Твер

  1. Як дістатися
  2. Розклад поїздів Москва - Твер
  3. Розклад автобусів Москва - Твер
  4. Клімат і погода в Твері
  5. Прогноз погоди
  6. Погода в Твері по місяцях
  7. Відгуки по місяцях
  8. транспорт
  9. райони
  10. Що подивитися в Твері
  11. Куди сходити в Твері
  12. Цікаві місця в Твері
  13. покупки
  14. їжа та напої
  15. Де зупинитися в Твері

Російське місто Твер знаходиться на берегах Волги, в тих місцях, де в неї впадають річки Тверца і Тьмака. Твер - місто обласного значення, який є і адміністративним центром. Місто розташоване на північ від Москви у напрямку до Санкт - Петербургу, відстань від столиці приблизно 200 км.

Твер - місто з багатою історією, в один час це була навіть столиця руської землі. А сьогодні це центр Тверській області, великий, красивий і сучасний місто. Основна маса пам'яток міста пов'язана з історією міста і краю, а також зі знаменитими земляками жителів Твері. Один з найславетніших уродженців товариський землі - Афанасій Нікітін, мандрівник і купець, який написав подорожні нотатки «Хожение за три моря». Так само місто славиться двома Михайлами, яким в Твері стоять пам'ятники, це князь Михайло Ярославович і відомий російський виконавець шансону Михайло Круг.

Найпомітніші представники архітектурного фонду міста - це Імператорський шляховий палац , Який був побудований ще при Катерині II, і старовинна церква Біла Трійця , Побудована майже п'ять століть тому. У місті багато цікавих місць, які не помітиш з першого погляду. Наприклад, ботанічний сад з цікавими екземплярами розташований в будівлі вокзалу, яке на вигляд зовсім непримітне. Твер вважається упорядкованим обласним центром, потопаючим в зелені, тут багато мостів, є місця для прогулянок серед численних фонтанів. Любителі сучасного мистецтва оцінять цікаві і яскраві графіті, над якими працювали не тільки місцеві художники, а й спеціально приїхали з інших міст майстри стріт - арту.

Місто Твер заснували в 1135 році на річці Тьмака. Уже через сотню років місто стало центром Тверського князівства. Коли Русь перебувала під гнітом монголо-татарського ярма, Твер була одним з центрів опору. Суперництво з Москвою за звання столиці призвело до того, що за правління князя Михайла Твер стала все ж столицею, правда ненадовго. Незабаром місто увійшло до складу Московської держави, а з 1796 року стало центром Тверської губернії.

Заснований: 1135 рік
Площа: 152,22 км2
Населення 420 065 чол. (2018)
Валюта: російський рубль
Мова: російська
Оф.сайт:

Час перельоту:
(Найближчий аеропорт Шереметьєво, Москва, 165 км)
з Санкт-Петербурга - від 1 години 40 хв.
з Казані - від 1 години 40 хв.
з Єкатеринбурга - від 2 годині 35 хв.
з Новосибірська - від 4 годин 30 хв.

Поточний час в Твері:

6:54

(UTC +3)

Після приходу радянської влади місто було перейменовано в Калінін і носив таку назву аж до 1990 року. За часів Великої Вітчизняної війни місто кілька місяців перебував в окупації. За роки війни Твер значно постраждала від руйнувань, в повоєнний час був довгий період відновлення міста. У 2010 році місто було нагороджено почесним титулом «Місто військової слави».

Як дістатися

Найпростіший спосіб дістатися до Твері - це сісти на будь-який поїзд на Ленінградському вокзалі Москви , Який йде в бік Санкт-Петербурга . Вже через півтори години ви будете на місці. Квиток в звичайний плацкартний вагон обійдеться приблизно в 600 рублів. Можна заощадити час у дорозі і дістатися до Твері всього за годину, сівши на швидкісний «Сапсан», але врахуйте, що і квиток буде коштувати набагато дорожче. Трохи довше звичайного поїзда їде електричка, яка відправляється зі столиці щогодини. Потяги прибувають на залізничний вокзал Твері .

Розклад поїздів Москва - Твер

Розклад електричок Москва - Твер

Для любителів переміщатися на автобусі є кілька варіантів маршрутів. Перший - автобус з Ярославського вокзалу Москви . Якщо пощастить не потрапити в столичні пробки, то витрачений час в дорозі буде дорівнювати третьої години. Ще можна сісти на транзитний автобус на Ленінградському вокзалі, який слід в Санкт-Петербург, але під час купівлі квитка обов'язково уточніть в касі, заїжджає чи автобус на автовокзал в місто або здійснює зупинку на окружній дорозі Твері.

Розклад автобусів Москва - Твер

Пошук попутників
на BlaBlaCar

Трансфери
до Твері

Пошук ЖД
квитків

Пошук автобусних
квитків

Клімат і погода в Твері

клімат Твері відноситься до помірно-континентального, достатньо м'якому. Зима прохолодна, триває досить довгий час, літо досить вологе і не спекотне. Такі крайні стану погодних умов як сильний мороз або спеку трапляються дуже рідко. Мінімальна відмітка на градуснику за час метеорологічних спостережень була зафіксована в 70-х роках в районі мінус 43 градусів, а максимальна жарким влітку 2010 - майже 40 градусів з позначкою плюс.

Типовим найхолоднішим часом для цього регіону вважається лютий, а найспекотнішим - липень. Відстежувати температуру і фіксувати інші свідчення погоди щодня початку метеорологічна служба на базі Тверській чоловічої гімназії ближче до кінця 19 століття.

Початком літнього періоду в Твері можна вважати середину травня, триває сезон до середини вересня. Хоча характер атлантичних повітряних мас передбачає короткочасні дощі та похмуре небо, але повітря отримує дуже багато тепла від материка, що перетворює його в континентальний, який несе з собою сухість. У літні місяці температура повітря, як правило, прогрівається більш плюс 20 градусів. Літо виходить теплим, сонячним і сухим.

Потім настає період осінніх опадів з сильними вітрами і похмурою погодою. До середини листопада в Твері осінь.

Зима настає вже в листопаді. Це холодний і похмурий період. Щорічно відзначається зниження температури до позначки мінус 20. Вітер і холод тривають до середини першого весняного місяця.

Весна приходить до Твері у другій половині березня і триває свято пробудження природи до закінчення травневих свят. Цей час характеризується сухою і сонячною погодою, але ще трапляються заморозки в нічний час.

Прогноз погоди

середа
31.07

+ 12 ° C

+10 ... + 12 ° C

+ 12 ° C

100%

100%

сз, 5 м / с

четвер
01.08

+ 13 ° C

+10 ... + 13 ° C

100%

100%

сз, 4 м / с

п'ятниця
02.08

+ 14 ° C

+11 ... + 14 ° C

100%

100%

сз, 4 м / с

субота
03.08

+ 12 ° C

+6 ... + 12 ° C

51%

51%

с, 3 м / с

неділя
04.08

+ 12 ° C

+5 ... + 12 ° C

69%

69%

сз, 5 м / с

понеділок
05.08

+ 15 ° C

+9 ... + 15 ° C

96%

96%

сз, 5 м / с

Погода в Твері на 10 і 14 днів

на «Погода.Турістер.Ру»

Погода в Твері по місяцях

Відгуки по місяцях

транспорт

Громадський транспорт Твері представлений чотирма видами. Два з них - електротранспорт, трамвай і тролейбус, а також автобуси і маршрутки. Вартість проїзду в кожному з видів поїздки єдина, а мережа громадського транспорту об'єднує абсолютно всі райони міста. Вокзали міста розташовані в безпосередній близькості один від одного, біля них - зупинка транспорту. Тільки річковий вокзал, який знаходиться на лівому березі Волги, зустрічає на своєму причалі виключно круїзні теплоходи.

Історія трамвая в Твері почалася в далекому 1901 році. На сьогоднішній день в місті залишився тільки один діючий маршрут, а раніше транспорт курсував між усіма районами. Уже після розвалу Союзу почалися проблеми з трамвайними маршрутами, а в 2015 році після запланованого ремонту в експлуатацію ввели всього один маршрут з п'яти залишилися.

В кінці 60-х років в Твері запустили по маршруту перший склад тролейбуса. До 80 років довжина тролейбусних ліній розширилася до 80 км. На своєму піку на початку 90-х років тролейбусний парк щодня здійснював перевезення понад сто тисяч пасажирів на сотні машин. Але з роками число тролейбусів, які працюють по місту, тільки скорочується. Зараз щодня випускається на маршрути тільки 45 машин.

З'явилися в 20-х роках маршрути, які обслуговуються автобусами, не складали належної конкуренції міському електротранспорту, на який припадала основна частка перевезень за радянських часів. Але зі скасуванням численних трамвайних маршрутів популярністю стали користуватися автобуси, а також маршрутні таксі, послугу яких стали пропонувати приватні підприємці.

Приміське сполучення Твер має з Москвою , Бологоє, Торжком і Василівський Мохом.

З автовокзалу міста можна дістатися до районних центрів Тверській області, а з площі ж / д вокзалу відправляються автобуси приватних перевізників в Москву.

Поради про транспорт

райони

Товариський проспект - центральна вулиця Твері

©

Одна з найзнаменитіших річок Росії виконує в Твері розділову функцію. Волга поділила місто практично навпіл. Правий берег вважається найстарішим, саме на цій території розташовувався місто, який був столицею російської землі. Правий берег ділиться на три райони - Пролетарський, Центральний і Московський. Уже з районів неважко запам'ятати, що в них знаходиться. Центральний район - це обитель адміністративних будівель, культурних пам'яток і торгових центрів. На ділі планування району трохи нагадує Північну столицю - головні вулиці розходяться променями від радянській площі . Над цим постаралися ще в 18 столітті кращі містобудівники Російської імперії.

Любителі старовинної архітектури, швидше за все, залишаться розчарованими містом, адже в Твері залишилося дуже мало старовинних будівель, всі наявні споруди постраждали під час війни. У Твері раніше був свій Кремль , Зараз на його території розташувалися стадіон «Хімік», Імператорський шляховий палац і міський сад . Зі збережених споруд - готель «Гальяні», яка не один раз ставала місцем ночівлі знаменитого російського поета Пушкіна, і приміщення колишнього реального училища.

В східний Московський район з'їжджаються з усієї Твері шанувальники відпочинку на природі. Пролетарський район, швидше за все, отримав своє ім'я через розташованої тут фабрики «Пролетарка». Для цінителів фабричних будівель і відповідної архітектури тут буде дуже цікава прогулянка. Ще тут можна відвідати Морозовський містечко, мабуть, головну визначну пам'ятку. У цьому районі Твері знаходяться також вокзали - залізничний і авто .

Лівий берег Волги - це Заволзький район Твері. Якщо ви причалили в місто на річковий вокзал, то неодмінно спочатку опинитеся в цій частині міста. Для туристичної прогулянки тут обов'язкові до відвідування пам'ятник Опанасу Нікітіну і Успенська церква. Для того, щоб дістатися до центру міста, необхідно проїхати по про дном з мостів через Волгу . Городяни вважають, що пропускна спроможність мостів значно нижче, ніж потрібно.

Що подивитися в Твері

Собор Вознесіння Господнього

©

У Твері багато місць як для звичайних прогулянок, щоб помилуватися містом, так і для пізнавальних відвідувань і замилуванням прекрасним. Варто почати знайомство з містом з центральної вулиці, яка за всю історію існування міста, як тільки не змінювала назву, Радянська, Катерининська, міліони.

Ім'я великої імператриці Катерини не випадково спливає в одному з назв вулиці. Катерина Велика багато зробила для Твері, з її подачі місто отримало значне благоустрій. А одним із заходів щодо поліпшення міста стала якраз Радянська вулиця, відома також як «нитка з намистинами». Справа в тому, що будова вулиці «нитки» включає в себе кілька «намистин» по своїй довжині. Як «намистин» виступають круглі площі. Це площі Революції, Леніна і Радянська, які теж піддавалися численним змінам в назвах. Четверту площа сьогодні займає міський сад .

Вулиця Леніна - основна транспортна артерія Твері. У зимовий час в період свят вулицю прикрашають кілька різдвяних ялинок, що піднімає настрій і створює казкову атмосферу. З вулиці Леніна найвдаліше пройтися по місцевим Арбату - Трехсвятской вулиці. Прогулюючись уздовж вулиці під чавунними ліхтарями, можна наштовхнутися на церква Вознесіння . Побудована на рубежі 18 і 19 століть, церква явно нагадує за своїм зовнішнім виглядом петербурзьку, тут і колони, і широкі сходові прольоти. Слідом можна сміливо продовжувати пішу прогулянку по багатолюдному Тверському проспекту.

У центрі міста зосереджено основний комплекс пам'яток. Тут в будівлі Імператорського подорожнього палацу нині розташована товариські картинна галерея , В приміщенні, раніше належав реальному училищі, зараз краєзнавчий музей. Також в центрі можна знайти улюблений усіма міський сад Твері і Поклінний хрест, який був встановлений на місці підірваного Спасо-Преображенського собору.

Цінителі справжнього обличчя російських поселень повинні відвідати тихий район Твері, в якому повністю автентична обстановка здатна перенести на багато років назад. На вулицях з милозвучними назвами Троїцька, Брагіна, Революційна можна оглянути старовинні дерев'яні хати, які, здавалося б, стоять тут ще з часів перших поселень Київської Русі. Цікаві зразки старовинного зодчества демонструють різьблені лиштви, колодязі і дашки кожному проявившему інтерес до прекрасного спадщини. Всі ці хати оточують расписную церква Білій Трійці , Яка височить над будинками. Тільки гавкіт дворових собак нагадує про реальність того, що відбувається.

Не варто довірливо ставитися до місцевого блошиному ринку, який за річкою Тьмака. Найчастіше місцеві жителі намагаються продати там звичайні дрібнички під видом антикварної рідкості. Мабуть, витрачених грошей на цьому базарі будуть коштувати тільки валянки, які привозять із сусіднього міста Кашин. Вони дійсно дуже теплі, м'які і зручні.

Храм Преображення Господнього

©

Колись віце-губернатором в Твері був один з представників російської класичної літератури Салтиков-Щедрін. Йому присвячено меморіальний музей, експозиція якого розповідає про творчі здобутки і життя письменника.

Садиба купців Афанасьєвих сьогодні - це музей тверського побуту . Будинок побудований ще в 18 столітті, в ньому наочно продемонстрований побут різних верств населення Твері, а також виставлені вироби декоративно - прикладного мистецтва.

В картинної галереї , Яка займає приміщення Імператорського подорожнього палацу , Зберігаються предмети живопису, графіки, гравюри, скульптури, що почали колекцію ще в середині 19 століття.

музей зв'язку в Твері зібрав колекцію предметів, яка демонструє розвиток поштової служби і засобів зв'язку.

Своєрідним символом міста Твер вважається козел, і саме цій тварині присвятив цілий музей ректор Московського гуманітарного університету. Експонати музею - це опудала, шкури, зображення і фігурки тварини, представлені приватним зібранням.

Куди сходити в Твері

3 турістa були тут

Товариський Кремль - не збереглося до наших днів оборонне укріплення, знищене ...

6 туристів було тут

Імператорський шляховий палац в Твері побудований у другій половині XVIII століття, за проектом архітектора Петра ...

3 турістa були тут

Вознесенський собор Твері - культова споруда, зведена на місці, де раніше були ...

1 турист був тут

Меморіально-літературний музей Салтикова-Щедріна, де письменник жив протягом двох років, розташований ...

8 туристів було тут

На сьогоднішній день одним з найбільш популярних місць для прогулянок городян і туристів ...

2 турістa були тут

Незважаючи на малі розміри, дане культова споруда має великий успіх серед туристів ....

Всі пам'ятки Твері

Цікаві місця в Твері

пам'ятки

Музеї та галереї

Де поїсти і випити

Парки та зони відпочинку

Активний відпочинок

покупки

побувавши в Твері , Насамперед необхідно придбати маленький замок, виготовлений звичайно в місті. Це нібито фірмовий сувенір, як в Тулі - пряник. За замочком слід навідатися в точку продажу сувенірів «Тверія», вона знаходиться в торговому центрі «Сретенка», що на Трехсвятской вулиці. Крім сувенірного замку серед туристів простежується тенденція покупки таких елементів народного промислу, як іграшки з дерева і глини, лляні тканини, шиття. Якщо глиняна свистулька обійдеться в пару сотень рублів, то золоте шиття, звичайно, буде коштувати набагато дорожче. Але якість виробу не розчарує свого володаря.

Колекціонери ляльок в Твері знайдуть поповнення своєї колекції. Кілька майстрів власноруч виготовляють ляльок вражаючої краси і якості. Замовляти їх, як правило, слід заздалегідь, і ціна може досягати декількох тисяч, але цінителі знають, що чим більше елементів і складнощів у виробництві, тим дорожче.

Крім сувенірної продукції, бажаними гостинцями з Твері стануть їстівні покупки. До них відносяться пиво «Афанасій Нікітін» місцевого виробництва та трав'яна настоянка «Тверська гірка». Деякі гості міста сходяться на думці, що в Твері печуть один з найсмачніших хлібів, який вони коли-небудь пробували. Правильність цього твердження пропонуємо туристам перевірити самостійно.

їжа та напої

кухня в Твері представлена ​​багатьма закладами, так що не голод закрутить туристам голову, а широкий вибір закладів, в яких захочеться пообідати. Ресторани міста здатні задовольнити будь-які переваги в їжі і діляться на кілька цінових категорій, в залежності від можливостей відвідувача. Крім традиційних страв російської кухні в Твері є заклади з японської, італійської, азіатської та кавказької кухнями. Найвдаліші представники - це «Старий Баку», Gastropub 1.1, Irish Pub, «Провінція», «Ялинки-палиці».

Відвідувачі відгукуються про кафе добре і відзначають, що обслуговування і якість приготовленої їжі на рівні. В середньому ціни в меню досить помірні і можна повноцінно пообідати парою страв і побалувати себе десертом всього до тисячі рублів. З міського фаст - фуду рекомендуємо «Сковорідку». Кілька закладів по всій території міста зможуть порадувати вас комплексним обідом всього за пару сотень рублів.

Де зупинитися в Твері

компанія Booking.com пропонує до бронювання більше 180 готелів Твері . Ви зможете підібрати готель, використовуючи різноманітні фільтри: зірковість готелю, тип готелю (готель, апартаменти, вілла, хостел і т.д.), вартість, розташування готелю, оцінки людей, які відвідали готель, наявність Wi-Fi і багато іншого. Перейти в сервіс підбору та бронювання готелю в Твері .

Останні заброньовані готелі в Твері

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация