Україна - Hitchwiki

  1. в'їзд
  2. Загальний порядок в'їзду
  3. показні гроші
  4. Складнощі з в'їздом для громадян Росії
  5. Митні особливості
  6. закриті території
  7. прикордонна смуга
  8. особливості автостопу
  9. як голосувати
  10. Стоп з табличкою
  11. Деньгопроси і конкуренти
  12. Кількість машин на трасі
  13. Інші поради
  14. регіони
  15. Автомобільні номери
  16. список регіонів
  17. дороги
  18. транспорт
  19. клімат
  20. проживання
  21. харчування
  22. Мова
  23. карти
  24. зв'язок
  25. Корисні посилання

Україна - найбільша за площею країна Європи (якщо не рахувати Росію ). Столиця України - місто Київ .

в'їзд

Основна стаття - Україна / Правила в'їзду - в ній особливості в'їзду описані більш детально і з посиланнями на нормативні акти.

Загальний порядок в'їзду

Для громадян Росії в'їзд на Україну безвізовий, тільки за закордонними паспортами (в'їзд по загальногромадянських (внутрішнім) паспортами закритий з 1 березня 2015 г.) Для громадян Білорусі - безвізовий за єдиним паспортом. Для громадян усіх країн колишнього СРСР, крім Туркменії - безвізовий, тільки за закордонними паспортами (відноситься до Естонії, Латвії, Литві, Молдавії, Грузії, Вірменії, Азербайджану, Казахстану, Таджикистану, Узбекистану, Киргизії. При цьому в'їзд за паспортами "негромадян" Латвії і Естонії - візовий). Також без візи можуть приїжджати на Україну громадяни більшості країн Європи і ряду інших.

Максимальний термін безвізового перебування на Україні для громадян країн СНД, ЄС, Латинської Америки, Ізраїлю та ін. - 90 днів, для Туреччини - 60 днів, для Брунею, Боснії, Сербії - 30 днів, для Гонконгу - 14 днів. Реєстрація за місцем перебування протягом цього терміну (а для візових іноземців - протягом терміну дії візи) не потрібно.

Іноземцям не можна перебувати на території України сумарно понад 90 днів в півріччі. З 2014 року це правило вибірково перевіряється прикордонниками шляхом підрахунку по штампам в'їзду / виїзду.

При в'їзді на територію України громадяни Росії раніше заповнювали міграційну карту (громадяни Росії були зобов'язані заповнювати її тільки при в'їзді по внутрішньому паспорту). Зараз в'їзд на Україну тільки за закордонними паспортами, тому міграційні карти заповнювати не потрібно.

При в'їзді в Україну не варто говорити прикордонникам, що ви їдете через Україну транзитом до третьої країни (навіть якщо це дійсно так), якщо хочете побути на Україні довго. Мали місце випадки (а з 2014 р вони стали надто частими), коли прикордонники ставили в паспорти таких іноземців не звичайний в'їзний штамп, що дає право перебувати в країні 90 днів, а друк «транзит на 3 дні», що сильно звужувало терміни перебування в країні - на 87 днів. Варто завжди говорити, що мета візиту гостьова або туристична.

показні гроші

Офіційно для в'їзду на Україну іноземець повинен мати певну суму грошей в залежності від терміну перебування - "показні гроші". З 2014 року українські прикордонники почали розгортати росіян і громадян Молдавії (формально правило поширюється на громадян всіх країн світу) на кордоні через відсутність необхідних сум.

Мінімальна сума, яку потрібно мати при в'їзді на Україну - 26600 гривень на місяць перебування (886 гривень на день, цифра на початок 2016 г.). При цьому, якщо ви в'їжджаєте на 1 день, то потрібно мати грошей на 6 днів мінімум - тобто 5316 грн., Якщо в'їжджаєте на 2 дня, грошей потрібно мати на 7 днів мінімум і т.д. Тобто мінімальна сума, яку потрібно мати з собою - 5316 грн., Менше - можуть відмовити у в'їзді. Але і то потрібно довести, що ви не збираєтеся ночувати взагалі на Україні - інакше цієї суми не вистачить. Це як би на 1 день без ночівлі. Денна норма встановлюється в залежності від офіційної величини прожиткового мінімуму.

Складнощі з в'їздом для громадян Росії

З 2014 р в'їзд громадян Росії на територію України сильно ускладнився - українські прикордонники відмовляють у в'їзді жителям Росії без пояснення причин, причому випадків таких в 2014-2015 рр. були тисячі. Найбільший ризик відмови у в'їзді - для чоловіків 18-60 років.

Рекомендується заздалегідь отримати від громадян України нотаріально оформлене запрошення на в'їзд на Україну (в 2014-15 рр. Видача таких запрошень було поставлено на потік, і більшість українських нотаріусів про них знають). зразки запрошень . Запрошення повинен оформити громадянин України, заплатити за це нотаріуса (200-300 грн. Або близько того), після чого надіслати поштою або передати іншим способом громадянину Росії, який повинен пред'явити на кордоні оригінал запрошення.

Формально обов'язкової вимоги запрошення немає, проте його наявність збільшує шанси (але аж ніяк не гарантує), що вас пропустять на територію України. Без запрошення пропускають зазвичай сім'ї з дітьми, літніх чоловіків, жінок будь-якого віку. Однак, в наприкінці 2015 року з'явилася інформація про неодноразові відмови у в'їзді дівчатам - громадянкам Росії.

У лютому 2015 року уряд України закрило 24 пункту пропуску через кордон між Україною і Росією, тому уважно перевіряйте перед поїздкою - чи працює той прикордонний перехід, через який ви плануєте їхати. Карта прикордонних переходів .

Митні особливості

У 2014 р в результаті Майдану, революції і пов'язаних з ними заворушень небажаними предметами для ввезення на Україну стали російські прапори, георгіївські стрічки та інші політичні атрибути, які можуть викликати підозри в участі в політичних мітингах, що може привести до відмови у в'їзді на Україну .

закриті території

В результаті різних політичних подій в 2013-2014 роках з'явилися території, які, з точки зору законів України є частиною України, але фактично урядом України не підлягають:

Всі, хто на законних підставах перебуває на Україні - як громадяни України, так і в'їхали в установленому порядку іноземці та особи без громадянства, - мають вільний доступ до всієї території країни, крім Чорнобильської зони відчуження, Криму (При в'їзді туди з Херсонської області) і "території Донецької та Луганської областей з особливим порядком місцевого самоврядування" - тобто території ДНР і ЛНР (При в'їзді туди з частин Донецької і Луганської областей, підконтрольних Україні). Для в'їзду в Крим або в ДНР / ЛНР з боку України іноземцям необхідно отримати перепустку, причому в ДНР / ЛНР його отримати можливо, а в Крим - практично нереально.

Подробиці про режим в'їзду в Крим і ДНР / ЛНР см. В статтях Крим і Правила в'їзду .

прикордонна смуга

Прикордонна зона на Україні немає, проте уздовж кордонів існує прикордонна смуга (укр. Прикордонна смуга). Для в'їзду в прикордонну смугу та перебування в ній досить мати при собі посвідчення особи: громадянам України - загальногромадянський або закордонний паспорт, іншим - документ, з яким вони перетнули кордон України. Прикордонна смуга в 2014-15 рр. введена на кордоні з Кримом, ДНР / ЛНР.

Сухопутний кордон України з країнами колишнього СРСР на місцевості позначена, але не скрізь обгороджена. У сумнівних випадках не плануйте походів уздовж неї, щоб уникнути випадкового перетину; для підстраховки обзаведіться великомасштабної картою місцевості; звертайте увагу на прикордонні знаки (стовпи) та щити з написом «Увага! Державний кордон України. Прохід заборонено ». Також слід пам'ятати, що переміщатися по льоду прикордонних водойм заборонено.

особливості автостопу

Загальна характеристика автостопу

Автостопом можна ефективно пересуватися по дорогах України , Долаючи 500-1000 км на добу. В цілому, автостоп на Україні має ті ж закономірності , Що і в Росії. Ключовими позиціями для голосування є пости ДАІ, ж / д переїзди, прикордонні шлагбауми, світлофори і т.п.

У більшості великих міст України є автостопщики, особливо їх багато в Києві , Харкові і Одесі - найбільших мегаполісах.

як голосувати

У техніці голосування виділяють кілька основних варіантів:

  1. Рука зігнута в лікті, пальці спрямовані вертикально вгору. Ви як би вітаєте проїжджаючі машини відкритою долонею. Цей жест часто застосовували російські та українські автостопщики в 90-і роки і на початку 2000-х, в наш час він втрачає популярність.
  2. Рука витягнута паралельно дорозі, чотири пальці стиснуті в кулак, великий палець піднятий вгору. Так голосують в США і Європі, цей жест в останні роки застосовує і більшість жителів СНД.
  3. Рука витягнута паралельно дорозі, пальці розташовуються в одній площині з долонею, зверненої до потоку машин; долоню може бути злегка повернена вгору щодо руки. Так голосують багато людей в СНД, що ловлять попутку, як автостопщики, так і виїжджаючі за гроші.
  4. Рука злегка піднята над землею, вказівний і середній пальці витягнуті, інші ліниво затиснуті в кулак. Цим жестом ловлять таксі. Не використовуйте його.

На Україні водії мало освічені про різноманітність автостопних жестів, тому можна з однаковою ефективністю використовувати варіанти 1-3.

Стоп з табличкою

На Заході існує метод голосування з табличкою, на якій пишеться пункт призначення. На Україні він іноді застосовується т.зв. «Тюленями» - людьми, добиратися на попутках за гроші. Так, проїжджаючи по трасі Харків - Київ , В межах міста Полтави можна побачити людей з табличками «Київ».

Стосовно до автостопу цей метод на Україні малоефективний, швидкості він вам, в більшості випадків, не додасть. Набагато більшим плюсом є наявність у вас туристичного рюкзака.

Деньгопроси і конкуренти

Середній час очікування машини на магістральній трасі на Україні, як показує досвід, дещо більше, ніж в Росії, проте серйозних проблем в стопі не виникає. Потрібно лише враховувати, що при виїзді з великих міст, а також на дрібних сільських дорогах можливо велику кількість деньгопросов. Слід бути обережним і про всяк випадок попереджати про те, що ви добираєтеся без грошей.

Іноді серйозні проблеми в автостоп створюють натовпи «тюленів», що віднімають у автостопщика все порожні попутні машини. Кількість їх буває дуже великим.

Є регіони, в яких автостоп утруднений. Це, перш за все, південний берег Криму , Де кожного голосуючого сприймають як джерело збагачення. За складністю проходження траса там може зрівнятися з т.зв. «Сітістопом» (їздою на попутках в місті). Також труднощі виникають на пустельних провінційних дорогах Сумській , Чернігівській , Кіровоградської та інших областей - через відсутність машин.

Кількість машин на трасі

Кількість машин на трасі підпорядковується розпорядку робочого дня. З великих міст в районі семи-дев'яти ранку виїжджає найбільша кількість машин, деяке збільшення потоку спостерігається з п'яти до семи вечора. Це так звана хвиля. Дачники, які виїжджають на вихідних на відпочинок, ні в одному місті, крім Києва, не створюють пробок і заторів. Рух на основних магістралях країни не припиняється і вночі, так що можна ефективно їхати цілодобово.

Інші поради

Використання автостопного спорядження на Україні, безумовно, підвищує швидкість мандрівника, однак треба бути готовим до того, що яскраво-помаранчеві і салатові комбінезони, за якими багато водіїв в центральній частині Росії дізнаються стопщіков, тут мало кому відомі.

Багато міст при транзитному русі вигідніше проходити наскрізь на громадському транспорті, об'їзні дороги часто глухі або водії на них починають проявляти деньгопросние властивості.

регіони

Територія України (згідно з Конституцією) включає 27 регіонів - 24 області, Автономну Республіку Крим і 2 міста, що мають спеціальний статус ( Київ і Севастополь ). Території, віднесені українським законодавством до АР Крим та Севастопольській міськраді, контролюються Росією , А частина територій Донецькій і Луганській областей - самопроголошеними ДНР і ЛНР .

Автомобільні номери

Номери для автомобілів і автобусів мають дві букви коду регіону зліва, чотири цифри номера посередині і ще дві літери серії номера справа. Наприклад, номер ВН 1234 КР вказує на приналежність до Одеської області (ВН - код цієї області). Літерні коди наведені в таблиці нижче.

До 2004 року діяла стандарт автомобільних номерів, в якому регіон позначався одночасно числом (дрібним шрифтом під прапором України) і двох літер кодом (сучасні коди не співпадають з ними). Цифрові коди наведені в таблиці нижче.

Детальний опис серій автомобільних номерів України в Вікіпедії

список регіонів

Герб Назва Адм. центр Сучасний код регіону Цифровий код регіону (до 2004 року) Герб Назва Адм Вінницька область
(Вінницька область) Вінниця
(Вінниця) AB, КВ 02 Волинська область
Волинська область) Луцьк
(Луцьк) AC, КС 03 Дніпропетровська область
(Дніпропетровська область) Дніпропетровськ
(Дніпропетровськ) AE, КЕ 04 Донецька область
(Донецька область) Краматорськ
(Краматорськ) AH, КН 05 Житомирська область
(Житомирська область) Житомир
(Житомир) AM, КМ 06 Закарпатська область
(Закарпатська область) Ужгород
(Ужгород) AO, КО 07 Запорізька область
(Запорізька область) Запоріжжя
(Запоріжжя) AP, КР 08 Івано-Франківська область
(Івано-Франківська область) Івано-Франківськ
(Івано-Франківськ) AT, КТ 09 Київська область
(Київська область) Київ
(Київ) AI, КI 10 Кіровоградська область
(Кіровоградська область) Кіровоград
(Кіровоград) BA, НА 12 Луганська область
(Луганська область) Сєвєродонецьк
(Сєвєродонецьк) BB, НВ 13 Львівська область
(Львівська область) Львів
(Львів) BC, НС 14 Миколаївська область
(Миколаївська область) Миколаїв
(Миколаїв) BE, НЕ 15 Одеська область
(Одеська область) Одеса
(Одеса) BH, НН 16 Полтавська область
(Полтавська область) Полтава
(Полтава) BI, НI 17 Рівненська область
(Рівненська область) Рівне
(Рівне) BK, НК 18 Сумська область
(Сумська область) Суми
(Суми) BM, НМ 19 Тернопільська область
(Тернопільська область) Тернопіль
(Тернопіль) BO, АЛЕ 20 Харківська область
(Харківська область) Харків
(Харків) AX, КХ 21 Херсонська область
(Херсонська область) Херсон
(Херсон) BT, НТ 22 Хмельницька область
(Хмельницька область) Хмельницький
(Хмельницький) BX, НХ 23 Черкаська область
(Черкаська область) Черкаси
(Черкаси) CA, IА 24 Чернігівська область
(Чернігівська область) Чернігів
(Чернігів) CB, IВ 25 Чернівецька область
(Чернівецька область) Чернівці
(Чернівці) CE, IЕ 26 Київ
(Київ) AA, КА 11 Території, які не контролюються урядом України Автономна Республіка Крим
(Автономна Республіка Крим) Сімферополь
(Сімферополь) AK, (KK) 01 Севастополь
(Севастополь) CH, (IH) 27 Донецька Народна Республіка Донецьк
(Донецьк) Луганська Народна Республіка Луганськ
(Луганськ)

дороги

українські автодороги поділяються за ступенем важливості на міжнародні (позначаються літерою М), національні (позначаються літерою Н), регіональні (позначаються літерою Р), а також дороги місцевого значення. Відповідно перші з них більш кращі для автостопу, ніж останні.

Магістралі можуть мати як відмінні, так і давно не ремонтувалися ділянки, на яких водіям доводиться скидати швидкість до 60-80 км / ч. Найкраще (але аж ніяк не ідеальне) покриття - на дорогах, відремонтованих до чемпіонату Європи з футболу Євро-2012 ( М-08 Київ - Львів, М-03 Київ - Харків). Другорядні дороги можуть мати ями довільної довжини і ширини, швидкість руху часом досить низька.

Найбільш легка, вдала для автостопщика дорога, на думку багатьох, пролягає між столицею України - Києвом і найбільшим портовим містом, «перлиною біля моря» - Одесою (траса М-05 ). З чиєїсь легкої руки її охрестили українською «трасою Е95» (так раніше називалася дорога Москва - Пітер , Яка користується найбільшою популярністю у російських автостопщиков, оспівана в однойменній композиції групи «Аліса»). Згодом за іронією долі траса Київ - Одеса отримала офіційну європейську нумерацію Е 95 . По всій своїй довжині (466 км) покрита чотирма смугами хорошого асфальту, з масою придорожніх кафе і заправок, з безперервним трафіком фур і розкішних іномарок, вона цілком могла б претендувати на перше місце в рейтингу автобанів країни, якби такий існував. Єдине, чого не вистачає останньої в порівнянні з російською «сестрою» - безперервного потоку голосуючого люду.

транспорт

Залізниці відрізняються дешевизною (проїзд приблизно в два-три рази дешевший за російський в пасажирських поїздах, і ще дешевше - в приміських). Вам потрібно пред'явити паспорт (або інший документ), щоб купити квиток, або просто назвати своє прізвище та ім'я. Якщо берете квиток в касі на іншу людину, досить назвати касиру його ім'я і прізвище - вони забиваються в квитку, оригінал або копію документа пред'являти не обов'язково. А ось при посадці на поїзд потрібно пред'явити провіднику оригінал документа (запитують документ не завжди, але часто).

клімат

Клімат на Україні помірно континентальний.

Влітку на березі Чорного моря може бути спекотна погода, +30 - +35 градусів. Кращий час для людей, що погано переносять спеку - травень або вересень, коли спека ще не набрала чинності або відступила, відповідно.

При поїздці взимку проблеми можуть виникати в Карпатах. У тих краях часті снігові замети, паводки, що знищують ділянки траси. А в цілому в межах країни температура рідко опускається нижче -10 ° C, так що особливо утеплятися не слід (хоча в окремі тижні зими температура доходить до -20 ° C і навіть нижче, так що перевірте прогноз погоди перед виїздом).

проживання

Поставити намет поруч з трасою можна в більшості випадків. На виїзді з Києва, наприклад, за кількома напрямками відразу є прекрасні соснові ліси, розташовані в акурат у постів ДАІ (діючих або занедбаних).

харчування

Ціни на їжу в придорожніх кафе здадуться цілком помірними на тлі російських, білоруських чи польських, не кажучи вже про більш дорогих країнах.

Мова

Водії на Україні спілкуватися будуть з вами часто не тільки на російській або українській, а й на т.зв. суржиком (хаотичної суміші з цих мов). Однак, як би з вами не розмовляли, знайте, що російський, на відміну від інших європейських мов, розуміють всі (хоча не всі на нього говорять). На Західній Україні часто розуміють польський. Англійським володіє меншість водіїв.

карти

В країні випущено досить велика кількість атласів і схем автодоріг - деякі у вигляді книг, інші - на одному великому аркуші. Для бажаючих детально вивчити місцевість - у продажу двокілометрові карти областей, що охоплюють всю Україну, і кілометрові карти (принцип охоплення території - розбиття країни на умовні квадрати), також по всій країні.

зв'язок

Сім-карти продаються без пред'явлення паспорта. Існують окремі пакети для дешевих дзвінків у Росію, стоїть біля продавців карток спеціально запитати про їхню наявність.

Корисні посилання

Відеозаписи країнознавчих лекцій для самостійних мандрівників

Звіти в Живих Журналах

Країни колишнього СРСР

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация