які ходять парами. Їх чорні ряси і похмурий погляд шокують тих, кому довелося спостерігати таке бачення.

Їх чорні ряси і похмурий погляд шокують тих, кому довелося спостерігати таке бачення

Трішки історії...

Пояснюють причину таких явищ просто: вулицю будували на місці монастиря - великого і відвідуваного. Під час і після Громадянської війни йшла жорстока боротьба з церковнослужителями. Під рознос потрапили і черниці, яких перед смертю катували. Ось їх образи і зустрічаються людям, які лякаються і сахаються історії, що є страшним нагадуванням про бузувірства, що кояться в наших краях.

✏ Цікаво: Як жителі сортують сміття в Чехії, перш ніж його викинути

Передвісниці біди ...

Деякі дослідники пов'язують появу черниць-привидів з черговим колапсом. Так, перед Чорнобильською трагедією три черниці налякали жителя, який повертався додому з нічної зміни. Вони за ним не йшли, а парили. Запах, який їх супроводжував, нагадував гар.

А в 1991 році солдат, що стояв в караулі біля парку, побачив тінь священика, який піднявся над землею, тримаючи в руках червону тканину, що нагадує велике прапор. Що сталося після, пам'ятають усі - розвалився Радянський Союз, і пішла в небуття однопартійна сутність комуністичного режиму.

Що сталося після, пам'ятають усі - розвалився Радянський Союз, і пішла в небуття однопартійна сутність комуністичного режиму

7. Садиба Куликовських (Харківська область, с. Рокитне)

Трішки історії...

Вона знаходиться на пагорбі, біля річки Мжа. Місце дуже тихе і спокійне: поруч поле, ліс і маленька таємниця, яку мало хто знає. Садиба була побудована полковником у відставці Михайлом Куликовским на початку позаминулого століття. Вона включала красиві колонади і лоджії, сад з ставками, альтанки. Були тут і господарські будівлі - конюшні і обори.

⇒ Замов: Зелена карта Харків

⇒ Замов:   Зелена карта Харків

Щоб залишити по собі пам'ять, господар садиби вирішив на власні кошти побудувати храм. Грошей, на жаль, не вистачало, і він зважився розібрати один з поверхів свого розкішного будинку. Храм назвали на честь Архангела Михаїла, а господар пішов у світ інший, залишивши нащадкам роботу по реконструкції приміщення. Що і сталося в XX столітті, коли відреставроване приміщення передали на потреби навчального закладу.

Що і сталося в XX столітті, коли відреставроване приміщення передали на потреби навчального закладу

Що дивного

На цьому можна було б поставити крапку. Але ...

Старожилам не дає спокою таємнича фігура старця, який ходить колами навколо садиби зі столярним інструментом і проводить обміри зовнішніх стін. Правда це чи вигадка, але люди стверджують, що дух господаря бродить навколо свого будинку, щоб завершити будівництво поверху, який він не встиг за життя. Що характерно, на протязі всього часу його образ з'являвся виключно в молодика.

Що характерно, на протязі всього часу його образ з'являвся виключно в молодика

👀 Харківська область: загадкова і незбагненна ...

Рейтинг: 5 з 5. Відгуків: 1. переглядів:

У кожному місті є місця, які відрізняються особливим колоритом і пов'язані з історією тих, хто в ньому жив. У самому Харкові і області таких місць небагато, але всі вони мають у своєму розпорядженні до містичних і несподіваних поворотів.

1. Будинок з химерами (вул. Чернишевська, 79)

Трішки історії...

Його будівництво закінчилося в акурат до початку Першої світової війни. Шість поверхів особняка служили будівлею жіночої гімназії аж до 1920 року. Трохи пізніше тут розмістили 8-річну школу № 62, яка проіснувала до 1962 року. Потім протягом 11-ти років двері особняка розчинялися для робітничої молоді вечірньої школи.

Але з огляду на аварійність будівлі його все-таки закрили, забивши вікна і двері.

Але з огляду на аварійність будівлі його все-таки закрили, забивши вікна і двері

Близько 15-ти років він простояв в цьому виді, поки його не передали творчому колективу - театральному факультету Харківського університету мистецтв.

Здавалося б, що тут дивного: стоїть собі будинок, пам'ятає тих, хто в ньому колись жив. Але рідко хто піднімає голову вгору, щоб побачити: на верхніх колонах фасаду примостилися два істоти, що віддалено нагадують людини. Молодь їх прозвала Горлум через схожість з персонажем фільму «Володар кілець». А ще цей будинок прикрашають вовки, саламандри і герби лицарів.

⇒ Замов: Туристичне агентство Korizza Travel

⇒ Замов:   Туристичне агентство Korizza Travel

Що дивного

Місцеві жителі, які живуть в цих околицях, розповідають, що ночами з хати доноситься звуки, що нагадують злісний сміх і гарчання. Все це перемежовується з веселим сміхом дівчат, тіні яких спостерігали на даху. Примітно, що дівчата були з довгими косами, в які було вплетено великий бант. Чи не гімназистки чи?

Так чи інакше, але навіть студенти театрального факультету намагаються не засиджуватися тут до пізнього вечора, тому що відчувають таємниче дихання, що виходить немов зі стін, і чиюсь важку ходу на сходах.

Так чи інакше, але навіть студенти театрального факультету намагаються не засиджуватися тут до пізнього вечора, тому що відчувають таємниче дихання, що виходить немов зі стін, і чиюсь важку ходу на сходах

2. Прибутковий будинок (пров. Театральний, 6)

Трішки історії...

Це старовинна будівля була побудована в 1910 році. До приходу до влади більшовиків в ньому жили дуже багаті люди, площа квартир яких досягала немислимих розмірів. Потім сюди заселяли всіх потроху, щоб вирішити житлове питання пролетаріату.

✏ Цікаво: Кращі веломаршрути: Херсон, Миколаїв, Полтава, Запоріжжя, Вінниця

Все закінчилося 35 років тому, коли будівля охопила пожежа. Воно так постраждало, що не підлягало реставрації, а тому мешканців розселили по інших місцях. А будинок так і стоїть - занедбаний і таємничий, але не порожній.

Що дивного

Виявляється, за повір'ями харків'ян, які вивчають історію свого краю, в будинку живуть примари тих заможних людей, яких після Жовтневої революції 1917 року видворили за межі розкішних апартаментів на вулицю або ущільнили до рівня комуни. Вони збираються ночами, ходять зі свічками і гримлять ключами, замикаючи і відкриваючи двері.

Правда це чи ні, складно сказати, але є очевидці, які провели в будинку майже добу з тим, щоб упевнитися в правдивості таких припущень. Кажуть, вони тепер обходять будинок стороною, тому що потривожили тих, хто так і не знайшов свій притулок.

⇒ Замов: Закарпатті + Київ на травневі

3. Ампір і еклектика для сімейного гнізда (вул. Сумська, 61)

Це сьогодні Палац одружень - культове місце для наречених всіх поколінь.

Трішки історії...

А з 1913 року в цьому приватному особняку жили люди - заможні і благополучні, поки їх не вигнали на вулицю пролетарі всіх часів і народів. Після чого в будівлю вселилася Суспільство старих більшовиків і ветеранів комуністичної партії.

У 1925 році особняк своєю присутністю відвідала вдова Леніна Надія Крупська, виступаючи з полум'яними промовами про перспективи комунізму.

З 1946 року приміщення передали на потреби учнів міста, перетворивши його в Палац піонерів. А через 17 років тут почали заручається закоханих, що спостерігаємо і нині.

✏ Цікаво: Харківська область: куди відправитися з наметами

Що дивного

Нічого дивного в таких переміщеннях немає: жили одні, потім інші ... якби не історія, яку переповідають з вус в уста.

Коли будівля вже було Палацом одруження, нічний сторож вловив швидкоплинне подих за своєю спиною. Коли він обернувся, то побачив силует піднімається на драбину дами в білому одязі. Вона обернулася і, посміхнувшись, зникла під куполом.

Вона обернулася і, посміхнувшись, зникла під куполом

Є очевидці і серед молодят. Якось наречена відчула холодний дотик на своїх плечах, коли розписувалася в книзі реєстрації актів цивільного стану. Піднявши очі, вона побачила, що вислизає тінь жінки в білому, яка посміхнулася і перехрестила всіх присутніх. Можливо, це була перша господиня особняка, якої так і не дали насолодитися довготривалим щастям.

4. Підземне царство (катакомби Харкова)

На землі чимало цікавих будівель, які привертають увагу харків'ян і гостей міста своїми легендами. Але підземний Харків притягує ще більше поглядів тих, хто хоче проникнути в самі надра загадкових явищ.

⇒ Замов: Чеська мова

Коли в місті почали зводити метрополітен, метробудівці виявили дивні ходи, що нагадують підземні сховища, що ведуть в лабіринт. З тих пір час від часу в підземеллі Харкова проникають сміливці, які хочуть досліджувати кожну п'ядь вузьких отворів, щоб докопатися до істини або скарбів.

Трішки історії...

Підземні катакомби Харкова існує не одну сотню років. Ними користувалися шукачі скарбів петровської епохи, революціонери часів Жовтневої революції, партизани і нацисти періоду Другої світової війни, а також безпритульні. Деякі з них на білий світ так і не повернулися, загубившись в просторі світів. Кажуть, виною тому служать нескінченні ходи, в яких можна «розчинитися», втупившись у завали і тупики - так звані пастки.

Цікаво, але документальні джерела містять інформацію, згідно з якою ходи вириті під різними частинами історичної частини Харкова: Свято-Миколаївський храм (пр. Жуковського), будинок генерал-губернатора Харківщини XIX століття (вул. Полтавський Шлях), Холодногорская в'язниця (вул. Рубанівська) .

Рубанівська)

Існує безліч версій, згідно з якими підземні ходи вириті під великою територією ст. м. «Університет» і доходять до площі Руднєва. І зовсім точний факт підземних лабіринтів стосується району вул. Квітки-Основ'яненка, в якому двома століттями раніше селилися підприємливі купці і заводчики. Їх особняки відрізнялися простотою зовні, але в підвалах були споруджені підземні лази, ймовірно, на випадок форс-мажору.

До речі, є і археологічні дані, які свідчать про наявність в катакомбах особливих печер з похованнями, що відносяться до епохи язичництва. А це означає, що історичні рамки виникнення Харкова можуть придбати інше цифрове значення.

Керівництво харківського метрополітену незабаром передбачає відкрити екскурсійний маршрут, прокладений старими стежками катакомб. Цікаво буде подивитися, чи правда там снують духи заблукали людей ...

⇒ Замов: Оформлення зеленої карти Харків

5. Молодіжний парк (вул. Пушкінська, 81) - колишнє місце покійних

Трішки історії...

Улюблене місце студентів, але не харківських, а приїжджих. Тому що корінні харків'яни знають, що до 1970 року тут розташовувалося Свято-Усікновення кладовищі, де знайшли свій останній притулок знатні і багаті городяни.

Архітектурна композиція кладовища вражала пишнотою і помпезністю. Тут знаходилися цілі склепи заввишки в один поверх.

Сьогодні про цвинтар залишилося лише одне нагадування - однойменна церква. Але з цим не згодні очевидці дивовижних подій, що відбуваються на території парку.

Але з цим не згодні очевидці дивовижних подій, що відбуваються на території парку

Що дивного

Деякі городяни не тільки ввечері, але і вдень спостерігають серпанок, в якій ховається людський образ - туманний і безформний. Він блукає і немов хоче щось запитати у перехожих. А бувало, що в парку з'являлися люди, одягнені не по моді, як ніби потрапили сюди з минулої епохи. Що характерно, вони не зникали відразу, а «розчинялися», зменшуючись в розмірах.

✏ Цікаво: Чи реально поїхати у відпустку з дитиною?

Звичайно, не всі можуть бачити подібні явища, а лише ті, у кого надмірно розвинута інтуїція і деякі можливості, пов'язані з необмеженим пізнанням.

Як сладбіще стало суспільним парком ...

Якщо згадати, за яких обставин розчищали місце під парк, все стане на свої місця. Після прийнятого рішення знести кладовище близько 2-х тисяч заявок надійшло на адресу міської влади на предмет перепоховання своїх померлих родичів.

Те, що відбувалося потім, складно описати, тому що витяг трун, з яких останки тіл перекладалися в інші - явище скорботне і блюзнірське. Деякі могили просто зрівняли з землею, тому що не знайшлося осіб, які б були причетні до їхньої долі.

Деякі могили просто зрівняли з землею, тому що не знайшлося осіб, які б були причетні до їхньої долі

Чим керувалися міська влада, коли зводили парк на людських останках, важко сказати. Можливо тим, що навколо нього знаходиться безліч навчальних закладів, які не вписуються в похмуру атмосферу.

⇒ Замов: Прямий тур на Кіпр

Так чи інакше, але парк варто: через нього ходять студенти від гуртожитків до університетів, тут гуляють молоді матусі з колясками, а на лавочках примостилися старі з газетами. І тільки потривожені духи час від часу нагадують людству про те, що вони нікуди не зникли, а залишилися тут, на місці свого останнього спочинку.

І тільки потривожені духи час від часу нагадують людству про те, що вони нікуди не зникли, а залишилися тут, на місці свого останнього спочинку

6. Монастирська обитель (Харківська область, м Богодухів)

Що дивного

На вулиці Катукова дуже часто відбуваються явища, які називають аномальними.

Мова в тому, що періодично тут з'являються тіні черниць, які ходять парами. Їх чорні ряси і похмурий погляд шокують тих, кому довелося спостерігати таке бачення.

Їх чорні ряси і похмурий погляд шокують тих, кому довелося спостерігати таке бачення

Трішки історії...

Пояснюють причину таких явищ просто: вулицю будували на місці монастиря - великого і відвідуваного. Під час і після Громадянської війни йшла жорстока боротьба з церковнослужителями. Під рознос потрапили і черниці, яких перед смертю катували. Ось їх образи і зустрічаються людям, які лякаються і сахаються історії, що є страшним нагадуванням про бузувірства, що кояться в наших краях.

✏ Цікаво: Як жителі сортують сміття в Чехії, перш ніж його викинути

Передвісниці біди ...

Деякі дослідники пов'язують появу черниць-привидів з черговим колапсом. Так, перед Чорнобильською трагедією три черниці налякали жителя, який повертався додому з нічної зміни. Вони за ним не йшли, а парили. Запах, який їх супроводжував, нагадував гар.

А в 1991 році солдат, що стояв в караулі біля парку, побачив тінь священика, який піднявся над землею, тримаючи в руках червону тканину, що нагадує велике прапор. Що сталося після, пам'ятають усі - розвалився Радянський Союз, і пішла в небуття однопартійна сутність комуністичного режиму.

Що сталося після, пам'ятають усі - розвалився Радянський Союз, і пішла в небуття однопартійна сутність комуністичного режиму

7. Садиба Куликовських (Харківська область, с. Рокитне)

Трішки історії...

Вона знаходиться на пагорбі, біля річки Мжа. Місце дуже тихе і спокійне: поруч поле, ліс і маленька таємниця, яку мало хто знає. Садиба була побудована полковником у відставці Михайлом Куликовским на початку позаминулого століття. Вона включала красиві колонади і лоджії, сад з ставками, альтанки. Були тут і господарські будівлі - конюшні і обори.

⇒ Замов: Зелена карта Харків

⇒ Замов:   Зелена карта Харків

Щоб залишити по собі пам'ять, господар садиби вирішив на власні кошти побудувати храм. Грошей, на жаль, не вистачало, і він зважився розібрати один з поверхів свого розкішного будинку. Храм назвали на честь Архангела Михаїла, а господар пішов у світ інший, залишивши нащадкам роботу по реконструкції приміщення. Що і сталося в XX столітті, коли відреставроване приміщення передали на потреби навчального закладу.

Що і сталося в XX столітті, коли відреставроване приміщення передали на потреби навчального закладу

Що дивного

На цьому можна було б поставити крапку. Але ...

Старожилам не дає спокою таємнича фігура старця, який ходить колами навколо садиби зі столярним інструментом і проводить обміри зовнішніх стін. Правда це чи вигадка, але люди стверджують, що дух господаря бродить навколо свого будинку, щоб завершити будівництво поверху, який він не встиг за життя. Що характерно, на протязі всього часу його образ з'являвся виключно в молодика.

Що характерно, на протязі всього часу його образ з'являвся виключно в молодика

Чи не гімназистки чи?
Чи не гімназистки чи?
Чи не гімназистки чи?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация