Благодійність

Воля до життя. Влада мало не залікували до смерті, але він продовжує боротися

Діагноз: Саркома малогомілкової кістки

Необхідно: 30.000 євро на лікування в німецькій клініці

Публікація на сайті АіФ

Автор: Костянтин Кудряшов

Стаття "Воля до життя. Влада мало не залікували до смерті, але він продовжує боротися" з тижневика "Аргументи і Факти" № 38 від 16/09/2015

Чи не хочеться їсти - рот усіяний виразками, і будь-який рух заподіює біль. Не виходить спати - втома настільки велика, що відганяє сон. Мені дуже прикро. І так все ясно. Остеосаркома і життя від процедури до процедури. А тобі всього 17 років.

Напевно, саме так думав і відчував Влад Маскайкін із Саранська, коли жахлива несправедливість придавила його до лікарняного ліжка. «Мама, а була взагалі та життя? Коли я прокидався щоранку в своїй кімнаті? Коли ходив в школу? »

Була. І все в цьому житті складалося успішно. Зовсім недавно ти був маленьким і часто просив батька: «Тату, ну давай пограємо в шахи, адже ти вже давно з роботи прийшов!» Папа сильний і добрий, він грає з тобою в шахи, вчить настільного тенісу, ходить на лижах ... А потім ти виріс, захопився комп'ютерами, і два сайти, зроблені на замовлення, принесли гонорар, якого вистачило на сноуборд. І ось, як раніше, тато на гірських лижах, а ти на власному сноуборді. Канікули, радість. Легкий удар? Подумаєш!

"Не хвилюйтеся"

- Тоді, в січні, Влад став скаржитися на болі в нозі, - розповідає тато, Олександр Маскайкін. - здулися вени, і ми вирішили зробити знімок - хіба мало, перепозичають. Але через пару годин нас викликали в лікарню. Почали зі слів: «Ви тільки не хвилюйтеся». І вручили направлення в онкодиспансер.

Чоловіки не плачуть, чоловіки засмучуються. Це справедливо для будь-якого віку. А якщо тобі 17, то не дуже лякає навіть діагноз «остеосаркома малої гомілкової кістки». Тому що ти віриш у свої сили. І, що важливо, віриш в силу медицини. Так, тобі важко. Так, ти мовчиш, але це мовчання надії. Навіть випадково почуте слово «ампутація» намагаєшся пропустити повз вуха. Ти готовий боротися і перемогти. Правда, про ціну перемоги поки не підозрюєш.

- Курс хіміотерапії взагалі тяжка річ, - продовжує Олександр. - Влад до цього був готовий. Він розумів, що можуть випасти волосся, що буде колосальна втрата ваги ... Знаєте, незадовго до цього Влад почав ходити в спортзал і дуже радів, коли стала оформлятися мускулатура. А вже як я пишався ... Так, він схуд - з 73 до 58 кг. Але сили духу не втратила - надія одужати все-таки гріла ...

А потім ця надія випарувалася. Пішла разом з кров'ю, яка йшла з носа і вух, - організм вже не витримував хіміотерапії. Так вийшло, що в Саранську Влада залікували до реанімації. Убойная доза препаратів перетворила сильного, яке сподівається на перемогу хлопця в безвольне кровоточить тіло, яке протягом двох тижнів знаходилося між життям і смертю. Саме ж паршиве полягало в тому, що всі ці жертви були марними. Пізніші аналізи показали, що в результаті варварської терапії було вбито лише 40% ракових клітин. А передбачалося знищення 90%.

- До того моменту стало ясно, що нічого доброго не вийде, - важко і втомлено каже Олександр. - Все частіше стали згадувати ампутацію ... Інша справа, що тоді ми вже орієнтувалися на мюнхенську клініку, де обіцяли обійтися меншою кров'ю. Але через неправильне лікування, через реанімації довелося наш від'їзд до Німеччини відкласти. Самі розумієте, який стан було у Влада.

Тут і розуміти нічого. Ти сподівався, переніс біль і страждання, був при смерті. І виявилося - даремно. Він замкнувся остаточно. Єдине, що сказав: «Напевно, це все». І приготувався вмирати. Без зривів і без істерик. Як годиться чоловікові. Чи не просячи підтримки ні у кого, особливо у батьків. Їм і так важко.

Гордість за сина

Чи багато важить моральна підтримка? Це дивлячись яка. Якщо просто «лайк» в соціальних мережах, напевно, трохи. Друзі Влада - такі ж 17-річні хлопці та дівчата. Як вони можуть допомогти? Можливо, комусь це здасться викликом або навіть клоунадою. Однак, дізнавшись, що після курсу хіміотерапії Влад позбувся волосся, хлопці поголили голови. І зібрали для нього в гімназії 150 тисяч рублів. І постійно дзвонять йому: ти не один. Ми тебе не кинемо.

- Спеціально пред'являти приклади того, як люди долають хворобу, ми Владу не стали, - каже Олександр. - Сенсу немає. Він тоді міцно образився на життя, і переймається його було неможливо. Але ось підтримка друзів, звичайно, багато чого варте. А до того ж був ще один момент: Влад в клініці бачив, як поводяться зовсім маленькі дітлахи з тими ж проблемами. Деякі без руки або без ноги, але все-таки грають, сміються - в загальному, живуть. Не можу стверджувати точно, але, напевно, йому стало ніяково. Як же так - малюки, і раптом така поведінка. І він знову став боротися. Знаєте, я ним пишаюся. Визнати свою слабкість, заново наїжачитися, коли, здавалося б, все пропало і жертви були марними ...

А боротися Влад дійсно став. Зажадав у палату книги Теодора Драйзера. Вибір, звичайно, несподіваний. І все ж зрозумілий - багато героїв Драйзера перебували в схожих ситуаціях. Здається, що все скінчено. Але програний бій - ще не програна війна. Так що - Драйзер, форсоване вивчення англійської мови, нові плани і проекти сайтів ... Зрештою, смак до їжі і одязі. Уражену кістку все-таки довелося видалити, але стопу зберегли. А якщо поставити лангетку, то можна навіть ходити. І Влад ходить. Сподівається. Бореться.
По суті, це війна: проти хвороби, проти несправедливості - тебе лікували неправильно, але ти не здаєш. А на війну потрібні гроші. Батьки, старший брат і друзі практично вичерпали всі ресурси. Прикро те, що до повної перемоги залишилося зовсім небагато. Для продовження щадного, але ефективного курсу хіміотерапії потрібно ще 30 тисяч євро.

«АіФ. Добре серце »оголошує збір 30 000 євро для лікування Влада Маскайкіна.

сайт www.aif.ru/dobroe . Е-mail: [email protected]

Постiйна адреса статтi з інформацією про пожертвування: http://dobroe.aif.ru/heroes/?page=1&id=5844

Інформацію про грошові перерахування Kartina.TV в фонд «Добре Серце» Ви знайдете на сторінці « Наші звіти »Сайту АиФ (Для перегляду виберіть рік і потім в розділі« Хто нам допоміг »цікавить Вас місяць). Звіти виконані в форматі .docx і .xlsx. Для перегляду файлів формату потрібно Microsoft Word / Excel або інша сумісна програма (наприклад, Засіб перегляду Word або LibreOffice ).

«Мама, а була взагалі та життя?
Коли я прокидався щоранку в своїй кімнаті?
Коли ходив в школу?
Легкий удар?
Як вони можуть допомогти?
Ru/heroes/?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация