Тамбов

  1. Як дістатися
  2. літаком
  3. потягом
  4. автобусом
  5. Автомобілем
  6. Історія
  7. Клімат і погода в Тамбові
  8. Прогноз погоди
  9. Погода в Тамбові по місяцях
  10. Відгуки по місяцях
  11. транспорт
  12. райони
  13. Що подивитися в Тамбові
  14. Куди сходити в Тамбові
  15. Цікаві місця в Тамбові
  16. покупки
  17. їжа та напої
  18. Де зупинитися в Тамбові

Тамбов - адміністративний центр Тамбовської області, що входить в Центральний Федеральний округ. Він знаходиться в центрі Російської рівнини в 460 км від Москви. Сусідами Тамбовщини є Рязанська, Пензенська, Саратовська, Липецька і Воронежская області.

Чисельність міського населення на 2018 рік становить понад 293 тисяч чоловік. Площа міста дорівнює 96,5 кв. км. Вигідне географічне положення, клімат з чітко вираженими порами року, що проходять поруч великі автотраси, що з'єднують Тамбов з іншими містами країни, позитивно позначаються на розвитку цього краю.

Заснований: 1636 рік
Площа: 96,58 км2
Населення: 293 661 чол. (2018)
Валюта: російський рубль
Мова: російська
Оф.сайт:

Поточний час в Тамбові:

15:18

(UTC +3)

Звичайно, як у будь-якому розвивається місті, в Тамбові є безліч своїх проблем. Досить зношені теплові та водопровідні мережі, вимагають реконструкції міські котельні і ТЕЦ, повільними темпами ремонтуються дороги, та й зростаюче число автомобілів вимагає створення більш просторих і сучасних магістралей. І це далеко не повний список проблем. Але бачачи, як виріс і розцвів місто за останні роки, можна сказати, що у нього має бути щасливе майбутнє.

Як дістатися

Тамбов розташований в центральній частині Росії, тому дістатися сюди можна різними видами транспорту. Так, відстань від Тамбова до Москви становить 460 кілометрів, і потрапити сюди зі столиці Росії можливо на літаку, поїзді, автобусі і автомобілі.

літаком

Тамбовський аеропорт розташований за містом в селі Донському. Відстань до нього становить 10 км. Повітряна гавань Тамбова була побудована в сімдесяті роки минулого століття. До цього тут знаходився польовий аеродром, літаки якого літали в межах області. Новий аеропорт пов'язав Тамбовщину з десятками російських міст. Після подій дев'яностих років певний час аеропорт знаходився в запустінні. На сьогоднішній день польоти здійснює авіакомпанія «РусЛайн». Повітряні судна літають до Москви ( Аеропорт Домодєдово ) І в північну столицю Росії ( аеропорт Пулково ), Є кілька рейсів в Анапу і Сочі.

потягом

Дістатися в Тамбов з Москви можливо кількома поїздами. З Павелецького вокзалу щовечора відправляється тамбовський фірмовий поїзд і ще один пасажирський, час у дорозі становить 9 і 10 годин відповідно. Доїхати в Тамбов з Москви вийде і на що проходять поїздах. Всі вони відправляються з Павелецького вокзалу , А поїзд Москва - Махачкала - з Казанського . Час в дорозі - 7 годин 30 хвилин.

Потрібно відзначити, що фірмовий поїзд «Тамбов», який відправляється з місцевого залізничного вокзалу в Москву щодня, відходить від перону під звуки маршу В. І. Агапкина «Прощання слов'янки». Саме в Тамбові під час надстрокової служби в кавалерійському полку знаменитим композитором і була написана музика маршу.

автобусом

Потрапити в Тамбов з Москви автобусом можна з автостанції Щелковской . Час у дорозі становитиме 9 годині 30 хвилин. Крім того, є і проходять автобуси, на яких також можна дістатися до Тамбова від цього ж вокзалу і автостанції Червоногвардійська.

У самому Тамбові розташовуються два автовокзалу Північний і Новий, що з'єднують обласний центр з районами та іншими містами: Волгоградом, Воронежем, Курськом, Москвою і так далі.

Автомобілем

З декількох сторін в Тамбов ведуть регіональні траси: із заходу це М6, з південного заходу Р193, зі сходу Р208, а з півночі А193. Дістатися з Москви можна маршрутом по трасі М4 і М6. Ділянка дороги М4 багато водіїв вважають краще, ніж M6. Тут є гарне шосе і сучасна інфраструктура. М6 за деякими показниками гірше, є ділянки з розбитою дорогою.

Пошук авіаквитків
в Тамбов

Пошук попутників
на BlaBlaCar

Трансфери
в Тамбов

Пошук ЖД
квитків

Пошук автобусних
квитків

Історія

Походження назви міста «Тамбов» пов'язують з розташовувалася недалеко від споруджуваної фортеці села. Мордовське поселення називалося Тонбов, що згодом і перетворилося в звичний термін. Лінгвісти стверджують, що «Тамбов» відноситься до фінському слову «Томбо» - сосновий пень. Судячи з того, що Тамбовщина розташована серед соснових лісів, така версія мала місце. Мордовія-мокшанська діалект включав слово «тамбо» або вир. Зовсім казковий варіант стверджує, що в місцевих лісах жив жорстокий розбійник Бов. Проїжджі в страху кивали: «Там Бов!». А розбиті і відступаючі вороги в побожному жаху шепотіли: «Там Бог!».

Поява міста на берегах невеликої річки Цни було визначено. Московська держава постійно тримали в облозі племена південних кочівників. Було потрібно побудувати могутня фортифікаційна споруда, яке захищало б російські володіння. І навесні 1636 року воєвода Роман Бабарикін, виконуючи указ царя Михайла Федоровича Романова, заклав тут місто-фортецю. Місце майбутнього міста було вибрано вдало і з військової точки зору, і як торгова розв'язка.

Понад півстоліття місто охороняв південні рубежі Російської держави від навали кочових племен. Але кордону поступово йшли далі на південь, а для тамбовського краю почався новий аграрний період розвитку. І до сих пір сільське господарство відіграє в житті області одну з найважливіших ролей.

В середині XVIII століття Тамбов виділяється як головне місто цього краю. Герб міста був затверджений ще Ганною Іванівна в 1730 році, а пізніше його підтверджує і Катерина Велика. З тих пір золотий вулик і три бджоли на блакитному тлі є символом працьовитості і добросусідства тамбовчан.

Архітектурний і культурний розквіт Тамбова доводиться на кінець XVIII століття. У 1786 році губернатором краю стає Гавриїл Романович Державін. При ньому в місті відбувається безліч змін. Починається забудова вулиць за новим проектом, відкриваються публічні заклади, такі як бібліотеки, школи, училища, лікарні. У місті ставляться перші непрофесійні спектаклі, а потім був закладений і драматичний театр. При Державіна заробила друкарня, і стала видаватися одна з перших провінційних газет.

В середині XIX століття ще один губернатор А. А. Корнілов показав себе як міцний господарник і досвідчений політик. При ньому маленьке провінційне містечко перетворюється в культурний і науковий центр Чорнозем'я. Була побудована велика лікарня, почала зводитися публічна бібліотека. У 1843 році відкрився інститут шляхетних дівчат, названий на честь його покровительки імператриці Олександри. Зводиться безліч кам'яних будівель.

Тамбов - адміністративний центр Тамбовської області, що входить в Центральний Федеральний округ

Набережна річки Цни взимку

©

До революції Тамбов був в основному великим сільськогосподарським містом. А найбільшими підприємствами тут вважалися майстерні по ремонту поїздів і свічковий завод. Революційні події прокотилися по Тамбовщині разом з повстанням під керуванням Антонова, яке було жорстоко придушене. У 20-30-х роках в місті відкриваються Тамбовський вагоноремонтний завод і завод Комсомолець, Педагогічний інститут, театр ляльок. Промисловий розвиток міста продовжилося в післявоєнні роки.

На початку сорокових років на території області формувалися військові частини Радянської Армії. Тут були створені дивізії, які згодом захищали Москву. Через рік формується 2-а Гвардійська армія, що бере участь в кровопролитних боях за визволення Сталінграда. В цьому ж році тамбовські колгоспники висувають ініціативу зі збору грошей на створення танкової частини, яка так і була названа «Тамбовський колгоспник». Місцеві жителі зібрали понад 40 млн. Рублів. В кінці 40-х років одна з машин цієї колони була встановлена ​​в Тамбові в якості пам'ятника і стала символом самовідданого героїзму радянського народу.

Так як Тамбовщина входила в прифронтову зону, то тут було відкрито безліч госпіталів. Вони займали будівлі навчальних закладів, лікарень. Прибувало сюди і безліч евакуйованих людей з областей, де йшли бої. В цей час заводи Тамбовщини переходять на випуск продукції для оборони. Міське населення практично повністю було покликане для роботи на заводах. Села працювали для забезпечення армії продовольством. Так як в селах практично не залишилося дорослих чоловіків, то сільським господарством доводилося займатися жінкам, дітям, людям похилого віку. Від бомбардувань постраждало частина житлових будівель, залізничний вокзал, місцеві заводи, Драматичний театр та інші будівлі Тамбова. У повоєнний час місто почало відновлюватися і зводити нові будинки і підприємства.

Тільки за 70-80-ті роки було побудовано безліч об'єктів міської інфраструктури: аеропорт, дитяча обласна лікарня, офтальмологічний центр, кілька готелів, критий ринок, спорткомплекс «Спартак», льодовий палац «Кристал» і багато іншого. У дев'яностих роках минулого століття, як і вся країна, Тамбовщина переживала досить складний час.

Але за останні роки тут стало вестися активна виробниче і житлове будівництво. З'явилися нові мікрорайони на півночі і заході міста, пройшли реконструкцію старовинні квартали, було зведено безліч сучасних адміністративних, спортивних, торговельних і розважальних центрів, активно реконструювалися церкви і зводилися дзвіниці. З кожним роком Тамбов перетворюється в кращу сторону.

Клімат і погода в Тамбові

Будівля губернського казначейства і казенної палати

©

Клімат Тамбовської області в основному помірно-континентальний і визначається її географічним положенням. Це виражається в теплій погоді влітку і досить холодної зі стійким сніговим покривом зимою. Середньорічна температура повітря тут становить +5,3 ° C.

Зима приходить в цей край в кінці листопада. Середньомісячна температура в зимовий період становить від -10,6 до -11,2 ° C. Бувають і довгі відлиги з випаданням дощів, коли сніговий покрив може повністю зникати. Але бувають періоди з сильним вітром і морозами. Найнижча зимова температура склала -38 ° C.

Весна починається в середині березня, але ще в квітні температура коштує на рівні +7 ° C. Початок літа збігається з календарними термінами. Середня температура припадає на липень +20,4 ° C, абсолютний максимум був зафіксований в 2010 році. Тоді термометр показував +41,1 ° C. Кількість днів без морозів в області становить від 148 до 152.

Перші осінні заморозки спостерігаються вже у вересні. Денна погода в цей місяць тримається ще на рівні річної і досягає +20 ° C. Але вже в жовтні температура починає падати, все частіше йдуть дощі, і стає холодніше. Сніговий покрив може встановлюватися до кінця листопада, а може тільки до середини грудня.

В області спостерігається недостатнє зволоження. Сума опадів за рік становить приблизно 550 мм в північній частині і 450 мм на півдні області. Бували періоди, коли за місяць не випадало ні краплі дощів. А іноді вони становили 3,5 норми. Висота снігового покриву серед зими буває дорівнює в середньому 23 см.

Прогноз погоди

Понеділок
15.07

+ 23 ° C

+15 ... + 23 ° C

+ 23 ° C

0%

0%

с, 1 м / с

вівторок
16.07

+ 23 ° C

+16 ... + 23 ° C

100%

100%

юв, 4 м / с

середа
17.07

+ 16 ° C

+13 ... + 16 ° C

100%

100%

в, 4 м / с

четвер
18.07

+ 21 ° C

+15 ... + 21 ° C

0%

0%

юз, 6 м / с

п'ятниця
19.07

+ 22 ° C

+15 ... + 22 ° C

11%

11%

юз, 6 м / с

субота
20.07

+ 22 ° C

+16 ... + 22 ° C

0%

0%

з, 7 м / с

Погода в Тамбові на 10 і 14 днів

на «Погода.Турістер.Ру»

Погода в Тамбові по місяцях

Відгуки по місяцях

транспорт

Транспорт в Тамбові, вул. Радянська

©

транспортна мережа Тамбова включає тролейбусне і автобусне рух. У місті є маршрутне і комерційне таксі. Перші свідчення про організацію візничого транспорту відносяться ще до кінця XIX століття. Тоді було складено перші правила, які регламентували діяльність візників. Наприклад, були позначені місця стоянки, запропонована швидкість, заборони на проїзд центральними вулицями ломовим екіпажам і так далі.

Автобусний рух було відкрито в Тамбові в 1928 році. До 1931 року для населення було закуплено 6 автобусів. Але вже через рік вони все простоювали, так як була відсутня запасна авторезина. Перед війною в місті було 24 транспортні одиниці. У післявоєнні роки кількість автобусів, що виходять на вулиці міста, зростає. В кінці XX століття на міських маршрутах з'являється все більше автобусів. Пов'язано це було з тим, що на ринку з'явилися приватні перевізники, змінилася внутрішня структура маршрутів. І на початку XXI століття автобусні перевезення забезпечували вже 80% всього пасажирообороту на вулицях міста.

Тролейбусний рух в Тамбові було організовано в середині п'ятдесятих років минулого століття. У 1954 році починається будівництво тролейбусних ліній і депо. Перша контактна мережа мала протяжність 17,2 км. В цей час в Казань направляються 28 осіб з Тамбова для навчання за спеціальністю «водій тролейбуса». І в листопаді 1955 на вулиці міста вийшли перші 10 тролейбусів. Тоді існувало всього 3 маршруту. Усередині тролейбусів пасажирів обслуговували кондуктори. Через рік по вулицях ходило вже 20 одиниць рухомого складу. У 1989 році в двох тролейбусних парках Тамбова працювало 185 тролейбусів. Але з настанням дев'яностих років тролейбусний парк почав скорочуватися. На сьогоднішній день в місті існує 15 тролейбусних маршрутів. На початок літа 2017 року депо знаходилося всього 38 машин.

У Тамбові є і маршрутне таксі, а також кілька компаній комерційного таксі. Більше 50 зупинок в місті оснащені системами «Розумна зупинка», обладнаними відеокамерами, табло зі списком прибуває транспорту, банкоматами, лавками, безкоштовним wi-fi.

Поради про транспорт

райони

У 1938 році до складу Тамбова входило три райони. Це були Ленінський, Промисловий і Центральний райони. Перед самою війною Промисловий район міста був перетворений і став самостійним містом Котовському.

В результаті ще кількох перетворень сьогодні місто має також три райони: Ленінський, Жовтневий і Радянський. Останні з'явилися на карті міста в 1962 і 1963 роках.

Тамбовчане поділяють місто і на частини: виділяється північна, південна, західна і східна частини. Центр міста - це вулиця Інтернаціональна і частина Радянської, залізничний вокзал, Центральний ринок і Ленінська площа. Жити в центрі та в південній частині завжди вважалося більш престижним.

Останні роки в місті будується дуже багато житла. У цьому плані особливо виділяється Жовтневий район, де з'явилося безліч мікрорайонів: Північний, Райдужний, Сонячний і інші. Ці мікрорайони в основному складаються з типових котеджів. Великим недоліком цієї молодої частини міста є погано розвинена інфраструктура. Весь вільний простір постаралися забудувати житлом, а ось шкіл, садків, поліклінік і всього іншого тут явно не вистачає. Але за останні роки міська влада і цю проблему намагаються вирішити. Побудовано нову сучасна школа Сколково, два великих дитячих садки, розбитий Французький сквер, з'явилися величезні спортивні комплекси.

Що подивитися в Тамбові

Тамбовський вовк

©

Тамбов - місто невелике. За столичними мірками і зовсім маленький. Поїздка з однієї частини міста в іншу на автобусі займе всього одну годину. Але для туристів, хто любить піші прогулянки з оглядом околиць, прекрасно підійде центр міста і його південна частина з вулицею Набережною.

Тамбовчане - люди доброзичливі і гостинні. Із задоволенням підкажуть, пояснять, направлять. Орієнтуватися в місті досить просто. У XVIII столітті за наказом Катерини Великої, як і в багатьох містах, тут пройшла перепланування. Тому центр Тамбова має акуратні прямокутні квартали.

У місті є дві великі вулиці: Радянська (раніше Велика Астраханська) і Карла Маркса (Довга, часткова), перпендикулярно яким розташована вулиця Інтернаціональна (Дворянська). І хоча три головні вулиці так і не втратили свого значення ще з часів Лермонтова, який писав у своїй «Тамбовської казначейше» «Там є три вулиці прямі ...», місто значно виріс і покращав.

Центр Тамбова - вулиця Комунальна - частково перетворена в пішохідну зону. Зовсім недавно пройшла реконструкція, після якої тут була викладена нова тротуарна плитка, поставлені лавки, висаджені квіти. Архітектурний вигляд цього місця зберігся незмінним з XIX століття. Багато городян жартують, що якщо зняти всі сучасні вивіски, прибрати дроти, то можна опинитися в минулому. На цій вулиці розташована і будівля адміністрації Тамбова. До революції тут знаходився особняк сімейства Кондоїді. Родоначальник Павло Захарович Кондоїді приїхав в Росію з Греції. Він займався медичним забезпеченням армії і був особистим лікарем імператриці Єлизавети. Як і багато старовинні будинки, особняк Кондоїді ретельно відреставрований і радує погляд витонченою архітектурою.

Троїцька церква

©

Головна площа міста, названа на честь вождя революції, не дивує своїми розмірами, але стоїть в оточенні старовинних будівель і сучасних офісів. Поруч з площею знаходиться будівля музично-педагогічного інституту Тамбова, побудоване в 1881 році. Фасад будівлі виконано строго симетрично, в нішах поруч зі входом знаходяться бюсти російських композиторів А. Рубінштейна і М. Глінки. Будівля має актовий зал з чудовою акустикою. З 1959 року училище носить ім'я композитора Рахманінова, який на початку століття побував тут з інспекцією.

Поруч з рахманіновська інститутом недавно піднялася дзвіниця, что Належить Свято-Казанська чоловічому монастирю, Який розташованій тут же. Монастір БУВ Заснований ще в сімнадцятому столітті и перебував тоді на південній стороні Тамбовської фортеці. Сьогодні це центр міста. Весь Монастирський комплекс вражає красою и Величчю. За радянських часів в головному храмі монастиря, побудованому в 1796 році, розташовувалися речові склади. Чудові фрески були замазані, а іконостас практично втрачено. Сьогодні Казанський монастир - справжнє архітектурна прикраса Тамбова, місце молитви і паломництва багатьох віруючих.

Потрібно відзначити, що за останні роки в Тамбовській області було відновлено безліч храмів. У самому місті реконструйовані і поліпшені Свято-Преображенський кафедральний собор, Вознесенський жіночий монастир, Покровська церква, храм Лазаря Чотириденного та інші. Побудовано три дзвіниці, зводяться і нові храми. Наприклад, в Жовтневому районі, де практично відсутні православні церкви, був споруджений Свято-Троїцький храм. Цьому будівництву передували ще дві церкви. Перша стояла на березі річки Студенець в сімнадцятому столітті, в ній була старовинна ікона святителя Миколи Чудотворця. Потім на її місці був збудований новий собор вже з каменю з багатоярусної дзвіницею. У тридцятих роках минулого століття його розібрали на будматеріали. І тільки в 2008 році Троїцький собор відродився в північній частині міста.

І тільки в 2008 році Троїцький собор відродився в північній частині міста

Площа імені Леніна

©

У центрі Тамбова розташовується один з корпусів Тамбовського Державного університету, що носить ім'я першого тамбовського губернатора Г. Р. Державіна. У 1843 році тут відкрився Александринский інститут шляхетних дівчат, де навчалися дівчатка із збіднілих дворянських родів. Сьогодні в коридорі університету стоїть скульптура дівчини, одягненої в формене вбрання вихованки старовинного навчального закладу. В одній руці вона тримає герб міста бджолиний вулик, а в іншій - розгорнутий сувій зі словами «Науки осягай і будь Росії вірний».

У центрі Тамбова поруч з площею Леніна розташована будівля колишнього Дворянського зібрання, побудоване в 1837 році. Тут проходили засідання представників тамбовського дворянства, губернського земства, різні культурні акції. У цьому приміщенні вперше було продемонстровано такий винахід, як сінематограф. На сцені співав Федір Іванович Шаляпін. З 1937 року в будівлі Дворянського зібрання відкрився Тамбовський драматичний театр. У перший рік війни частина театру була зруйнована під час бомбардування. Сьогодні тут розташовуються Тамбовський драматичний і лялькові театри.

Церква в ім'я Іоанна Предтечі

©

Гостям міста варто побувати і на вулиці Набережній, яка починається від Міського парку культури і відпочинку. Тут поруч з річкою Цною проходять різні концерти та фестивалі, а на літній сцені виступають численні музичні гурти з самого Тамбова і запрошені колективи. На Набережній знаходиться і будинок Асєєва, білосніжний особняк, побудований на початку минулого століття. Його архітектурний стиль, що включає елементи класицизму, еклектики, бароко, став досить незвичайний для свого часу.

Усі значимі будинку в місті мають спеціальні таблички з історичними відомостями. Є й номер телефону, на який можна дзвонити, можна в безкоштовному режимі дізнатися історію конкретного будинку.

У травні в Тамбові починається сезон фонтанів. Понад двадцять таких споруд були побудовані або відремонтовані за останні роки. Частина з них має світло-звуковий супровід, що в темний час доби додає чарівності тамбовський вулицях. Великий фонтан зустрічає гостей відразу на Привокзальній площі міста. Кілька міських водних акваторій з підсвічуванням розташоване в центрі міста та інших районах. На річці Цна відкритий плавучий фонтан з унікальною системою лазерного відеопроектування.

пам'ятки Тамбова

Пам'ятник Тамбовському мужику

©

Об'єкти культурного дозвілля

Об'єкти культурного дозвілля

Вознесенський собор

©

Музеї Тамбова

Храми і собори Тамбова

Куди сходити в Тамбові

Тамбовський зоопарк - це невеликий зоопарк на околиці міста при Тамбовському державному університеті ...

Тамбовський зоопарк - це невеликий зоопарк на околиці міста при Тамбовському державному університеті

Чому соловей курський, а вовк тамбовський? Існування таких стійких виразів пов'язано з історією, культурою, ...

Існування таких стійких виразів пов'язано з історією, культурою,

1 турист БУВ тут

Садиба Асєєвих - музейний комплекс в Тамбові, розташований на набережній річки Цни. Цей пам'ятник архітектури ...

1 турист БУВ тут

Соборна (в Радянські часи Жовтнева) площа - найстаріша площа міста. Вона з'явилася ще при зведенні ...

1 турист БУВ тут

Поруч з Казанським чоловічим монастирем в самому серці Тамбова розкинувся невеличкий сквер, що носить ім'я Зої Космодем'янської ....

Важко було уявити, що в Тамбові з уже сформованою театральної середовищем буде відкритий ще один театр. Ідея такого ...

Всі пам'ятки Тамбова

Цікаві місця в Тамбові

пам'ятки

Музеї та галереї

Парки та зони відпочинку

Активний відпочинок

покупки

Після пішохідних прогулянок по місту, не зайвим буде зайти в магазини і сувенірні лавки, щоб прикупити собі і друзям що-небудь на пам'ять.

Одним з найпопулярніших сувенірів на Тамбовщині є фігурка вовка. Подібного роду подарунки можна знайти в подарункових відділах магазинів. Варіації можуть бути різноманітні: звірі зі скла, дерева, глини або текстилю. Продаються і календарі, кухлі, попільнички, майки із зображенням цієї тварини.

Можливо, жителям великих мегаполісів тамбовські солодощі і не сподобаються. Але зефір та інші солодощі від фірми «Пірожнікофф», цукерки від фабрики «Такф» мають відмінний смак. Крім того, компанія «Пірожнікофф» випускає свою лінійку кондитерських виробів, що виготовляються за традиційними рецептами. Солодощі продаються в красивих подарункових наборах. Купити їх можна в кондитерських відділах і фірмових магазинах.

щорічно в Тамбові проходять ярмарки меду. Недарма на гербі міста є вулик і три бджоли. Бортництвом в цих місцях займалися з давніх часів. Місцевий мед відрізняється великою концентрацією корисних речовин. Він екологічно чистий і містить безпечні компоненти. Можна придбати різний мед: гречаний, луговий, конюшини та інші види. Гості Тамбова оцінять мічурінські яблука, насіння, місцеві сири.

Для дорослих подарунком може стати місцева горілка Тамбовський вовк. Що має оригінальну рецептуру, вона виготовляється з дотриманням усіх вимог і гостів. Горілка має цікавий смак, а пляшка у вигляді тваринного робить її екстравагантним подарунком. Серед її компонентів є і тамбовський мед, який надає вогненної рідини пом'якшувальний смак. Продається така горілка в винних відділах супермаркетів.

їжа та напої

Тамбовський мед

© flickr.com

На території Тамбовської області в давнину жило безліч народів. Це були мордва, сармати, половці та інші. Тому місцева багатонаціональна кухня досить різноманітна. Традиційних страв тут було досить багато. Великою популярністю користувався гороховий кисіль. Для нього горох мололи і довго відварювали. Готову страву виходило таким щільним, що його доводилося різати ножем. Це було справжнє повноцінне другу страву.

Любили на Тамбовщині готувати і «содінкі» - пишні оладки зі сметаною, які традиційно з'являлися на кожному весільному столі. Ще одним блюдом, яким домогосподарки балували свої сім'ї, була смоква. Запечену горобину і буряк протирали через сито і сушили на печі. Виходив аналог сучасного мармеладу.

Тамбовська картопля - це вже майже російський бренд. Вона виділяється смаком і тривалістю зберігання. При варінні картопля виходить незвичайно розсипчастий. В Тамбові бувають навіть свята, присвячені цьому продукту. Наприклад, під час традиційної Покровського ярмарку, що щорічно проходить на Тамбовщині в середині осені, картопля готують в котлах, смажать на сковорідках і безкоштовно пригощають мешканців і гостей міста.

Спробувати різні національні та іноземні страви можна в ресторанчиках і кафе Тамбова. Вони у великій кількості відкриті на жвавих міських вулицях, у розважальних центрах. Можна смачно поїсти на території парків і скверів. У місті є не тільки дорогі, пафосні ресторани «Шаляпін'», S.Cardinal, але і невеликі кафе, кондитерські, суші-маркети, піцерії. Є тут і оригінальні точки громадського харчування, де можна не тільки смачно поїсти, а й поспілкуватися з однодумцями. Наприклад, це кафе «Білий кролик», «Чайна», рок-бар MolotoV і інші організації. Розташовані в місті і точки продажу фастфуду.

Де зупинитися в Тамбові

компанія Booking.com предлагает до бронювання більше 190 готелів Тамбова . Ві зможете підібраті готель, вікорістовуючі різноманітні фільтри: зірковість готелю, тип готелю (готель, апартаменти, вілла, хостел и т.д.), ВАРТІСТЬ, Розташування готелю, ОЦІНКИ людей, Які відвідалі готель, наявність Wi-Fi и много Іншого. Перейти в сервіс підбору та бронювання готелю в Тамбові .

Останні заброньовані готелі в Тамбові

Чому соловей курський, а вовк тамбовський?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация