👆 Продукти харчування містять вітамін А у великій кількості таблиця і список

  1. У яких продуктах найбільше вітаміну А
  2. Вітамін А: в яких продуктах знаходиться
  3. Інші продукти тваринного походження з вітаміном А
  4. Продукти рослинного походження з вітаміном A
  5. У яких продуктах міститься вітамін А: таблиця

Дефіцит ретинолу (вітаміну A) загрожує людині порушенням обміну речовин, погіршенням стану зубів, кісток, клітин, а також порушенням синтезу білків. Тому кожна людина повинна знати, в яких продуктах міститься вітамін групи A, і обов'язково включати їх в щоденний раціон. Адже вони не тільки корисні, але і смачні. З нашої статті ви дізнаєтеся, в яких продуктах багато вітаміну А.

З нашої статті ви дізнаєтеся, в яких продуктах багато вітаміну А

Ретинол виконує важливу функцію у багатьох біологічних процесах організму людини. Про користь вітаміну А докладніше в нашій статті!

Користь вітаміну A не можна недооцінити, але він має безліч особливостей. Він не розчиняється у воді, трохи руйнується під впливом теплової обробки. Найбільше сприяє руйнуванню корисних речовин в продуктах з вітаміном A зберігання їх на свіжому повітрі. Для його засвоєння потрібні білки, мінерали, жири. Він накопичується в печінці, резерви можуть залишатися до року, тому людина може якийсь час прожити без вживання цього вітаміну.

Добова норма даної речовини залежить від індивідуальних параметрів людини (стать, вік, статура, загальний стан організму). В середньому чоловікам потрібно вживати від 700 до 1000 мкг вітаміну A, жінкам - 600-800 мкг, під час вагітності, годування добову потребу слід збільшити на 100 мкг. Дітям особливо важливо щодня вживати продукти, які містять вітамін А, і отримувати на добу, не менше 400 мкг.

Нестача продуктів, що містять вітамін А у великій кількості, обумовлюється зниженням захисних сил організму, сухістю шкіри, появою лупи, погіршенням стану волосся, нігтів, відсутністю апетиту. Передозування будь-якою речовиною також небезпечна для людини. Вона супроводжується діареєю, головним болем, депресією, кровоточивістю ясен. Якщо ви хочете зберегти зовнішню і внутрішню красу вашого організму, то знати, в яких продукту є вітамін А, ваш обов'язок.

У яких продуктах найбільше вітаміну А

Ми склали список продуктів, багатих вітаміном А в максимальній кількості. Виявили справжніх лідерів за кількістю цієї речовини в складі. В основному це продукти жовтого і зеленого кольору рослинного походження.

  • Кульбаба, глід. У них міститься 14 мг каротину, який за допомогою окислювальних реакцій перетворюється на вітамін А;
  • Морква містить 9 грам каротину на 100 мг. Цього достатньо для забезпечення добової потреби організму;
  • Щавель, шпинат, брокколі - до 8 мг в 100 г продукту;
  • Куряча печінка - 12 мг на 100 грам. Особливо важливо включати її в раціон при захворюваннях очей;
  • Жирні молочні продукти. Віддавайте перевагу цілісного молока, вершкового масла. У них міститься до 450 мкг ретинолу.

У них міститься до 450 мкг ретинолу

Вітамін А: в яких продуктах знаходиться

Ретинол міститься в продуктах як тваринного, так і рослинного походження. Але є одне уточнення. В істинному вигляді як вітамін А він міститься тільки в тваринних продуктах. Він засвоюється відразу, але при передозуванні може негативно позначитися на здоров'ї людини.

Читайте також

У продуктах рослинного походження вітамін A присутній у вигляді провітаміну, каротину. Саме він може накопичуватися в печінці без шкоди, а при нестачі даного елемента, перетворитися на вітамін А.

В результаті продукти тваринного походження з ретинолом необхідні для задоволення добових потреб, а рослинні продукти дозволяє створити необхідний запас. В результаті ми отримуємо збалансоване харчування.

Інші продукти тваринного походження з вітаміном А

  • Вітамін А міститься в таких продуктах, як яловича, куряча, бараняча, свиняча печінка, а також печінка тріски. Це головні джерела ретинолу;
  • Молочні продукти (сметана, вершкове масло, сир, молоко, сир). Рекомендуємо вибирати молочні продукти з високим вмістом жиру;
  • Яйця курячі і перепелині, особливо жовтки яєць;
  • Риб'ячий жир. Найчастіше його рекомендують вживати у вигляді харчової добавки. Але якщо ви включите в раціон сьомгу, форель або кету, то він також буде збагачувати ваш організм.

Але якщо ви включите в раціон сьомгу, форель або кету, то він також буде збагачувати ваш організм

Продукти рослинного походження з вітаміном A

У список продуктів з найбільшим вмістом вітаміну А входять овочі жовтого, червоного, помаранчевого і зеленого кольору. Це морква, гарбуз, болгарський перець, помідори, зелень, шпинат, черемша, зелена цибуля, кропива, спаржа.

До ягід і фруктів, де міститься вітамін А, відносять абрикоси, персики, горобину, ожину, яблука, смородину, апельсини, шипшина. А також екзотичні фрукти: ківі, гранат, ананас.

Кількість і наявність бета-каротину повністю залежить від умов вирощування овочів, фруктів і ягід. У деяких випадках каротин відсутня зовсім через азотних добрив.

У яких продуктах міститься вітамін А: таблиця

Представляємо продукти, що містять вітамін А: таблиця дуже проста, тому ви зможете швидко скласти собі раціон харчування, включивши в нього продукти харчування, які містять вітамін А. У таблиці продуктів, багатих ретинолом, вказані продукти тваринного і рослинного походження.

Продукт Кількість в мг на 100 грамів продукту Риб'ячий жир 19 мг Куряча печінка 12 мг Яловича печінка 8,2 мг Бараняча печінка 3,6 мг Свиняча печінка 3,5 мг Черемша 4,2 мг Калина 2,5 мг Часник 2,4 мг Вугор 1,2 мг Ікра білуги 1 мг Масло вершкове 0,59 мг Яйце перепелине 0,5 мг Ікра кети 0,45 мг Плавлений сир, деякі м'які сорти сиру 0,4 мг Брокколі 0,39 мг Яйце куряче 0,35 мг Сметана 20 % жирності 0,3 мг Тверді сорти сиру 0,25 мг Морська капуста 0,2 мг Бринза 0,17 мг Шпроти 0,15 мг М'ясо кури 0,09 мг Сир 0,8 мг Устриці 0,085 мг Петрушка 9 мг Картопля солодкий (батат ) 8,5 мг Морква червона тушена я 8 мг Морква жовта 8 мг Щавель 8 мг Листя шпинату 8 мг Сухі плоди шипшини 6,5 мг Соєві продукти 6 мг Зелена цибуля 6 мг Черемша 4,2 мг Кинза 3,4 мг Базилік 3,1 мг Гарбуз 3,1 мг Калина 2,5 мг Чорнослив 2 мг Помідори грунтові 2 мг Абрикоси 1,6 мг Лук порей 1 мг Вишня 0,7 мг Грейпфрут 0,68 мг Манго 0,64 мг Горох стручковий 0,63 мг Брокколі 0,36 мг Селера (зелень) 0,27 мг Фісташки 0, 24 мг

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация