Україна бунтує через відключення опалення - мітинги докотилися до Києва

Через відсутність опалення мешканці Києва вийшли в центр української столиці, перекривши бульвар Лесі Українки. Люди вимагають від влади обігріти їх будинку, звинувачуючи в колапсі опалювальної системи ЖЕКи і міністерство регіонального розвитку. У центрі міста утворився автомобільний затор. Подібні мітинги відбуваються в містах по всій Україні. Через відсутність опалення мешканці Києва вийшли в центр української столиці, перекривши бульвар Лесі Українки

Кияни вийшли в центр української столиці на стихійний мітинг через відсутність тепла. Протестуючі городяни перекрили бульвар Лесі Українки в центрі Києва і вимагають з плакатами в руках підключити їх будинку до опалення.

Люди звинувачують у відсутності опалення міністерство регіонального розвитку і житлово-експлуатаційні контори (ЖЕК). Через мітинг в центрі Києва автомобільний рух завмерло в багатокілометрових пробках.

Подібні київським мітинги через відсутність тепла зараз проходять по всій Україні. У місті Сміли Черкаської області місцеві жителі перекрили автомобільні траси через затримку в підключенні центрального опалення.

Смельци перекрили три траси і пропускають тільки рейсовий транспорт і машини швидкої допомоги. Крім того, обурені місцеві жителі вийшли на мітинг до будівлі міськради. Дехто навіть планує їхати до Києва до будівлі «Нафтогазу» і мітингувати там.

«Ми злили воду з системи опалення. Я б хотів звернутися до уряду і сказати, що суспільство на межі соціального зриву », - передає слова мера міста Сміли Олексія Цибко ФАН .

В цілому по всій Україні замерзають десять міст, а експерти пророкують масштабні бунти.

У місті Кривий Ріг натовп увірвався в будівлю «Криворіжгазу». Протестуючі підпалили шини біля входу в будівлю і не дають пожежним гасити їх. За словами прес-секретаря газорозподільної компанії, з протестуючими громадянами спілкувався директор і головний інженер «Криворіжгазу», однак люди не захотіли їх слухати.

В результаті громадяни зірвали пломби на п'яти з шести котелень міста, зараз прилади фіксують несанкціонований відбір газу з труби. Крім того, були зафіксовані напади на ремонтні бригади «Криворіжгазу», які виїхали на об'єкти.

Відомо, що в Кривому Розі немає опалення, оскільки «Нафтогаз» відмовився поставляти «блакитне паливо» підприємству «Теплоцентраль» через борги. Без тепла залишилося 300 тисяч чоловік, тобто майже половина жителів Кривого Рогу.

Екс-депутат Верховної ради Володимир Олійник в розмові з НСН заявив, що близько 2 млн жителів залишилися без опалення.

«Чим нижче буде температура в квартирах, тим вище буде градус невдоволення на вулиці. У великих містах люди не мають ні тепла, ні гарячої води. Це не техногенні катастрофи, коли можна пояснити відсутність опалення взимку або якимось ще сезонним явищем. Цю катастрофу влада сама створила своїми ж руками », - зазначив колишній парламентарій.

Напередодні мер Києва Віталій Кличко також зажадав від президента України Петра Порошенка і кабміну втрутитися в «опалювальний криза» в кількох українських містах.

За словами Кличка, компанія «Нафтогаз» не забезпечує міста газом, і подібну історію «вже проходили в Києві». Кличко додав, що на Україні зараз «мерзнуть тисячі людей», і тому він звертається до уряду із закликом «невідкладно втрутитися в ситуацію».

З 1 листопада ціна на газ для українців була підвищена на 23,5%. Це було однією з вимог Міжнародного валютного фонду (МВФ) для продовження фінансової допомоги Києву. Україна отримає від кредиторів черговий транш в розмірі близько $ 3,9 млрд. Рішення викликало хвилю протестів в країні.

Раніше спікер Верховної Ради Андрій Парубій через добу заявив, що підвищення цін на газ «неминуче», так як від тарифів залежить співпраця країни з МВФ. Парубій підкреслив, що Україна «дуже потрібна» підтримка фонду. Тому, за його словами, з'явилася необхідність підвищити ціни на газ.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация