Бостон

  1. Місто, який навчив Америку свободи Це місто з коротким і звучною назвою зробив для своєї країни так...
  2. Молодість Бостона виявилася нелегкою ...
  3. сучасний Бостон

Місто, який навчив Америку свободи

Це місто з коротким і звучною назвою зробив для своєї країни так багато, що не дарма Чарльз Діккенс одного разу написав: «З нього вся інша Америка повинна брати приклад». Чим же примітний Бостон, чому він так вразив видатного письменника?

Штат: Массачусетс

Дата заснування: 1630р.

Населення: 667 137 осіб

Прізвисько: Пуританський місто, Квасолевий місто (The Puritan city, Beantown)

Географія Бостона

Бостон розташувався на північному сході США, немов приліпившись до Атлантичного океану. Зараз це велике місто (18-е місце в країні за чисельністю, якщо не брати до уваги міста-супутники), столиця штату Массачусетс. Від Нью-Йорка до Бостона - 320 км шляху, не так вже й багато за мірками Америки.

Місто відрізняється компактністю, дивовижною площиною рельєфу. Варто тільки сказати, що його найвища точка всього на сотню метрів вище рівня океану, а середня висота - лякаюче мала, близько 6,5 метрів!

Клімат в Бостоні континентальний, з впливом морського. Влітку тепло, але мокро, взимку вітряно і холодно. Навесні часто утворюються тумани, в цьому сенсі він може посперечатися навіть з Лондоном.

Молодість Бостона виявилася нелегкою ...

Бостон відноситься до найстаріших міст не тільки США, але і всього Нового Світу. Перші поселенці прибули на болотисту прибережну низовину в листопаді 1620 року. Це були пуритани з Англії, які втекли на неосвоєний континент від складних відносин з католицькою церквою. Примітно, що під час висадки вони підписали доленосне Мейфлауерська Угода , Що стало, по суті, передвісником першої американської Конституції .

Першу жахливу зиму пережили деякі поселенці. Що залишилися в живих виростили свій перший урожай, і в листопаді відзначили його, накривши столи і дякуючи Богові. Так виник чи не головне свято сучасних жителів США - День подяки .

Важливі якості пуритан - працьовитість, цілеспрямованість, строгість моралі й ощадливість, назавжди визначили характер міста.

У 70-х роках XVIII століття в Бостоні, який у той час найбільшим містом Америки, відбулися дві події, названі незабаром «Бостонської різаниною» і «Бостонського чаюванням». Не вдаючись тут у подробиці, слід зазначити, що вони стали поворотним моментом в американської історії , початком революції , В результаті яких Сполучені Штати Америки стали незалежною державою.

Минуло всього кілька десятиліть, і Бостон став на чолі американського руху за скасування рабства . Сюди прибували селяни чорношкірі раби, тут народжувалися і знаходили силу ідеї загальної рівності. Бостон очолив сили Півночі в громадянській війні , Таким чином, вдруге показавши свою країну, що за свободу треба боротися.

З плином часу місто поступився першістю Нью-Йорку , Якщо говорити про розміри, зате він став самим «розумним» населеним пунктом молодої країни. Сюди прагнула наукова і освітня еліта, тут виник перший в США університет - Гарвардський, що залишається до сих пір кращим навчальним закладом світу.

Бостон ніколи не відрізнявся високим рівнем промислового виробництва, тому роки Великої депресії вдарили по ньому навіть сильніше, ніж по решті Америці. Легенда країни, центр її культури і науки, переживав жахливі часи, почався відтік населення.

В кінці 70-х, на щастя, ситуація змінилася, і Бостон став відроджуватися.

сучасний Бостон

Зараз Бостон і раніше є флагманом американської науки і культури. Крім Гарварду, гримить слава Массачусетського Технологічного Університету. Підраховано, що кожен шостий житель міста є студентом! І це не проходить дарма, варто хоча б згадати, що в Бостоні народився сучасний телефон, перший в світі комп'ютер і перша ж комп'ютерна мережа - прообраз всюдисущого Інтернету.

Рівень життя в Бостоні - один з найвищих в країні (середньодушовий дохід 60 403 доларів США при 40 055 в середньому по США). Пуритани і вихідці з Англії давно поступилися пальму першості католикам, а національний склад не менш складний, ніж в космополітичному Нью-Йорку.

Місто наповнене визначними пам'ятками, що відображають його славну історію. Щоб їх описати, буде потрібно не одна сторінка, щоб побачити - не один день. Але в компактному мегаполісі знайшли дуже хороший вихід, влаштували так звану Стежку Свободи. Це туристичний маршрут довжиною близько 5 кілометрів, пролягає по всьому місту, всюди позначений білою і червоною смугою на асфальті і бруківці. Проходячи маршрутом разом з гідом, можна ознайомитися з 16-ю самими «розкрученими» пам'ятками міста. Серед них, в першу чергу, музеї, храми і місця історичних подій.

Ось їх короткий перелік:

  • Музей образотворчих мистецтв;
  • Музей Ізабелли Стюарт Гарднер;
  • Науковий музей;
  • Музей відьом;
  • Стара Північна церква;
  • Королівська каплиця;
  • Вежа Джона Хенкока;
  • Акваріум Нової Англії;
  • Стара державна резиденція;
  • Старе кладовище, що славиться найдорожчим в світі.

Напевно, більше ніде в Америці так тісно НЕ переплітаються старина і сучасність, аскетизм і толерантність, традиції і модернізм, як це можна спостерігати в столиці Массачусетсу. Замислюючись про це, починаєш розуміти Діккенса, адже Бостон - наочна демонстрація історії США.

Чим же примітний Бостон, чому він так вразив видатного письменника?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация