клин

  1. транспорт
  2. пам'ятки
  3. промисловість Клину
  4. посилання

Клин - місто в Московської області , В 90 км на північний захід від Москви , Адміністративний центр Клинского району. Центр міста - в закруті річки Сестри, припливу Волги . Місто дало назву Клинское-Дмитрівській гряде - височини, на якій він знаходиться.

Географічні координати 56º19'53 "пн 36º43'42" с.д. [1] Висота над рівнем моря між 149 і 185 м. [2] Електропоїзд-експрес долає відстань від Москви до Клину за 1 год. 27 хв. [3] В 9 км на захід від Клину знаходиться його місто-супутник Високовський.

Населення 81.4 тис. Чол. (Оцінка на 1.1.2008) [4] , 23-е місце за чисельністю населення серед міст Підмосков'я, на 1.1.2007 було 81.9 тис. Чол. [5]

Телефонний код 49624 *****

[]

транспорт

Клин - місто в   Московської області   , В 90 км на північний захід від   Москви   , Адміністративний центр Клинского району

Залізничний вокзал в Клину - побудована за "острівної системі" станція II класу Миколаївської залізниці. Архітектор Рудольф Желязевіч, 1844-1851. [6]

Залізничний

Станція Клин знаходиться на головному ході дороги Москва - Санкт-Петербург , В 90 км від Москви і 561 км від Петербурга . З північною столицею Клин був з'єднаний 9 ( 29 ) Червень 1850 а з обома - в 1 ( 13 ) Листопада 1851. [7]

У Клину зупиняються деякі поїзди далекого прямування:

Через Клин слідують електропоїзди на Москву , Твер , Бологоє, Конаково:

Від станції Клин на захід відходить 9-кілометрова гілка на Високовський.

Недалеко від станції в сторону Петербурга дорога робить поворот, на якому в 1851 р трапилася перша катастрофа на цій залізниці. Дорога тоді була однопутной. Щоб доставити лист Миколи I дружині в Петербург , з Москви відправили поїзд не за розкладом. Телеграфа не було, і машиністи зустрічного поїзда з Петербурга не знали про це. Начальство розраховувало, що дорога майже скрізь пряма, "побачать світло ліхтарів - зупиняться". Але на клинском повороті не побачили. Постраждали тільки машиністи, так як пасажирський рух ще не було відкрито.

Автомобільний

Клин пов'язаний регулярними автобусними рейсами з Москвою , Солнечногорском і всіма великими населеними пунктами Клинского району:

[]

пам'ятки

Будинок-музей Петра Ілліча Чайковського

У зеленому будинку (побудовано в 1964 р) біля траси Москва-Петербург знаходиться вхід до Державного Будинок-музей Петра Ілліча Чайковського . Години роботи з 10 до 18, каса до 17. середу і четвер вихідні, санітарний день - останній понеділок місяця. Тут розташовані також концертний зал, музичний архів, весь науковий і технічний апарат музею.

Чайковський жив в різних будинках і садибах на околиці Клину з початку 1880-х років. Зберігся його останній будинок - належав мировому судді Сахарову. його Чайковський орендував у травні +1892 разом з парком і господарськими будівлями. Тут була написана 6-я Патетична симфонія. У жовтні тисяча вісімсот дев'яносто-три Чайковський поїхав звідси, і незабаром несподівано помер в Петербурзі . Відразу після його смерті брат композитора Модест Ілліч і спадкоємці Чайковського викупили будинок Сахарова, і перетворили кімнати Петра Ілліча в музей. Тут зберігаються інтер'єри і обстановка 80-90-х років, особисті речі Чайковського , Його книги і ноти.

Успенська церква

Найстаріше збережена будівля в місті. Побудована близько 1572 року як пам'ятник жителям Клину, яких перебили опричники Івана Грозного по дорозі з Москви в Новгород. Вони йшли грабувати і катувати, і Клин виявився першим пунктом на їхньому шляху, де можна було розвернутися. Перша кам'яна церква в місті - це молитва за упокій душ невинно убієнних.

Будинок клинського городничого

Побудований в кінці XVIII ст., Архітектор Семен Карін. Це був найкращий приватний будинок на вулиці Дворянській (нині Папівіна) і в усьому місті. Тут в 1812 розташувався штаб корпусу Винценгероде, що прикривав Твер і Петербург від армії Наполеона , яка зайняла Москву . Були отримані відомості, що Бонапарт рушив на Клин свої війська, і Винценгероде приготувався залишити місто. Штабні офіцери виконали наказ командира - винищити винний льох, щоб залишити ворога без продовольства. Наполеон так і не пішов на Петербург , Але справа була зроблена.

Поштовий двір

Типове будівля XVIII ст., Проект архітектора Миколи Львова. тут Олександр Радищев слухав спів сліпого солдата, про що повідав в найзворушливішою чолі "Подорожі з Петербурга в Москву". [8] В цьому будинку завжди була пошта, а в XX ст. з'явився телефон. коли німці штурмували місто 21 листопада 1941 року, командувач 16-ю армією Костянтин Рокоссовський намагався організувати оборону міста. Звідси він говорив з вищим керівництвом, поки фашистська артилерія не почала бити по пошті прямою наводкою.

Торгівельні ряди

У 1885 р старі Торгові ряди в центрі Клину згоріли за один вечір. Все населення міста збіглося обливати водою навколишні будинки, щоб локазізовать пожежа. Воду передавали відрами по ланцюгу від річки. У тій ланцюга стояв тоді і Чайковський . На місці згорілих рядів архітектор Сергій Родіонов в 1886-1888 звів нові. Магазини поміщалися в нижніх поверхах, а в верхніх - контори купців. В арці між корпусами знаходиться ікона Миколи Угодника, на захист від нових пожеж.

Троїцький собор

Побудований в 1836, дзвіниця старше (1769). У минулому головний собор Клину, за радянської влади закритий і перебудований в Будинок культури. Перед входом встановлено пам'ятник Чайковському , А лівіше знаходиться Воскресенська церква, побудована на кошти прихожан на тому самому місці, де поховані жертви опричників.

ресторан Горшкова

Колишній "Будинок гостинного змісту" Івана Горшкова. Відомий як "ресторан Горшкова", оскільки тут з 1870 р до самої революції був першокласний ресторан з фірмовим магазином "кондитерських, фруктових, винних справ". Ресторанний заклад більшовики не розграбували, а перетворили в "комуну" для відповідальних партійних працівників Клинского повіту. Тут в грудні 1941-го було дано обід для міністра закордонних справ Великобританії Антоні Ідена, якому показували в Клину результати діяльності окупантів і гори розбитої німецької військової техніки.

Аптека №45

Перша аптека в місті. Будинок господаря скляного заводу В.Г. Орлова - рідкісний для Клину зразок стилю модерн, побудований в 1890-і роки. У першому поверсі з самого початку була аптека.

Фонтан із скульптурою "Дівчинка-грибниця"

Посеред фонтану в сквері біля торгових рядів встановлена ​​статуя "Дівчинка-грибниця" скульптора Федора Каменського (1838-1913). Його роботи - рідкість в Росії , Тому що Каменський емігрував до США ще в 1870-х рр. Відлита на уральському Каслінском заводі статуя стояла в садибі Золін, і в ході революційних подій виявилася в ставку. У 1935 р її нарешті витягли з води і встановили тут. Клінчане називають скульптуру "Оленка".

Церква Всіх скорботних Радість в Клину

Скорбященського церква будувалася за проектом, надісланим в 1846 з майстерні Костянтина Тона. Вона була освячена в 1861, і з тих пір діяла, незважаючи ні на що. У 1938 служили в ній священик Петро Соколов і архідиякон Серафим Вавилов були розстріляні за "релігійну роботу з контрреволюційними випадами проти радянської влади". Вони не визнали себе винними, не дивлячись на тортури, і нині обидва зараховані до лику святих. У 41-му році купол церкви пробив снаряд. Щоб відремонтувати купол, довелося вийняти дорогоцінний смарагд з окладу Клінськой ікони Божої Матері і продати його, замінивши стразами-підробкою.

Магазин під годинником

Будинок Михайлова, який в Клину називають "магазин під годинником", до радянської влади годин не мав. Їх зміцнили в 1924, як символ нового часу. А рік потому магазин став Торгсин, де можна було купити що-небудь тільки за золото і за валюту. В епоху дефіциту магазин був для городян музеєм, де можна було подивитися на будь-які продукти.

Церква святителя Тихона

Храм в ім'я святого Тихона Задонського був збудований при клинський в'язниці в 1907 р "на честь позбавлення Його Імператорської Величності Миколи II від небезпеки в Японії . В кінці 20-х років будівлю в'язниці віддали під житловий будинок, храм поступово розтягували. У 1989 р руїни церкви і колишню в'язницю передали церкви. 30 вересня 1992 р храм освятив сам патріарх. Така увага було надано тому, що восставленний храм присвятили НЕ Тихона Задонського а святителю Тихону - першому патріарху після революції.

Будинок-музей Аркадія Гайдара

Крихітний будиночок став приданим письменника Аркадія Гайдара, який одружився на дочці клинського шевця Дорі Чернишової і переїхав сюди в 1938 Тут він прожив всього 3 роки, але в цьому будинку були написані його найвідоміші речі: "Чук і Гек", "Доля барабанщика" , "Тимур і його команда". Гайдар часто збирав тут компанії і в хмелю говорив, що Фрунзе був убитий, а слідом за ним переб'ють і всю Червону Армію, і чекав арешту. Після загибелі Гайдара на фронті Дора Матвіївна більше не виходила заміж і прожила в цьому будинку до самого кінця XX століття.

Меморіал Клинского оточення

Знаряддя встановлено на тому самому місці, де вперше в історії гітлерівської Німеччині навколо великого німецького військового підрозділу замкнулося кільце оточення. Всі спроби оточеного гарнізону Клину прорватися по шосе до своїх залишилися безуспішними. Якщо за знаряддям повернути праворуч (у напрямку від Москви), на Староямской вулиці можна відвідати салон фабрики ялинкових іграшок (ВАТ "Ялинка"). Можна оглянути і саму фабрику, але доступ туди тільки в складі екскурсії.

[]

промисловість Клину

У Клинском районі близько 40 великих і середніх підприємств. Розподіл галузей промисловості за питомою вагою виробництва на 2009: харчова 45%, хімічна 22%, скляна 14.4%, виробництво електроенергії, газу, пари та гарячої води 5.5%, виробництво будматеріалів 3.5%, медична техніка 2%, текстильна 3%. [9]

Харчова промисловість (40% місцевого бюджету)

Будівля ВАТ "Хімлаборпрібор" - найбільшого виробника лабораторної хімічного посуду. Підприємство засноване в 1886.

  • Став до ладу в 1975 незабаром після того, як в районі Клину була пробурена артезіанська свердловина, вода з якої ідеально підходить для виробництва пива.

  • М'ясокомбінат почав роботу в 1939: ковбаси, шпики, субпродукти, м'ясні напівфабрикати.

Хімічна промисловість

  • Клинский філія ТОВ "Рекитт Бенкизер". Найбільше виробництво пральних порошків, організоване в цехах розореного кризою 1998 комбінату "Будіндустрія". [10]

Скляна промисловість

  • ВАТ "ТЕРМОПРИБОР". Медичні максимальні, лабораторні, технічні, метеорологічні ртутні термометри, завод виріс з фабрики "Точізмерітель", перекладеної з Москви в 1954. [11]

  • АТ "Медстекло"
  • Лабораторний посуд і скляні прилади, ареометри і бутирометри, побутове скло. Комбінат виріс із заснованого купцем В.Г. Орловим в 1886 році закладу для виробництва аптечного посуду.

Будівельні матеріали

  • Цегла, керамзит.

[]

посилання

Клинский льодовий палац імені Валерія Харламова, побудований в 2001-2003.

[]

"Навколо світу" про місто Клин

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация