Київ

  1. Київ ДЛЯ ДІТЕЙ Київ - з усіма своїми регаліями, з пам'ятниками старовини, з монастирями і церквами...
  2. Відпочинок з дітьми
  3. Коли краще їхати
  4. Погода і клімат
  5. транспорт
  6. Чим зайнятися
  7. Парки та дитячі майданчики
  8. Кращі сімейні розваги
  9. Безкоштовні розваги для дітей
  10. Що подивитися
  11. Де зупинитися: райони міста

Київ ДЛЯ ДІТЕЙ

Київ - з усіма своїми регаліями, з пам'ятниками старовини, з монастирями і церквами - місто сучасне і дуже привабливий.

Він життєрадісний, він гостинний, він затишний, а чи не це потрібно, щоб насолодитися поїздкою? І навіть неважливо, плануєте ви довгий сімейний відпочинок в Києві або хочете заглянути сюди на день-другий - запасу вражень вам вистачить надовго.

Про те, як організувати нестандартний відпочинок з дітьми в Києві, про найдивовижніших місцях міста і про кращих дитячих розвагах розповість огляд Кідпассажа.

Київ на карті України

Місто Київ - столиця і найбільше населений пункт України. Місто розташоване в північній частині країни, на берегах Дніпра. Відстань від Києва до Львова становить 540 км, до Одеси - 480 км, до Харкова - 480 км.

Відповідь на питання, де знаходиться Київ, можна шукати в географічних довідниках, а можна - в історичних. «Повість временних літ» розповідає про те, як на горі поруч з Боричевим Потоком полянські князі Кий, Щек і Хорив і сестра їх Либідь в V столітті побудували місто.

У IX столітті містом правили варяги Аскольд і Дір, а потім Київ завоював новгородський князь Олег, і місто стало центром Стародавньої Русі.

Відпочинок з дітьми

Якщо ретельно спланувати поїздку до Києва з дітьми, відпочинок буде вдалим. Якщо не планувати нічого і діяти спонтанно, відпочинок буде вдалим теж. Така столиця України: вміє приймати і розважати своїх гостей.

Якщо планів у вас громаддя, а часу небагато, все ж рекомендуємо продумати подорож. У Києві дуже багато пам'яток, і туристам доводиться вибирати, що подивитися зараз, а що залишити на наступний приїзд.

З іншого боку, як можна прорахувати, скільки ви простоїте на Володимирській гірці, відкривши рот від подиву, чи скільки захочете гуляти по Києво-Печерській лаврі? А відпочинок в Києві, в загальному, і полягає в тому, щоб зупинятися і милуватися: саме це і потрібно планувати.

Ну а спонтанних мандрівників порадує те, що місто обов'язково поставить на їх шляху що-небудь цікаве.

Хочеться в музей? Ось він. Непогано б в аквапарк? Будь ласка. Потрібно відпочити з дитиною на ігровому майданчику? Немає нічого простішого. У Києві для дітей багато розваг, і, що найприємніше, музеї теж входять в цю категорію.

Похвала не емоційне, але практична: Київ просто зручний для поїздок. Тут хороші готелі, сучасні ресторани з ігровими куточками для дітей, супермаркети з відділами дитячого харчування і всього, що потрібно для відпочинку з немовлям.

Навіть міський транспорт вже пристосований для батьків з малюками, тому подорожувати тепер ще приємніше.

Коли краще їхати

Туристичний сезон в Києві мало прив'язаний до певної пори року. Звичайно, влітку, в період відпусток, в столицю України приїжджає більше гостей, і на шкільних канікулах тут завжди багатолюдно, але так, щоб Хрещатик не міряли кроками туристи, - не буває. Тут нема чому дивуватися: красень місто хороший при будь-якій погоді.

Для відпочинку з дитиною в Києві найкраще вибрати пізню весну або ранню осінь. По-перше, в цей час стоїть тепла і сонячна погода, і можна багато гуляти.

По-друге, можна без праці придбати квитки в цирк або ляльковий театр - в дні шкільних канікул це задоволення важкодоступне. З немовлям до Києва рекомендуємо приїжджати в вересні, коли рідше йдуть дощі.

На травень припадає кілька свят, коли в місто з'їжджається багато туристів. Якщо ви хочете приїхати на довгі вихідні на початку травня або на дні міста (останні вихідні місяця), заздалегідь подбайте про квитки і бронювання житла.

Вирішуючи, коли краще їхати до Києва, корисно заглянути в афішу заходів - її публікує туристичний портал міста. Можливо, ви захочете побачити, як в Україні святкують Різдво, продегустувати національну кухню на фестивалі вуличної їжі або потрапити на музичне дійство під відкритим небом.

Погода і клімат

Клімат Києва - помірний, а значить, у мандрівників є шанс побачити різний Київ в різні пори року. Місту-на-віч і сніжна зима, і весна з буйством зелені, і сонячне літо, і строката осінь.

Головне для туристів - одягнутися по погоді.

Чудовим часом для відпустки в Києві вважають травень, особливо його початок, коли цвітуть каштани. В останній місяць весни повітря прогрівається до +20 ° С, хоча температура може змінюватися від +12 ° С до +25 ° С.

Середня температура червня +25 ° С, але рік на рік не доводиться: початок літа буває і прохолодним, і незвично спекотним.

А ось липень, хоч і приголомшує іноді похолоданням, зазвичай буває спекотним. В середині літа температура піднімається до + 28-30 ° С. Самий жаркий місяць в Києві - серпень. Правда, і тут можливі коливання температури від +35 ° С до +18 ° С.

У вересні середня температура повітря падає до +20 ° С, при цьому початок місяця може бути по-літньому теплим. У жовтні поступово холоднішає до + 3-10 ° С, а в листопаді вже можливі перші легкі морози.

Зима в Києві виглядає по-різному. Іноді тут холоднішає до -10-15 ° С, іноді стовпчики термометрів майже не опускаються нижче нуля.

Найчастіше морози чергуються з відлигами, а снігопади - з дощем. Небо взимку похмуре, але, якщо показується сонце, важко утриматися від прогулянки навіть в морозну погоду.

Березня частина схожий на продовження зими, але в кінці місяця температура все ж переходить в плюсовій діапазон. У квітні повітря в середньому прогрівається до + 14-15 ° С, і місто протягом декількох днів одягається в прозорий зелений наряд.

Яке ж з часів року вважати найкращим для відпочинку в Києві з дітьми? Мабуть, найбільш вдала пора для поїздки - травень-червень і вересень.

Правда, пізня весна і перша половина літа ще й сама дощова пора, тому обов'язково беріть з собою в подорож парасольку і водостійку взуття.

транспорт

Система громадського транспорту в Києві розвинена дуже добре. Для поїздок можна користуватися метро, ​​автобусами, тролейбусами, трамваями, маршрутними таксі, міськими електричками.

Метро починає роботу о 6:00 і закінчує опівночі. Розклад автобусів, тролейбусів, трамваїв залежить від маршруту. Інформація про маршрути міського транспорту Києва і про графіки руху є на сайтах метрополітену і компанії «Київпастранс».

Проїзд в будь-якому виді транспорту коштує близько 8 грн, але для проїзду в метро потрібно купувати жетони (доступна оплата безконтактною карткою), для проїзду в наземному транспорті - квитки.

Квитки для дітей до 6 років купувати не потрібно, школярі-кияни теж мають право безкоштовного проїзду. Проїзд для студентів обходиться в 4 грн, але кондуктору або контролеру доведеться пред'явити студентський квиток.

Поступово в Києві впроваджують єдиний електронний квиток на всі види наземного транспорту.

Туристична карта Kyiv PASS діє як проїзний в метро, а також служить вхідним квитком в 20 найпопулярніших музеїв міста. Карта терміном дії 24 години коштує близько 450 грн, 48 годин - 750 грн, 72 години - 1050 грн.

Служб таксі в місті кілька. Надійніше всього викликати машину по телефону або онлайн, в цьому випадку ви заздалегідь будете знати ціну проїзду.

Для пересування по Києву можна взяти в оренду велосипед: в центрі міста, на набережній і в парках вже з'явилися велосипедні доріжки. Прокат обійдеться орієнтовно в 200 грн за добу.

Якщо ви подорожуєте на машині, варто пам'ятати, що в місті досить інтенсивний рух, тому в години пік на дорогах виникають пробки.

Чим зайнятися

Знайомство з Києвом потрібно починати не з екскурсій до музеїв, а з прогулянок. Старе місто для дітей - як величезний підручник історії. Тут зберігається пам'ять про ті часи, коли в Києві княжили варяги Аскольд і Дір, коли місто було столицею Київської Русі.

На березі Дніпра стоїть пам'ятник братам Кию, Щеку, Хориву і сестрі їх Либіді - по одній з легенд, саме вони заснували Київ.

Екскурсії по Києву і туристичні шляхи обов'язково ведуть до Софійського собору - цей білокам'яний храм, побудований ще в XI столітті, внесений до списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Недалеко від Софії Київської знаходиться Михайлівський Золотоверхий монастир - один з найдавніших в Києві. Поруч з ним на Михайлівській площі встановлено пам'ятник княгині Ользі.

І, звичайно, обов'язково потрібно відвідати Києво-Печерську лавру - помилуватися храмами дивовижної краси, побувати в ближніх і дальніх печерах. Можливо, найцікавіше для дітей в Києві - підйом на лаврську дзвіницю, звідки добре видно чи не все місто.

Маленька хитрість: якщо обійти всю красу Києва немає часу, можна відправитися в парк «Київ у мініатюрі» , Розташований в Гідропарку. Тут зібрані мініатюрні копії багатьох визначних пам'яток міста - Золотих Воріт, Києво-Печерської Лаври, Софійського собору, пам'ятника Батьківщині-матері і т. Д.

Якщо ваше чадо ще не цікавиться архітектурою, пошукайте з ним пам'ятки іншого роду. Наприклад, в місті можна зустріти Їжачка в тумані, Балерина або Ослика з візком - химерні фігурки прикрашають сквери в центрі Києва.

А ще з дитиною в Києві можна полювати за міні-скульптурами, які з'явилися на вулицях міста в рамках проекту «Шукай».

Відразу відзначимо практичний нюанс: Київ не дарма називають містом на семи пагорбах - ходити по схилах доведеться постійно, тому найкраще взувати зручне взуття.

А чому б не побувати на екскурсії по Дніпру ? Прогулянкові теплоходи відправляються з Річкового вокзалу біля станції метро «Поштова». З річки відкриваються дивовижні панорами міста, і ви зможете знову помилуватися розглянутими пам'ятками або намітити, де побувати ще.

Цікаво дитині буде прогулятися по Пішохідному мосту над Дніпром - міст має протяжність майже півкілометра, з нього можна спостерігати за рухом кораблів по Дніпру.

Міст з'єднує центральну частину Києва з Трухановим островом, де облаштовані пляжі і розбитий великий тінистий парк.

Влітку Дніпро прогрівається до + 20-22 ° С, і на пляжах відпочиває дуже багато людей. Додамо, що кілька київських пляжів за чистоту і безпеку були нагороджені «блакитним прапором».

Парки та дитячі майданчики

Місто буквально купається в зелені: тут багато парків, скверів, два прекрасних ботанічні сади. Якщо ви збираєтеся погуляти з дитиною в Києві, сміливо вибирайте будь-яку зелену зону.

У більшості парків обладнані сучасні дитячі майданчики, але ось атракціони є далеко не в кожному. У пошуках гойдалок-каруселей рекомендуємо відправитися в парк «Перемога», Голосіївський парк, парк «Нивки» або в Гідропарк.

А якщо вам потрібно місце, щоб відпочити в тиші і спокої, зупиніть вибір на Ботанічному саду ім. Гришко або парку «Феофанія».

Ну а самі діти обожнюють ігровий майданчик на Пейзажній алеї. Різнобарвні мозаїчні скульптури - усміхнені коти, обнімаються зебри, мрійливий ангел на горі подушок, слон, який поливає себе водою, - все це ніби виникло з щасливих дитячих снів.

Кращі сімейні розваги

Чим зайнятися в Києві з дитиною, який переситився екскурсіями і збирається впасти у зневіру? Відволікати і розважати!

Найбільший центр по створенню гарного настрою - ТРЦ Dream Town, де є все: кінотеатри, дитячі майданчики, атракціони, відеоігри, роллердром, льодовий каток і навіть невеликий зоопарк.

Там же знаходиться аквапарк Dream Island, де в дитячій зоні встановлена ​​маса водних атракціонів для маленьких відвідувачів.

Заощадити на поході в аквапарк допомагає сімейний квиток.

У місті знайдеться ще кілька десятків критих розважальних центрів для дітей. Серед найулюбленіших у киян - Gallaxy і Happylon.

У справі організації дозвілля дуже допомагають дитячі міста професій. У Києві їх два - Kidswill і «Кідланд» . Поки діти будуть веселитися в придуманому місті, у батьків з'явиться кілька вільних годин на організацію власного варіанту відпочинку в Києві.

Але в гарну погоду краще шукати розваги на свіжому повітрі. Мотузкові парки - один з кращих відповідей на питання, де провести час з дітьми в теплий день.

У парку Seiklar є траса для дітей від 2,5 років, а X-Park, крім мотузкових маршрутів, пропонує цілий спектр активних розваг. Якщо раптом погода підкачала, дитина зможе відпрацьовувати навички мауглі в критому мотузковому парку ТРЦ «Блокбастер».

Також дітвору порадує відвідування зоопарку. В Київському зоопарку зібрані звірі з різних куточків світу, тут можна поспостерігати за кумедними звичками тварин і навіть погодувати їх. Крім того, на території зоопарку є дитячі майданчики і кафе.

Незабутні враження у малюків залишаться після відвідування цирку . Ах, які яскраві, барвисті вистави дають його артисти! Акробати, силачі, дресирувальники, фокусники незмінно дивують глядачів своєю майстерністю, а клоуни здатні розсмішити будь-кого.

І малюкам, і дорослим дітям обов'язково сподобається похід в ляльковий театр в Києві . Його будівля нагадує розкішний казковий замок - не в такому чи танцювала на балу Попелюшка?

У театрі не тільки можна подивитися лялькові постановки всіма улюблених дитячих казок, а й побувати в музеї ляльок, щоб побачити, як майстерно зроблені персонажі вистав і як хитромудро управляють ними ляльководи.

Безкоштовні розваги для дітей

Як здешевити сімейний відпочинок в Києві? Наприклад, включити в культурну програму ті місця, де не потрібно платити за вхід.

Традиційно в список безкоштовних музеїв для дітей входять художні галереї. У Києві справа йде не зовсім так: ціна дитячого квитка символічна, а в деякі дні школярі можуть відвідувати музеї безкоштовно.

Так, по неділях вони можуть вільно відвідати Музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, Національний музей російського мистецтва.

Також безкоштовний вхід передбачений в багатьох музеях Києва для маленьких дітей. Будь це Музей народної архітектури і побуту в Пирогові, парк «Київ у мініатюрі», Музей іграшки або Державний музей авіації у Києві, дошкільнятам всюди можна показати багато цікавого.

Варто відправитися і в парк Слави: більшу частину військової техніки, що там представлена, можна оглянути безкоштовно.

Крім того, у вихідні та святкові дні деякі ТРЦ організовують безкоштовні розваги для дітей - вистави, конкурси, творчі заняття.

Що подивитися

Питання «Що подивитися в Києві?» Потрібно переінакшити: як встигнути все, що хочеться? Музеїв в Києві багато, і кожен чимось цікавий, і дітям можна показати по-справжньому унікальні речі.

Логічно починати екскурсії з історичних музеїв. У Національному музеї історії України можна провести цілий день, але якщо з вами подорожують дошкільнята або молодші школярі, краще записати їх на одну з тематичних інтерактивних екскурсій.

У музеї історії Києва теж проводять театралізовані екскурсії, хоча там і без того хочеться розглянути всі, від прикрас і зброї часів Київської Русі до ялинкових іграшок початку ХХ століття.

Також рекомендуємо відвідати в Києві з дитиною музей «Золоті ворота»: спробуйте уявити, яким був стольний град Київ тисячу років тому.

Музей однієї вулиці , Розташований на Андріївському узвозі, розповідає про історію цієї вулиці і її жителів. Як мінімум одного жителя Андріївського узвозу знають багато: в будинку № 13 жив Михайло Булгаков.

Цей же будинок описаний в «Білій гвардії» як місце проживання сім'ї Турбіних. Будинок № 13 зараз став музеєм, де переплітається розповідь про життя Булгакових і Турбіних: старших школярів напівмістична екскурсія дуже вражає.

Екскурсія по невеликому музею води , Розташованому у водонапірній башті, сподобається дітям будь-якого віку. У музеї можна показати дитині, звідки береться дощ, поспостерігати за таненням льодовиків і навіть опинитися в підземному колекторі.

Найцікавіше місце для дітей - «Експеріментаніум» . Навіть дорослі, опинившись в ньому, дивуються, який захоплюючою може бути наука.

Навіть дорослі, опинившись в ньому, дивуються, який захоплюючою може бути наука

Але і це ще не повний список, що подивитися з дітьми в Києві. Вибирайте, що більше приверне саме ваших дітей:

Де зупинитися: райони міста

Де зупинитися в Києві з дітьми? Вибрати є з чого: це і величезні сучасні готельні комплекси, і затишні міні-готелі, і апартаменти. Рівень сервісу і цін різний, можна підібрати відповідне житло на будь-який смак і гаманець.

Найзручніші для сімейного відпочинку райони Києва - Шевченківський, Печерський, Подільський.

Рекомендуємо при пошуку житла орієнтуватися на станції метро «Хрещатик», «Театральна», «Університет», «Площа Льва Толстого», «Поштова площа», «Контрактова площа», «Золоті ворота».

В цьому випадку практично всі визначні пам'ятки м.Києва будуть в пішої доступності. У будь-якому випадку бажано підшукувати готель недалеко від метро.

Зазвичай вибір, де зупинитися в Києві, лежить між тим, віддати перевагу готель або апартаменти.

Плюс респектабельних готелів - в наявності сімейних номерів і дитячих ліжечок. Варто поцікавитися, чи включений сніданок у вартість номера: багато ресторанів і кафе міста вранці не працюють.

У деяких готелях пропонують дитяче меню. Щоб знайти, де краще з дітьми, звертайте увагу на відгуки інших постояльців.

Гідність апартаментів - можливість організувати звичний режим дня і готувати їжу. Це істотна підмога для самостійного відпочинку в Києві з дітьми.

Если ви збіраєтеся їхати машиною, можна вібіраті Готелі в поруч з Києвом. Більш того, відпочинок можна поєднати з лікуванням: в околицях Києва багато санаторіїв і оздоровчих центрів. Наприклад, в Пущі-Водиці працюють санаторії для дорослих і дітей.

Він життєрадісний, він гостинний, він затишний, а чи не це потрібно, щоб насолодитися поїздкою?
З іншого боку, як можна прорахувати, скільки ви простоїте на Володимирській гірці, відкривши рот від подиву, чи скільки захочете гуляти по Києво-Печерській лаврі?
Хочеться в музей?
Непогано б в аквапарк?
Потрібно відпочити з дитиною на ігровому майданчику?
Яке ж з часів року вважати найкращим для відпочинку в Києві з дітьми?
Його будівля нагадує розкішний казковий замок - не в такому чи танцювала на балу Попелюшка?
» Потрібно переінакшити: як встигнути все, що хочеться?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация