Брянськ

  1. Герб
  2. прапор

Рік заснування: 985 м День міста відзначається 17 вересня.

Курган Безсмертя - символ бойової, партизанської слави Курган Безсмертя - символ бойової, партизанської слави

Брянськ

- російське місто, столиця Брянської області, знаходиться в місці впадіння річок Болва і Снежеть в річку Десна. Дата його заснування точно не відома, в стародавніх літописах місто згадується як Дебрянським. Прийнято вважати роком заснування 985 рік, хоча ця дата дуже умовна.
Спочатку Брянськ входив до складу Чернігівського князівства. Але після руйнування Чернігова та інших міст князівства монголо-татарами було утворено Брянське князівство.
У 1356 році Брянськ був узятий литовським князем Ольгердом і увійшов до складу Великого князівства Литовського. До Московської держави Брянськ приєднаний в 1500 році військом Івана III . У 15 столітті починається війна з Польщею, місто стає опорним пунктом російських сил. У 1607 році двічі атакований військами Лжедмитрія II. У перший раз був спалений жителями, щоб не дістатися ворогові, до кінця року відбудований заново.
У 17 столітті Брянськ виявляється в центрі торгових шляхів між Росією і Україною, відбувається значне зростання міста. В часи Петра I тут закладається корабельна верф, будуються суду Брянської флотилії, грунтується арсенал для виробництва артилерії.
Практично на початку Великої Вітчизняної війни і до 1943 року місто окуповане німецькою армією. У лісах біля Брянська був центр партизанського руху, чисельність партизан досягала 60 тисяч чоловік. У 1944 році була утворена Брянська область, і Брянськ став її центром.
Сьогодні Брянськ - великий промисловий центр, відомий виробництвом тепловозів, техніки для сільського господарства і товарами легкої промисловості.
У 2010 році Брянська було присвоєно Почесне звання «Місто військової слави».
- російське місто, столиця Брянської області, знаходиться в місці впадіння річок Болва і Снежеть в річку Десна

музей лісу

Брянськ багатий пам'ятками, перш за все, це історичне ядро міста: розташована на крутому правому березі Десни Покровська гора, де знаходиться стародавній кремль з дубовими стінами; Свенський монастир (1288); Свято-Покровський собор 17 століття; Курган Безсмертя - пам'ятник полеглим в боротьбі з фашизмом.
У місті багато музеїв, варто відзначити музей партизанського руху. Цікавий перший в Росії професійний музей лісу. Парк-музей ім. А.К.Толстого, декоративно-парковий ансамбль дерев'яної скульптури.

Цікаво, що в Брянську народився Олександр Пересвет - легендарний монах-воїн, який брав участь в Куликовській битві і впав в єдиноборстві з татарським богатирем Челубеем. Зарахований до лику святих.
У місті проживає 424 тисяч чоловік (2016).
17 вересня 1943 року Брянськ звільнений радянськими військами, з тих пір ця дата відзначається як День міста.

Герб

Герб Брянська затверджений 16 серпня 1781 року. На червоному полі зображувалися золоті мортири і піраміди бомб. За радянських часів герб зберігся, так як не ніс ні монархічної, ні релігійної символіки. Додалося тільки назва міста. Сучасний герб позбувся назви міста і повторює герб 1781 року.

прапор

Прапор міста Брянська являє собою прямокутне полотнище червоного кольору. У центрі полотнища розташований герб міста Брянська - символ приналежності прапора місту. Ширина герба становить 1/3 частину ширини, висота 3/5 висоти від полотнища. Відношення ширини прапора до його довжини - 3: 5.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация