Афіша

  1. вічний сюжет
  2. Чотири струни і один фестиваль
  3. Стуки-стуки за себе
  4. На правах реклами
  5. ударну працю
  6. Нічого більш постійного
  7. Пінжак з карманáмі
  8. Не старіють душею ветерани
  9. Стара добра Англія
  10. Край Всесвіту для самих маленьких
  11. Made in England
  12. урок краснопису
  13. просто дивовижно
  14. проживаючи Америку
  15. Анти / порадник
  16. Дрібниця а приємно
  17. Крім того

вічний сюжет   Сьогодні ввечері, а потім 2 листопада Молодіжний театр (РАМТ) представляє першу прем'єру нового сезону - виставу «Талан Електри» за трилогією «батька американської драми» Юджина О'Ніла «Жалоба Електри-на-віч» в постановці художнього керівника театру Олексія Бородіна вічний сюжет

Сьогодні ввечері, а потім 2 листопада Молодіжний театр (РАМТ) представляє першу прем'єру нового сезону - виставу «Талан Електри» за трилогією «батька американської драми» Юджина О'Ніла «Жалоба Електри-на-віч» в постановці художнього керівника театру Олексія Бородіна. В основі трилогії про життя кількох поколінь родини Меннонов - давньогрецький міф про мікенської царівною Електри, яка вбила свою матір за те, що та отруїла свого чоловіка, батька Електри. Це трагедія зіткнення людини з власною долею, фатальна історія сім'ї, зруйнованої пристрастями, історія любові і помсти, надії і року. РАМТ зберігає форму трилогії: спектакль йде в трьох діях. Спеціально для постановки був зроблений новий оригінальний переклад п'єси.

Театральна пл., 2. Початок о 19.00

Чотири струни і один фестиваль

V ivacello - єдиний в Росії фестиваль, присвячений виключно віолончельної музики V ivacello - єдиний в Росії фестиваль, присвячений виключно віолончельної музики. Вчора він, очолюваний Борисом Андріанова, відкрився в Московському міжнародному будинку музики в четвертий раз. Віолончель - дивовижний інструмент: чотири струни і майже безмежні виражальні можливості. Її глибокий оксамитовий тембр, настільки близький людського голосу - то чистий і ліричний, то хрипкий і таємничий, - у всій пишності буде представлений як в класичних концертних програмах 30 жовтня і 7 листопада, коли прозвучать Бородін і Брамс, Шуберт, Изаи і Аренский, так і в експериментальних проектах з назвами на кшталт «Від року до бароко» (9 листопада) і «Присвячується Ялті (Історія одного вбивства)» (2 листопада). В основі останнього - однойменна поема Йосипа Бродського, детективна, по суті, замальовка з елементами мелодрами, яка завдяки психологічної і гранично виразною музиці віолончельної сонати Альфреда Шнітке знаходить філософські виміри. А заключним ввечері фестивалю, 12 листопада, перед глядачами пройде справжній парад неординарних музикантів, які успішно поєднують амплуа соліста-віртуоза і диригента: Борис Андріанов, Юліан Рахлін і Олександр Рудін. У програмі закриття - Гайдн, Моцарт і Брамс.

Космодаміанська наб., 52, стр. 8. Початок концертів о 19.00, 9 листопада - о 20.00

Стуки-стуки за себе

Дебютна персональна виставка художника Олександра Бірюліна «Стукіт-стуки за себе» перетворила Майданчик молодого мистецтва «Старт» на «Винзаводі» в казково-містичний світ: завдяки нестандартного методу експонування триметрові живописні полотна не висять на стінах, а буквально ширяють у повітрі. На них - маленький хлопчик, який загубився у власній грі і пізнав найчистіший з страхів-жахів - дитячий. Удвічі страшно від того, що грав він, судячи з усього, в якомусь «совковому» установі, стіни якого пофарбовані фарбою кольору «яка була».

4-й Сиромятніческій пров., 1, стор. 6. До 18 листопада

На правах реклами

Міжнародний фестиваль креативності «Каннські Леви» на протязі багатьох років залишається одним з найбільш популярних подій у світовій рекламній індустрії, а його нагорода - дуже навіть престижно серед професіоналів. Нинішній, 59-й фестиваль виявився наймасштабнішим за всю історію премії: до конкурсу було допущено більше 34 300 робіт, створених в самих різних куточках світу. Сьогодні в Московському будинку кіно, а також 27, 28 і 29 жовтня в кінотеатрах «Формула Кіно Горизонт», «Формула Кіно Європа» і «Формула Кіно Сіті» відбудуться покази роликів-переможців.

ударну працю

У центрі сцени, на невеликому подіумі під яскравим світлом - шість чоловік, що стоять навколо батареї різноманітних інструментів. З такою «картинки» 30 жовтня почнуть свій виступ в Светлановском залі Московського міжнародного будинку музики «Гаазька ударники» - один з найбільш цікавих європейських ансамблів, з дня заснування в 1977 році крок за кроком реалізує принципову програму: грати сучасні твори і розширювати звукові горизонти ударних інструментів. Концерти «Гаазьких ударників» включають і витончені опуси таких корифеїв нової і новітньої музики, як Маурісіо Кагель, Джон Кейдж, Карл-Хайнц Штокхаузен, Яніс Ксенакіс, і інтерактивні акції, що залучають в дію весь зал. Наприклад, публіку Будинку музики чекає номер «Музика для оплесків з аудиторією» Стіва Райха - заводить не на жарт.

Космодаміанська наб., 52, стр. 8. Початок о 19.00

Нічого більш постійного

Поки в мережі вирували дебати з приводу невблаганною безглуздості нового фірмового стилю парку Горького, Центр сучасної культури «Гараж» представив в своєму новому будинку біля Піонерського ставка відмінну виставку «Тимчасова архітектура парку Горького: від Мельникова до Бана», яка, як неважко здогадатися з назви , розкриває історію тимчасових споруд на території колишнього ЦПКіВ з моменту їх виникнення. Тимчасові (наголос на «е») конструкції, які не потребують тимчасових (наголос на «и») і матеріальних витрат, завжди були відмінним полем для архітекторських експериментів і втілення навіть самих божевільних ідей. Історія реалізації і нереалізації таких ідей в парку Горького - це спосіб простежити по фотографіях, макетів, документальним фільмам, генеральних планів і креслень еволюцію російської архітектори від авангарду до неокласицизму 1930-1940-х років, коли архітектура в значній мірі була втіленням соціальних і політичних утопій .

Вул. Кримський Вал, 9. До 9 грудня

Пінжак з карманáмі

У московський Центр дизайну Artplay - після Токіо, Нью-Йорка, Тайпея, Гонконгу і Лондона - приїхала фотовиставка The Little Black Jacket: CHANEL 's classic revisited. В образах дітей і пенсіонерів, зірок хіп-хопу і артистів балету, редакторів модних журналів і музикантів, акторів, нарешті, виставка, стилістом якої виступила Карін Ройтфельд, а фотографом - знаменитий кутюр'є Карл Лагерфельд, представляє 113 «облич» класичного твідового жакета, розробленого в 1950-х самою Коко Шанель. Будь-який з знімків говорить тільки одне слово: «Жакет», але робить це щоразу по-різному. У чому сенс такого вислову? У тому, що, як і у випадку з «маленьким чорним платтям», «маленький чорний жакет» може бути у кожного і у кожного - свій.

Вул. Нижня Сиромятніческій, 10. до11 листопада

Не старіють душею ветерани

Ще один «прощальний» тур. На цей раз багата, як церковна миша, фантазія російських промоутерів відправила в нього «французького Елвіса» Джонні Холлідея. Звичайно, кар'єра співака почалася - страшно сказати! - в 1957 році, і нині і здоров'я вже не те, і зовнішній вигляд часом нагадує про фільми про зомбі. Але саме те, як Холлідей раз по раз повстає з мертвих і з'являється на сцені в своїх фірмових шкіряних штанях, перетворює його концерти останніх років в своєрідний містичний «експірієнс». Чи не здобув особливої ​​популярності за межами Франції і Квебека, він був, здається, єдиним західним виконавцем рок-н-ролу, чиї записи в стилі Чака Беррі та Едді Кокрана проникали крізь залізну завісу цілком легально. Тепер 27 жовтня, вперше за 50 років творчої діяльності, до нас - в Державний Кремлівський палац - він проникне власною персоною. Програма з хітів, яких за півстоліття в репертуарі співака маса, носить назву його останнього альбому Jamais seul ( «Ніколи не самотній»). Але останнього тільки хронологічно: на офіційному сайті Джонні Холлідея вже включений зворотний відлік до виходу нової платівки. А значить, з прощанням доведеться почекати.

Вул. Воздвиженка, 1. Початок о 18.00

Стара добра Англія

Правління династії Тюдорів в Англії охоплює трохи менше століття з чвертю, від воцаріння Генріха VII в 1485 році і до смерті його внучки Єлизавети 24 березня 1603 року. Їх змінили Стюарти - Яків I, перший государ, що правив одночасно обома королівствами Британських островів, і трагічний Карл I, який склав голову на пласі в 1649 році. У цей «Золотий вік» англійської культури, який насправді тривав без малого два сторіччя, вмістилося все англійське Відродження, реформація і контрреформація, Шекспір, колонізація Америки і перемога над «Непереможної армадою», початки промислової революції, а також змінювали один одного королівські двори з усією їхньою розкішшю і блиском. Все це в матеріальному втіленні вселилася відразу в два виставкових зали Московського Кремля: в Успенській дзвіниці і в Одностолпная палаті Патріаршого палацу в минулу середу відкрилася чудова виставка «Золотий вік» англійського двору: від Генріха VIII до Карла I ». Парадні портрети славетних монархів і портретна мініатюра, геральдична скульптура, ювелірні прикраси, старовинні годинники, церемоніальні судини, парадне срібло, прикраси інтер'єрів, зброю і обладунки, костюми, шпалери і вишивки - експозицію складають справжні шедеври придворного мистецтва із зібрань Музею Вікторії і Альберта, Королівської колекції, Королівської збройової палати, музею історії Лондона, Національній портретній галереї, Національного морського музею в Грінвічі, Королівського інституту британських архітекторів і Дост опочтенной компанії зброярів та мідь, а також приватних колекцій. На окрему увагу заслуговують рідкісні друковані видання творів придворних поетів і драматургів, в тому числі шекспірівське «Перше фоліо».

До 27 січня 2013 року

Край Всесвіту для самих маленьких

Театр «Майстерня» в рамках міжнародного дитячого фестивалю «Велика Перерва» оголосив призов добровольців на спектакль - зоряне подорож «Космос, або На край Всесвіту»: «Увага! Інструкція для космічного застосування пральної машинки знаходиться всередині! Після ретельного вивчення інструкції ми відправимося в подорож по просторах Всесвіту, яке триватиме недовго, але буде вміщати в себе багато нового і пізнавального. Просимо зберігати спокій і дотримуватися правил космічної безпеки ». Добровольці приймаються з 7 років. Обіцяють як мінімум історію про невипадкових зустрічах, про силу пізнання і про мрії, які неодмінно збуваються. Старт 29 жовтня в 15.00 і о 18.00. Тривалість дорозі - 1 година.

Театральний проїзд, 3, стор. 3

Made in England

1 листопада в кінотеатрі «Формула Кіно Горизонт» стартує XIII щорічний фестиваль «Нове Британське кіно», що дозволяє відвернути суперобкладинку з Гая Річі і Кена Лоуча, Майка Лі і Майкла Уїнтерботтома, Денні Бойла і Тома Хупера і побачити, з чого складається поточний британський кінопроцес. А полягає він у числі іншого з шанованих англійцями зразків великого стилю, будь то новітні екранізації «Великих сподівань» і «Анни Кареніної» або політичний трилер «Таємний гравець»; експериментів з жанрами, трактованими під чисто англійським кутом - хоррор про чергового Чужого ( «Сховище 24») або чоловіче кіно про гангстерів ( «Пустка»), - режисери не відриваються від глядача, але й не втрачають незагального вираз авторських почерків; побутових драм про маленьких людей - улюблене блюдо британського кіно ( «Дикий Білл» і «Зламані»); гранично англійської жанру - абсурдистській комедії з нальотом монтіпайтоновского сюра, жвавого в картині «Чорний ставок»; і, зрозуміло, музичних фільмів, представлених ностальгічною шкільної історією «Те, що треба». Особливо варто сказати про спеціальну програму «Англійська Лев», яка представить погляд сучасного британського кінематографа на твори Льва Толстого.

Комсомольський проспект, 21/10. До 11 листопада

урок краснопису

Каліграфія, як відомо, - це живопис в буквах, відображення думок і характеру в таємниці символів і знаків. З 1 листопада в Сучасному музеї каліграфії в парку «Сокольники» відкривається Міжнародна виставка каліграфії. Цікаво, що за час проведення виставки її експозиція тематично зміниться кілька разів, плавно переносячи відвідувачів у різні частини світу: з Європи в Азію, із Заходу - на Схід. Серед експонатів - шедеври листи з 43 країн світу, каліграфічні картини, предмети прикладної каліграфії, матеріали та інструменти для письма. Особливе місце серед них займає рукописна Конституція Російської Федерації: обессмисленнимі документ, зате красивий.

5-й Променевий просік, 7, стр. 6. До 15 грудня

просто дивовижно

У 1975 році американець Боб Чандлер перетворив свій повнопривідний FordF-250 в монстра, поставивши його на величезні колеса, шини яких важили більше 350 кг кожна. Це був перший бигфут, або монстр-трак, різновид шоу-карів, які стали незабаром після того, як у Боба з'явилися послідовники, удосконалювали конструкції машин, надзвичайно популярними. З середини 1980-х в Штатах сформувалася ціла культура монстр-траків. 4 листопада ця культура добереться до Москви: в СК «Олімпійський» пройде грандіозне шоу бигфутов Monster X Tour. Рев мотора, скрегіт ламається заліза, виск гальм - це все про нього. За дві години ви побачите, як гігантські 8-тонні чудовиська, легко розвивають швидкість до 110 км / год і не знають перешкод на своєму шляху, змагаються один з одним, демонструючи диявольську маневреність. Плюс майстра мотофристайлу FMX Stunt Riders змусять вас понервувати своїми стрибками під 30-метровий стелю з повним сальто і іншими акробатичними трюками. До речі, якщо прийти трохи раніше, до початку шоу можна буде розглянути гігантські баггі поблизу і для чогось сфотографуватися з ними.

Олімпійський проспект, 16, к. 2. Початок вистав об 13.00 та 19.00

проживаючи Америку

У Центрі фотографії ім. братів Люм'єр відкрилася перша ретроспективна виставка американського фотографа Стіва Шапіро «Проживаючи Америку» в Москві. Його кар'єра почалася в 1961 році, за часів «золотого століття фотожурналістики». Шапіро-документалістові вдалося сфотографувати складання і розквіт руху хіпі та протести проти війни у ​​В'єтнамі, мітинги Руху за цивільні права чорношкірих в США, в тому числі Вашингтонський марш, під час якого Мартін Лютер Кінг-молодший виголосив свою знамениту промову «У мене є мрія» . Пізніше він був першим фотографом на місці вбивства Кінга, і його фотографії цієї трагедії облетіли весь світ. Шапіро - фотограф «зірок» в буквальному сенсі документував життя студії Енді Уорхола «Фабрика», працював над безліччю проектів з Барбарою Стрейзанд і Девідом Боуї, створив знамениті образи Рея Чарльза, Френка Сінатри, Саймона і Гарфанкел, Тіни Тернер, Іва Монтана і багатьох- багатьох інших. І справа не в тому, що він теж знімав знаменитостей, - Шапіро вдавалося вловити і передати їх характер і особливу харизму. Окремий зал виставки присвячений спецпроекту «Хрещений батько. Сімейний альбом », до якого увійдуть кольорові фотографії, зроблені Стівом Шапіро під час зйомок легендарної трилогії Копполи. Крім відомих образів - Марлон Брандо з кішкою, вмираючий Аль Пачіно і знаменитий «Шепіт», до експозиції увійшли фотографії, ніколи раніше не публікувалися.

Болотяна наб., 3, стор. 1. До 9 грудня

У неділю, 28 жовтня, в клубі «16 тонн» відбудеться прем'єра альбому Calendar - другої платівки ростовської групи motorama, що грає актуальний західноєвропейський інді-поп англійською мовою.

Початок о 21.00

Анти / порадник

Сергій ТЄРЄХОВ, музикант, лідер джаз-банди 69 FM:

- На запитання «Куди б ви рекомендували піти?» У мене прямої відповіді немає. Мені малоинтересно, де саме і яка двіжуха відбувається: для отримання свята не вважаю за необхідне вливатися в натовп людей, «погашених», як вапно. Свято - він в серці, тому питання дозвілля для мене виникають вкрай рідко. Я люблю гуляти по Москві. Виходжу з роботи, купую пляшку пива і йду до Таганці. Хвилин 20-30 у мене це займає - залежить від того, чи вистачить мені на цьому етапі одного «флакона», або буде потрібно ще «зачепити». Далі через Верхню радищевского або Гончарну до Яузскім воріт. Далі - простір: перед вами вся Москва. Можна піти в провулки і дворики, якщо знаєте, як звідти вибратися; можна ходити по площах і головних вулицях, що не їсти verywell, на мій погляд, але не забороняється. Прогулянка після трудового дня - саме по собі заняття відмінне, особливо для офісного планктону. Плюсів маса: розім'яти своє немічне тільце, поміркувати про справи насущні - повірте, елементарна ходьба здорово прочищає мізки, не гірше добротного віскі (якщо є компанія - взагалі чудово: неспішна розмова з одним - це розкіш при нашому житті). Жити в місті і не любити його для мене дикість.

Куди б я не порекомендував ходити? У кабаки: шумно, безглуздо, дорого. Одне з найбільш бездарних проведення часу - музло для клубного середнячка, бодяжного пиво, що стоїть як чавунний міст, натовпи молодих і чудесних з айфона. Загалом, нічого робити в наших клубах. Був «Штопор» та загув. Але це секта була, клуб за інтересами.

Так що гуляйте. Чи не буде геморою, задишки, поганого настрою, виразки і дурних мрій про стрінгах зі стразами за останньою паризькою модою. А взагалі, при першій нагоді - до гір та моря. Світ - штука величезна. Навіть більше п'ятого айфона. Куди як більше. Дякуємо. І вам не хворіти.

Дрібниця а приємно

Чи не поспішаючі

Культурно-освітній проект «Ешколот» продовжено до 5 листопада прийом заявок на участь у 3-му Фестивалі повільного читання «Паралелі». Любіть читати не по діагоналі, а «вглиб»? Чи отримуєте від коментарів Лотмана не менш задоволення, ніж від «Євгенія Онєгіна»? Потрібно поговорити про прочитане з розумною людиною? Шукаєте можливості зосередитися? Тоді вам туди. Фестиваль пройде 22-25 листопада в підмосковному заміському готелі «Воскресенське». Ці кілька днів ви будете вивчати класичні тексти, слухати лекції і семінари, занурюючись в матеріал і практично не відволікаючись. Подробиці тут: http://www.eshkolot.ru/event/37882 .

Крім того

Левова частка

Улюбленець мільйонів глядачів, веселий і життєрадісний чоловік, що зберіг з дитинства пустощі і навіть хуліганство, Лев Дуров 30 жовтня виступить в клубі «Гніздо глухаря», де крім театральних і кіношних байок представить свою нову книгу «Немає повісті сумнішої на світі, ніж повість про моє рідному скелеті ». Виявляється, і про власні переломах можна розповідати з іскрометним гумором і неповторною самоіронією. Без сюрпризів на творчому вечорі теж не обійдеться - Лев Костянтинович це любить!

Кольоровий бульвар, 30. Початок о 20.00

У чому сенс такого вислову?
Куди б я не порекомендував ходити?
Любіть читати не по діагоналі, а «вглиб»?
Чи отримуєте від коментарів Лотмана не менш задоволення, ніж від «Євгенія Онєгіна»?
Потрібно поговорити про прочитане з розумною людиною?
Шукаєте можливості зосередитися?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация