Укаль, Гутрі, шімаг, куфия - які бувають і як їх носять

Укаль, العقال

Укаль - товстий джгут, який носять на голові, щоб закріпити шматок тканини, званий Гутрі (غترة), шімаг (شماغ) або
куфия (كوفية). Крім того, він може використовуватися як засіб самооборони. Дуже рідко можна зустріти двох чоловіків, які однаково носять гутру і укаль. Форма голови, зростання і конституція чоловіки, то, звідки він родом, моральний стан, соціальний стан - все це позначається на манері носіння.

Люди-екстраверти, які легко заводять дружбу, надягають гутру і укаль так, що краї особи залишаються відкритими. Люди, що займають високе положення, люблять крохмалити гутру, щоб вона була твердою і легко приймала потрібну форму. Зазвичай вони надягають гутру так, що накрохмалені її кінці звисають по обох плечах, роблячи їх вид більш авторитетним. Кувейтци носять широкий укаль, катарці скріплюють його чотирма косичками, а йорданці - однієї.

Укаль використовується в різних цілях, найбільш важлива з яких - застосування в якості зброї в разі виникнення суперечок і сварок. Так, удар, нанесений укалем в потрібне місце, здатний позбавити людину свідомості.

Укаль носять в країнах Леванту і Перської затоки, в Іраку і на Синаї. Це невід'ємний елемент одягу чоловіки Перської затоки, що символізує мужність і приналежність до регіону.
традиційна арабська одяг, арабські головні убори

* * *


По тому, який укаль, в основному регіон визначити можна. Наприклад: кувейтци носять досить широкий укаль, катарці - укаль укарашенний 4 пензликами, ось такий

У йорданців на укале теж є пензлик, але одна. У йорданців на укале теж є пензлик, але одна

У більшості випадків ми бачимо чорні укалі. Кажуть, що чорний укаль - символ скорботи за втрату арабами Андалусії У більшості випадків ми бачимо чорні укалі

Що ж стосується Гутрі, все досить просто. В Леванте носять хустки в чорну або червону клітку, в країнах Перської затоки - білі або в червону клітинку. Хоча є і винятки. Так, наприклад, Мухаммад бен Рашид Аль Мактум любить кольоровий одяг, і його можна відведе в Гутрі різних кольорів.

***

Спочатку укаль (або ігаль) представляв собою мотузку, кото надягала на коліно верблюда, щоб той не пішов. Коли власнику верблюда потрібно було кудись їхати, він знімав з ноги тваринного укаль і клав собі на голову - і не загубиться, і головний убір утримує. Згодом укаль стали носити не верблюди, а люди. Спочатку укаль (або ігаль) представляв собою мотузку, кото надягала на коліно верблюда, щоб той не пішов

Види укаля.

1. Ремінь / الخزام:

Цей вид укаля виготовлявся з вовни кози або верблюда у вигляді двох довгих мотузок, кінці яких зв'язувалися вузлом, щоб утримувати укаль на голові.

2. Білий укаль / العقال الأبيض:

Від чорного укаля відрізняється лише кольором. Білий укаль не має підвісок.
Еміратци носили білий укаль до появи чорного, привезеного поверталися з Мекки паломниками. З появою чорного, білий укаль стали носити, в основному, мусульманські вчені, люди похилого віку, імами мечетей.

3. Шутфа / الشطفة:

Імовірно, батьківщина шутфи - Сирія, де її називали «розшитий золотом укаль». Шутфа виготовлялася з вовняних ниток, на яких зав'язувалося 8, 12 і більше вузлів (в залежності від розміру вузла). Коли шутфа надягала, вона оберталася навколо голови так, щоб збігалися пари вузлів. Як і інші види укаля, шутфа надягала поверх Гутрі. Як правило, шутфа не має підвісок, в більшості випадків вона чорного кольору. Вузли або простір між вузлами покриті золотою ниткою або спеціальними накладками. Зустрічалися і білі шутфи.

4. Чорний укаль / العقال الأسود:

Найбільш поширений на сьогоднішній день вид укаля. Він ізготавлявается з вовни і забарвлюється в чорний колір. Чорний укаль може бути різної товщини, якості (вид вовни, гнучкість і т.д.), мати додаткові підвіски. Довжина підвіски може досягати середини спини або бути довшими і закінчується пензликом (ворона / الكركوشة). Підвісок може бути 1, 2, 4.
Деякі укалі мають спеціальну нитку, яка дозволяє його підігнати за розміром голови.

© Fanak для форуму Амальград, 2012.

Нагадуємо, що при передруку (цитуванні) повністю або частково матеріалів даної теми, які є авторськими, так само як і будь-яких інших матеріалів, розміщених на нашому форумі, активне посилання на Амальград.ру обов'язкове.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация