Україна і Угорщина - чим обернуться для Києва угорські вибори

  1. За словами угорської влади, Джордж Сорос задумав хитрий план, за яким хоче наповнити всю Європу біженцями...
  2. Поки "Фідес" бореться з мігрантами, молодь їде на заробітки
  3. Протистояння з Україною: перезавантаження або чергова ескалація?
  4. АВТОР:
  5. Орфографічна помилка в тексті:

7 квітня 2018, 7:32 Переглядів:

За словами угорської влади, Джордж Сорос задумав хитрий план, за яким хоче наповнити всю Європу біженцями і ісламізувати Угорщину

7 квітня 2018, 7:32 Переглядів:   За словами угорської влади, Джордж Сорос задумав хитрий план, за яким хоче наповнити всю Європу біженцями і ісламізувати Угорщину   За останніми соцопитуваннями, в лідерах правляча партія Фідес прем'єра Віктора Орбана

За останніми соцопитуваннями, в лідерах правляча партія "Фідес" прем'єра Віктора Орбана. Фото: lifedon.com.ua.

У неділю, 8 квітня о Угорщини пройдуть парламентські вибори. Депутатів нового скликання обиратимуть за змішаною системою: 106 осіб пройдуть в парламент за мажоритарними округами, ще 93 - за партійними списками. За останніми соцопитуваннями, в лідерах правляча партія "Фідес" прем'єра Віктора Орбана, який напевно стане прем'єром в четвертий раз, з 46% підтримки.

Інтрига в тому, чи зможе він одноосібно сформувати коаліцію і уряд. Лютневі вибори мера невеликого містечка Годмезевашаргей обернулися для "Фідес" розгромною поразкою: їх Золтан Хегедюш (41,63%) програв незалежному кандидату Петеру Марки-Зай (57,49%). Антібрюссельская і антимігрантські політика, яку проводить "Фідес", як і вигаданий "план Сороса", вже не приносять дивідендів. Цим вдало користується опозиція. Зокрема, ультраправа і проросійська партія "Йоббік". Її окремі представники висловлювалися за визнання українського Криму російським, а Закарпаття - угорською, влаштовуючи відповідні акції під посольством України в Будапешті. І деякі експерти і аналітики не виключають, що "Йоббік" за результатами завтрашніх виборів може виявитися на другому місці.

Поки "Фідес" бореться з мігрантами, молодь їде на заробітки

Після перемоги на виборах у 2010 році, коаліція "Фідес" (Угорського громадянського союзу і Християнсько-демократичної народної партії, отримавши 262 місця в парламенті - майже 68%) перекроїла виборче законодавство, розпорошена і без того хиткі ряди опозиції. В результаті кількість мандатів в парламенті скоротили з 386 до 199, другий тур і зовсім прибрали, а етнічним угорцям, які проживають за кордоном, надали право на громадянство і можливість письмово голосувати за партійні списки.

Тому "Фідес" і захищає етнічних угорців, які проживають за кордоном, в надії на їх підтримку на виборах. у статті "ТОП-5 скандалів України з сусідами: з ким доведеться миритися в 2018 році" сайт "Сегодня" вже писав, що питання захисту закордонних угорців для "Фідес" є свого роду "священною коровою". Звідси і така войовнича реакція Будапешта на наш закон про освіту: на Закарпатті проживає менше 100 тис угорців (це за словами міністра закордонних справ України Павла Клімкіна; а в Будапешті говорять про 150-тисячної угорської громади на Закарпатті).

Дані останніх соцопитувань показують, що в новому складі парламенту "Фідес" і "Християнські демократи" можуть отримати 127 місць. За друге місце поборються соціалісти (партія MSZP) і "Діалог" (зелена ліберальна партія Parbeszed), і "Йоббік" - вони можуть отримати до 30 місць кожна. Соціальної ліберальної "Демократичної коаліції" опитування дають до 16 місць в парламенті, а зеленої ліберальної "Політика може бути іншою" (LMP) - 9 місць.

"Передвиборна ситуація в Угорщині інтригує, - каже сайту" Сегодня "заступник голови правління Ради зовнішньої політики" Українська призма "Сергій Герасимчук. - З одного боку, мало хто сумнівається в перемозі" Фідес ", дискусія йде лише про те, наскільки потужною буде її фракція в парламенті. з іншого боку, є шанси, що свої показники покращать праві радикали з "Йоббіка". Більш того, і дрібні опозиційні партії почали демонструвати ознаки єднання на фінальному етапі гонки. є певні домовленості про співпрацю між соціал тами з MSZP, партією Parbeszed і Демократичної коаліції Ференца Дюрчаня "

За словами Сергія Герасимчука, тема закордонних угорців помітно присутня у виборчих перегонах: Орбан взяв її на озброєння, щоб мобілізувати свого закордонного виборця, зате Дюрчань апелює до того, що покращувати життя треба тим, хто живе в Угорщині, і ймовірно після виборів ця дискусія продовжиться .

Після розпалу міграційного кризи в Євросоюзі своєю фішкою правляча "Фідес" зробила захист угорських кордонів від навали біженців. За даними Євростату, з 175 тис поданих заявок на притулок в 2015 році Угорщина схвалила лише 425. У 2017 році число заявників різко скоротилося: з 3115 запитів Будапешт схвалив лише 33%. Західні аналітики охрестили антиміграційні політику "Фідес" "політикою конспірології і змов", адже головною фішкою цієї виборчої кампанії став "план Сороса". За словами угорської влади, американський мільярдер і філантроп угорського походження Джордж Сорос задумав хитрий план, за яким хоче наповнити всю Європу біженцями і ісламізувати Угорщину.

Зрозуміло, що ніякого "плану Сороса" немає - ніхто його і в очі не бачив. Але "Фідес" на цьому активно спекулювала, збираючи електоральний урожай. Поганим виявився і Брюссель, який не раз критикував Будапешт за спроби встановити контроль над судовою системою і ЗМІ. Але "Фідес" і тут зіграв на темі мнимого зовнішнього ворога: мовляв, це не влада в Угорщині прагне встановити диктатуру, а поганий Брюссель намагається диктувати суверенній державі свої порядки.

Але за законом жанру використання будь-яких політичних фішок має свій електоральний "стелю". Так сталося і з рейтингом "Фідес": за останніх пару місяців їх підтримка впала більше ніж на 10%. До цього додався і корупційний скандал: компанію Elios Innovative Ltd зятя Орбана Іштвана Тіборца підозрюють в шахрайстві з євросоюзівськими грошима, які виділялися на переобладнання вуличного освітлення по всій країні. Агентство по боротьбі з шахрайством OLAF вже рекомендувало Брюсселю вимагати від Будапешта повернення 43,7 млн ​​євро, які були присвоєні незаконним шляхом.

За словами наукового співробітника Групи досліджень в області стратегії та безпеки Олесі Басараб, недавнє опитування Republikon Institute показав, що поки влада Угорщини борються з "навалою" мігрантів Сороса, майже кожен п'ятий угорець розглядає можливість виїзду з країни.

"Причини в основному економічні. Тільки 5% респондентів відповіли, що вони мотивовані до еміграції політичною ситуацією. Уряд Орбана усвідомлює важливість проблеми, два роки тому запустивши кампанію GGyere Haza, fiatal! (Повертайся додому, молодь!), По якій емігрантам обіцяли безкоштовні квитки тому і щомісячну державну допомогу (близько 250 євро / місяць) протягом одного року. Через рік програма була закрита - нею скористалося лише 105 осіб ", - розповіла сайту" Сегодня "Олеся Басараб.

Протистояння з Україною: перезавантаження або чергова ескалація?

У перемозі "Фідес" експерти не сумніваються, а ось чи вдасться їй одноосібно сформувати коаліцію і уряд - велике питання. За словами аналітиків, в суспільстві зростає градус невдоволення проведеної економічної політикою, що може вилитися в підвищення явки на виборах - люди можуть смобілізіроваться і віддати голоси опозиції. В такому випадку "Фідес" доведеться з кимсь блокуватися. Ніхто не сумнівається, що Віктор Орбан стане прем'єром втретє поспіль (а взагалі четвертий). А ось у нинішнього міністра закордонних справ Петера Сийярто, від якого Київ чує найбільше критики, є всі шанси вилетіти з уряду (при блокуванні з іншими політсилами посаду глави МЗС зазвичай відходить партнерам по коаліції). Хоча поки ні соціалісти з MSZP, ні "Йоббік" в коаліцію з "Фідес" не хочуть.

Києву ж, за словами експертів, розслаблятися в надії на те, що після виборів риторика Будапешта зміниться, не варто. За словами Сергія Герасимчука, практично немає сумнівів у тому, що "Фідес" і "Йоббік" збережуть свою войовничу риторику. Відступати зі своїх позицій без втрати обличчя вони не зможуть, так що у відносинах з Україною буде зберігатися напруга. На думку експерта, в короткостроковій перспективі подолати відчуження не вийде, і обидві сторони повинні це усвідомлювати.

"Але відчуження не означає ворожість, тому діалог треба продовжувати. Перш за все, в частині питання меншин - як угорського в Україні, так і українського в Угорщині. Українськими кроками в цьому контексті мало б стати прийняття закону про повну загальну середню освіту відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії. Можливо, доречно було б скасувати обмеження статті 7 закону про освіту по відношенню до приватних шкіл. Угорщини в свою чергу слід було б відмовитися від мови ультиматумів і спекуляцій на тему блокування європейсько і євроатлантичної інтеграції України ", - підкреслює Сергій Герасимчук.

Лютневу Комісію Україна-НАТО Угорщини вдалося заблокувати. Але ближче до кінця березня, незважаючи на опір Будапешта, засідання Комісії на рівні послів таки провели. Але попереду саміт НАТО в Брюсселі 11-12 липня, в рамках якого Україна сподівається провести ще одне засідання Комісії, тільки на вищому рівні. Але Петер Сійярто встиг пригрозити, що заблокує участь Петра Порошенка в саміті Альянсу, якщо Київ не гарантує, що закон про освіту не вступить в силу до 2023 року і в нього будуть включені істотні правки. У відповідь посол України при НАТО Вадим Пристайко заявив, що Будапешт перейшов червону лінію, а віце-прем'єр Іванна Климпуш-Цинцадзе - що Угорщина "відкриває ящик Пандори".

За словами Олесі Басараб, є маленька надія, що після завтрашніх виборів Будапешт перестане так педалювати націоналістичні теми.

"З одного боку, розподіл ролей Орбан-Сийярто дає деякі підстави для оптимізму: Сийярто робить гучні і скандальні заяви на адресу України, а Орбан задовольняється в основному" планом Сороса ". У будь-який момент Орбан може зробити маневр з українського питання, і це не буде виглядати здачею позицій. Але раптом педалювання теми закордонних угорців і захисту угорської мови стане зручним варіантом, щоб закрити якийсь внутрішній їх прокол? На найближчим часом я прогнозую негативні сигнали з Будапешта, який, схоже, бу дет блокувати ініціативи України, а думати про наслідки потім ", - підсумувала Олеся Басараб.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Ви зараз переглядаєте новина "Вибори в Угорщині: чому" план Сороса "прем'єра Віктора Орбана провалився". інші Євросоюз дивіться в блоці "Останні новини"

АВТОР:

Зеленюк Христина

Якщо ви знайшли помилку в тексті, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter

Орфографічна помилка в тексті:

Послати повідомлення про помилку автора?

Виділіть некоректний текст мишкою

Дякуємо! Повідомлення відправлено.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ

Протистояння з Україною: перезавантаження або чергова ескалація?
Але раптом педалювання теми закордонних угорців і захисту угорської мови стане зручним варіантом, щоб закрити якийсь внутрішній їх прокол?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация