Україна однією ногою в ТС? Підсумки зустрічі в Астані

  1. АВТОРИ:
  2. Орфографічна помилка в тексті:

29 травня 2013, 19:56 Переглядів:

Зустрілися. П'ять голів обговорили інтеграцію в Митний союз в президентському палаці & laquo; Акорда & raquo ;. Фото: А. Мосієнко.

Україна таки стане спостерігачем в Євразійську економічну комісію (Керуючий орган Митного союзу). Відповідний меморандум президенти України, Росії, Білорусі та Казахстану узгодили на сьогоднішньому засіданні Вищої Євразійської економічної ради. Чи підпише його Микола Азаров вже післязавтра на саміті країн СНД у Мінську.

Читайте також: Візит в Астану мало що міг дати, але ми цього малого домоглися - політолог

ПРИЇЗД. У центрі Астани - пробки, тут на дорогах змінюють асфальт. "Бачите, які затори в місті ввечері через ремонт, - сказав" Сегодня "робітник на дорозі. - Робимо спеціально для президентів". Віктор Янукович прилетів в Астану у вівторок ввечері. Правда, через затори в готель Radisson (ніч проживання тут коштує від $ 432 до $ 5 тис.), Де його вже чекали президенти Білорусі і Казахстану він трохи запізнився. По периметру готелю - оточення, на дахах довколишніх будинків - снайпери. "Чекаємо Путіна", - сказав нам міліціонер біля входу в готель. Спеціально для президентів Росії і Киргизстану перекривали дороги. Прибули вони до Radisson близько 21:00. Після цього всі п'ять президентів поїхали додому до Назарбаєва, де стартувало засідання Вищої Євразійської економічної ради.

Читайте також: Україна фактично вже отримала "дорадчий голос" в ТС - політолог

За зачиненими дверима. Зустріч п'яти глав держав проходила в палаці "Акорда" (в перекладі з казахського - Біла орда ) В центрі Астани. За кілька годин до засідання прилеглі вулиці перекрили, а на перехрестях і світлофорах вишикувалися міліціонери. Спочатку близько трьох годин тривали двосторонні зустрічі президентів. Потім всі вони зібралися за круглим столом. Говорили за закритими дверима близько трьох годин. "Обговорювали вступ Киргизстану і отримання Україною статусу спостерігача в ТС, Євразійської економічної комісії та майбутньому Євразійському економічному союзі (почне діяти з 1 січня 2015 року. - Авт.), - сказав" Сегодня "джерело близьке до оточення українського президента. - Наша делегація ( президента супроводжував віце-прем'єр Юрій Бойко і керівник головного управління з питань міжнародних відносин АП Андрій Гончарук . - Авт.) Приїхала зі своїм меморандумом, але по ходу справи в нього внесли ряд правок ".

Читайте також: У Кремлі вже заявили, що Україна в ЄС не йде

СПОСТЕРІГАЧІ. Після засідання Віктор Янукович і Нурсултан Назарбаєв вийшли до журналістів, і український президент розповів про плани країни. "Меморандум про статус спостерігача підпишуть найближчими днями. Також ми підписали політичну заяву про те, що Україна в Євразійському економічному раді буде спостерігачем", - сказав Янукович і зазначив, що всі рішення "будуть прийматися консенсусом". У відповідь на це Назарбаєв віджартувався: "Цей же принцип буде діяти, коли Україна увійде до Митного союзу". Після таких слів в кулуарах президентського палацу стали говорити про те, що Росія пішла на поступки Україні. "Це означає, що незабаром ви таки отримаєте знижку на газ ", - сказав один з учасників засідання з російської сторони. Віце-прем'єр Юрій Бойко цього не підтвердив, але і не спростував. Але додав, що Україна буде закуповувати лише потрібний їй обсяг газу. А не необхідний за контрактом:" Про це ми чітко і ясно попередили московських колег ".

Експерти: чого могли, ми домоглися

Політологи обережно оцінюють результат візиту президента в Астану. "Якщо реалістично оцінювати - візит мало що міг дати, - каже Михайло Погребинський. - Але цього малого ми домоглися, тому візит був позитивний. Але тут питання: про що ми домовилися. Про статус спостерігача? Ні, ми домовилися підписати меморандум про створення такого статусу. і поки в цю фразу "статус спостерігача при ТС» не вкладено ніякого сенсу: незрозуміло, що це означає. Потрібно прописати, які у нас з'являються права і обов'язки в зв'язку з ним. Ось тоді ми скажемо, домоглися ми чогось або немає ". Володимир Фесенко більш оптимістичний: "Де-факто політично було заявлено, що Україна братиме участь в органах, які приймають рішення в МС і ЄврАзЕС, а також в узгодженні рішень, що стосуються економічної та митної політики. Цей дорадчий голос фактично означає, що ми вже отримуємо статус спостерігача. Хоча де-юре це буде розтягнуто на кілька місяців, а можливо і до 2015 року ".

Читайте також: Україна стане спостерігачем в ТС і ЄврАзЕс, всі рішення будуть прийматися консенсусом

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Україна однією ногою в ТС? Підсумки зустрічі в Астані". інші Новини політики дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОРИ:

Зеленюк Христина, Олександра Захарова

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Про статус спостерігача?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация