Україна підписала політичну частину Угоди про асоціацію з ЄС

Документ закріплює європейський вибір України і прихильність Києва до демократії, поваги прав людини верховенства права Документ закріплює європейський вибір України і прихильність Києва до демократії, поваги прав людини верховенства права   Глави держав і урядів 28 країн Європейського союзу і керівники ЄС підписали в Брюсселі в п'ятницю за участю українського прем'єр-міністра Арсенія Яценюка політичну частину Угоди про асоціацію Євросоюзу з Україною

Глави держав і урядів 28 країн Європейського союзу і керівники ЄС підписали в Брюсселі в п'ятницю за участю українського прем'єр-міністра Арсенія Яценюка політичну частину Угоди про асоціацію Євросоюзу з Україною.

Фото: Reuters

Москва. 21 березня. INTERFAX.RU - Україна і Європейський Союз підписали політичну частину Угоди про асоціацію. Церемонія підписання відбулася в п'ятницю в Брюсселі в рамках саміту ЄС.

Підписи під документом поставили прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк, голова Європейської Ради Херман ван Ромпей, голова Європейської комісії Жозе Мануел Баррозу і керівники 28 країн Європейського союзу. В рамках політичної частина Угоди про асоціацію підписано преамбула, стаття перша і розділи перший, другий і сьомий.

У преамбулі Євросоюз визнає європейські прагнення України та вітає її європейський вибір, в тому числі її зобов'язання розвивати стійку демократію і ринкову економіку. Також в цій частині зазначено, що демократія, повага прав людини, основоположних свобод і верховенство права є ключовими елементами цієї угоди.

У преамбулі також йдеться про повагу незалежності, суверенітету, територіальної цілісності і непорушності кордонів України. Крім того, в цій частині йдеться про політичну асоціацію та економічну інтеграцію, боротьбу з організованою злочинністю, лібералізації візового режиму і так далі.

"Ця угода не визначає наперед і залишає відкритим майбутній розвиток відносин Україна - ЄС", - сказано в преамбулі.

У першій статті мова йде про цілі документа, яким створюється "асоціація між Україною та ЄС" для поступового зближення в різних сферах на основі спільних цінностей. "Сприяти, зберігати і зміцнювати мир і стабільність в регіональному та міжнародному вимірі відповідно до принципів Статуту ООН і Гельсінського заключного акта і цілей Паризької хартії" - перераховується в статті першій.

Тут же мова йде про посилення співпраці в сфері юстиції, свободи та безпеки з метою забезпечення верховенства права та поваги до прав людини і основоположних свобод.

Розділ перший присвячений загальним принципам, другий - політичного діалогу і реформ, політичної асоціації, співпраці і конвергенції у сфері зовнішньої політики і політики безпеки, сьомий - інституційні, загальні та заключні положення.

Підписання угоди прокоментував міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров. За його словами, підписання політичної частини угоди про асоціацію України з Євросоюзом є не турботою про інтереси українського народу, а спробою набрати очки в геополітичній грі.

Нинішні керівники в Києві заявили про підписання цієї угоди в ситуації, коли "українська держава знаходиться в глибокій кризі і коли люди, які проголосили себе владою, не мають підтримки, не мають легітимності в очах величезної частини свого власного населення", вважає Лавров.

У свою чергу, український прем'єр заявив, що підписання політичної частини Угоди з Євросоюзом є історичним моментів не тільки для України, але і для всієї Європи. Напередодні підписання український прем'єр підтвердив, що остаточна мета України - це повноправне членство в ЄС.

"Моя країна стоїть перед обличчям ряду викликів: економічних, політичних і військових. Підписанням цієї Угоди ми продемонструємо всьому світу, що ми разом, що Україна поділяє європейські цінності, і що ми разом можемо бути успішними", - сказав він, додавши, що бачить роботу українського керівництва в тому, щоб "зробити реальним все, за що боролися українські люди".

11 березня Єврокомісія прийняла рішення тимчасово - до 1 листопада 2014 року - знизити мита на українські товари, що поставляються в країни Євросоюзу. За словами голови Європейської комісії Жозе Мануела Баррозу, Київ за рахунок цих кроків отримає економічну вигоду в розмірі близько 500 млн євро в рік.

У Єврокомісії пояснили, що суть прийнятого рішення полягає в тому, щоб не чекати вступу в силу частини Угоди про асоціацію, що стосується глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі, а заздалегідь почати практичну реалізацію розділу про тарифи за допомогою надання торгових преференцій. Зокрема, мова йде про те, щоб почати в односторонньому порядку зменшувати або усувати мита ЄС на товари, вироблені на Україні.

Рішення про зниження мит на українські товари було прийнято Єврокомісією в рамках пакету підтримки Україна Євросоюзом, схваленого комісією 5 березня. Тоді Баррозу заявив, що Євросоюз готовий надати Україні допомогу в розмірі 11 млрд євро. Баррозу також пообіцяв, що Київ може розраховувати на Брюссель у питаннях поставок газу. Крім цього в Брюсселі ухвалили рішення в односторонньому порядку ввести в дію положення зони вільної торгівлі (ЗВТ) з Україною в частині імпорту товарів.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация