зодчі

  1. ДОШКУ ПОШАНИ «2000»
  2. Микола ЛЕВЧУК
  3. Володимир ГУСАКОВ
  4. Олександр ЧИЖЕВСЬКИЙ
  5. Олена ОЛІЙНИК
  6. Тамара ПАНЧЕНКО
  7. Євген ЛІШАНСЬКИЙ
  8. Віктор Ширяєв
  9. Олег Лелеко
  10. Георгій ДУХОВИЧНИЙ

Київ по праву вважається одним з найкрасивіших міст світу, а для багатьох і найкрасивішим. Приїжджих назавжди полонять Хрещатик, круті дніпровські береги, острови, старовинні собори і церкви. Багато історичних будинків є зразками містобудівного мистецтва. А унікальні природні ландшафти в поєднанні з високим архітектурою формують смаки киян і гостей столиці.

Тому не дивно, що в місті працювало багато талановитих архітекторів, а генплан розвитку Києва 1968 року став зразком для аналогічних проектів Москви і столиць братніх союзних республік.

«2000» із задоволенням представляють десятку заслужених київських архітекторів.

ДОШКУ ПОШАНИ «2000»

Вадим Жежерін

Президент київської організації Національної спілки архітекторів України (НСАУ), народний архітектор України Вадим Жежерін - один з найтитулованіших українських архітекторів.

Обирався президентом Міжнародної асоціації спілок архітекторів СНД і президентом Архітектурного ради країн Центральної та Східної Європи.

Серед робіт Вадима Борисовича: комплекс центральних залізничних кас і готель «Експрес», реконструкція площі Льва Толстого і району, обмеженого вулицями В'ячеслава Чорновола - Дмитрівській - Павлівської, станції метро «Площа Льва Толстого» і «Золоті ворота», забудова і реконструкція Бессарабського кварталу, житловий масив Теремки-2, мікрорайони в житлових масивах Лівобережний і Південна Борщагівка.

Микола ЛЕВЧУК

Дійсний член Академії архітектури України, народний архітектор України Микола Левчук - автор понад 100 проектів громадських будівель, житлових будинків і комплексів.

Його основні проекти: розширення міжнародного сектора аеропорту «Бориспіль», житловий масив Теремки, готель «Турист», патріарший собор Воскресіння Христового, магазин-оранжерея «Квіти України» по вул. Артема, посольство Республіки Киргизстан в Україні, реконструкція кварталу в межах вулиць Хрещатик - Б.Хмельницького - Пушкінська - Т.Шевченко, кафедральний собор Української греко-католицької церкви в районі Лівобережного центру і багато інших.

Володимир ГУСАКОВ

Голова Національної спілки архітекторів України, заслужений архітектор України Володимир Гусаков має колосальний досвід адміністративної роботи.

В різний час він очолював Держкомітет будівництва, архітектури та житлової політики України, комітет з Держпремій в області архітектури і інші організації.

За освітою - генпланист. Проте Володимир Миколайович відомий і своїми архітектурними роботами. За проект забудови одного з історичних районів Подолу він отримав Держпремію України.

Ще одна Держпремія - за архітектурно-будівельну систему «РАМПА», що дозволить урізноманітнити масове будівництво, застосовуючи декоративні елементи.

Олександр ЧИЖЕВСЬКИЙ

В активі колишнього директора «УкрНІІПграждансельстроя» Олександра Чижевського чотири Держпремії і кілька багатообіцяючих напрямків діяльності, в тому числі формування приміських зон.

Однак найперспективнішим він вважає застосування висячих конструкцій. Це найтонші нитки і плівки, які дозволяють перекрити значні площі. Наприклад, ринок на Подолі, перекриття якого сформовано розтягнутими тросами діаметром всього лише 7 мм.

Олександр Павлович дуже серйозно підходить до формування міського простору. Крім того, йому належить ідея видання «Історії української архітектури», що стала сенсацією серед архітекторів.

Олена ОЛІЙНИК

Голова секції історичних міст українського комітету ICMOS UNESCO (Міжнародна рада з охорони пам'яток та історичних місць) Олена Олійник дуже затребувана в архітектурному світі.

Олена Павлівна професійно займається проблемою реконструкції історичних центрів Івано-Франківська, Луцька, Житомира, Дніпропетровська та інших міст. Її архітектурні проекти реалізовані в США, Польщі та Кабо-Верде.

Киянам знайомі її проекти забудови Володимирського проїзду та врубелівське спуску. Олена Олійник також була керівником авторського колективу планування і забудови Європейської площі.

Тамара ПАНЧЕНКО

Корінна киянка, народний архітектор України Тамара Панченко понад три десятиліття пропрацювала в НДІ Містобудування, де поглиблено займалася проектуванням і забудовою курортів і зон відпочинку.

Тема її дисертації: «Принципи планування бальнеологічних курортів (на досвіді України)».

Тамара Федотівна автор понад 270 наукових праць, в тому числі 10 спільних з міжнародними експертами в галузі містобудування та архітектури. Має 140 публікацій, серед яких - 40 книг.

Євген ЛІШАНСЬКИЙ

У багатющій біографії керівника київської організації Спілки урбаністів України Євгена Лішанського близько 80 великих містобудівних проектів, авторство або співавторство у написанні 90 друкованих праць.

За часів СРСР, працюючи в інституті «Діпромісто», Євген Юхимович брав участь і керував авторскімігруппамі при розробці генпланів 20 населених пунктів України, в тому числі Донецька, Макіївки, Калуша, Прип'яті та Києва.

Киянам відомі побудовані з його участю торгово-розважальний центр на Петрівці, торгово-офісний і спортивно-розважальний центр в затоці Волховата, центр сімейного відпочинку «Дивосвіт» на Оболоні, удостоєний в 2008 р Держпремії, і інші проекти.

Віктор Ширяєв

Директор і головний архітектор «Інституту міського цивільного проектування», заслужений архітектор України Віктор Ширяєв - автор близько сотні проектів, 60 з яких реалізовані.

Киянам відомі його бізнес-центр «Іллінський» на однойменній вулиці, готель «Опера» по вул. Б.Хмельницького, посольство Республіки Узбекистан в Україні на вул. Володимирській, будівля «Торгово-промислової палати України» на вул. Стрітенської, київський оптовий ринок і інші.

За межами столиці за проектами Віктора Григоровича були побудовані Музей історії Дніпродзержинська, рекреаційний комплекс в с. Санаторний на ПБК, готель «Смотрич» в Кам'янці-Подільському та інші об'єкти.

Олег Лелеко

Член-кореспондент Академії архітектури України Олег Лелеко - автор понад 50 масштабних архітектурних та містобудівних проектів, з яких 20 реалізовані. Більшість з них в Києві: республіканська олімпійська навчальна спортивна база в Кончі-Заспі, фізкультурно-оздоровчий комплекс НБУ, житлово-готельний комплекс зі спортивно-розважальним центром на вул. Шумського ( «Аквапарк»), пасажирський вокзальний комплекс на станції Дарниця.

Зараз Олег Дмитрович працює над реконструкцією та розширенням комплексу споруд монастиря «Святопокровська Голосіївська пустинь» в Києві та ще кількома проектами.

Георгій ДУХОВИЧНИЙ

Георгій Духовичний - дійсний член українського комітету Міжнародної ради з питань пам'яток і визначних місць (ICOMOS UNESCO), член містобудівної ради Києва.

Він брав участь в розробці і реалізації забудови Подолу, вулиць Горького і Червоноармійській. За його проектами будувалися і реставрувалися будівлі на Хрещатику та вул. Щекавицькій.

З 2005 р Георгій Самуїлович - член робочої групи з удосконалення регулювання інвестиційної діяльності у будівництві при Президентові України.

Шановні читачі, PDF-версію статті можна скачати тут ...

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация