орки

  1. зовнішність правити
  2. характер правити
  3. Мова правити
  4. писемність правити
  5. Улюблена зброя і військові якості правити
  6. поява правити
  7. війни Мелькора правити
  8. війни Саурона правити
  9. Орки в Війні кільця правити
  10. длительность життя правити
  11. Неканонічні орки (відсутні в легендаріуме Толкіна) правити
  12. орки і гобліни
  13. яким шляхом плодилися орки?

орки орки   Місця проживання   Утумно   ,   Ангбанд   ,   Мордор   ,   Ізенгард   ,   Гундабад   ,   Морія   ,   імлисті гори   ,   Дор-Даеделот Місця проживання Утумно , Ангбанд , Мордор , Ізенгард , Гундабад , Морія , імлисті гори , Дор-Даеделот . лідери Мелькор , Саурон , Саруман , Азог , Больг , Болдог , Верховний Гоблін , Гольфімбул , Горбаг , Грішнак , Маухур , Углук , шаграт , Оркобал , Готмог , поріддя , Балькмег . держави Мордор , Ізенгард , Ангмара , Дор-Даеделот Офіційна мова Темне наріччя , орочі , Вестрон (дуже рідко) Тривалість життя ~ 90 років Орки (англ. Orcs, як синонім в ранніх версіях називалися «Гобліни») - злісний, варварський народ, підпорядковувався темному Володарем в різні епохи Арди і становив основу його збройних сил: спочатку Мелькора , пізніше Саурона .

Вперше орки з'явилися вже в самих ранніх з відомих текстів Толкіна, « Книги Втрачених сказань »(1914-1917 рр.). Практично з моменту виникнення їх образ знаходився в тісній взаємодії з образом міфологічних гоблінів, і в творах Толкіна ці слова взаємозамінні.

Образ орків і саме слово стали розхожими в творах фентезі інших письменників, хоча з часом уявлення про орках в літературі зазнали значних змін.

Слово «orc» відбувається з староанглийского мови, де означає велетень або демон. У поемі «Битва при Гастінгсі» значенням цього слова є «чужинець, що несе зло і смерть» і вживається воно по відношенню до норманнам. Сам Толкін стверджував, що взяв слово з середньовічної поеми «Беовульф», де воно застосовується до гігантського чудовиська Гренделю. У пізніх листах і деяких неопублікованих роботах Толкін писав це слово як «ork». Також в давньоримській міфології згадувався демон підземель на ім'я Орк (лат. Orcus).

гноми називали цих істот rukhs (мн.ч. rakhâs), ельфи Сіндар - orch (мн.ч. yrch) або гламхот, на Квенья ім'я їм було - orco (мн.ч. orcor, orqui). На Чорному говіркою самоназва орків - uruk, яке, в свою чергу, є спотворенням ельфійського іменування. На Загальному мовою і в мові Рохана вживалося слово орк.

За Толкіну на англійську (і російською) мовою має перекладатися словом гоблін. Так, в книзі «Хоббіт, або Туди і назад» гобліни, які влаштували героям засідку на перевалі через Імлисті гори, були насправді орками (англ. Orcs). Однак в ранніх текстах орки і гобліни - різні істоти.

зовнішність правити

Орки приземкуваті, що пролунали в широчінь, Плосконос, з жовтуватою шкірою, широкими ротами, косими очима.

Незважаючи на вкрай огидну зовнішність і потворність орків, їх схожість з неспотвореної Дітьми Еру досить велике, особливо в темряві або на відстані, та й комплекція дозволяла іноді замаскуватися "під орка". Перших орків, що з'явилися в Белеріанде ельфи взяли за здичавілих авари , Тоді як Ноегіт Нібін ( малих гномів ) сіндар прийняли за тварин. Фінрод загримував Берена і свій загін під орків, обман був розкритий тільки коли Саурон зірвав з них маски. Фродо і Сема, переодягнених в орків, самі орки прийняли за своїх, з іншого боку шоломи, плащі та кольчуги повністю прикривали тіло, а загін дрібних орків, з яким вони зіткнулися не дорахувався якраз двох солдатів. Фангорн спершу прийняв за орків Меррі і Піппін.

Орки дуже погано переносять сонячне світло і вважають за краще жити в печерах, підземеллях, гірських ущелинах; активний спосіб життя ведуть переважно в темний час доби. Урук були стійкіше до сонця, а орколюді Сарумана сонця не боялися зовсім, оскільки в їх жилах текла і людська кров. Однак в темряві Урук бачили гірше, ніж чистокровні орки.

характер правити

Орки ворожі всього прекрасного і чистого, схильні до вандалізму (вони демонтували всі пам'ятники дунедайн в Мінас-Итиле, зіпсувавши їх брудними написами). При цьому орки схильні до інженерного мислення: вони вміють створювати складні механізми, особливо бойові і тортур механізми:

"Гобліни, треба сказати, жорстокі, злісні і кепські істоти. Вони не вміють робити красивих речей, але зате відмінно роблять все злочинницьке. Вони не гірше гномів, виключаючи найбільш майстерних, вміють рити тунелі і розробляти рудники, коли захочуть, але самі вони завжди брудні і неохайні. Молоти, сокири, мечі, кинджали, мотики, кліщі і знаряддя тортур - все це вони прекрасно роблять самі або змушують робити інших. Інші це бранці, раби, які працюють на них, поки не помруть від нестачі повітря і світла. Не виключено, що саме гобліни винайшли НЕякі машини, які доставляють неприємності людству, особливо ті, які призначаються для знищення великої кількості людей за один раз. Механізми, мотори та вибухи завжди займали і захоплювали гоблінів. "

"Хоббіт" глава 4 "Через гору і під горою", переклад Н.Л. Рахмановой

У цьому образі, як вважається, професор Толкін протиставляв несимпатичний йому технічний прогрес високу культуру. Однак слід зазначити, що орки іноді схильні до прикрашання своїх виробів: наприклад, у "Володарі кілець" згадується ніж із зображенням на рукояті "огидною голови з косими очима і глумливо вискаленим ротом".

Орки, як і їх королі (Мелькор і Саурон) ворогують з дунедайн , Ельфами, гномами і більшістю інших народів Арди. Їх союзниками, зазвичай тимчасовими, виступають тролі, Варги (вовки), Істерлінг (вастакі) і Харадрім. Суспільство орків управляється вождями, проте зважаючи на схильність цього народу до анархії і чвар, влада серед них тримається тільки на силі і страху.

Оркам відома геральдика. Так, орки, що служили в фортеці Барад-Дур , Носили на щитах і одязі емблеми Червоного Очі (Ока Саурона), урук-хай Ізенгард мітили щити зображенням білої руки на чорному тлі, а шоломи - руной "С" (від імені "Саруман"), орки з Мінас Моргул носили емблему у вигляді місяця, а орки під командуванням Больга йшли в бій під чорно-червоними стягами.

Орки без найменших докорів сумління можуть харчуватися людським м'ясом і навіть вихваляються цим, однак побратимів, схильних до канібалізму (тобто що їдять м'ясо орків), вони зневажають ( "Володар Кілець"). Про використання орками в їжу м'яса гномів або ельфів невідомо, хоча це і цілком можливо.

Мова правити

Спочатку мова орків був сумішшю слів інших народів. У Другу епоху Саурон постарався виховати орків Чорного наріччя , Мови, придуманому їм самим і схожий на ельфійське квенья. На Чорному наріччя, зокрема, зроблена знаменитий напис на кільці Всевладдя .

В Третю Епоху через розрізненість та масової загибелі племен багато орки забули Чорне Прислівник, і воно перестало бути їх спільною мовою. Замість цього орки часто використовували людську мову ( Вестрон ) Для розмов між різними племенами. Так, наприклад, мордорскіе орки і урук-хай Сарумана , Які захопили Піппін і Меррі, розмовляли між собою зрозумілою хоббітам мовою, не маючи вже загально-орочьего. Більш того, північні орки вважали вже Вестрон своєю рідною мовою, хоча їх діалект загального мови був грубіше і простіше людського.

писемність правити

Про писемності орків в стародавні часи не відомо нічого, проте з часів Другої епохи вони стали використовувати давню примітивну форму КІРТ, розробленого Даероном . Як і інші народи, орки "видозмінили руни КІРТ, пристосувавши їх до своїх потреб відповідно до власного вмінню - або, навпаки, невміння". Крім того, орки могли при потребі користуватися і іншими видами рун: так, напис " Азог " на лобі Трора була зроблена рунами, які використовували самі гноми. Однак достеменно відомо, що Тенгвар орки не застосовували: про написи на кільце Всевладдя Гендальф каже: "немає в Мордор букв, які годилися б для такої тонкої роботи".

Улюблена зброя і військові якості правити

Зазвичай орки користувалися вигнутими мечами і довгими важкими списами. Крім того, вони використовували сокири, зазубрені кинджали, луки з рога і самшиту та стріли з чорним оперенням, обтягнуті шкірою щити. Леза своїх клинків орки іноді змащували отрутою.

Урук-хай Сарумана були озброєні короткими і широкими мечами, Тисів луками, які не відрізнялися від луків людей.

Для координації дій війська орки використовували звук барабана, роги і ріжків, для узгодженої марширування в поході - стройові пісні.

При облозі міст і фортець орки застосовували величезні метальні машини, тарани, сходи, башту, мотузки з гаками і горючі матеріали.

Зброя орків було досить високої якості, в деяких випадках їм користувалися їх противники, навіть ельфи. наприклад, Леголас запасався стрілами орків, коли його власні закінчувалися, а Маблунг , Вибираючи зброю для полювання на Кархарота , Взяв трофейну орочами важкий спис. Обладунки орків були також вельми хороші: Белега , Прямуючи на пошуки Турина , Просить у Тінгола особливий меч, бо звичайний не завжди брав орків обладунки.

поява правити

Після розвитку концепції про неможливість створення будь-ким з Айнур розумних істот, Дж. Толкін схилявся до ідеї походження орків від спотворених злом ельфів, але пізніше від цієї ідеї він відмовився і залишив кілька незавершених версій.

  • За первинною версією, яку Крістофер Толкін взяв до свого " Сильмарілліон "З" Анналів Амана ", Було походження орків від ельфів. Мелькор, ще до падіння Утумно, викрадав одиноких ельфів у Куівіенен і чорною магією перекрутив їх сутність, надавши потворну зовнішність і злісний характер. Орки служили своєму панові зі страху, в глибині душі ненавидячи його. Згодом Толкін кілька разів повертався до цієї теорії, відзначаючи наявність ельфійської крові в орках вельми вірогідним, проте з кожним разом він відмовлявся від цього. У пізніх примітках до даного абзацу «Анналів Амана» Дж. Толкін написав: «Змінити це. Орки не з ельфів ».
  • Інша версія Дж. Толкіна говорить, що орки були породженням дисонансу в музиці Айнур між Мелькор і задумом Еру Ілуватара. Тим самим, вони відбувалися не від Мелькора, але і не від Еру, будучи провалом в плані про Дітях Еру. Ця версія не була розвинена Толкином.
  • Також Толкін залишив цілком несуперечливу версію про те, що перші орки були найслабшими Майар , Що встали на сторону Мелькора і занепалі разом з ним до зла. Ці Майар могли втілюватися в потворних тілах і розмножуватися, але при цьому стаючи все більш скутими свої тілом. Втративши його, вони стали б подібно переможеного Саурону - безсилими духами, одержимими ненавистю. Такі померлі орки-Майар могли ставати полтергейстами. Від цієї ідеї Толкін не відмовлявся зовсім і згодом додав, що орки-Майар були ватажками малих орків.
  • Походження малих орків, що не були Майар, Толкін в новій версії задумав як гуманоїдних звірів, виведених Мелькор в насмішку над Дітьми Еру. Їх незалежність від творця була більшою, ніж собаки від господаря. Мова цих орків була не більшою, ніж прокручуванням записи, що вклав в них Мелькор і звуконаслідуванням (як у папуг). Справжньою мови, згодом, їх навчив Саурон. У цьому відсутності душі орки були схожі з Хуаном або великими Орлами , Хоча ті були куди більш високого рівня розвитку. Згодом Толкін зазначав, що орки були занадто схожі з Дітьми Еру і отже, не могли бути просто тваринами.
  • У найбільш повному і докладному есе про орках, Толкін приходить до висновку про їх спорідненість з людьми. Ця версія узгоджується з новою і недопрацьованою Толкином космологією Арди, в якій сонце було присутнє спочатку. пробудження людей тепер було перенесено і відбулося під час Великого походу Ельдар в Аман. У Падінні людей, перебуваючи в полоні Мелькора, повинен був зіграти ключову роль Саурон. Будучи вірним поплічником Мелькора, він був здатний довести задумки свого пана до кінця, тим самим здійснивши задум Мелькора за осквернення і викривлення людей. Змусивши людей повністю деградувати, Саурон створив армію для Мелькора, коли той нарешті втік з полону.

Ця версія могла бути остаточною, але згодом Толкін натякав, що люди виявилися зведені до орків ще за часів Утумно. Таким чином, не цілком ясні точки зору Дж. Толкіна з питання походження орків, хоча ясно, що концепцію походження від ельфів він відкинув. Крістофер Толкін вибрав версію "орків від ельфів" як найбільш стабільну і менш суперечливу, при тому Дж. Толкін підкреслював, що легенда про подібному походження орків була дійсно поширена серед ельфів. Ця версія стала широко поширена в адаптаціях по Толкіну (фільмах, книгах, іграх).

війни Мелькора правити

Спочатку орки населяли Утумно і фортеця Ангбанд і її околиці на крайній півночі Середзем'я. Пізніше, до приходу Моргота в Белеріанд , Почали поширюватися на південь, з'явившись в еріадор , А пізніше і в Белеріанде . Війська орків і тролів брали участь в обороні Ангбанда і загарбницьких походах Моргота . У « Сільмарилліоні »Неодноразово згадуються їх військові злочини, такі, як вбивства мирних жителів, канібалізм і знущання над полоненими. Орки становили основну частину армії Моргота і в її складі здобули перемогу над ельфами та людьми в битвах Дагор Браголлах і Нірнает Арноедіад , Поширивши владу Моргота майже на весь Белеріанд . Однак численна армія Валинора взяла штурмом Ангбанд в війні Гніву , І Морґот був узятий в полон. В результаті бойових дій північ Середзем'я перетворився в пустелю, значна частина його пішла під воду.

після падіння Моргота орки розселилися по Середзем'я. Валар і Майар відвернулися від них, прийшовши до висновку, що зло в їх душах невикорінно. Померлі орки потрапляють в палати Мандоса і будуть перебувати там до Кінця.

війни Саурона правити

У Другу епоху орки населяли Мордор і служили Саурону . Вони брали участь в його війнах з ельфами, а двісті років по тому - з Гондора . Армії орків захопили Мінас Ітіль і розоряли ітілієн до тих пір, поки армії Останнього Союзу людей-дунедайн і ельфів не зрушили на них походом. Битва при Дагорладе була виграна людьми і ельфами, і союзні війська увійшли в Мордор , осадивши Барад-Дур . Сім років тривала облога, і багато хто загинув від вогню, стріл і дротиків Ворога, бо Саурон постійно влаштовував вилазки. Там, на плато Горгорот , упав Анаріон , син Еленділя , І з ним багато воїнів. Але ось кільце облоги стягнула так, що Саурон змушений був сам вийти в бій; він воював з Гіль-Галад і Еленділем і вбив обох; і коли упав Еленділь , Меч його зламався під ним. але і Саурон був повалений, і Ісільдур уламком Нарсіля відрубав з руки Ворога палець з Кільцем Всевладдя і взяв його собі. так Саурон на час був повалений і покинув своє тіло. Дух його біг геть і зник у нетрях; довго ще після втечі він не знаходив зримого вигляду. Однак саме напад загону уцілілих орків в долині Андуіна біля підніжжя Імлистих гір стало причиною загибелі Ісільдура , Коли той повертався з війни на північ.

Після развоплощенія Саурона на кілька тисячоліть орки Мордора були надані самі собі. Частина уцілілих орків під керівництвом Азога , Скориставшись нагодою, захопила Морію - стародавнє королівство гномів, покинуте ними через появу Балрога Нікого, хто врятувався при руйнуванні Ангбанда . Азог вступив в союз з ним і коли законний король, Трор , Прийшов до брами Морії, Азог відрубав йому голову. Бажаючи помститися за короля, гноми оголосили оркам війну і розгромили їх у битві при Азанулбізаре , В якій загинув і Азог. Однак гноми не ввійшли в Морію, так як боялися Балрога.

Через 150 років загін гномів Торіна Дубощіта , під час Походу до Еребора , Потрапив в полон до оркам. завдяки магу Гендальфа , Гноми втекли і при цьому був убитий Верховний Гоблін . Це розлютило орків і вони зібрали армію, яку очолив болг , Син Азога. Він був убитий в Битві П'яти Воинств Беорном , А армія орків з їх союзниками, Варга, майже повністю знищена. Проте, Морія залишалася під владою орків ще кілька десятиліть. спроба Баліна відбити Морію закінчилася загибеллю його і всього його загону, так як їх помітив Балрог.

спроба   Баліна   відбити Морію закінчилася загибеллю його і всього його загону, так як їх помітив Балрог

Орки на битві на Пелленорскіх полях

Орки в Війні кільця правити

З відродженням Саурона в кінці Третьою Епохи більшість орків знову прийняло його сторону. За наказом Саурона вони здійснювали набіги на Рохан і знову захопили ітілієн . Влаштувавшись в ітілієн, орки знищили пам'ятники мистецтва дунедайн . Гондорскіе слідопити часто здійснювали каральні рейди по ітілієн, знищуючи орків і їх союзників, але не наважувалися на відкритий виступ. Пізніше їх командиром став ітіліенскій намісник Фараміра - молодший син Денетор II , Двадцять шостого намісника Ґондора.

Саруман , Вступивши в союз з Мордором , Став покращувати плем'я орків, схрещуючи власне орків і людей. Створені таким чином гібриди були більші звичайних орків, володіли більшою силою і не боялися сонячного світла. Крім цих полуорков, армію Ізенгард укладали угоди й звичайні орки, урук-хай, а також племена людей ( дунландцев ), Залучені Саруманом на службу.

Орки боролися на стороні альянсу Мордора и Ізенгард у всех основних битвах, в тому чіслі в Хельмової Ущеліна и на Пелленорскіх полях. Основні тактико орків булу спроба прідушіті противника чісельністю, однак більшість ключовими битв (кроме Осгіліатского) були ними програні. Після знищення Єдиного Кільця, загибелі Саурона і обвалення його фортеці орки почали тікати. По всій видимості, вони були майже поголовно знищені альянсом Заходу і вимерли (або були знищені людьми) в Четверту епоху (в усякому разі, в незакінченому тексті " Нова Тінь ", Що належить до другого століття Четвертої епохи, Толкін згадує орків як давню і вже нестрашно легенду - хлопчаки в Гондорі грали в орків і бешкетували в чужих садах).

По всій видимості, вони були майже поголовно знищені альянсом Заходу і вимерли (або були знищені людьми) в Четверту епоху (в усякому разі, в незакінченому тексті    Нова Тінь   , Що належить до другого століття Четвертої епохи, Толкін згадує орків як давню і вже нестрашно легенду - хлопчаки в Гондорі грали в орків і бешкетували в чужих садах)

Углук - командир урук-хай Сарумана

Урук-хай (або Урук) - порода орків, спокійно переносить сонячне світло, виведена Сауроном.

Перша згадка про урук-хай ставився до 2475 році Третьої Епохи, коли полчища чорних Уруков виступили з Мордора і розорили ітілієн, а також штурмом взяли Осгіліат. Ближче до Війні Кільця Боромир , Син намісника Ґондора Денетор II , Вщент розбив Урук і повернув ітілієн, але Осгіліат вже лежав у руїнах, а його гордість - кам'яний міст - був знищений.

Відомо, що Урук мали чорну або смагляву шкіру, косі очі, великі руки і м'язисті ноги, зростанням були майже з людини.

Урук-хай, як і інше творіння Саурона - олог-хай (Різновид тролів, які не бояться сонця), очевидно, були виведені Сауроном з метою створення більш сильної породи орків, спокійно переносить сонячне світло.

длительность життя правити

Серед орків довгожителями були орки-Майар, які впали на зло разом з Мелькор. Серед орків ходили легенди про вождів, які гинули в битвах, але потім знову поверталися. Звичайні орки були смертні, могли захворіти і жили подібно людям- едайн - ~ 90 років.

  • Азог Завойовник - повелитель орків, який захопив Морію. Коли цар гномів Трор прийшов до нього, щоб вимагати своє царство назад, Азог назвав його «убогим» і відрубав голову. Азог загинув в битві при Азанулзібаре від руки Даїна.
  • болг Жорстокий - син Азога, який командував полками гоблінів в Битві П'яти Армій. Був убитий Беорном.
  • Болдог - командир орків, які були надіслані Морготом до кордонів Доріата захопити Лутіен . Хоча, можливо, це не ім'я, а командне військове звання.
  • Верховний Гоблін - не включений в назві правитель гоблінів туман гір, які захопили в полон експедицію Торіна Дубощіта. Убитий Гендальфом Сірим.
  • Гольфімбуль - лідер гоблінів, які вчинили набіг на шир . Був убитий Бандобрасом Туком , Який збив його голову тростиною і потрапив нею в кролячу нору. Так була виграна битва і заодно винайдена гра в гольф.
  • Горбаг - начальник Моргульской варти в Кіріт-Унгол . ставленик назгул , Носив щит зі знаком Місячного Ліка. Був убитий у сварці зі своїм приятелем шаграт через міфріловий кольчуги Фродо.
  • Грішнак - мордорскій орк, командир загону, посланого Сауроном на пошуки зберігача Кільця . Убитий воїнами під командуванням Еомер .
  • Маухур - командир загону ізенгардскіх урук-хай, посланого на допомогу Углук . Убитий Роханський воїнами під командуванням Еомер.
  • Углук - командир загону урук-хай, які були надіслані Саруманом за Хранителем Кільця. Жорстоко підтримував дисципліну в загоні, вбиваючи тих орків, що намагалися з'їсти бранців. Убитий Еомер в поєдинку.
  • Уфтак - один з солдатів фортеці Кіріт-Унгол. був спійманий Шелоб , Паралізований нею за допомогою отрути і підвішений на павутині в одній з печер. Пізніше його виявили інші орки, але не стали звільняти, побоюючись викликати гнів Шелоб. Подальша доля невідома, ймовірно, з'їдений Шелоб або помер від голоду.
  • шаграт - начальник урук-хай з варти Кіріт-Унгол (ставленик Саурона, носив щит зі знаком Багрового Ока), який убив Горбага за міфріловий кольчугу Фродо, намагаючись донести до Темного Володаря звістку про присутність в Мордор ворогів. Убивши свого товариша, зумів добігти до Барад-Дура, де передав кольчугу начальству. Був убитий Сауроном. Кольчуга згодом була представлена Гендальфа та іншої верхівці Світлого ради Голосом Саурона.
  • Оркобал - один з кращих воїнів орків, які воювали під час штурму Гондоліна , Убитий Ектеліоном (з Незакінчені сказання, т. 2).

Неканонічні орки (відсутні в легендаріуме Толкіна) правити

Перераховані нижче орки спочатку відсутні в книгах Толкіна, але з'являються в кінотрилогії «Володар кілець» Пітера Джексона:

  • Готмог - полководець Мордора, командував армією Саурона в битві на Пелленорскіх полях, де був убитий Гімлі і Арагорном. Персонаж, спеціально придуманий для фільму «Повернення короля», однак ім'я Готмога в книзі згадується (без вказівок на расову приналежність - сказано лише, що якийсь Готмог прийняв командування армією Мордора після загибелі Короля-Чарівника, йдеться, що він був ватажком моргульскіх орків).
  • Лурц - персонаж, вигаданий спеціально для фільму «Братство Кільця», командир загону урук-хай, який керував нападом на Братство Кільця поблизу Амон Хен і особисто вбив Бороміра. Був убитий Арагорном. У книзі не згадується.
  • Шарко - персонаж, вигаданий спеціально для фільму «Дві фортеці», командир загону наїзників на Варга, який був посланий перехопити Роханський біженців на шляху в Хельмової Долина. Був убитий Арагорном. У книзі дана ім'я згадується, але так орки Ізенгард називали Сарумана, що в перекладі з Чорного Прислівники означає «старий».
  • Язнег - военочальнік на службі Азога, що полював на загін Торіна Дубощіта. Пізніше за невдачу в полюванні за гномами був згодую Варга своїм же господарем.
  • Фімбул - командир в зграї Азога.
  • Нарзуг - командир в зграї Азога.

Морійскіе гобліни

Морійскіе гобліни

Морійскіе гобліни

Мордорскіе орки

Мордорскіе орки

Мордорскіе орки

Гобліни Імлистих гір

орки Гундабада


Додати фото в галерею
  • орки і гобліни

    5 повідомлень

  • яким шляхом плодилися орки?

    3 повідомлень

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация