кольрабі

Кольрабі - що ховається за гарною назвою, ніж вона хороша і чому її обов'язково необхідно їсти?

Очищення кишечника відбувається завдяки харчовим волокнам кольрабі, які не перетравлюються в шлунку, а втягують в себе шлаки, забруднення, токсини та інші шкідливі речовини. Також поїдання кольрабі сприяє поліпшенню функцій шлунка і нормалізації апетиту.

Кольрабі - дворічна трав'яниста харчова рослина, яке є ботанічної різновидом капусти городньої і відноситься до роду капуста сімейства Капустяні.

Кольрабі - культура холодостійка, тому її насіння можна висівати відразу в грунт в кінці квітня. Повторно кольрабі має сенс сіяти з інтервалом в одну - два тижні до середини липня.

Кольрабі має добре розвинену кореневу систему з стрижневим коренем і безліччю додаткових коренів. За сумарною поверхні коренів кольрабі перевершує качана капусту.

Кольрабі - дуже цікаве і корисне рослина, тому обов'язково буду висаджувати кольрабі в городі екопарка .

Корисні властивості кольрабі для людського організму мають широкий спектр дії. Давайте розглянемо їх докладніше і дізнаємося так само, як вирощувати і доглядати за цим цікавим овочем - капустою кольрабі та її корисні властивості.

З давніх часів кольрабі часто асоціюють з ріпкою. А це не дивно! Адже ці 2 культури схожі зовні, мають однакову форму плода, не вибагливі до умов вирощування. А назва «кольрабі» трактується як «стеблевая ріпа».

У їжу вживається стеблеплод кольрабі, саме в ньому містяться ті речовини, які обумовлюють корисні властивості.
Це крохмаль, клітковина, кислоти, цукру, вітаміни, мікроелементи, макроелементи. Також примітно, що кольрабі багата щільними харчовими волокнами.

Корисні властивості кольрабі
Користь для шлунково-кишкового тракту
Кольрабі корисні властивості.

Вплив на кишечник можна сміливо назвати візитною карткою кольрабі. Тому що саме ця капуста швидко і ефективно очищає кишечник від шлаків, забруднень, токсинів, а також інших шкідливих речовин.

Сприяють очищенню харчові волокна, які не перетравлюються в шлунку. Головне при з'їданні цього овоча випивати багато рідини.

Крім того, кольрабі значно покращує функції шлунка. Наприклад, при регулярному вживанні в їжу нормалізується апетит. Якщо щодня пити суміш свіжих соків кольрабі та будь-яких інших овочів, то значно полегшується стан при гастриті, гастродуоденіті, холециститі. Оптимальна кількість - 1 стакан на добу.

Обмін речовин

Регулярне вживання цього різновиду капусти сприяє нормалізації обміну речовин. Як наслідок, відновлюється нормальна швидкість всіх процесів.
Також виводиться зайва рідина з організму, зменшується навантаження на печінку, жовчний міхур і нирки. А в основі таких корисних процесів лежить велика кількість калію.

Корисні властивості для схуднення

В даний час це, мабуть, найпопулярніше і обговорюване властивість капусти. Регулярне вживання кольрабі (особливо з огірками та яблуками) сприяє прискореному розщепленню жирів, а також правильному розподілу енергії.

В основі подібного схуднення лежить вплив таких компонентів, як аргінін і ізолейцин. Як наслідок, багато вуглеводи перетворюються на жир, зайві кілограми зникають, а працездатність підвищується.

при анемії

У Стеблеплід дуже велика різноманітність мікроелементів, корисних для утворення кров'яних клітин. Наприклад, в кольрабі міститься залізо, йод, мідь, цинк, селен, марганець. Тому при будь-анемії рекомендується регулярне вживання овоча.

Наприклад, для лікування анемії особливо корисний салат з одного молодого стеблеплода кольрабі та однієї відвареної моркви. Салат потрібно з'їдати щодня один раз на добу протягом 2-3 тижнів, бажано окремо від основного прийому їжі. Головне - в салат можна додавати ні солі, ні сметани або майонезу.

Також кольрабі рекомендується включати в лікувальний меню людям, що страждають на цукровий діабет.

Користь для імунної системи

У капусті міститься багато вітамінів різних груп. Наприклад, за кількістю необхідного вітаміну C кольрабі перевершує багато цитрусові.

Вітаміни A, E, PP швидко насичують наш організм. Як наслідок, імунна система значно зміцнюється. Тим більше в кольрабі велика кількість макроелементів та ферментів. Наприклад, сірка, кальцій, магній - необхідні складові імунітету.

Особливо корисно їсти кольрабі в період вірусів, інфекцій - навесні і восени. Бажано, в свіжому вигляді.

Нервова система

З давніх часів кольрабі вживали для заспокоєння і відновлення нервів. В основі такого позитивного впливу лежить багатий зміст вітаміну B.

Внаслідок регулярного вживання кольрабі в їжу пропадає підвищена нервозність, відновлюється емоційну рівновагу, стабілізується тиск і помітно поліпшується настрій.

Кольрабі для ротової порожнини

У роті корисні речовини кольрабі надають відразу кілька дій.

По-перше, у тих, хто регулярно гризе цю капусту, завжди укріплені зуби і ясна. Особливо це актуально для дітей і людей середнього віку.
По-друге, кольрабі не дає утворюватися і розвиватися запалень на яснах, в гортані і не небі. Погодьтеся, користі від кольрабі багато!

Користь для шкіри

Цей різновид капусти корисна і для шкіри. Особливо для в'янучої. Наприклад, кілька регулярних масок роблять шкіру обличчя більш свіжої, сяючою і молодий.

Для приготування потрібно натерти на дрібній тертці один невеликий стеблеплод кольрабі, додати чайну ложку меду і сухих дріжджів. Перемішані інгредієнти повинні настоятися близько 20 хвилин.
Потім маску потрібно нанести на очищене обличчя. Через 20 хвилин маску треба змити теплою водою. Милуємося результатом!

Кольрабі-профілактика

Дійсно, можна нескінченно дивуватися корисним властивостям кольрабі. Однак найважливішим властивістю є профілактика від раку товстої і прямої кишки.

В основі надійного захисту лежить сірка і сірковмісні речовини в кольрабі. А ефективність кольрабі-профілактики від онкологічних захворювань доведена не одним поколінням медиків.
Найважливіше умова - це регулярне вживання свіжого овоча. І ніякої солі. На жаль, в даному випадку кухонна сіль - це, дійсно, біла отрута.
Також свіжа капуста кольрабі не дає розвиватися атеросклерозу.

Зрозуміло, всі корисні властивості кольрабі перерахувати практично неможливо. Тим більше вона займає почесне місце серед засобів народної медицини. І часто використовується для лікування конкретних захворювань.

Наприклад, відваром з листя кольрабі лікують астму, і навіть туберкульоз важкої форми. Але! Перед застосуванням необхідно проконсультуватися у лікаря.

Отже, кольрабі - дуже корисний стеблеплод. І регулярне вживання рекомендовано всім, особливо дітям, людям похилого віку та вагітним жінкам. Тим більше кольрабі дуже легко засвоюється, не викликаючи зайвого газоутворення.

З протипоказань до вживання кольрабі варто відзначити виразку дванадцятипалої кишки, панкреатит, підвищену кислотність і індивідуальну непереносимість компонентів.

Особливості корисних властивостей кольрабі

Кольрабі можна готувати як гарнір до різних страв. І примітно, що будь-яке м'ясо з кольрабі значно краще засвоюється. А багата фосфором риба з кольрабі сприяє поліпшенню мозкової діяльності.

Кольрабі - незамінний овоч для лікувального і дієтичного харчування. Особливо в «гострий період» після операцій, інфекційних захворювань і нервових виснаження.

Регулярне вживання кольрабі вносить неоціненний вклад у здоровий розвиток дитини. Завдяки кальцію правильно формуються волосся, зуби, нігті і кістки.
Фосфор забезпечує концентрацію уваги і правильне засвоєння інформації, наприклад, в школі. Багато вітамінів сприяє правильному росту і надійному захисті від негативних впливів.
Вітамін A благотворно впливає на зір, напруга очей і правильне очне кровообіг.

Діти люблять гризти кольрабі, тому що смак нагадує качан білокачанної капусти. Отже, це не тільки користь, але і задоволення!

У кулінарії

На жаль, кольрабі не надто популярна в середній смузі. І даремно! Тому що крім корисних властивостей з кольрабі готують багато страв.

Звичайно, найкращий варіант - їсти сиру капусту. Також кольрабі дуже приємна в тушкованому, смаженому, відвареному і запеченому вигляді. У всіх варіантах це прекрасний гарнір.

рецепти кольрабі

Також цей овоч слід використовувати при приготуванні рагу, салатів, супів, окрошки, начинки, святкових страв і так далі. Наприклад, консервована кольрабі в заливці - чудова закуска до будь-якого свята або події.

Кольрабі. Вирощування і догляд

Вирощування кольрабі.

Зважилися ви посадити ця рослина на улюбленій дачі? Якщо так, то приймайте привітання! Адже ви не тільки додаєте в свій раціон здоровий і натуральний продукт, але також вносите різноманітність у свій сад і город.

У всьому капустяному царстві кольрабі - сама скоростигла представниця. Тому не виключено, що за один рік дозріває кілька врожаїв.
Спочатку потрібно вибрати сорт. Наприклад, «Віденська біла» дозріває рано, стеблоплоди зазвичай світло-зеленого кольору. Або можна посадити «Віолетту» для пізнього врожаю з темно-фіолетовими Стеблеплід.

Залежно від сорту визначається час і спосіб посадки. Оптимальні місяці - квітень-травень. Садять як насінням, так і розсадою.

підготовка ґрунту

Для кольрабі бажана грядка, відкрита для сонячних променів. Грунт краще пухка родюча. Кольрабі відмінно росте після моркви, гарбуза, кабачків, томатів.

Навесні грунт треба добре перекопати, бажано удобрити компостом. Оптимально вносити 3-4 кг на 1 кв.м.

Посадка кольрабі з розсади

Ранньостиглі сорти рекомендується садити навесні. В кінці березня і початку травня в ящики або розсадник треба висадити насіння на глибину 1,5-2 см. З появою перших листочків кольрабі потрібно пересадити в більш широку тару і рясно полити. Надалі розсада поливається через день до висадки в грунт.

Коли буде помітно 2 листочка, розсаду необхідно обприскати комплексним добривом з різними мікроелементами. Оптимальна кількість - полтаблетки на 1 л води.

Висаджувати кольрабі в грунт краще ввечері або в похмуру погоду. Для посадки вибирайте самі здорові саджанці.
Відстань між рядами витримує в 70 см, а між лунками - в 20-30 см.
В лунки треба додати ще перегною. Приблизно по 1 склянці на кожну лунку. Глибина посадки повинна бути трохи нижче, ніж в ящиках для розсади. Коріння треба добре ущільнити грунтом.

Після посадки грядку потрібно рясно полити, а зверху мульчувати сухою землею. Тоді волога буде менше випаровуватися, а рослина - краще приживатися.

Вирощування кольрабі з насіння

Для більш пізнього врожаю з подальшим зберіганням кольрабі висаджують в травні-червні. Насіння треба садити в підготовлений грунт. Часто кольрабі підсаджують на грядку до моркви або петрушці.

Після посадки грунт потрібно добре подрихліть і полити. Головна умова при висадці насінням подальше проріджування - при появі перших листочків.
Потім в грунт потрібно внести аміачну селітру (10 гр. На кв. М) і калійну сіль (20 гр. На кв. М). В такому випадку соковиті і корисні стеблоплоди гарантовані!

Догляд за капустою кольрабі

Догляд за кольрабі полягає в регулярному поливі з подальшим розпушуванням грунту. Поливати потрібно 1-2 рази в тиждень через однаковий період часу. Рихлити ґрунт треба на 8-10 см, як можна ретельніше. Кольрабі це дуже любить!

Збір і зберігання врожаю кольрабі

Час збору врожаю визначається в залежності від сорту і розміру стеблеплода. Наприклад, «Віденську Ранню» можна прибирати через 50-55 діб після появи сходів. А «Віолетта» дозріває через 100-110 діб.

Оптимальний діаметр цього овоча - 7-8 см. Плоди діаметром більше 10 см не рекомендується вживати в їжу, так як волокна стають дуже грубими. Тому за дозріванням кольрабі стежте уважно! В середньому з 1 кв. м можна зібрати близько 2 кг врожаю.

Всю кольрабі треба висмикнути, потім обрізати секатором коріння і листя. Добре зберігаються стеблоплоди в ящику в підвалі або іншому прохолодному приміщенні. Для захисту пересипте кольрабі піском.

Приблизно протягом місяця кольрабі добре зберігається в холодильнику. Якщо лежать цілі стеблоплоди, то нічим вкривати не потрібно. Розрізану кольрабі краще зберігати в пластикових контейнерах. Так кольрабі НЕ засохне і не втратить своїх властивостей.

сорти кольрабі

Рання. Даний сорт має хорошу стійкість до розтріскування. Вегетаційний період триває близько 50 днів. У їжу вживаються стебла рослини діаметром близько 7 см.

Віолетта. Сорт вважається пізньостиглі. Від посіву насіння до повного дозрівання проходить близько 110 днів. Стеблеплід плоский фіолетового кольору, середнього розміру близько 1 кг, діаметром близько 5-8 см. Даний сорт має гарну морозостійкість. В основному вживається в свіжому вигляді.

Гігант. Також пізньостиглий сорт. Від посіву насіння до повного дозрівання проходить близько 110-115 днів.

Стеблеплід має округлу форму, масою 3-5 кг. Колір стеблеплода зелений. Даний сорт підлягає тривалому зберіганню. В основному вживається в свіжому вигляді і для переробки.

Атена. Цей сорт ранньостиглий. Від перших сходів до повного дозрівання проходить близько 50 днів. Забарвлення стеблеплода світло-зелений. Використовується в свіжому вигляді і для переробки.

Віденська біла 1350. Найбільш поширений, скоростиглий сорт. Листя дрібне, з тонкими черешками. Стеблоплоди округлої або плоско-округлої форми, блідо-зеленого кольору, дрібні, але швидко грубіють. Смакові якості добрі. При сприятливих умовах цей сорт може дозріти через 65-70 днів після сходів висіяних насіння.

Оптимус синій. Дозрівання сорту відбувається дещо пізніше сорту Віденська біла 1350. Забарвлення стеблеплода фіолетова. Він стійкий до переростання, великий, соковитий і лежкий. Середня маса його досягає 80-90 г. Сорт використовується в літню пору, але при пізньому сівбі можна закласти на зимове зберігання.

Голіаф білий. Пізній високоврожайний сорт. Дозрівання наступає на два тижні пізніше, ніж у сорту Віденська біла 1350. Листя великі, зелені, черешки товсті, довгі. Стеблеплід округлий або плоскоокруглої, великий, іноді досягає 20 см і більше в діаметрі. За забарвленням він світло-зелений. Смакові якості нижчі, ніж у попередніх сортів.

Голіаф синій. Такий же сорт, як і Голіаф білий, але забарвлення стеблеплода фіолетова. Вирощування розсади кольрабі для ранньої продукції проводять так само, як і ранньої капусти. Щоб збільшити період споживання продукції, її вирощують розсадним і безрассадним способом.

Таблиця з основними особливостями Кольраби знаходиться на сторінці « кольрабі «.

Способи приготування салату з кольрабі викладені в розділі їжа на сторінці Кольрабі_ .

Запрошую всіх висловлюватися в Коментарях. Критику та обмін досвідом схвалюю і вітаю. У хороших коментарі зберігаю посилання на сайт автора!

І не забувайте, будь ласка, натискати на кнопки соціальних мереж, які розташовані під текстом кожної сторінки сайту.
І не забувайте, будь ласка, натискати на кнопки соціальних мереж, які розташовані під текстом кожної сторінки сайту продовження тут ...

Кольрабі - що ховається за гарною назвою, ніж вона хороша і чому її обов'язково необхідно їсти?
Зважилися ви посадити ця рослина на улюбленій дачі?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация