Україна

Герб України

Україна - держава в Східній Європі. Україна знаходиться в межах Східно-Європейської рівнини, в зонах соснових та змішаних лісів, лісостепу і степу. На північ від чорноземного поясу поширені сірі лісові та дерново-підзолисті ґрунти під змішаними лісами, на південь - темно-каштанові і каштанові грунти під сухими степами. Лісова зона включає різноманітні змішані і листяні ліси з білою ялицею, сосною, буком і дубом, в лісостеповій зоні ліси в основному дубові, а для степової зони характерні трави і стрічкові лісонасадження.
В основному клімат на території країни помірно континентальний з деякими відмінностями в Карпатах і Кримських горах, проте на південному березі Криму - середземноморський.

Історія.

В XI і XII століттях Київ (столиця сучасної України) був центром Руського князівства і до сих пір називається "Мать городов русских". Київська Русь виникла в IX столітті і стала одним з найпотужніших європейських держав того часу. Розквіту князівство досягло за правління князя Ярослава Мудрого (1019-1054). У XIII столітті князівство, як і багато інших російські князівства, було зруйноване татаро-монголами. Галицьке князівство (сучасна Західна Україна) постраждало менше і в XIV столітті увійшло до складу Польщі. Північні землі потрапили в залежність від Великого Князівства Литовського, землі ж на схід від річки Дніпро тяжіли до Росії і в 1667 році були приєднані до Росії. Решта території була анексована Росією в результаті другого поділу Польщі в 1793 році. Галичина ж по 1919 рік перебувала в складі Австрійської імперії. Після революції 1917 року Україна проголосила незалежність, однак в результаті громадянської війни увійшла до складу СРСР, будучи одним із засновників цієї держави. З 1922 по 1939 рік Україна пережила ряд трагедій, які спустошили багато сіл і міста: голод 1932-1933 років, насильницька колективізація і висилка, боротьба з "ворогами народу". У 1939 році до України приєдналася Галичина (Західна Україна). У 1941 році Україна була окупована німецькими військами і розділена на два протекторату. У 1944 році Україна була звільнена, а в 1945 році до неї приєднані території Бессарабії, Північної Буковини і Рутенії. У 1954 році Кримська область, що належала Росії, була подарована Україні тодішнім радянським лідером Микитою Сергійовичем Хрущовим, На території України сталася одна з найбільш зловісних катастроф XX століття - аварія на Чорнобильській АЕС (26 квітня 1986 року), наслідки аварії торкнулися не тільки Україну, але і Росію і Білорусь. У грудні 1991 року Україна проголосила незалежність.

пам'ятки

Київ - столиця України, центр Київської області місто Київ розкинувся на 35 км зі сходу на захід і на 42 км з півночі на південь уздовж мальовничих берегів Дніпра. Місто володіє унікальним ландшафтом і широко відомий своїми архітектурними ансамблями, тактовно вписаними в нього. - один зі світових центрів православ'я і безцінний пам'ятник архітектури, включений в список скарбів ЮНЕСКО

Біла Церква - місто в Київській області, кліматичний і бальнеологічний курорт на річці Рось, в 84 км на південь від Києва.
Львів - одне з найпрекрасніших міст Європи, в якому органічно переплелись минуле і сьогодення. Це - місто соборів, храмів, пам'ятників архітектури і нових районів. Львів - це особлива атмосфера середньовічного міста.
Одеса - це неймовірні одеські історії, блискучі фрази, геніальні вірші, хуліганські пісні, оригінальний гумор, смілива преса, несподівані анекдоти, популярні книги; звичайно, одного погляду з перону тут не вистачить
Дніпропетровськ - один з найбільших міст країни. Тут цікаві Палац Потьомкіна (XVIII ст., Нині Палац студентів), Преображенський кафедральний собор (XIX ст.).
Харків, колишній з 1919 по 1934 роки столицею УРСР, місто славетної історії і великої кількості пам'ятників.

покупки

Продовольчі магазини працюють з 9.00 до 19.00 - 20.00, деякі супермаркети відкриті цілодобово. Промтоварні магазини зазвичай працюють з 10.00 до 19.00 - 21.00. Що привезти з собою? Сувеніри з ялівцю та інших порід дерева, біжутерія з дерева, коралів, перлів і напівкоштовних порід каменів, набори ароматичних масел, фрукти, вина кримських винзаводів «Массандра», «Інкерман», «Новий Світ», «Коктебель», «Діоніс», «Магарач», «Сонячна долина».

Національна кухня

Кухня України - невід'ємна частина національних традицій українців. Місцеві жителі люблять зустрічати гостей і підходять до цього з усією душею. З плином часу звичні для цих земель страви доповнила турецька, татарська та навіть німецька кухня. Десятки способів приготування м'яса і риби, всілякі овочі, ароматні спеції - все це створює неповторну феєрію смаку. У ресторанах національної кухні можна спробувати борщ, пампушки, вареники, налисники і голубці.

клімат

На більшій частині території України клімат помірно континентальний, з чітко вираженими сезонами, і лише на південному березі Криму він змінюється на субтропічний. У південних і західних районах країни клімат м'якше, ніж в північних і східних. На півночі України середня температура найхолоднішого місяця, січня, становить -7 градусів; в центральних областях вона збільшується до -5, а в Криму, в залежності від місця розташування, змінюється від -0,5 до +4. У зимовий період середні нічні температури з півночі на південь змінюються від -9 до +1, середні денні - від -3 до +6. Літо в Україні тепле, з середньою температурою липня + 18 + 20 градусів, а в Криму - +22 градуси. В деякі роки стовпчик термометра може підніматися до +32. Середня нічна температура липня на більшій частині України становить +13 градусів, середня денна - +23 градуси. У Криму ці показники відповідно рівні +20 і +26.

Мова

Українська мова була визнана офіційною мовою в Україні в 1990 році, прийшовши на зміну російській мові. Велика частина населення Східної України і Києва вважає російську своєю рідною мовою, на відміну від Західної України, де найбільш поширений українську мову. У зв'язку з цим засоби масової інформації, політики і бізнесмени використовують обидві мови, але все офіційні документи публікуються українською мовою.

релігія

Основною релігією є християнство (православне, греко-католицьке і римо-католицьке), але сповідаються також іудаїзм і мусульманство.

Віза

В даний час для росіян діє безвізовий режим, на кордоні досить пред'явити загальногромадянський паспорт. Планується введення в найближчим часом системи в'їзду на підставі віз або закордонного паспорта.

Митні правила

Від оподаткування при ввезенні звільняються предмети вартістю менше 200 євро (в тому числі підакцизні товари) або одиничний неподільний предмет вартістю не вище 300 євро (крім підакцизних товарів). При ввезенні вогнепальної, холодної зброї, вибухових речовин, газових балончиків, необхідний дозвіл МВС України. При ввезенні тварин - ветеринарний сертифікат. При ввезенні ліків більше 5 упаковок або більше необхідного для однієї людини на один курс лікування, наркотичних і психотропних речовин, пристроїв для куріння опію та гашишу - дозвіл Міністерства охорони здоров'я. Наявність зазначених сертифікатів не звільняє від сплати платежів: ввізне мито, ПДВ, акцизний збір. Заборонено ввезення: транспортних засобів віком понад 5 років, отруйних, радіоактивних, вибухових речовин та інших предметів, друкованих та образотворчих матеріалів, які містять пропаганду ідей війни, расизму, насильства, харчових продуктів без сертифіката відповідності.
Дозволяється вивозити предмети на суму до 100 тис. Євро, на вивіз творів мистецтва, культурних та історичних цінностей необхідний дозвіл Міністерства культури України. Заборонено вивезення дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, культурних цінностей, отруйних, радіоактивних, вибухових речовин, анульованих цінних паперів.
Дозволяється ввозити без додаткових документів до 10000 $ або еквівалент в будь-якій національній валюті. Єдина умова - вся ввозиться валюта декларується. При ввезенні від 10 до 50 тис. Доларів резиденти надають заяву і джерело походження валюти. Нерезиденти - тільки заява. Дозволяється вивозити валюту України (обов'язково вказувати її в митній декларації): для резидентів - до 170 гривень, нерезидентів - до 85 гривень, іноземну валюту в сумі до $ 1000. на одну особу, дорожні чеки та інші платіжні документи на суму не вище $ 5000 (причому треба мати декларацію на ввезення, або довіреність від того, хто їх ввіз). Безперешкодно пропускається валюта, яка була раніше ввезена в Україну (на протязі одного року).

Обмін валюти

Національна валюта - гривня, в одній гривні 100 копійок. У ході банкноти номіналом 100, 50, 20, 10, 5, 2, 1 гривня. Монети номіналом в 50, 25, 10, 5, 2, 1 копійку. Обміняти валюту можна в аеропорту, банках, численних обмінних пунктах. На ринках і в приватних магазинах до оплати вільно приймаються як рублі, так і долари США. У південно-західній частині країни і в Західній Україні обмін рублів ускладнений і може бути проведений тільки в банках.

Електрика

220В, 50Гц

екстрені телефони

Телефонні номери екстрених служб виду 0Х (01, 02 і так далі) переводяться в формат 10Х і 11Х. Номери інформаційно-довідкових служб формату 00х (05Х, 06Х) будуть переведені у формат 150Х, 155Х, 156Х. Таким чином, щоб зателефонувати, наприклад, довідкову службу залізничного транспорту, необхідно буде набрати не 005, як раніше, а 1505, в квиткові каси - 1583, в довідкову аеропорту - 1506. Телефони екстрених служб в новому форматі потрібно буде набирати так: 101 - пожежна служба, 102 - міліція, 103 - швидка допомога, 104 - аварійна служба газу. Нові номери діють з 18 лютого 2009 року. У жовтні-листопаді 2009 року змінені міжміський і міжнародний префікси. Для того щоб зателефонувати в інше місто, замість "8" потрібно набирати "0", а щоб зв'язатися з абонентом з іншої країни - "00" замість "10". Тоді ж планується ввести новий код Київської області - 45.

Свята та неробочі дні

1 січня - Новий рік
7 січня - Різдво
8 березня - Міжнародний жіночий день
1, 2 травня - День міжнародної солідарності трудящих
9 травня День Перемоги
28 червня - День прийняття Конституції України
24 серпня - День Незалежності
Ці дні в Україні неробочі. Також неробочими є дні, на які припадають Великдень і Трійця.

чайові

У висококласних ресторанах в рахунок включені п'ятивідсоткові чайові, проте в Україні загальноприйнятої норми чайових немає, і їх кількість - особиста справа кожного відвідувача.

21.00. Що привезти з собою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация