Ермітаж

  1. Ермітаж. Офіційний сайт
  2. Державний Ермітаж. Час роботи:
  3. Квитки в Ермітаж:
  4. зали Ермітажу
  5. Історія Ермітажу

Державний Ермітаж (м.Санкт-Петербург) - це найбільший музейний комплекс Росії і один з найбільших в світі. Колекція Ермітажу налічує близько 3 000 000 експонатів. Загальна площа музею 233 345 кв.м. Музей знаходиться в історичному центрі Санкт-Петербурга і займає п'ять історичних будівель: Зимовий палац (1), Малий Ермітаж (2), Великий Ермітаж (старий Ермітаж, 3), Новий Ермітаж (4), Ермітажний Театр (5). Найбільший будинок - Зимовий палац (зимова резиденція царської династії Росії).

Схема Ермітажу:

Походження назви Ермітаж від французького ermitage - що означає місце усамітнення (місце самітництва). Чим і був перший Ермітаж (зараз це "Малий Ермітаж", 2) - місцем усамітнення імператриці Катерини II. Це був спеціальний флігель Зимового палацу, який отримав таке французька назва, при організації імператрицею місця першого музею для своєї колекції творів мистецтва (купленої в 1764 році). Від цієї колекції, розміщеної в окремій будівлі, і бере початок сучасний Державний Ермітаж. Для відвідувань цей приватний "відокремлений" музей був відкритий тільки в 1852 році.

Ермітаж. Офіційний сайт

www.hermitagemuseum.org - офіційний сайт Ермітажу. На ньому можна знайти будь-яку інформацію про музеї. Історія, огляд тимчасових і постійних виставок, планування, плани розміщення колекцій по поверхах. Сайт забезпечений системою пошуку. Мови: російська, англійська.

www.hermitageshop.ru - ермітажний магазин, можливість покупки квитків в Ермітаж on-line.

www.hermitageline.ru - інформаційний проект, на якому виставляються цікаві статті, фоторепортажі та відеоматеріали про події, що відбуваються в Ермітажі і навколо нього.

Державний Ермітаж. Час роботи:

вівторок, четвер, субота, неділя: 10:30 - 18:00
середа, п'ятниця: 10:30 - 21:00

Музей закритий: по понеділках, 1 січня і 9 травня.
Безкоштовне відвідування для всіх категорій відвідувачів: перший четвер кожного місяця.

Квитки в Ермітаж:

600 рублів - вхідний квиток в Головний музейний комплекс і відокремлені об'єкти (Головний Штаб, Зимовий палац Петра I, Палац Меншикова, Музей Імператорського фарфорового заводу).

1020 рублів - дводенний вхідний квиток в Головний музейний комплекс і відокремлені об'єкти.

400 рублів - вхідний квиток в Головний музейний комплекс і відокремлені об'єкти (Головний Штаб, Зимовий палац Петра I) для громадян Російської Федерації та Республіки Білорусь.

Безкоштовно - діти дошкільного і шкільного віку, учні освітніх установ, студенти (незалежно від громадянства), пенсіонери (громадяни Росії).

Електронний квиток дійсний протягом 180 днів з моменту оформлення замовлення на офіційному сайті (дозволяє економити час простою в чергах).

Схема проїзду:

зали Ермітажу

Йорданська сходи (Посольська сходи). Ермітаж, Зимовий палац

Георгіївський зал. Ермітаж, Зимовий палац (Великий Тронний Зал)

Зал "Великий італійський просвіт" Новий Ермітаж

Зал Юпітера. новий Ермітаж

Історія Ермітажу

Музейний комплекс Державний Ермітаж бере свій початок і назву в 1764 році з організації Катериною II приватного музею в окремому флігелі Зимового палацу і названого на французький манер - Ермітаж (місце для усамітнення).

Спочатку, це була велика колекція Йоханна Ернста Гоцковского, передана їм у Росію за борги і що складалася з живопису європейських майстрів.

У 1769 році в Дрездені (спеціально для Ермітажу Катерини II) була придбана колекція саксонського міністра графа Брюля. Це було велике зібрання, що містив близько 600 картин.

У 1772 році Катерина II купує в Парижі колекцію живопису барона Кроза. Це одне з найцінніших поповнень колекції Ермітажу містило роботи Рафаеля , Джорджоне, Тиціана , Рембрандта , Рубенса , Ван Дейка, Пуссена, Клода Лоррена і Ватто .

У 1779 році придбано колекція живопису британського прем'єр-міністра Уолпола. придбана

У 1771-1787 роках архітектором Фельтеном будується будинок Великого Ермітажу (3). Колекція швидко росте і через нестачу початкового приміщення (2, Малий Ермітаж) організовується будівництво цілого будинку.

19 століття - в періоди правління Олександра I і Миколи I ведеться планомірне і ретельне розвиток колекції Ермітажу. Купуються не тільки колекції, а й окремі рідкісні твори. Микола I готується до відкриття Імператорського Ермітажу для публічного відвідування.

У 1852 році побудовано нове велике будівлю "Новий Ермітаж" (3) і Микола I відкриває Імператорського Ермітажу для публічного перегляду.

До 1880 року відвідуваність музею досягла 50 000 чоловік в рік. Музей містить багатющі колекції пам'яток стародавньої, античної та середньовічної культур. Твори мистецтва Західної і Східної Європи, російської культури VIII-XIX століть.

У 1895 році за особливим указом Миколи II більша частина творів російських художників була передана Російському музею.

До початку 20 століття Імператорський Ермітаж стає центром російського мистецтвознавства і освіти.


Зимовий Палац в 1910 році (поштова листівка). До революції палац забарвлений в червоні кольори (ще раніше в жовті), мав два металевих балкона для виступів царя, вентиляційну вежу (висока). У 1909 році закінчено будівництво огороджує високого паркану і воріт з охороною навколо прогулянкового парку з фонтаном (після подій 1905 року і замахів). На передньому плані листівки видно палацова набережна з левами, які будуть перенесені до будівлі адміралтейства, при будівництві постійного Палацового Моста (1911-1916 рр.).

У 1917 році, після повалення самодержавства і жовтневої революції в Ермітажі відбуваються істотні зміни. У музей переправляються колекції Імператорської Академії мистецтв і починають надходити націоналізовані приватні колекції. Ермітаж стає таким собі центром збору та обліку творів мистецтв.

У 20-х роках Імператорська Рентерія (або Діамантова кімната) Зимового Палацу була остаточно переведена в московський Кремль (де вона зберігалася з часів Першої Світової Війни), послуживши основою для Алмазного Фонду. частина зборів живопису старих майстрів була передана в московський Музей образотворчих мистецтв.

У 1929-34 роках зборам Ермітажу завдано непоправної шкоди. У Радянській Росії економічні труднощі. Проходять розпродажі частини колекції і найдорожчих картин. 48 унікальних шедеврів назавжди покинули Росію.

З настанням Великої Вітчизняної війни почалася евакуація колекції Ермітажу. Понад два мільйони одиниць колекції були евакуйовані на Урал. У період блокади Ленінграда і всієї війни будівлі Ермітажу не працювали як музей, підвали будинків перетворилися в бомбосховища.

Після 1945 року і закінчення війни в Ермітаж надійшло трофейне мистецтво з музеїв Берліна.

У 1948 році відбувається реорганізація радянських музеїв і перерозподілу частини колекцій між різними музеями Ленінграда і Москви.

У 1957 році відкрився для відвідувань глядачами третій поверх Зимового палацу. Там були виставлені твори нового західного мистецтва.

У 1958 році радянський уряд на прохання уряду НДР погодилося повернути в Берлін трофейні твори мистецтва, вивезені з Берліна в 1945 році. Але, за деякими даними, частина творів (які вважалися загубленими в ході війни) залишалися в СРСР.

На початку 1990-х років, після падіння «залізної завіси» Ермітаж офіційно оголосив про те, що в його запасниках зберігаються вважаються втраченими «трофейні» твори імпресіоністів і неоимпрессионистов. Пізніше, ці картини були виставлені із запасників і увійшли в експозицію музею.

У липні 2006 року в Ермітажі трапився скандал, який здобув популярність. У музеї виявлена ​​пропажа 221 експоната (православні ікони, ювелірні вироби, столове срібло посуд і ін.). Під підозру в розкраданні потрапила одна з працівників Ермітажу. Але слідство було ускладнено тим, що вона померла від серцевого нападу, незадовго до виявлення пропажі. Розслідування встановило причетність до розкрадання родичів колишньої співробітниці музею.

У 2006-2007 роках вдалося повернути частину викрадених експонатів музею.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация