Володимир

  1. фізична географія
  2. клімат
  3. Мапа
  4. Історія
  5. промисловість
  6. транспорт
  7. ВНЗ
  8. ЗМІ
  9. посилання
  10. література
  11. пам'ятки Володимира
  12. "Навколо світу" про Володимира

Володимир - місто в Росії , адміністративний центр Володимирській області . Місто входить до складу Центрального федерального округу і Золотого кільця Росії , Історико архітектурні пам'ятки міста - об'єкти Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Володимир - місто в   Росії   , адміністративний центр   Володимирській області

Золоті ворота - один із символів міста Володимир, і частина стародавнього оборонного валу.

"Відстань до Москви "Залізницею 191 км. Найшвидший шлях з Москви у Володимир - швидким поїздом 118Е "Москва-Горький", час в дорозі 2 год. 26 хв. </ Ref>; електропоїздом з Курського вокзалу - 2 ч. 42 хв [1] ; автобусом від Курського вокзалу, час у дорозі (без заторів) - близько 3 год. 30 хв.

Телефонний код +7 0922 XX-XX-XX

Місцевий час: московське [2]

Населення: 350 тис. Чол. (Оцінка на 1.1.2011) [3] Жителі міста називаються Володимирці.

Площа: 310 км²

Адміністративний поділ: Адміністративно місто розділене на 3 райони: Ленінський, Жовтневий і Фрунзенський.

[]

фізична географія

Географічні координати Володимира: 51º10 'пн, 40º25' східної довготи [4]

Володимир розташований на кордоні двох природних зон: на північ від міста розкинулося високе безлісне Володимирське Опілля, на південь - лісова і болотиста Мещерська низовина.

Рельєф міста складний. Найбільш стара центральна частина лежить на високому лівому березі річки Клязьма, на круто спускаються до річки пагорбах, розділених глибокими ярами.

Клязьма протікає по місту протягом 2,5 км і ще 5 км по міській межі, ширина річки у Володимирі становить 130 м. По території міста також протікає близько 60 річок і струмків, найбільш відомими з яких є Рпень, Либідь (до XV століття була північною межею міста, в 1960-і роки частково укладена в колектор), Содишка (з водосховищем площею близько 100 га) і Сунгирь.

[]

клімат

Помірно-континентальний. Середня денна температура січня -7.6ºС, липня + 23.6ºС. [5] Середньорічна норма опадів: 600 мм, самий дощовий місяць - липень. [6]

[]

Мапа

[]

Історія

історичні дати

990: Перша літописна згадка про місто Володимирі в зв'язку з місіонерським походом Київського князя Володимира Святославича (Красне Сонечко).

1108: Будівництво нової фортеці князем Володимиром Мономахом.

+1157: Переїзд князя Андрія Боголюбського з Вишгорода до Володимира, і перетворення міста в столицю Північно-Східної Русі.

1176 - 1212: Князювання Всеволода III Велике гніздо.

1238: Облога, взяття і розграбування міста військом князя Батия під час монголо-татарської навали.

В експозиції музею військової доблесті міста Володимир.

1252 - 1263: Князювання Олександра Невського.

1299: Перенесення кафедри митрополита з Києва у Володимир.

1 326: Перенесення кафедри митрополита з Володимира в Москву .

Тисячу триста двадцять вісім: Перенесення столиці з Володимира в Москву за князя Івана Калити.

1395: Перенесення Володимирської ікони Божої Матері в Москву для захисту від Тамерлана.

1491: Будівництво нових фортечних укріплень на міських валах.

Одна тисяча п'ятсот двадцять один: Руйнування міста казанськими і кримськими татарами.

1609 - 1614: Набіги на Володимир військ польських інтервентів.

1719: Освіта Володимирській провінції.

Один тисячі сімсот сімдесят вісім: Підстава Володимирській губернії і намісництва.

1929: Скасування Володимирській губернії і приєднання р Володимира до Іванівській області .

1944, серпень: Володимир стає адміністративним центром Володимирській області .

1957: До складу Володимира увійшли села Червоне і район.

1973: У місті утворені райони: Ленінський, Жовтневий, Фрунзенський.

1995: Додати Урочисте святкування вступу міста в друге тисячоліття свого існування.

Ресурси по історії Володимира

[]

промисловість

У місті працюють великі підприємства машинобудівної, металообробної, електротехнічної, приладобудівної, хімічної, легкої і харчової промисловості, будіндустрії, і підприємства високих технологій: виробництво скла, оптико-волоконні технології, хімія полімерів, автоматизація виробництва та матеріалознавство.

У місті працюють великі підприємства машинобудівної, металообробної, електротехнічної, приладобудівної, хімічної, легкої і харчової промисловості, будіндустрії, і підприємства високих технологій: виробництво скла, оптико-волоконні технології, хімія полімерів, автоматизація виробництва та матеріалознавство

В експозиції музею військової доблесті розташованого в будівлі Золотих воріт (скафандр космонавта Кубасова В.Н. - уродженця Володимирській області , Почесного громадянина Володимира)

Найбільші виробництва в місті,,, (входить в держкорпорацію «Росатом»),. ,,,,, ВАТ «Володимирське молоко» (належить компанії «Юнімілк»),, ВАТ "Володимирський хімічний завод".

[]

транспорт

Міський громадський: автобуси, тролейбуси, маршрутні таксі.

Автомобільний: через Володимир проходить федеральна траса М7 «Волга» Москва - Нижній Новгород - Казань - Уфа . [7]

Панорама Володимира з боку приватного сектора.

Міжміські автобусні рейси відправляються з Володимирського автовокзалу. Автобусні маршрути пов'язує місто із значною кількістю населених пунктів як області (в тому числі килимове, Муромом , Суздалем і ін.), Так і інших суб'єктів федерації ( Москвою , Івановому, Костромой , нижнім Новгородом , Рязанню, Ярославлем та ін.)

Залізничний: Володимир є важливим транспортним вузлом на залізничній трасі Москва - Нижній Новгород , І пов'язаний з ними, а також з Санкт-Петербургом прямими рейсами швидкісного електропоїзда «Сапсан». Крім того, Володимир пов'язаний поїздами далекого прямування з містами Поволжя, Середнього і Північного Уралу, Сибіру і | далекого Сходу .

Авіаційний: в 5 км на захід від центру міста розташований аеропорт «Семязіно». На території аеропорту діє парашутний клуб.

[]

ВНЗ

державні вузи

Філії вузів в інших містах

[]

ЗМІ

Старообрядницька Троїцька церква (1913-1916).

Преса

Радіо і Телебачення

Інформаційні агенстства

[]

посилання

[]

література

  • Бубнов С. Л. Пам'ятники Володимира: Довідник-путівник. - Володимир: Посад, 2003. - 128 с.

  • Володимир (серія Пам'ятники стародавнього зодчества). Редактор Бубнова Л.С. - М :. Радянський художник, 1970

  • Дмитрієв Ю. А., Дятлова Н. І., Савінова Р. Ф. Вулиці Володимира. - Ярославль: Верх.-Волж. кн. вид-во, 1989. - 256 с.

  • Дмитрієв Ю. А., Зенкович А. А., Савінова Р. Ф. Володимир вчора, сьогодні, завтра. - Ярославль: Верх.-Волж. кн. вид-во, 1983. - 288 с.

  • Лимонов Ю.А. Володимиро-Суздальської Русі. - Вид-во Наука, 1987.

  • Попова М.П. Почесні громадяни міста Володимира. - Володимир: Фоліант, 2003.

  • Скворцов А. І., Строгова Л. П., Шагова О. А. Володимир: Путівник-довідник. - Ярославль, Верх.-Волж. кн. вид-во, 1984. - 304 с.

[]

пам'ятки Володимира

Храми і монастирі

  • Золоті Ворота - один із символів міста. Будувалися ще при Андрій Боголюбський і були головним в'їздом до міста з боку Москви . Над воротами знаходиться Різоположенський надбрамна церква, в її приміщенні відвідувачі можуть побачити експозицію Музею військової доблесті.

Панорама Успенського собору - одного з найдавніших храмів Володимира.

  • Успенський Собор - кафедральний православний храм Володимирської єпархії на Соборній площі міста Володимира; також державний музей. Історично, до піднесення Москви , Був головним (кафедральним) храмом Володимиро-Суздальської Русі. Один з пам'ятників російського зодчества XII століття, що послужив зразком для ряду більш пізніх соборів.

  • Дмитрієвський Собор - придворний храм, зведений Всеволодом Велике Гніздо в 1190-і роки на княжому дворі і освячений на честь великомученика Димитрія Солунського.

  • - діючий жіночий монастир, заснований на початку XIII століття великим Володимирським князем Всеволодом Велике Гніздо за наполяганням його дружини, великої княгині Марії Шварновни. Неодноразово розорявся, страждав від пожеж. У XX столітті був закритий, відродження обителі почалося в 1993 році.

  • - монастир Володимиро-Суздальській єпархії, заснований великим князем Всеволодом Юрійовичем в 1192 році. У монастирі зберігається ікона Знамення Божої Матері, що належала святому князю Олександру; вона була з ним в битві зі шведами і ливонскими лицарями в 1242 році. Під хрестової церквою знаходяться: церковно-історичне древлехранилище, яка укладає в собі безліч пам'яток старовини, бібліотека і іконно-книжковий склад Олександро-Невського Братства.

  • Михайло-Архангельська церква і шатрова дзвіниця побудовані в 1788 на кошти парафіян села Червоне. Храм освячений в пам'ять Архангела Михайла - ватажка небесного ангельського воїнства. Церква була закрита в 30-і роки і знову відкрита на початку 90-х років минулого століття. При церкві збереглося старе сільське кладовище.

  • Ніколо-Галейская церква - кам'яна церква на березі р. Клязьми побудована на кошти посадского людини Івана Павлигін на місці колись існувала дерев'яної і освітлена в честь Миколи Чудотворця - покровителя мандрівників. Свою назву в Галеях отримала в зв'язку з тим, що навпроти церкви здавна перебувала пристань, куди причалювали суду - галери, а за близькість до води в народі іменувалася як церква Миколи Мокрого.

  • Ніколо-Кремлівська церква - пам'ятник архітектури середини 18 ст., Церква названа на честь святителя Миколая Чудотворця. Її місце розташування - територія колишнього міського кремля. У 20-ті роки минулого століття храм був закритий. З 1962 р тут розміщується міський планетарій.

  • Нікітська церква - побудована в 2-ій половіне18 в. на кошти володимирського купця С. Лазарева на місці Козьмо-Дем'яновського монастиря і освячена в пам'ять святого мученика Микити. Храм в первісній своїй фігурі був в три світла, двоповерховий з двома престолами: в ім'я Козьми і Деміана - внизу, в честь усікновення глави Іоанна Хрестителя - вгорі. Церква була закрита в 1938 р Зараз в ній розташовуються реставраційні майстерні.

  • Спасо-Преображенська і Микільська церкви - розташовані на місці княжого двору Андрія Боголюбського, який колись прикрашала білокам'яна церква Спаса. Пізніше тут утворився Спаський Златовратський монастир, який проіснував до 1764 р Існуючі в даний час Спасо-Преображенська і Микільська церкви побудовані в 17-18 століттях по типу парних церков (великий холодний літній і маленький теплий зимовий храми).

  • Троїцька церква - побудована в 1740, її декоративне оформлення виконано в стилі, характерному для посадських церков кінця 17 - початку 18 ст. Чинний храм.

  • Костел св. Вервиці Пречистої Діви Марії - побудований в 1891 за рішенням міської Думи для солдатів польсько-литовського полку, засланих у Володимир царським урядом, на їх власні кошти. Закрито в 30-і роки. В даний час - прихід Римської католицької церкви.

Музеї

  • - створено в 1958 році в числі перших в Росії музеїв-заповідників. До складу музею входять унікальні білокам'яні пам'ятники архітектури XII - XIII століть Володимира і Суздаля і великі музеєфікувати ансамблі - Суздальський кремль і Спасо-Євфимія монастир, а також багатющий Музей кришталю в Гусь-Хрустальний. Музей об'єднує 56 пам'ятки архітектури XII - н. XX ст.

  • Музеї військової доблесті - розміщується в колишній надбрамної Ризоположенський церкви Золотих воріт і розповідає про героїчні сторінки історії Володимирського краю. Центральне місце в ньому займає озвучена діорама, яка малює події лютого 1238 року, коли місто облягали полчища хана Батия. У вітринах представлено зброю і обладунки воїнів 12-19 століть, матеріали про відомих полководців Д.М.Пожарском, О. В. Суворова, П. І. Багратіон, Н.Г.Столетове.

  • Експозиція Старий Володимир - розташувалася в будівлі колишньої водонапірної вежі, розповідає про місто кінця XIX - початку XX століть. Щоб підкреслити колорит епохи, відтворено інтер'єри кімнати заможного городянина, церковної лавки, поліцейської дільниці, трактиру з традиційним самоваром, писаними підносами, численними штофами і графинами.

Пам'ятники архітектури

  • Водонапірна вежа - пам'ятник інженерно-технічної і промислової архітектури початку XX ст. Будівля являє собою триярусна споруда з червоної цегли в «псевдо-руському» стилі, що має в плані форму цистерни (витягнутого валу) і розширюється догори, як фортечна вежа.

  • Будинок Столєтова - музей відкритий 28 травня 1976во флігелі, побудованому в середині ХIХ століття поруч з великим двоповерховим цегляним будинком купців Столєтова. За збереженим кресленнями була відновлена ​​первісна планування будівлі і створена прекрасна експозиція, в якій передана атмосфера минулої епохи, укладу життя купецької сім'ї, яку прославили в Росії і за її межами два її представника. Олександр Григорович - професор Московського університету, російський фізик зі світовим ім'ям, широко відомий фундаментальними дослідженнями зовнішнього фотоефекту і магнітних властивостей заліза. Микола Григорович - старший брат у великій родині Столєтова, російський воєначальник, генерал від інфантерії, керівник болгарського ополчення у визвольній війні 1877-78 років, національний герой Болгарії.

  • Будівля колишніх губернських присутствених місць - побудовані в 1785-1790 р Це витягнуте в плані споруда, фасад якого прикрашений в центрі і по флангах портиками пілястр. Своєрідні його інтер'єри: все три поверхи мають довгі коридори, перекриті склепіннями.

[]

"Навколо світу" про Володимира

статті

телепрограми

Матеріали "Телеграфа"

Путівники "Вокруг Света"

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация