Україна відмовилася засудити героїзацію нацизму, - МЗС Росії

МЗС Росії

Сьогодні на засіданні Третього комітету 66-ї сесії Генеральної асамблеї ООН в Нью-Йорку за ініціативою Росії було прийнято резолюцію «Неприпустимість певних видів практики, які сприяють ескалації сучасних форм расизму, расової дискримінації, ксенофобії і пов'язаної з ними нетерпимості».

У зв'язку з прийняття документа РФ висловила розчарування позицією України, яка, за словами російських дипломатів, вважала за краще утриматися від осуду героїзації нацизму.

«Викликає подив і жаль той факт, що проти даного документа проголосували окремі учасники антигітлерівської коаліції - США, Великобританія і Франція. Розчаровані ми і позицією України, яка віддала перевагу в черговий раз утриматися від осуду героїзації нацизму », - йдеться в повідомленні МЗС РФ.

«Прийнятий документ засуджує прославляння нацистського руху і колишніх членів організації« Ваффен-СС », в тому числі шляхом відкриття пам'ятників і меморіалів, а також проведення публічних демонстрацій в цілях прославляння нацистського минулого, нацистського руху і неонацизму», - також говориться в повідомленні МЗС Росії .

Подібні дії, на думку МЗС РФ, оскверняють пам'ять незліченних жертв фашизму, негативно впливають на підростаюче покоління, є абсолютно несумісними з зобов'язаннями держав-членів ООН. «Такі акти можуть підпадати під дію статті 4 Конвенції про ліквідацію всіх форм расової дискримінації, що вимагає від держав-учасниць переслідувати їх в кримінальному порядку», - повідомили в зовнішньополітичному відомстві.

У документі підкреслюється, що «такого роду практика підживлює сучасні форми расизму расової дискримінації і ксенофобії і сприяє поширенню і множенню числа різних екстремістських партій, рухів і груп, включаючи неофашистів і« бритоголових ». У зв'язку з цим до державам-членам ООН звернений заклик проявляти правову і політичну пильність ».

Згідно з повідомленням, резолюція зачіпає також проблему оголошення колишніх нацистів, «тих, хто боровся проти антигітлерівської коаліції і співпрацював з нацистським рухом», учасниками національно-визвольних сил.

Відзначається, що в резолюції міститься доручення спеціальному доповідачеві Ради ООН з прав людини по сучасних форм расизму в його майбутніх доповідях приділяти особливу увагу конкретним фактам і проявів «героїзації нацизму і колишніх ветеранів« Ваффен СС ». Співавторами російського проекту стали 36 країн. За резолюцію проголосували 120 держав, проти - 22, в тому числі США, Канада, Грузія, Монако, Албанія, а також частина держав Євросоюзу. 31 країна при голосуванні утрималася.

У підсумках голосування відомство побачило тенденції розвитку сучасного суспільства. «Змушені констатувати, що підсумки голосування відображають з'явилися в Європі реваншистські тенденції щодо забуття уроків другої світової війни, переписування її результатів і перегляду рішень Нюрнберзького трибуналу», - заявили в МЗС.

Нагадаємо, влітку на одному з засіданні комітету ПАРЄ, Партія регіонів не дала делегації Російської Федерації в ПАРЄ включити Україну в доповідь про боротьбу з неонацизмом.

За словами джерела, редставітелі російської делегації зареєстрували тему доповіді з формулюванням «Про протидію проявам неонацизму і правого радикалізму».

Зокрема, в документі було посилання на річну доповідь Центру Симона Візенталя за 2011 рік, в якому згадуються деякі держави - члени Ради Європи, в яких нацистські військові злочинці досі не притягнуті до кримінальної відповідальності, а їх злочини не розслідуються з правових або ідеологічних мотивами.

Серед таких країн були вказані Австрія, Литва, Латвія, Естонія і Україна.

Вам необхідно приватизувати нерухомість? Або необхідно отримати консультацію з трудових питань? Колегія адвокатів «Особлива думка» готова надати юридичні послуги Москва населенню з різних питань і допоможе домогтися рішення на вашу користь!

Вам необхідно приватизувати нерухомість?
Або необхідно отримати консультацію з трудових питань?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация