Череповець

  1. Жовтневий міст. Фото Олександра Алексєєва
  2. Садиба Гальський. Фото Олександра Алексєєва
  3. Ласкаво просимо в Череповець!

Череповець - великий індустріальний центр Північно-Заходу Росії. Незважаючи на репутацію промислового міста, Череповець володіє багатою культурно-історичною спадщиною.

територія

як і Вологда , Череповець знаходиться між двох столиць - доїхати з Москви до Череповця на автомобілі можна за 7 годин по автодорозі М-8 «Холмогори» (відстань від Москви до Череповця - 580 кілометрів через Вологду або 450 кілометрів через Рибінськ), з Санкт-Петербурга - за 6,5 годин, проїхавши 537 кілометрів. У Череповці розташований міжнародний аеропорт авіапідприємства я «Северсталь», а також великий річковий порт. Найбільші річки - Шексна і Ягорби.

бренд

У зв'язку з тим, що на території міста знаходиться сталеливарний комплекс «Северсталь», Череповець представляє можливості ділового та промислового туризму під брендом «Гаряче серце Російської Півночі». Історія та архітектура міста металургів стала темою нової статті відомого американського професора Вільяма Брумфілд в циклі «Відкриваючи Росію». Череповець входить в комплекс туристських напрямків Міжрегіонального проекту «Срібне намисто Росії» з маршрутом «Череповець - Гаряче серце Російської Півночі» (Череповець - Устюжна - Білозерськ - Череповець. Відстань до Білозерська становить 115 кілометрів, до Устюжне - 130 кілометрів).

Історія

Монастирське поселення, яке назвали «Череповесью», було засновано в кінці XIV століття учнями преподобного Сергія Радонезького - преподобними Опанасом і Феодосієм Череповецким . У 1777 році указом імператриці Катерини II Череповець офіційно став містом. У Катерининської епоху місто прославився рибним промислом - череповецкие стерлядь поставляли в столицю спеціально до царського столу. Велике значення в розвитку Череповця епоха правління міського голови Івана Мілютіна : В період його правління в місті було відкрито сім навчальних закладів (освіту здобував кожен п'ятий городянин), перший міський музей і громадська бібліотека, книжковий магазин, друкарня, запущена сухохідні пасажирська лінія між Череповцом і Рибінському, проведена Північна залізниця. У XIX столітті в місті був побудований ділянку Маріїнської водної системи. У повоєнний час у зв'язку з будівництвом Волго-Балтійського каналу і запуском металургійного заводу почалося стрімке зростання міста. Сьогоднішній Череповець - сучасне місто, в якому активно розвиваються можливості для туризму і відпочинку.

Знамениті череповчани: художник і літератор Василь Верещагін , вчений Микола Верещагін , письменник Володимир Тендряков , поет Ігор Северянин , Хірург Микола Амосов, музикант Олександр Башлачев , Журналіст і телеведучий Леонід Парфьонов , футболіст Євген Макєєв .

Що подивитися в Череповці

У Череповці діє єдиний в Росії Музей металургійної промисловості , В експозиції якого представлені унікальні експонати на металургійну тематику. Любителям хокею буде цікава експозиція в Льодовому палаці , Присвячена хокейному клубу «Северсталь». Одним із символів Череповця є Жовтневий міст через річку Шексну - перший вантовий міст, побудований в Росії. У його оформленні використовували елементи вологодського мережива , А також п'ятнадцять барельєфів, які символізують міста Вологодської області.

Жовтневий міст. Фото Олександра Алексєєва

У Будинку-музеї Верещагіним представлені справжні роботи знаменитого художника-баталіста - Василя Верещагіна . Обстановка кімнат відтворена за спогадами художника в його автобіографічній книзі «Дитинство і юність». Крім того, в музеї діє експозиція, присвячена Миколі Верещагіна - творцеві Вологодського масла . Шанувальники російського року не повинні залишити без уваги Музей Олександра Башлачева - у меморіальній експозиції зберігаються копії його статей, повна дискографія, книги, а також особисті речі музиканта. Ще одному непересічній поетові - Ігорю Северянин присвячена експозиція в літературному музеї його імені в селі Володимирівці, де поет жив до початку революції.

У інтерактивно-пізнавальному центрі "Зелена планета" діє сучасна мультимедійна експозиція, що представляє особливості виробництва мінеральних добрив групи «ФосАгро». Експозиція центру спроектована з використанням технологій, що дозволяють «оживити» будь-який експонат. У центрі працюють панорамний кінотеатр, ігрові термінали, віртуальні лабораторії, макети і сенсорні монітори, на яких можна побачити, як зростає населення планети, а також колекція мінералів - амазонит, апатит, фосфорит, зразки калію та ін. Також в «Зеленій планеті» відкрито спеціальний Експеріментаріум, який об'єднує контактні лабораторії, де школярі можуть познайомитися з виробничими процесами. Багато експонатів тут інтерактивні. На мультісканере можна простежити весь шлях добрив - від створення маленької гранули до збору врожаю.

На березі річки Шексни відновлена садиба Гальський - чудовий зразок провінційного класицизму, єдине панський маєток у Вологодській області, де збереглося більшість господарських будівель. Серед інших обов'язкових для відвідування об'єктів - Інтерактивний музей «Галинська вітрила» в Череповецком районі - унікальний проект майстра-човняра Сергія Токарєва, який вручну виготовляє різні види човнів: від традиційних долбленок до поморського качан. Екскурсії по музею проходять в інтерактивній ігровій формі.

Садиба Гальський. Фото Олександра Алексєєва

Чим зайнятися в Череповці

Череповець - батьківщина хокейного клубу «Северсталь», що виступає в Континентальній хокейній лізі. Домашні матчі команда проводить на арені Льодового палацу. Крім того, в місті створена розвинена інфраструктура для активного і оздоровчого відпочинку - Аквапарк «Райдужний» , Центр технічних видів спорту «Адреналін» , Де регулярно проходять змагання з мотокросу, автогонок, джип-тріалу та маунтін-байку, в зелених зонах міста діють медичний комплекс «Джерело» , Санаторії-профілакторії «Адоніс» , «Івушка» , А також багатофункціональний будинок відпочинку «торів» в Череповецком районі.

Події в Череповці

Щорічно Череповець збирає шанувальників військової історії на міжрегіональному військово-патріотичному фестивалі «Стати Півночі», а також поклонников русского рока в рамках Фестивалю «Час дзвіночків», присвяченого пам'яті Олександра Башлачева. У 2019 вперше пройшов гастрономічний фестиваль «Молочні традиції».

Ласкаво просимо в Череповець!

Туристично-інформаційний центр
Адреса: Череповець, Радянський пр-т, 30А
Телефон: (8202) 50-11-91, +7 (953) 515-29-22
E-mail: [email protected]

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация