👆 Кисіль із заморожених ягід: користь, калорійність і харчова цінність, рецепти, протипоказання

  1. смородиновий кисіль
  2. малиновий кисіль
  3. Кисіль із заморожених ягід чорниці
  4. Кисіль із замороженої вишні
  5. Корисні поради з приготування
  6. Шкода і протипоказання

Киселем називається напій полужидкой консистенції, схожий на желе. Готується десерт за різними рецептами, але дуже популярний домашній кисіль із заморожених ягід, так як його можна зробити навіть взимку, коли на прилавках магазинів немає свіжих сезонних фруктів з ягодами. Найбільш поширені вишневий кисіль, смородиновий, малиновий, чорничний і журавлинний. Про останній у нас вже була стаття, в якій все розказано в найдрібніших подробицях.

Про останній у нас вже була стаття, в якій все розказано в найдрібніших подробицях

смородиновий кисіль

Чорна смородина є однією з поширених ягід в нашій країні, тому вона продається у всіх супермаркетах в замороженому вигляді. Ягоди багаті аскорбіновою кислотою, а безліч органічних кислот і мінералів роблять її прекрасним джерелом корисних речовин, яких потребує організм.

Так само як і журавлинний кисіль, рецепт якого є на нашому сайті, кисіль з ягід чорної смородини багатий вітамінами. Навчившись готувати густий кисіль з заморожених ягід смородини, ви зможете з його допомогою зміцнювати імунітет, а також отримаєте непогане тонізуючу і противірусний засіб з чудовим смаком.

Калорійність киселю зі смородини становить приблизно 60-70 ккал, але багато що залежить від кількості доданого цукру. Розглянемо смачний, але не самий калорійний рецепт. Для нього вам буде потрібно:

  • 600 г ягід (підійде біла, чорна або червона смородина);
  • половина або повний стакан цукру;
  • крохмаль - 4 ложки;
  • півтора літра води.

Воду потрібно закип'ятити (залиште окремо 150 мл) і викласти в неї ягоди (не обов'язково їх розморожувати). Поваріть п'ять хвилин, додайте цукор і потримайте ще кілька хвилин. Процідіть напій і влийте в киплячий морс 150 мл холодної води, в якій попередньо розчинили крохмаль. Доведіть до появи пухирців, але не кип'ятіть. Розлийте по чашках і залиште остигати.

малиновий кисіль

З замороженої малини теж виходить смачний і поживний кисіль, який багатий на вітамін С і іншими вітамінами. Дуже корисний цей десерт для дітей в зимову пору року, коли навколо ходять простудні захворювання та грип. Домашній кисіль із замороженої малини - відмінний профілактичний засіб. При цьому у напою не дуже висока калорійність, складова 35-45 ккал (залежить від кількості цукру). Правильно зварити кисіль із замороженої малини неважко - вам будуть потрібні:

  • 300-400 г ягід;
  • 3 ложки крохмалю;
  • 1-2 ложки цукру;
  • 4 літри води.

Залиште частина холодної води (до 200 мл) і розведіть в ній крохмаль, а решту закип'ятіть і всипте в каструлю малину (можете не розморожувати). Поваріть 7-8 хвилин і процідіть. Макуха більше не потрібен, а в рідину потрібно додати цукор і поставити на плиту. Доведіть до кипіння, постійно помішуючи, і влийте воду з крохмалем. Чим повільніше будете її вливати, тим краще. Продовжуйте заважати, поки напій не загусне, а потім поварите ще пару хвилин і прибирайте з вогню. Розливайте і охолоджуйте.

Кисіль із заморожених ягід чорниці

Тепер навчимося готувати смачний домашній кисіль із заморожених ягід чорниці і крохмалю. Медики відзначають, що при регулярному вживанні такого киселю можна частково відновити зору, а також запобігти його погіршення, якщо змушені постійно працювати за комп'ютером. Заморожена чорниця некалорійна - всього 44 ккал на 100 грам, але в киселі ще є крохмаль і цукор. Від кількості останнього і залежить фінальна калорійність, яка в середньому варіюється в межах 55-70 ккал на 100 г.

Для приготування десерту потрібні такі інгредієнти:

  • 500 г чорниці;
  • 3-6 ложок цукру;
  • 5 ложок крохмалю;
  • 2 літри води.

Читайте також

Рецепт приготування смачного киселю з ягід чорниці не відрізняється від двох попередніх: кип'ятимо воду, варимо в ній ягоди, проціджуємо, додаємо цукор і окремо розводимо крохмаль, який потім додаємо в гарячу воду. Поваривши пару хвилин після закипання, прибираємо з вогню і розливаємо по чашках.

Поваривши пару хвилин після закипання, прибираємо з вогню і розливаємо по чашках

Кисіль із замороженої вишні

Вишневий кисіль із заморожених ягід - це натуральний дезінфектор, який з давніх-давен застосовується для чищення і захисту організму від шкідливих сторонніх впливів. Серед інших корисних якостей цього киселю виділяють:

  • протимікробний;
  • протиінфекційний;
  • протибактеріальний;
  • відхаркувальний ефекти.

Кисіль із замороженої вишні дає організму речовини для нормального функціонування кровоносної системи. Медики іноді радять своїм пацієнтам такий десерт при хворобах дихальних органів через його антисептичних властивостей.

Можна приготувати вишневий кисіль по вищенаведеним рецептами, а можна не зливати морс, а зробити кисіль разом з вишнею. Вам буде потрібно:

  • 500 г вишні;
  • 4 ложки цукру;
  • літр води;
  • 2 ложки крохмалю.

Калорійність цього киселю становить 65 ккал на 100 грам, а готується він елементарно. Найдовше - це видалення кісточок і черешків після розморожування вишні. Коли завдання буде виконано, промийте вишню, закип'ятіть велику частину води (150-200 мл залиште для розведення крохмалю) і всипте в окріп вишню з цукром.

Поваріть кілька хвилин, щоб компот придбав яскраво-червоний насичений колір. Влийте холодну воду з розчиненим крохмалем тонкою цівкою, постійно помішуючи. Розмішайте кисіль і варіть до закипання, але не кип'ятіть. Розлийте по чашках і остудіть.

Корисні поради з приготування

При варінні киселю з солодких ягід, можна не використовувати цукор (це знизить калорійність) і навіть додати пару крапель лимонної кислоти - вона поліпшить смак напою.

Кількість крохмалю впливає на густоту напою, так що можете її зменшити або збільшити, в залежності від особистих уподобань. Щоб зберегти максимум вітамінів і приготувати максимально густий кисіль, не слід довго кип'ятити заморожені ягоди - досить 5-6 хвилин.

Шкода і протипоказання

Приготування киселю з будь-яких заморожених ягід і крохмалю не забирає багато часу, але багато хто задається традиційним питанням - чи може цей десерт нашкодити? Насправді цей десерт приносить тільки користь, якщо дотримуватися найпростіші правила його вживання: при цукровому діабеті і ожирінні не варто налягати на цей десерт, але одна чашка точно не зашкодить. До протипоказань можна віднести тільки особисту непереносимість тих чи інших ягід, яка проявляється алергічними реакціями.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация