Хрестоматія

Росія Миколи II - податкове навантаження на доходи громадян.
Ніяких прямих податків з доходів громадян, а також будь-якого роду відрахувань від фонду заробітної плати в Росії епохи Миколи II не існувало. Це не означає, що громадяни не платили податки. Просто всі податки були непрямими (або прямими, але на майно). Власники нерухомості платили державний податок на нерухоме майно та земські \ міські збори з того ж майна. Одержувачі доходів від цінних паперів і банківських власти - державний збір з доходів від грошових капіталов.Косвенним податком був також гербовий збір - оборотний податок від операцій, що здійснюються в письмовому вигляді. При поїздках по залізниці сплачувався державний збір з пасажирів. Існував також ще ряд різноманітних дрібних мит

Ми нижче підписані ..
А цей папір, ймовірно, використовувалася для доказу "пролетарського походження"

Рустам - Мамелюки Наполеона
Де б не лягав спати Наполеон Бонапарт - в паризькому Тюїльрі або в королівському палаці в котрійсь із європейських столиць - біля дверей його спальні незмінно вставав Мамелюки Рустам.

Щоденник бойових дій: російські перспективи квітня 1915 року
Як я вже обіцяв, починаю поступову публікацію матеріалів з наявною у мене підшивки ілюстрованого журналу «Нива» за 1915 рік. Спочатку хочу викласти свого роду передовицю К. Шумського «Щоденник бойових дій. Оточена Австро-Угорщина ». Вона була опублікована в №17 від 23 квітня. Букви і деякі закінчення я поміняв на відповідні нормам сучасної російської мови, зберігши, однак, інші мовні звороти і пунктуацію. Фотографії, які супроводжують текст, взяті з тих же сторінок «Ниви» і належать фотокореспонденту журналу С. Корсакова. Зроблені вони були переважно в Перемишлі - місті, перетвореному Австро-Угорщиною в виключно потужну фортецю, однак здавшись російській зброї після довгої облоги ...

Ленінград. Перемога.
Ленінград. Перемога. Вітаю всіх з Днем Перемоги і пропоную вашій увазі невелику підбірку фотографій Ленінграда 1945 року року.

Чи була Грузія союзником Росії? Політична модель виживання грузинської держави.
В останні кілька років і особливо після серпневих подій нерідко можна почути голоси, докоряють Росію в тому, що через свою нерозумною і короткозорою політики вона втратила свою найнадійнішу союзницю на Кавказі - Грузію. Такі голоси чути як з Росії, так і, звичайно ж, з Грузії. Кажуть, що Грузія історично завжди стояла на сторожі російських інтересів, з Єкатерининських часів була оплотом Росії на Кавказі, що грузини завжди були вірними союзниками російських, та й, можливо, взагалі нашими найближчими друзями.

Тактика російських. 1943-1945гг. Частина II.
Твердження про те, що російські перевершували німців у веденні нічних бойових дій, було б неправильним. Правда, російські, які добре знали свою місцевість, краще орієнтувалися і більш безшумно, ніж німці, пересувалися на поле бою. Завдяки цьому їм вдавалося домагатися місцевої раптовості. Але, незважаючи на це, російська боєць був менш, ніж німецький солдат, підготовлений до такої великої моральної навантаженні. Вночі російські були особливо чутливі до всякого роду несподіванок. При веденні бойових дій вночі різко знижується вплив командира на своїх підлеглих і зростає значення ініціативи та самостійності окремих бійців. Всюди, де німці вночі енергійно атакували росіян, негайно намічалися успіхи.

Перші фотографії Далекого Сходу. Приамур'ї
Не було сьогодні часу толком зайнятися обіцяними замальовками по Единбургу, тому знову викладаю значно менш трудомісткий альбом зі старими фотографіями. І хоча джерелом їх є електронний архів бібліотеки Конгресу США, авторство проте належить купцеві і фотографу В.В. Ланін. По всій видимості, він став першим, хто запам'ятав Далекий Схід Російської імперії.

Селянський світ і зовнішній світ
«Моральна економіка» села мала свої кордони. Те, що не можна погано надходити по відношенню до родича або односельчанина, ще не значило, що не можна погано надходити по відношенню до інших, які не проживають в тому ж селі. Мораль обмежувалася рамками сільського світу. Для людини, що живе в світі особистих зв'язків, свої - члени громади, а по відношенню до чужинців культивується інструментальний підхід. Особливо це проявлялося у ставленні до місту і городянам, представникам іншого етносу, релігії, наприклад, циганам, євреям, сектантам, німецьким колоністам.

Відозва командування Маріїнської групи військ Західно-Сибірської селянсько-робітничої партизанської армії до населення Прічернского краю
Товариші мирні жителі Сибіру!
До наших чуток долетіли Ваші скарги на заворушення, які чинить партизанами тов. Рогова. Віримо Вам, але просимо - НЕ тавруєте цим ганебним плямою всю нашу Червону Армію, а також і армію Рогова. Вірте нам, що це - поодинокі випадки, що тут не винна вся армія, а винні тільки ті негідники, які присмокталися до нашої армії і свої підлі вчинки прикривають чесним ім'ям Червоної Армії, виробляючи грабежі, насильство і богохульство.

1934 рік, Йосип Сталін розмовляє з Гербертом Уеллсом
Липень 1934 року - І.В. Сталін розмовляє зі знаменитим англійським письменником-фантастом Гербертом Уеллсом, який зустрічався з В.І. Леніним, після чого написав книгу «Росія в імлі». Про зустріч з І.В. Сталіним Г. Уеллс писав: «Я зізнаюся, що підходив до Сталіна з деякою підозрою і упередженням. У моїй свідомості був створений образ дуже обережного, зосередженого в собі фанатика, деспота, заздрісного, підозрілого монополізатора влади. Я очікував зустріти безжального, жорстокого доктринери і самовдоволеного грузина-горця, чий дух ніколи повністю не виривався з рідних гірських долин ...

Підкорення Росією Кавказу і масонська змова
Воістину дивний цей край - Кавказ! Змінюються роки, десятиліття, століття і тисячоліття, змінюються суспільно-економічні формації, світ стає то однополярним, то багатополярним, провідні держави ведуть безперервні війни і боротьбу за сфери впливу в різних куточках Землі, але Кавказ - один з чотирьох географічних, а значить, і етнокультурних, «стиків» Європи з Азією - завжди залишається тією геополітичної точкою, куди прикуті погляди сильних світу цього.

Звичайний британський фашизм
Під час війни, виявляється, існував підрозділ Ваффен-СС, де служили англійці. Назвалося воно Britisches Freikorps, що перекладається як «Британський Вільний Корпус».

Махнач В.Л. Дві міфологеми консерватизму в російській історичній свідомості
Лекція на семінарі з проблем вітчизняного та зарубіжного консерватизму 21 листопада 2000 року.

Улюбленці імператорської сім'ї
Улюбленці імператорської сім'ї   В художньому зборах музею-заповідника Царське Село є одна цікава і незвичайна картина - це робота І
В художньому зборах музею-заповідника "Царське Село" є одна цікава і незвичайна картина - це робота І.-А Швабе "Улюбленці імператорської сім'ї" (або інша назва "Собаки"), написана в 1867 році. За часів Романових вона висіла в Передньої імператора Олександра II в Зубовском флігелі Катерининського палацу. На полотні зображено кімнатні собаки сімейства імператора Олександра II. Вони були справжніми членами сім'ї: ділили з господарями всі радощі й прикрощі, разом з ними робили подорожі, супроводжували власників до місць військових дій.
далі >>>

Церква і Третій рейх
З цікавістю дізнався, що буквально недавно вийшла і тільки-тільки з'явилася у продажу книга Л. Н. Бровко "Церква і Третій рейх". Щоб дати зрозуміти, що це за книга, скажу, що перші публікація Людмили Миколаївни (старшого наукового співробітника Інституту загальної історії РАН) на цю тему вийшла ще в 1991 році (Бровко Л. Н. Церква і "третій рейх" // Нова і новітня історія. 1991. № 4), вона була в цій темі у вітчизняній історичній науці чи не "першопрохідцем" і робота над дослідженням, яка зайняла майже два десятиліття, завершилася тільки зараз.

Як Росія розв'язала Першу світову
... Останньою краплею, що переповнила воістину бездонну (пили в Росії іноземці зрозуміють!) Чашу російського терпіння став листопадовий 1913 року указ османського уряду про призначення генерал-лейтенанта Лиману фон Сандерса інспектором турецької армії і за сумісництвом командувачем 1-м армійським корпусом. Корпус з таким номером дислокувався, ясна річ, в Константинополі. Тобто в зоні проток.

Атака Мерців - Перша Світова Війна
У 1915 році світ із захопленням дивився на оборону Осівці, невеликий російської фортеці в 23,5 км від тодішньої Східної Пруссії. Основним завданням фортеці було, як писав учасник оборони Осівці С. Хмелько, «перепинити противнику найближчий і найзручніший шлях на Білосток ... змусити противника втратити час або на ведення тривалої облоги, або на пошуки обхідних шляхів». Білосток - транспортний вузол, взяття якого відкривало дорогу на Вільно (Вільнюс), Гродно, Мінськ і Брест. Так що для німців через Осовець лежав найкоротший шлях до Росії.

"Чудовий князь Тавриди - Г. А. Потьомкін. Епоха і особистість"
У московському музеї-заповіднику "Царицино" 15 грудня відкрилася виставка "Чудовий князь Тавриди - Г. А. Потьомкін. Епоха і особистість", присвячена князю, чиє ім'я увійшло в історію держави.

Невідоме бій: Гумбиннен.
Цього разу згадалося давно забуте усіма (але, на жаль, не мною) Гумбінненско-Гольдапское бій першої Світової війни. От не відзначають чомусь велику перемогу російської зброї! При цьому тут же цитують одного нашого Черчілля, як-то який промовив, що «дуже мало хто чув про Гумбінненом, і майже ніхто не оцінив ту чудову роль, яку зіграла ця перемога». З легкої подачі письменника Пікуля (істориком він ніколи не був) ця битва стає мало не головною в тій війні, бо зриває чудовий план Шліффена і прирікає Німеччину на поразку внаслідок війни на 2 фронти. «Зате Париж був врятований ...» - пише Пікуль, висвітлюючи трагічну долю героя генерала Самсонова.


Чи була Грузія союзником Росії?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация