$ 300 мільярдів для України

Німеччина - один із прикладів того, як можна вийти з кризи і повного занепаду багатою країною. Застосуємо чи її досвід для України?

Говорячи про те, які реформи Україні слід провести, щоб підвищити ВВП і рівень життя, часто згадують книгу «Добробут для всіх». Її написав Людвіг Ерхард, канцлер ФРН (1963-1966), міністр економіки Баварії (1949-1963). Він пояснює, як Німеччина, спустошена і принижена після Другої світової війни, зробила свою економіку однією з найпотужніших і стабільних в Європі.

Економічний підйом Німеччини почався, завдяки ринковій економіці і низьким податкам. Він пише:

«Те, що ми повинні були зробити за тодішніх умов, це - зняти кайдани. Ми повинні були бути готові до цього, щоб нарешті знову відродити моральні принципи в нашому народі і започаткувати оздоровлення нашого суспільного господарства.

Той поворот в економічній політиці, який був здійснений переходом від примусово-направляється господарства до ринкового, означає багато більше, ніж економічний захід у вузькому сенсі цього слова. Ні, ми поставили нашу суспільно-економічне та соціальне життя на нові підстави і вказали їй шлях вперед ».

Ні, ми поставили нашу суспільно-економічне та соціальне життя на нові підстави і вказали їй шлях вперед »

Лібералізація привела Німеччину до стрімкого зростання ВВП і виробничому буму в 50-х роках, а в XXI столітті - до поваги на міжнародній арені і забезпеченості.

Крім реформ, про які пише Ерхард, післявоєнна Німеччина отримала 3 мільярди доларів допомоги, згідно з планом Маршалла. Якщо перевести на сьогоднішні цифри, це приблизно в сто разів більше. Якби Україна зараз виділили 300 мільярдів доларів, наша країна дуже швидко вийшла б з кризи. Звичайно, за умови правильного вкладення грошей і лібералізації економіки.

Ми повинні зробити свою економіку максимально вільної; позбутися від джерела великої госкоррупціі - приватизувати 3500 державних підприємств; скасувати всі податки і ввести всього два простих і зрозумілих податку 5% з продажів і 10% соціального податку. Якби зняли з себе всі ці кайдани, то, можливо, і фінансова допомога, як Німеччини, нам не потрібна була б.

Фондовий ринок в Україні практично не існує. Ринок землі знаходиться під державним диктатом, а це значить, що громадяни не мають прав розпоряджатися своєю власністю (заборона на продаж земель сільськогосподарського призначення). Малий і середній бізнес поставлений в позицію терпіли, вічно винного і вічно виправдовується перед держчиновниками. Великий бізнес весь обплутаний корупційними схемами, поверненнями ПДВ і особистими інтересами так званої політичної еліти України. Всі розуміють, що далі так тривати не може, але при цьому намагаються робити все те ж саме, що і привело Україну до плачевного стану: створювати робочі місця, підтримувати загинаються і відсталі виробництва, контролювати малий і середній бізнес, боротися з корупцією. Все, що держава робила 27 років незалежності, неправильно!

Нам потрібен вільний ринок, звільнений від державного диктату. Нам потрібні найнижчі в Європі податки. Нам потрібні найкращі, прості і зрозумілі умови для життя і роботи. Нам потрібно робити те ж саме, що робили європейські країни до того, як вони стали багатими - знімати з себе кайдани.

Balashov.com.ua

Застосуємо чи її досвід для України?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация