черешня

Початок літа дарує нам одну з перших ягід сезону - черешню. Не пропустіть шанс поласувати їй вдосталь, адже це цілий «джерело корисностей»

опис

Черешнею називають невелике дерево і власне плоди цього дерева. Російське слово черешня походить від англійського слова cherry - вишня. Саме тому багато людей щиро вважають, що черешня - це результат селекції вишні. Але насправді все практично навпаки і сучасна вишня є результатом схрещування дикої вишні та черешні. Черешню культивують в більшості країн світу з помірним кліматом, особливо популярно це дерево в країнах Європи, в тому числі в Україні та Росії, а також в США і Канаді.

Плоди черешні - невеликі за розмірами ягоди, різної форми і забарвлення. Взагалі, черешня одна з небагатьох ягід, яка має таку кількість квітів і їх відтінків - починаючи від світло-жовтих і закінчуючи червонувато-чорними плодами. Зовні ягода покрита гладкою шкіркою, під якою знаходиться ніжна і солодка м'якоть, а в самій серцевині знаходиться тверда неїстівна кісточка, яка, втім, легко відділяється від м'якоті.

Купуючи черешню, зверніть увагу на стан плодоніжок - зелений колір вказує на свіжість і говорить про хорошу якість ягід, але якщо вони сухі, то, швидше за все ягоди вже переспіли і починають псуватися. У холодильнику немита черешня може зберігатися до 2-х тижнів, але якщо її помити, то пропаде вже через пару днів, тому в такому випадку її краще скоріше з'їсти.

склад

У 100 гр. черешні міститься:

вітаміни:

макроелементи:

мікроелементи:

калорійність

У 100 г черешні в середньому міститься близько 50 ккал.

користь черешні

Черешня, як і багато інших сезонні ягоди, є смачним і цілющим ласощами. Так, черешня:

  • є прекрасним засобом від недокрів'я (містить велику кількість заліза)
  • справляють стимулюючий, тонізуючий і загальнозміцнюючу дію
  • корисна при захворюваннях нирок (має сечогінні властивості), печінки і травної системи (стимулює травлення, ефективна при запорах, болях у шлунку, атонії кишечника і спастичному коліті)
  • сприяє зниженню згортання крові, попереджає утворення тромбів (цьому сприяють входять до складу черешні кумарини і оксикумарини)
  • відмінна профілактика і ефективний засіб в боротьбі з атеросклерозом і гіпертонією (оскільки містять антоціани і каротиноїди)
  • звільняє організм від шкідливих продуктів обміну і «поганого» холестерину
  • допомагає при неврозах (завдяки наявному в плодах черешні речовині амигдалин)
  • знімає набряки
  • стимулює обмін речовин, що допомагає нормалізувати вагу
  • знижує больові відчуття при артриті, ревматизмі і подагрі

Варто також сказати про користь черешні як косметичний засіб: маски з її м'якоті очищають (знімаючи верхній мертвий шар шкіри і очищаючи і зменшуючи пори), а також живлять і зволожують шкіру обличчя.

Обережно!

Не варто вживати черешню при порушеній прохідності кишечника, так як це може погіршити хворобу.

Автор - Олександр Кузнєцов

Стаття захищена законом про авторські та суміжні права. При використанні та передруці матеріалу активне посилання на портал про здоровий спосіб життя hnb.com.ua обов'язкова!

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация