послання

«Згрішив паче всіх людей, єдиний згрішив Тобі» Тропар 2-й пісні Великого канону св. Андрія Критського (в понеділок 1-го тижня Великого Посту)

У озлюбленние в Господі всечесні отці, дорогі брати і сестри У озлюбленние в Господі всечесні отці, дорогі брати і сестри!
Милостивий Господь, що не залишає людину на всіх дорогах його життя, знову привів нас до початку Великого Посту.

Цей духовний подвиг починається в цьому році незвичайно рано. Тільки відлунали урочисті піснеспіви Різдва та Богоявлення, як Церква вводить нас в дні скорботи про гріхи жалоби за своїх падіннях - Святу Чотиридесятницю. Не встигли ми насолодитися духовною радістю, як покликані вже до суду совісті, до хворобливого праці покаяння. Я думаю, що ми можемо побачити в цьому, здається, випадковому обставині глибокий і рятівний для нас урок: дні людського життя також закінчуються вельми скоро, і кожен із нас буде покликаний дати відповідь перед Судом Божим, і вже не радісно, ​​але «гірко буде в останній день, егда душа від тіла розлучать буде »(тропар 4-й пісні покаянного канону).

Така доля грішників. Однак ми віримо у велику силу покаяння, і весь досвід Церкви підтверджує істинність нашої віри. Покаянням грішники стають праведниками, яка тонула у вирі пристрастей - святими, затьмарені - світлими; лежали в поросі земному зводяться до небес.

А початком покаяння і видимим його проявом так служить кожному з нас безбоязненное відкриття своїх гріхів, сповідь чесна і нелицемірна. «Ніщо стіл не згубно для гріха, як його викриття і засудження, поєднане з покаянням і сльозами. Ти засудив свій гріх? Цим ти склав з себе тягар. Хто говорить це? Сам суддя-Бог. «Станом судитися; говори ти, щоб виправдатися »(Іс. 43, 26). Чому, скажи мені, ти соромишся сказати про гріхи? Хіба ти говориш людині, яка стане дорікати тебе? Хіба сповідаєшся перед рабом, який розголосить твої справи? Господу, Промислителю, Чоловіколюбця, Лікарю показуєш ти рану. Хіба Він, Який знає наші справи ще до здійснення їх, не знатиме, якщо ти не скажеш? Хіба гріх від викриття його робиться важче? Навпаки, легше. І Бог вимагає від тебе визнання не для того, щоб покарати, але щоб простити; не для того, щоб Йому дізнатися гріх твій, - хіба Він і без цього не знає? - але для того, щоб ти дізнався, який борг Він прощає тобі. Він хоче показати тобі велич Своєї Благості для того, щоб ти невпинно дякував Йому, щоб був повільніше на гріх, ревніше до чесноти. Якщо ж ти не скажеш про велич боргу, не впізнаєш і переваги благодаті. Я не змушу тебе, говорить Він, виходити на середину видовища й оточувати себе безліччю свідків; Мені одному, наодинці, скажи гріх, щоб Я вилікував рану і визволив від хвороби », - говорить святитель Іоанн Златоуст.

Але навіть просте визнання в гріхах для багатьох - непосильна праця і ноша, що здається переважаючої сили. Тому немічна людина вигадує для себе виправдання - сподіваючись таким чином обдурити Самого Бога, сховатися від очей Всевидючого. Так в засліпленні першого гріха Адам намагався сховатися від Особи Божого (Бут. 3.8).

Однак марний труд виправдання! Бо людина не має влади сам виправдовувати себе, але тільки Бог, по милості Своїй, «має владу на землі прощати гріхи» (Мф. 9.6). І люблячий Бог завжди милує кається, прощає засуджує самого себе, зцілює того, хто безбоязно оголює свої гріховні рани.

Нехай же скорботний подвиг поста допоможе кожному знайти радість покаяння, нехай тяготи утримання будуть винагороджені радістю причастя Святих Таїн, нехай самоосуждение і самоукореніе приведуть всякого до високої духовної радості Святої Пасхи!

ЗАКЛИКАЮ Господнє БЛАГОСЛОВЕННЯ НА ВСІХ, вступати в ПОДВИГ ПОСТУ!

1/14 лютого 2010 року
від Різдва Христового,
Кафедральний град Полтава

+ Смиренний Філіп,
з ласки Божої Архієпископ Полтавський
і Миргородський, Ваш молитовник перед
всемилостивим Богом

Ти засудив свій гріх?
Хто говорить це?
Чому, скажи мені, ти соромишся сказати про гріхи?
Хіба ти говориш людині, яка стане дорікати тебе?
Хіба сповідаєшся перед рабом, який розголосить твої справи?
Хіба Він, Який знає наші справи ще до здійснення їх, не знатиме, якщо ти не скажеш?
Хіба гріх від викриття його робиться важче?
І Бог вимагає від тебе визнання не для того, щоб покарати, але щоб простити; не для того, щоб Йому дізнатися гріх твій, - хіба Він і без цього не знає?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация