Чорнобиль

місто Чорнобиль укр. Чорнобиль 51 ° 16 'пн. ш. 30 ° 13 'східної довготи. д. H G Я O L Країна Україна місто Чорнобиль   укр Україна Статус місто районного значення, практично повністю покинутий з 28.04.1986 область Київська район Іванківський заснований +1193 Перша згадка +1193 Площа висота над рівнем моря 180 м Часовий пояс UTC + 2 , влітку UTC + 3 Населення 690 осіб (2017) Щільність 6 чол. / Км² Національності українці , білоруси , російські , поляки , євреї (За переписами до аварії) Конфесії православні , іудеї , католики Катойконім чернобиляне, чернобилянін, чернобилянка Поштовий індекс 07270 Автомобільний код AI, КI / 10 КОАТУУ 3222010500

Чорнобиль ( укр. Чорнобиль - похідне від рослини «чорнобиль», або « полин звичайний ") - Місто Іванківського району Київської області України . Чорнобиль розташований на річці Прип'ять , Недалеко від її впадіння в Київське водосховище .

Відомий через аварії на Чорнобильській АЕС . До аварії в місті проживало близько 13 тисяч чоловік. згідно з даними Всеукраїнського перепису 2001 року Чорнобиль (як і Прип'ять ) Віднесений до міст «без населення» [1] . В даний час в місті проживає близько півтори тисячі осіб: працівники установ і підприємств Зони відчуження і безумовного гарантованого відселення Чорнобильської АЕС , Що працюють на вахтової основі, і самоселів [2] (84 особи за даними ДП «ЦОТІЗ» на лютий 2017 року). Відстань до Києва по прямій - 83 км, автошляхами - 115 км. Розташований в 12 км на південний схід від Чорнобильської АЕС .

Перша згадка Чорнобиля відноситься до подій 1193 року . Перераховано в літописному « Списку руських міст далеких і ближніх »(Кінець XIV століття).

У 1541 році, коли ці землі контролювало Велике князівство Литовське , По сусідству з Чорнобилем князем Фрідріхом Пронським був побудований замок [Pl] , Відокремлений від поселення глибоким ровом, що зберігся до наших днів. На початку XVII століття замок реконструювали і перетворили в добре укріплену і важкодоступну фортеця, а місто Чорнобиль став повітовим центром [3] .

В 1793 році увійшов до складу Російської імперії . В одна тисячі вісімсот дев'яносто вісім населення Чорнобиля становило 10 800 чоловік, з яких 7 200 - євреї.

євреї були розселені в Чорнобилі Филоном Кміть в рамках польської колонізації. Після приєднання в 1596 до польського королівства традиційне православне селянство примушують переходити в католицтво . Православ'я було відновлено тільки після завоювання російським царством .

В другій половині XVIII століття Чорнобиль стає одним з головних центрів хасидизму . Чорнобильська хасидська династія була утворена рабином Менахема Нахума Тверським .

До кінця XIX в. Чорнобиль був приватновласницьким містом, який належав графам Ходкевич . У 1896 р вони продали місто державі, але до 1910 р володіли замком і будинком в місті.

Єврейське населення сильно постраждало від погромів у жовтні 1 905 і березні-квітні 1919 , Коли безліч євреїв було пограбовано і вбито чорносотенцями і петлюрівцями (1919). В 1920 році династія Тверського покинула місто і Чорнобиль перестав бути важливим центром хасидизму.

Під час Першої світової війни був окупований. Під час громадянської війни місто і повіт контролював «зелений» отаман Струк , Якого червоні неодноразово намагалися вигнати, але він незмінно повертався з загоном назад. Під час Радянсько-польської війни Чорнобиль був спочатку зайнятий польською армією (на ділі тим же Струком, який на цей раз запропонував свої послуги Пілсудському ), А потім відбитий кавалерією Червоної армії . В 1921 році включений до складу української РСР . Останній єврейський погром в околицях міста Струк влаштував в 1922 році.

польська громада Чорнобиля була депортована в Казахстан в 1936 [ Джерело не вказано 2659 днів ]. Частина, що залишилася в місті після 1919 року нечисленна єврейська громада була повністю знищена під час німецької окупації в 1941 - 1944 рр. День звільнення - 17 листопада 1943 року .

В 1970-х роках в 10 км від Чорнобиля була побудована перша на Україні атомна електростанція .

В тисяча дев'ятсот вісімдесят п'ять була введена в лад загоризонтної РЛС «Дуга» - об'єкт «Чорнобиль-2».

26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці Чорнобильської АЕС сталася аварія , Що стала найбільшою катастрофою в історії атомної енергетики. Всі жителі міста після цього були евакуйовані, проте деякі згодом повернулися в свої будинки і зараз живуть на зараженій території [4] .

В 2006 році Американської некомерційної науково-дослідницькою організацією інститут Блексміта був опублікований список найзабрудненіших міст світу , В якому Чорнобиль опинився в першій десятці [5] .

У місті народився Герой Радянського Союзу , Начальник варти ВПЧ-2 по охороні Чорнобильської АЕС, лейтенант внутрішньої служби Володимир Павлович Правик (1962-1986).

В центрі м Чорнобиль в 2010-2011 рр. споруджений меморіальний комплекс до 25-х роковин аварії на Чорнобильській АЕС. Автор проекту - народний художник України, заслужений діяч мистецтв Анатолій Гайдамака . На відкриття комплексу в квітні 2011 року приїжджали президенти Росії і України.

У листопаді 2014 року в комплекс був перенесений і урочисто відкритий пам'ятник чорнобильської партизанку Паші Осідач, убитої гітлерівцями в 1943 році. Пам'ятник планувався до установки ще в 1986 році, але перешкодила аварія. В післяаварійні роки скульптура зберігалася на території комплексу будівельно-ремонтних робіт (двір СШ № 2).

У комплекс також входить музей, відкритий в приміщенні колишнього кінотеатру «Україна» (до 2011 року в цій будівлі розташовувався продуктовий магазин і кафе-бар). У музеї зібрані речі жителів евакуйованих сіл, таблички з назвами вулиць і номерами будинків, дитячі іграшки, предмети побуту і т. П.

Поруч з музеєм навесні 2011 року був закладений перший камінь майбутнього пам'ятника ліквідаторам наслідків аварії на Чорнобильської АЕС [6] .

  • Знак на в'їзді

  • Дорога в Чорнобилі

  • Пішохідний перехід в центрі міста

  • Покинутий будинок в Чорнобилі

  • вулицями міста

  • вулицями міста

  • Банер «Чорнобилю 820 років»

  • У центрі міста

  • Меморіальний комплекс відселений селах Чорнобильської Зони Відчуження

  • Адміністративний центр і їдальня

  • Виїзд з міста

Місто Чорнобиль є адміністративним центром з управління відчуженими в 1986 році радіаційно-небезпечними територіями. Надзвичайна рішення про відчуження земель було викликано значним радіоактивним забрудненням територій, прилеглих до АЕС.

У місті базуються основні підприємства, зайняті на роботах з підтримки зони в екологічно безпечному стані. В тому числі підприємства, які контролюють радіаційний стан 30-кілометрової зони відчуження - контролюється вміст радіонуклідів у воді річки Прип'яті і її притоках, а також в повітрі.

У місті базується особовий склад МВС України , Який здійснює охорону території 30-кілометрової зони і контроль за нелегальним проникненням сторонніх осіб на її територію.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация