громадянин

  1. Сенс слова громадянин В даний час термін громадянин має кілька значень : 1. юридичний сенс...
  2. Співвідношення понять людина громадянин особистість
  3. Що значить бути громадянином країни
  4. Громадяни як учасники цивільних правовідносин
  5. Походження слова громадянин
  6. Громадянин по Радищеву
  7. Назва громадянин

Сенс слова громадянин

В даний час термін громадянин має кілька значень :

1. юридичний сенс слова громадянин:

Громадянин - це людина, яка має правовий зв'язок з певним державою , Що дозволяє йому мати всі права, надані законами цієї країни і виконувати всі встановлені законами обов'язки.

Стаття написана для рубрики цивілізація Росії і поміщена мною в Тлумачний словник економічних термінів . Посилання на дану статтю: http://design-for.net/page/grazhdanin

Майже аналогічне визначення громадянин можна зустріти на сайтах словників в Інтернеті, наприклад, термін громадянин Вікіпедія визначає наступним чином:

громадянин - індивід, на політико-правовій основі пов'язаний з визначеною державою, що дозволяє правоздатність громадянина, по відношенню до інших громадян і суспільства (держави), мати взаємні права, обов'язки і, в їх рамках, свободи. За своїм правовим положенням громадяни конкретної держави відрізняються від іноземних громадян та осіб без громадянства, які перебувають на території цієї держави. Вікіпедія

Як видно, визначення громадянин в юридичному сенсі використовується для виділення людей, що складається в правовому зв'язку зі своєю державою, в порівнянні з іншими людьми, які перебувають на території цієї держави. Для позначення будь-якої людини, що знаходиться на території держави, незалежно від громадянства використовують термін фізична особа . Для вільного держави переваги громадянина перед іншими фізичними особами закріплено законами.

2. політичний пафосний зміст слова громадянин:

Громадянин - це людина, що володіє почуттям громадянської відповідальності, який прагне до участі в державних і суспільних справах, не виходячи за рамки своїх прав і обов'язків.

Завдяки політичного контексту поняття громадянин увійшло в російську культуру як синонім слова «патріот» - людина, яка хворіє за інтереси рідного народу, готовий йти на жертви в ім'я держави (вітчизни, батьківщини).

3. сенс слова громадянин як звання:

Слово громадянин з давніх часів використовується в значенні звання для шановних людей окремого міста, населеного місця або навіть цілої держави. Звання почесний громадянин можуть навіть привласнити людині, юридично не є громадянином країни, але зробив багато корисного для жителів даного міста або всієї держави.

Громадянин юридичне значення

Громадянин юридичне значення

Громадянин - це людина, яка має громадянство, що передбачає формальне оформлення його відносин з певним державою, яке дає людині права і накладає обов'язки, а головне - стає захисником інтересів свого громадянина. Основний привілеєм громадянина в порівнянні з громадянами іншої держави або осіб без громадянства, які проживають на території цього певної держави, є наявність політичних прав. Якщо про людину говорять, що він «громадянин», то обов'язково мають на увазі держава, громадянином якої він є. Як правило, громадянином стають з моменту народження люди, чиї батьки є громадянами цієї держави, люди, просто народилися на території даної держави, а так само дорослі люди, які отримали громадянство за законом. Передбачається, що громадянин, який отримав громадянство, набуває якусь спільність інтересів з іншими членами держави.

Співвідношення понять людина громадянин особистість

Значення слова громадянин, безумовно, має на увазі людину, але не кожного, а лише того, у якого є постійний зв'язок зі своєю державою. Людина, що знаходиться на території певної держави, може бути громадянином і іншої держави, так і зовсім без громадянства.

Громадяни, як діти у матері - якими б вони не були - держава дає їм рівні права і зобов'язана захищати нарівні з іншими членами суспільства.

Слово особистість - це скоріше психологічний термін, що застосовується до людей, які усвідомлюють себе як людини. Не у кожної людини може сформуватися його особистість, наприклад душевнохворі можуть не мати особистості, а закон не визнає наявність особистості у малолітніх дітей до певного віку. Однак будь-яка людина, що народилася на території держави, в силу лише своєї появи на світло отримує всі права громадянина.

Що значить бути громадянином країни

На сучасному етапі розвитку людства за кожною окремою людиною визнаються його право мати особистісні, правові, політичні та майнові права, обсяг яких визначає кожна держава. Громадяни мають право в повному обсязі, а решта фізичні особі - громадяни інших держав або особи без громадянства - зазвичай в кілька обмеженому.

Громадянство, яке є постійною політико-правової зв'язком людини і держави, передбачає наявність взаємних прав і обов'язків.

Для регулювання взаємовідносин між окремими людьми, людьми і організаціями, людьми і державними установами видаються правила - закони держави, які утворюють громадянське право. Як правило, в цивільному праві багатьох держав використовується термін фізична особа для позначення окремої людини - суб'єкта цивільного права, але іноді закони пишуться з використанням термінів в значенні громадянин, а інші фізичні особи отримують права в обсязі, обумовленому в окремих нормативних документах.

громадянин

(гр. polites; лат. civis; англ. citizen; фр. citoyen) - суб'єкт цивільного права, учасник регульованих їм майнових і особистих немайнових відносин, особа, що володіє здатністю мати цивільні права і нести обов'язки, своїми діями (самостійно) набувати і здійснювати цивільні права, створювати для себе цивільні обов'язки і виконувати їх.

Громадянин (фізична особа) отримують право на правоздатність і обсяг дієздатності, певний законами держави. Правоздатність громадянина настає з моменту його появи на світло (народження), а правоздатність громадянина припиняється разом з його смертю. Правоздатність громадянина - це потенційні права, якими громадянин може скористатися, а може, й ні.

Дієздатність громадянина - це обсяг прав, якими держава дозволяє скористатися громадянину в залежності від ступеня його психічної зрілості, тому в першу чергу дієздатність залежить від віку громадянина.

Громадяни як учасники цивільних правовідносин

Юридичний зміст слова громадянин збігається з аналогічними термінами, використовуваними в інших країнах на інших мовах. Справа в тому, що основи державності і демократії були закладені жителями саме міст - великих поселень - ще в Стародавній Греції. В ті часи соціальний статус громадянина залежав від місцезнаходження громадянина. Жителі міст - polites - мали політичні права, які дозволяли їм впливати на політику міст-держав. Пізніше в Стародавньому Римі вільний громадянин - civis - це обов'язково житель міста Риму, а не якогось іншого міста на території Італії.

Згодом права громадянина Риму стали передаватися жителям інших міст Італії і навіть вихідцям з інших країн і народностей, що дозволило словами в багатьох європейських мовах, спочатку позначали жителів міст, придбати новий змив як людину, що має політичні права - громадянина країни. В англійській мові сенс громадянина набуло слово citizen, у Франції - citoyen, в Німеччині - bürger. Всі ці слова мають походження від слова місто на тому чи іншою мовою.

Походження слова громадянин

Походження слова громадянин зобов'язаний старослов'янській мові, в якій вона мала сенс як «житель за огорожею, за огорожею, в граді». На відміну від рідного для російської мови слова городянин воно використовувалося в сенсі городянина, що має якісь права. У Російській імперії слово «громадянин» використовували в текстах для позначення «міського обивателя», в сенсі людини, що проживає в місті, городянина, для відмінності його від селянина, що має місце проживання в селі.

Громадянин по Радищеву

Вважається, що новий політичний сенс слову громадянин надав А.Н. Радищев, яка закликала до революційних перетворень в кріпосницької Росії. Однак на той час революційні події у Франції вже зробили слово citoyen рядовим при зверненні француза до француза, натомість феодальному синьйор. Тоді ж з'являється звернення «товариш» - camarade.

Завдяки своєрідності Росії слово громадянин набуло відверто антимонархический сенс, тому як передбачало рівні права для всіх жителів. Поняття громадянин увійшло в російську культуру на тлі протиставлення слову підданий, яка означала безправний. Поняття громадянин стало виразом служіння інтересам рідного народу, вітчизни, держави.

Не може син дивитися спокійно На горі матері рідний, Чи не буде громадянин гідний До Вітчизни холодний душею ... Іди в вогонь за честь Вітчизни За убежденья, за любов ... Іди і гинь бездоганно. Помреш не дарма ... Н.Некрасов

Назва громадянин

У публічному праві Росії термін громадянин починає використовуватися після Лютневої революції, що скасувала поняття «піддані». Загальновизнаною формою звернення замість пане (пані), пан (пані) в усній і письмовій мові стає слово громадянин (громадянка).

В СРСР слова «громадяни», «громадянка», «гражданочка» залишаються в офіційній промові, поряд із загальновизнаним «товариш», але набувають якийсь сенс відчуження між звертаються. Офіційність слова «громадянин» підкреслювало дистанцію між людьми, тоді як товариші - передбачало рівність спілкуються.

Як правило, побутові поняття економіки часто не збігаються з юридичними формулюваннями, тому, якщо ви все ж зважилися взяти гроші в борг, треба вивчити значення основних економічних термінів.

Основні економічні поняття містить мій Економічний тлумачний словник :

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация