Україна: Середньовіччя мінус електрифікація

Костянтин Кеворкян, екс-депутат міськради Харкова   Чим більше проходить часу з дня державного перевороту, тим відчутніша, що Україна одночасно живе в декількох різних системах координат Костянтин Кеворкян, екс-депутат міськради Харкова

Чим більше проходить часу з дня державного перевороту, тим відчутніша, що Україна одночасно живе в декількох різних системах координат. Паралельне співіснування буденності і шизофренії - наочний симптом психічної хвороби суспільства. Знущань малолітніх неонацистів над шанованими пам'ятниками героям Великої Вітчизняної Війни; повальне, на рівні епохи «великого терору» доносительство на інакомислячих; дійшла до садизму прагнення винищувати мирних співгромадян; офіційні зведення про відродження економіки і зупиняються електростанції. Середньовіччя мінус електрифікація.

Підпишіться на новини «ПолітНавігатор» в Світ тісний , Яндекс.Дзен , Telegram , Facebook , Одноклассниках , Вконтакте , канал YouTube і Яндекс.Новости

І тільки досвідчений спостерігач за гучним хрускотом перемелюють країни чує туге похрускування купюр, які миготять в нечистих, але таких спритних руках. Коли чергова майданна «патріотка» доносить на колегу по кафедрі - вона просто хоче «зарезервувати» його місце для себе. Біснуваті у банку неонацисти - всього лише збивають його ціну напередодні неминучої продажу. Виникає дефіцит електроенергії - привід підвищити на неї ціни. До речі, ці ціни вже досягли в Україні свого історичного максимуму і будуть продложать рости: після квітневого підвищення з 1 липня країну очікує ще один стрибок тарифів на електроенергію (на 1,8 відсотків) і черговий виток зростання цін абсолютно на все. Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сфері енергетики і комунальних послуг, роз'яснює - підвищення ціни пов'язане з необхідністю «забезпечення стабільної роботи енергосистеми країни, що потребують закупівлі енергетичного вугілля за кордоном».

Незважаючи на радісні крики, мовляв, Україна повним ходом йде в Європу (а це підтвердить вам будь-який рум'янощокий експерт з Майдану) економіка держави б'ється в падучої.

За даними Держстату, промислове виробництво в лютому 2017 року скоротилося ще на 4,6% в порівнянні з лютим 2016- го. За підсумками минулого року український експорт склав $ 44,885 млрд, а в домайданном 2013-му цей показник був майже вдвічі вище - $ 76,127 млрд.

Тільки через обмеження транзиту по території Росії втрати українських експортерів і перевізників склали понад $ 1 млрд.

Але при цьому, надзвичайно дивовижна річ, найбагатша людина країни Рінат Ахметов за минулий рік став ще в два рази багатшими. За версією американського журналу Forbes, вищезазначений громадянин піднявся в загальному рейтингу мільярдерів з 771 на 359-е місце.

За 2016 рік його статки зросли в два рази: з $ 2,3 млрд до $ 4,6 мільярда. Як же таке може трапитися з людиною, у якого відібрали кілька ключових підприємств на Донбасі та додайте до цього націоналізовані активи в Криму?

Тим часом, секрет чудесного відродження Ріната Леонідовича досить простий. Фінансові втрати пана Ахметова акуратно розподілені на всіх громадян України за допомогою чудодійної формули «Роттердам +». Тобто, для всіх українців це «мінус на мінус», проте «дає плюс» цілком конкретному персонажу.

«Роттердам +» - це формула, по якій вважається ціна вугілля, необхідного для вироблення електроенергії українськими ТЕС. В її ціну закладається вартість вугілля на біржі в Роттердамі і його нібито перевезення в Україну.

На світову торговельну площадку в Голландію вугілля начебто потрапляє з різних країн, встановлюється загальновизнана ринкова ціна, від якої відштовхується розрахунок цін на місцевому ринку. Проблема тільки в тому, що донецьке вугілля, на якому за технологією працюють українські ТЕС, ні з якого Роттердама не щастить - він видобувається тут, під боком, в Донецькому кам'яновугільному басейні. Але тариф на електроенергію зростає пропорційно збільшенню ціни на «роттердамський» антрацит Ахметова.

Згідно з розрахунками редактора відомої телепрограми «Грошi» Олександра Дубинського, додатковий прибуток тільки від системи закупівель «Роттердам +» становить близько 900 млн доларів на рік, тобто 25 мільярдів гривень, які населення України через весь час підвищуються тарифи на електроенергію платить в кишеню Ахметова і що стоять за цією схемою Гройсмана і Порошенко.

Теоретично, вугілля може і повинен завозитися безпосередньо з Донбасу (чого зараз заважає влаштована ручними «патріотами» блокада), через Росію (про перекриття цього каналу поставок урядом вже внесений відповідний законопроект) або через порт Новоросійська - під виглядом вугілля південноафриканського. Але, по любому, це буде звичний і потрібний електростанціям донецьке вугілля, який «чудесним чином» через згадану систему розрахунків перетворюється в дорогий імпортний товар, за ціною до $ 100 за тонну. Хочете, щоб у вашому домі залишалися електрику і цивілізація - платите дорожче. Якраз електрику вам відключити найпростіше.

Поки телепатріотікі біснуються у безсловесних пам'ятників, серйозні люди вважають великі гроші: кожен свої. Хто продає в армію негідне озброєння і протухлі продукти, хто по-варварськи нищить землю ріпаком та соняшником, хто розкрадає іноземні кредити.

Активісти шароварного рейху навіть не розуміють, що вони - з усіма своїми гаслами та патріотичної піною на устах - лише прикриття розграбування колись багатої і по-своєму перспективної країни.

У тіні Гитлеров завжди таяться Тіссен і Круппи.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту і натисніть Ctrl + Enter.

Як же таке може трапитися з людиною, у якого відібрали кілька ключових підприємств на Донбасі та додайте до цього націоналізовані активи в Криму?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация