# 22 Лондон. Британський музей

В суботу ми забігли на пару годин в Британський музей XVIII століття і примудрилися подивитися приблизно половину всієї безкоштовної експозиції, по крайней мере, то, що було в списку «не пропустити» з путівника Lonely Planet. Чесно кажучи, після аналогічних музеїв з археологічними скарбами і старожитностями (згадаємо Rijksmuseum в Амстердамі, музеї Ватикану і Ермітаж в Петербурзі) біля кожного стенду зовсім не хочеться зупинятися і список обов'язкових експонатів доводиться дуже до речі. Але хоча б раз сюди зайти варто обов'язково: всередині красивий внутрішній дворик зі скляним дахом і величезні просторі зали з чудовою колекцією старожитностей, що вражають уяву своїми розмірами.

Отже, ми почали з єгипетського каменю Rosetta Stone, завдяки якому вчені змогли розшифрувати давньоєгипетські письмена: виявилося, що в Стародавньому Єгипті для запису використовувалося поєднання символів для відтворення звуків в слові, а за ними слід було зображення позначається об'єкта. Потім ми підійшли до погруддя від величезної статуї фараона Рамзеса II з діркою в грудях, що залишилася від військ Наполеона, які намагалися розколоти статую.

З самих різних частин землі заповзятливими колекціонерами були вивезені стіни, статуї і всілякі реліквії; то, що не можна було перевезти за раз, розпилювали і потім склеювали назад. Наприклад, стіну одного з залів займає величезний Монумент Нереїд з Туреччини, по суті - гробниця, а за формою - грецький храм.

У музеї можна зустріти стіни з єгипетських гробниць, скульптури, які прикрашали Парфенон, крилатих биків з храму Хорсабад в Ассирії, статую моаї з острова Пасхи і всілякі мумії і саркофаги. Є мумія 17-річної Клеопатри з Фів (з посмертною маскою, моторошно нагадує по стилю християнські ікони), що жила на півтора століття після її відомою тезки, Клеопатри VII. Путівник радив також звернути увагу на інтригуючу мумію старої жінки Katebet, яка померла за все з двома зубами і була похована в чому як чоловік (положення рук, деякі символи), причому її мозок чомусь не був витягнутий при муміфікації. У скляному кубі знаходяться останки невідомого чоловіка приблизно 1 століття н.е. з Північної Англії (Lindow Man), замурованого між кам'яних брил і піску, з відмінно збереглися органами.

Якщо вам набридне дивитися на мумії, в музеї є чудова колекція скандинавських шахів Lewis Chessmen XIII століття, експонати з Європи, аж до XX століття (ми наткнулися на колекцію порцеляни часів СРСР з пролетарськими гаслами і Жовтневою революцією) і колекція механізмів і годин, на яку нам якраз часу і не вистачило.

В суботу ми забігли на пару годин в Британський музей XVIII століття і примудрилися подивитися приблизно половину всієї безкоштовної експозиції, по крайней мере, то, що було в списку «не пропустити» з путівника Lonely Planet

Rosetta Stone

Rosetta Stone

Pharaoh Ramesses II

Pharaoh Ramesses II

The Nereid Monument

The Nereid Monument

Winged Bull from Khorsabad

Winged Bull from Khorsabad

Mummy of Cleopatra from Thebes

Mummy of Cleopatra from Thebes

Mummy of Katebet

Mummy of Katebet

Lewis Chessmen

Lewis Chessmen

Lewis Chessmen

Після музею ми прогулялися в сторону Covent Garden Market (про нього я писала раніше в блозі ), Який був просто переповнений людьми, там навіть утворилися черги на вході. До речі, знайти заклад поїсти ввечері у вихідні в центрі теж зовсім непросто: на вході майже біля всіх кафе стоїть натовп бажаючих, правда, обслуговують і готують все одно швидко, так що, може бути, ми як-небудь теж приєднаємося до улюблених тут черг.

В апартаментах, в яких ми зараз живемо в очікуванні переїзду (який буде, мабуть, вже десь в грудні) на довгострокову квартиру, в понеділок чомусь відключили телефон, а разом з ним пропав і інтернет. Треба сказати, це вже не перша поломка на цьому місці: все почалося з розбитого келиха під час заїзду, а через тиждень ще й батарея для рушників в ванні зламалася (яку якраз вчора полагодили - не одне, так інше). Зате після нас тут збираються підфарбувати стіни і поміняти дзеркало, так що можна заїжджати знову.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация