👀 Історія новорічних привітань: від перших листівок до новітніх додатків

  1. Найперші новорічні листівки: Китай, Англія, Росія
  2. Повне знищення святкового духу
  3. міжнародні традиції
  4. Новий рівень добрих традицій

Рейтинг: 0 з 5. Відгуків: 0. переглядів:

Рік добігає кінця, ми готуємося до майбутньої низці зимових свят, і в цей час з особливою теплотою кожен з нас ставиться до привітань. Новий Рік і Різдво - головні свята року, тому вся увага сімей зосереджено на зустрічі цього древнього як світ свята.

Зовсім не важливо, скільки вам років, скільки у вас грошей або де ви знаходитеся! Отримувати і дарувати поздоровлення, в яких звучать важливі, світлі слова, що йдуть від самого серця, приємно кожному.

Як це робили наші предки і коли з'явилася традиція обмінюватися новорічними привітаннями?

Найперші новорічні листівки: Китай, Англія, Росія

Традиція бажати добра в наступаючому році з'явилася в Китаї більше тисячі років тому. Тоді гості, які не застали господарів будинку, писали на картках, прикріплених до подарунків, хто приходив. Це були не зовсім привітання, але трохи пізніше до імені та прізвища стали додаватися побажання довгих років, щастя, благополуччя і здоров'я. Можна вважати, що це були перші новорічні привітання.

А ось найперша листівка була придумана в Англії таким собі Генрі Коулом, який захотів відправити поштою привітання з наступаючим новим роком і Різдвом всім своїм друзям.

⇒ Замов: Електричний гіроскутер (гіроборд)

Для цього він попросив Джона Герслі розробити ескіз майбутньої вітальної картки, з якого потім було зроблено 1000 копій.

Ідея отримала величезну популярність і моментально переросла в справжню індустрію. На дворі був далекий 1843й.

До Росії в 19 столітті листівки потрапили завдяки купцям. Ніхто не очікував, що тут вони переростуть в справжнє мистецтво і в багато разів за красою перевершать свої англійські коріння. Не можна сказати, що до цього слов'яни Ніяк не вітали один одного з Новим Роком, просто це свято знаходився на другому місці після Різдва, хоч і був з ним нерозривно пов'язаний. Вітальними зображеннями служили лубочні картинки, на яких показувалася щаслива велика родина.

Вітальними зображеннями служили лубочні картинки, на яких показувалася щаслива велика родина

З приходом ідеї справжніх листівок російський майстра стали виконувати їх, використовуючи традиційні народні мотиви та пейзажі - снігові лісу, будинки зі сніговими шапками, сани, різдвяні гри на свіжому повітрі, що грають дітей.

✏ Цікаво: Діти на весіллі: мила принадність або справжня катастрофа?

За однією з версій першу листівку в 1901 році створив Микола Каразін, за іншою - її авторство в 1912 році було закріплено за художником і директором бібліотеки Федором Беренштама.

Листівки для приватного родинного привітання були справжніми витворами мистецтва: золото, тиснення, дивовижна розпис, насипу кристалічної борної кислоти для імітації снігу і багато іншого створювали теплу атмосферу новорічного дива.

Для офіційних поздоровлень таких надмірностей не застосовували, листівки були простими, стриманими.

Повне знищення святкового духу

Революція змінила не тільки зовнішній вигляд новорічних листівок, але і знищила саму духовну суть свята. Вітальні картки стали носити виключно соціально-політичний агітаційних характер. Згадки про Різдво повністю заборонялися і переслідувалися кримінально. Зникли ялинки як невід'ємна частина торжества ...

⇒ Замов: Сніжна куля Умка

Після створення СРСР ці кайдани кілька спали, проте на верхівці лісових красунь на листівках неодмінно красувалася червона п'ятикутна зірка, малювалася кремлівська стіна і вежа з годинником. Тільки вони і ніщо інше сповіщали і управляли приходом Нового Року. Після початку освоєння космосу Дід Мороз з саней пересів в літак і ракету.

Під час ВВВ святкові картки перестали по суті бути привітаннями, виконуючи роль наснаги бойового духу захисників на фронті. Фрази на листівках закликали їх бути героями, триматися до переможного кінця, а на самих листівках друкували портрети Чапаєва, Котовського, Щорса.

Фрази на листівках закликали їх бути героями, триматися до переможного кінця, а на самих листівках друкували портрети Чапаєва, Котовського, Щорса

Повоєнні роки вдихнули нове життя в індустрію листівок. Кожна з них оспівувала мирне життя, щасливі сім'ї, достаток і просто світилася щастям і сонячним теплом. Такі листівки багато наші бабусі і дідусі, мами і тата зберігають в коробках трепетно ​​і акуратно. Нічого дивного, адже як ніколи раніше листівка в той час передавала нескінченне щастя від того, що прийшов час відродження та світу в кожному будинку і країні нашої планети.

✏ Цікаво: Кращі новорічні коктейлі з шампанським! Це неймовірно смачно!

Це неймовірно смачно

міжнародні традиції

В Японії прийнято відправляти сотні листівок ще до приходу нового року всім друзям, родичам і колегам не з привітаннями, а з вдячністю за те, що вони є у вашому житті. Традиційно японська листівка завершується словами надії на те, що і в майбутньому році добрі відносини збережуться. Японці - вкрай соціальні люди, і хороші відносини з колегою, родичами, сусідами і навіть продавцями в магазині для них набагато важливіше побажань особистого статку, здоров'я і т.д. На картинках намальовані тварини-талісмани наступаючого року - це добрий знак.

В Австрії традиційними зображеннями для новорічних листівок є народні символи удачі і благополуччя: сажотрус, чотирилисник і свинка.

⇒ Замов: Ведучий Віталій Бєлкін

⇒ Замов:   Ведучий Віталій Бєлкін

Новий рівень добрих традицій

«Ну хто сьогодні шле поштою листівки?» - запитаєте ви і в чомусь будете праві. Немає нічого дивного в тому, що з розвитком інформаційних технологій папір і фарба втратила свій пріоритет і відступила перед цифровими побажаннями. Яка картонка може об'єднати в собі і музику, і анімацію, звуковий побажання і інші можливості сучасних поздоровлень? А пересилання до будинку адресата вимагає часу ...

Це раніше люди менше подорожували, листівки приходили вчасно і прямо їм додому. Сьогодні в пріоритеті швидкість, мобільність і доступність. Тому мати вітальне додаток у своєму телефоні прагне кожен, у кого він є!

Незважаючи на те, що новорічні привітання перейшли в віртуальну площину, емоції, які вони дарують, цілком реально можуть наповнити ваше серце теплом і світлом.

Додаток «Мій таємний Санта», яке можна завантажити ТУТ , Дозволить вам анонімно відправити вірш, визнання або щире побажання до Нового Року в будь-яку точку світу! Висловлюйте тепло, бажайте радості, добра, достатку, благополуччя, здоров'я, любові, а програма випадковим чином вибере одержувача зі списку володарів додатки. Прочитати привітання на свою адресу ви зможете після 31 грудня.

Прочитати привітання на свою адресу ви зможете після 31 грудня

Подаруйте маленьке диво і частинку доброти абсолютно незнайомим людям, адже це так приємно!

Як це робили наші предки і коли з'явилася традиція обмінюватися новорічними привітаннями?
Яка картонка може об'єднати в собі і музику, і анімацію, звуковий побажання і інші можливості сучасних поздоровлень?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация