Васса

Категорія: свята » буддійські свята

Тхеравада, стхавіравади - найстаріша збережена школа буддизму. Ця школа досить консервативна, і в цілому ближче до раннього буддизму, ніж інші існуючі буддійські традиції. Багато століть саме ця школа була домінуючою релігійною традицією в Шрі-Ланці і більшої частини Південно-Східної Азії (Камбоджа, Лаос, М'янма, Таїланд).
Тхеравада також практикується меншинами в Китаї (Дайц, хани, ва, ачани, булан), В'єтнамі (кхмер-кром), Бангладеш (народи Бару чакма, Магха, танчангья), Малайзії та Індонезії. З недавнього часу Тхеравада набирає популярність в Сінгапурі і на Заході. На сьогоднішній день налічується, за різними оцінками, від 100 до 150 мільйонів буддистів тхеравади (також відомих як тхеравадінов), і за останні кілька десятиліть Тхеравада стала вкорінюватися на Заході і в Індії.
Васса (від назви місяця на мові пали) - усамітнення на період сезону дощів. Поширена у прихильників Тхеравади. Васса починається в день повного місяця шостого місяця китайського місячного календаря і триває три місячних місяців з липня по жовтень.
Проповідницька діяльність і все життя Будди і його учнів була пов'язана з постійними подорожами і поневіряннями. Під час сезону дощів, який починався в кінці червня і закінчувався на початку жовтня, здійснювати подорожі було неможливо. За переказами, саме в сезон дощів Будда вперше усамітнився зі своїми учнями в Оленячій гаю (Сарнатхе). Тому вже за часів перших монаших спільнот встановився звичай зупинятися на період сезону дощів в якому-небудь відокремленому місці і проводити цей час в молитві та медитації.

Незабаром цей звичай став обов'язковим правилом чернечого життя і дотримувався більшістю напрямків буддизму. Протягом цього періоду ченці не залишають свій монастир і займаються глибшої практикою медитації і розумінням буддійського вчення. На цей період скорочується звичайне спілкування ченців з мирянами. У деяких монастирях, ченці присвячують Вассу інтенсивної медитації. Деякі буддисти, приймають більш аскетичні практики, такі як відмова від м'яса, алкоголю або куріння. Деякі дослідники називають Вассу "буддійським постом", інші ж заперечують проти цієї термінології. Як правило, число років чернечого стажу визначається числом проведених Васс.
У країнах Південно-Східної Азії миряни часто самі приймають чернецтво на період дощів і протягом трьох місяців ведуть такий же спосіб життя, як і ченці. У цей період забороняється укладати шлюби. Після закінчення періоду усамітнення монахи сповідаються один одному в скоєних гріхах і просять прощення у своїх побратимів по громаді. Протягом наступного місяця контакти і спілкування ченців з мирянами поступово відновлюються.
Після закінчення Васси настає буддійське свято Катіна. Свято, в якому миряни висловлює подяку монахам за їх аскетичне поведінку. Люди приносять підношення в храми. Ченцям дарують новий одяг, яка і носить назву «Катіна». Звичайно, не у всіх країнах, де поширений буддизм - Катіна означає закінчення сезону дощів, адже географія локалізації цієї релігії обширна. Однак сформовані традиції проведення церемонії дотримуються неухильно і мають величезне значення для громад одновірців.
Більшість буддистів Махаяни не дотримуються Вассу, хоча в'єтнамська школа Тхиен-буддизму і корейська Сон-буддизму дотримуються еквівалентну відступ в три місяці від інтенсивної практики в одному місці. Подібна практика спостерігається також в тибетському буддизмі.

Додайте, будь ласка, посилання на цю сторінку на своєму веб-сайті:
Код для вставки на сайт або в блог:
Код для вставки в форум (BBCode):
Пряме посилання на цю публікацію:


На сайті Hollydays.ru Ви можете знайти побажання, поздоровлення, тости у віршах, смс поздоровлення з днем ​​народження, з ювілеєм, з Новим роком, з 8 березня і з багатьма іншими святами. Коротку інформацію про цікаві для Вас релігійні, державні свята і пам'ятні дати. Ви можете дізнатися коли будуть Ваші іменини і як назвати майбутню дитину. Якою буде гороскоп на завтра і на наступний рік. Все відсортовано за категоріями для Вашої зручності.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация