Україна в огні хто допомагає біженцям, як допомогти і де отримати допомогу?

  1. Південь Росії Донська митрополія відкрила пункти збору гуманітарної допомоги для постраждалих...
  2. Севастополь
  3. Білгород

Південь Росії

Донська митрополія відкрила пункти збору гуманітарної допомоги для постраждалих і рахунок для перерахування грошових коштів (призначення платежу: благодійна допомога біженцям з України). Митрополит Ростовський і Новочеркаський Меркурій закликав віруючих Ростовської області допомогти постраждалим:

Всі відмінності і умовності повинні піти сьогодні в сторону. Перед обличчям людського горя гідно пам'ятати тільки про те, що чужої біди не буває. Закликаю вас, особливо тих, хто іменує себе християнами, проявити свої людські і релігійні почуття, надаючи всіляку турботу і соціальна виплата нашим братам і сестрам.

Ще до звернення архієрея багато ростовці висловили готовність допомагати за велінням серця.

Керівника відділу по прикордонному співробітництву Шахтинський єпархії протоієрей Роман Амплеев розповів кореспонденту Правміра, на кордоні Новошахтинська, Жукова та Донецька відкриті тимчасові наметові табори для біженців.

«Біженців забирають родичі, що живуть в Ростовській області або за допомогою надзвичайних комітетів від уряду нашої області розселяють в спеціалізовані будинки відпочинку. Тому наметові табори є на кордоні, знаходяться в повній готовності, але поки біженців там немає.

Ми тримаємо зв'язок з єпархіальним відділом з соціальної роботи та ієреєм Владиславом Касьяновим, який керує соціальною роботою в Шахтинський єпархії і вже зібрали кілька продуктових наборів, але необхідності в якомусь централізованому зборі продуктів поки немає. Продукти приносили парафіяни.

Всі парафіяни оповіщені, що може виникнути необхідність в наданні допомоги, багато людей висловили готовність прийняти біженців на постій. Але поки до нас за допомогою не зверталися. Ми освятили наметовий табір, служимо молебні про світ на Україні », - сказав отець Роман.

Ми освятили наметовий табір, служимо молебні про світ на Україні », - сказав отець Роман

Фото: vladtime.ru

У відділі з церковної благодійності та соціального служіння Ростовської-на-Дону єпархії організовано централізований штаб збору гуманітарної допомоги для біженців з України, який оперативно організував перший збір допомоги. З благодійного складу єпархіального відділу була відвантажена одяг, взуття, продукти харчування, предмети першої необхідності. На прохання про допомогу відразу відгукнулися ростовські благодійні організації.

Координатор соціальних проектів єпархії Дмитро Крашніков розповів кореспонденту Правміра про те, яку допомогу біженцям надають представники єпархії:

«Зараз відкрився вже другий табір для біженців. У першому таборі, за останніми даними знаходиться 290 осіб, ми привезли повну машину гуманітарної допомоги: їжу, фрукти для дітей, іграшки, одяг, розмальовки, предмети особистої гігієни, підгузники. Серед біженців багато дітей.

Біженці з другого табору заселилися тільки минулої ночі, ми також привезли людям речі першої необхідності, їжу, одяг. Пункти були організовані адміністрацією. Єпархія надає біженцям посильну допомогу і підтримку.

Серед біженців є сім'ї, які, крім своїх дітей привозять дітей друзів, сусідів, родичів, тому дітей серед приїжджають дуже багато ».

З 4 червня в Ростовській області в зв'язку з напливом біженців зі сходу України оголошено режим надзвичайної ситуації.

Адреси пунктів прийому гуманітарної допомоги в Ростовській і Волгодонської єпархіях

За словами Дмитра Крашнікова, на даний момент люди потребують, перш за все, в засобах гігієни та ліки. Потрібні дитячі анаферони, лінекс, нурофен, фенистил гель, Лізобакт, інгаліпт спрей, амброгексал і перев'язувальні засоби. Крім того, взагалі немає пакетів для санчастини для збору відходів класу А і Б.

З біженцями працюють психологи. Люди зараз знаходяться в стані шоку і не можуть тверезо оцінити, чого потребують.

Інформація про збір допомоги публікується в групі єпархії в соціальному мережі ВКонтакте - Милосердя на Дону .

Адреси збору допомоги на території області також опубліковані на сайті Ростовської та Новочеркаської єпархії .

У зборі і доставці гуманітарних вантажів взяли участь активісти громадського руху «СтопНаркотік-на-Дону». До біженцям приїхали волонтери педагогічного загону «Співдружність дітей і молоді Дону», які провели культурну та розважальну програму для дітей і зайняли їх дозвілля. Були влаштовані конкурси і невеликий футбольні матч, змагання з настільного тенісу та бадмінтону.

Співробітники Соціального відділу опитали біженців про те, які ще речі і медикаменти їм необхідні і вирішили питання участі біженців в недільних богослужіннях.

Фото: static.err.ee

Ініціативу підтримки загальноросійського збору гуманітарної допомоги підтримали віруючі Татарстанської митрополії. Медикаменти для мирного населення південного сходу України почали збирати в храмі Серафима Саровського в Казані.

«У години, коли храм відкритий, медикаменти можна залишати на столах, куди парафіяни зазвичай складають продукти. В інший час медичні препарати слід передавати охоронцям храму », - повідомляється в офіційному зверненні парафіяльного активу, розміщеного в співтоваристві соціальної мережі .

Збір допомоги в рамках приходу орієнтовно триватиме до 15 червня. Після закінчення збору все пожертвування будуть передані координаторам загальноросійської гуманітарної акції.

Організатори підкреслюють, що акція зі збору медикаментів в храмі є справою милосердя і не несе в собі політичного підтексту.

Благодійний збір супроводжується гарячою молитвою про примноження любові, про припинення ворожнечі та ненависті.

Москва

Пункт прийому допомоги відкрився в московському Новоспаському монастирі.

За перші п'ять годин роботи пункту збору гуманітарної допомоги пожертви зробили 37 осіб. Зібрані консерви, крупи, новий одяг, бинти та інші необхідні речі. Москвичі жертвують також і грошові кошти.

Пункт збору гуманітарної допомоги буде діяти щодня з 10.00 до 20.00 протягом двох тижнів. У разі необхідності робота пункту буде продовжена.

Мирним жителям Південного Сходу України необхідні:

  • перев'язувальні матеріали,
  • знезаражувальні засоби,
  • предмети першої необхідності,
  • постільні приналежності,
  • дитячі памперси,
  • предмети особистої гігієни,
  • продукти харчування тривалого зберігання,
  • мінеральна (питна) вода.

З усіх питань можна звертатися за телефоном: (495) 676-95-70.

З усіх питань можна звертатися за телефоном: (495) 676-95-70

Фото: informator.su

Передати гуманітарний вантаж мирним жителям Південного Сходу України має намір Імператорське Православне Палестинське Суспільство. Гуманітарна допомога буде передана, перш за все, в дитячі лікарні, пологові будинки, школи і дитячі сади, що знаходяться в охоплених бойовими діями містах Південного Сходу.

Імператорське Православне Палестинське Суспільство оголосило збір коштів для закупівлі життєво важливих медичних препаратів і медичного обладнання.

Реквізити для збору коштів

Фото: smi2ru

Севастополь

З благословення митрополита Сімферопольського і Кримського Лазаря збір допомоги для біженців з Південного Сходу України оголосило Севастопольське благочиння.

Бажаючі надати допомогу речами і грошима біженцям, які прибули в Севастополь з Південного Сходу України, можуть доставити її в секретаріат Севастопольського благочиння, звідки вона буде передана адресно по місцях розміщення жінок і дітей.

Біженцям необхідні:

1. Гігієнічні приналежності
2. Постільна білизна
3. Дитяче харчування
4. Підгузки
5. Рушники
6. Пральний порошок
7. Серветки паперові
8. Туалетний папір
9. Одяг
10. Подовжувачі
11. Чайники електричні
12. Праски
13. Прищіпки
14. Мотузки для білизни
15. Зубні щітки + паста
16. Шампунь
17. Гребінця
18. Лампочки електричні
19. Питна вода (в промисловій упаковці)
20. Одноразовий посуд

Телефон для довідок: 23-40-14.

Про збір допомоги та медикаментів для біженців з Південного Сходу оголосив настоятель настоятель храму св. великомученика Димитрія Солунського в Севастополі ієрей Євген Решетков.

Про участь Церкви в допомоги біженцям розповів благочинний Севастопольського округу протоієрей Сергій Халюта:

«Облік біженцям, які прибули і продовжують перебувати в Севастополь з Південного Сходу України, веде Федерально-міграційна служба Росії в м.Севастополі. Люди, які приїжджають з дітьми, розміщуються в Дитячих будинках і інтернатах, в санаторіях і пансіонатах. Частина біженців прийняли севастопольці у власні квартири і будинки. Севастопольське благочиння організувало збір коштів. Придбано медикаменти і продовольство на 200 тисяч рублів, які відправлені на південний схід. В даний час кафедральний собор в Херсонесі збирає речі і все необхідне для життєдіяльності прибули в місто біженців. Всіма храмами надається адресна допомога. При Свято-Покровському соборі та Свято-Володимирському соборі в Херсонесі все звертаються отримують гарячі обіди.

Товариством сестер милосердя при Севастопольському благочинні (керівник - Шірохова Ірина) придбані памперси, постільна білизна та засоби гігієни для біженців, розташованих в 3-м інтернаті м Севастополя ».

За інформацією групи "Волонтери Севастополя" , В місті понад 250 осіб - сімей з дітьми - розміщені в школі-інтернаті №3, наповнюється школа-інтернат №4, йде розміщення в Центрі матері і дитини, приватних пансіонатах, деякі сім'ї жителі міста розміщують біженців у себе.

Речі і продукти в інтернатах їх не приймають. Всю гуманітарну допомогу севастопольські волонтери просять відвозити в «Червоний хрест» на вулиці Гоголя, 34 (тел. +380692 54-65-24 ). Також можна питати особисто у біженців, що їм може бути потрібно з речей, побутових приладів. В інтернатах централізоване триразове харчування. Гуманітарна допомога необхідна в приватні пансіонати, готелі, а також сім'ям, що розмістили людей у ​​себе.

Білгород

Про ситуацію з біженцями кореспонденту Правміра по телефону розповів духівник сестринства протоієрей Сергій Клюйко:

«Люди приїжджають і звертаються до нас, коли перший день-два не знають, де переночувати. Далі наша міграційна служба розміщує біженців. Приїжджають часто зовсім без грошей, в шоковому стані. Вони навіть не можуть сформулювати перший час, що їм необхідно. До нас звертаються за допомогою, дзвонять прямо з вокзалу. Деякі не знають, куди звернутися і куди піти ».

Речі першої необхідності для біженців можна приносити в Марфо-Маріїнське сестринство милосердя в Бєлгороді.

Адреса: м Білгород, вул. Пушкіна, д. 19. (територія Марфо-Маріїнського жіночого монастиря).

Уточнити список необхідних речей можна по телефону: 8 (4722) 32-52-73.

Збір допомоги буде відкрито з 10 червня 2014 року.

Фото: podrobnosti.ua

За оцінками Харківської обласної державної адміністрації, на Харківщину з зони конфлікту вже переїхали більше шести тисяч чоловік. Більшість з них зупиняються у родичів і знайомих. За допомогою обласної влади в дитячих таборах поселили три організовані групи з 459 осіб. Всього в регіоні визначили 81 об'єкт для заселення на тисячу сто п'ятьдесят дві людини з Донецької та Луганської областей.

У той же час ряд громадських організацій скаржаться на байдужість керівництва області. У регіоні відсутні перевалочні центри для переселенців, здатні надавати їм психологічну та іншу допомогу, а також вирішувати питання їх подальшого проживання. Підвіз людей від блокпостів в Харків і райони здійснюється тільки активістами, без участі влади. Переселенці не мають правового статусу і не можуть розраховувати на якусь матеріальну допомогу.

Бажають покинути зону бойових зіткнень на Україні можуть звертатися за консультацією та допомогою:

• Контакт-центр Донецької ОДА (допомога біженцям, мирному населенню, яке постраждало від бойових зіткнень - тимчасове житло, забезпечення медикаментами, харчуванням, засобами особистої гігієни, психологічна допомога): 0-800-507-506, (062) 348-03-01 , (062) 348-03-05

• Гаряча лінія Донецької міськради (будь-які нестандартні ситуації в місті, обстановка в районах): (062) 335-27-85, 15-84

• Гаряча лінія БФ «Розвиток України» (допоможуть переселенцям виїхати з гарячих точок, знайти тимчасове житло. У разі необхідності забезпечать медикаментами, харчуванням, засобами особистої гігієни, нададуть психологічну підтримку): 050-620-29-15, 063-117-89 -01, 095-199-74-81

• «Гаряча лінія» з питань переселення в інші регіони України (будь-які консультації з питань переселення, інформація про наявність місць в різних областях, способах дістатися): 0-800-507-309

• Група «Донбас SOS» (допомога від волонтерів з будь-яких питань. Сюди можна звертатися, якщо хочете поїхати або знайти роботу в іншій області і в разі пропажі і викрадання людей): 050-943-42-28, 068-545-17- 96

• «Схід SOS» (допоможуть з переїздом і тимчасовим житлом, можуть підібрати нехитру роботу «на виїзді» - наприклад, вожатим дитячого табору на весь сезон): 066-705-12-57, 096-371-18-47, 095 -226-32-82

• «SOS Краматорськ» (місцеві волонтери, які допоможуть сховатися від військових дій, виїхати з міста. Можна звертатися в разі пропажі людей): 093-104-14-16, 099-071-91-97

• "Дорога життя. Допомога південний схід України »(будь-які питання переїзду в інші області, допомога медикаментами, тимчасовим житлом): (044) 451-52-81

• Відділ розшуку Товариства Червоного Хреста України: (044) 235-10-96, (044) 226-34-38, e-mail: [email protected], [email protected]

• Донецька обласна організація товариства Червоного Хреста України: (062) 305-44-88, doooredcross.wordpress.com

Інформація для біженців з Південного Сходу України розміщена на сайті Міністерства соціальної політики України. Там же можна скачати довідник регіональних штабів з розміщення переселенців.

Тим часом з Донбасу продовжують надходити трагічні новини. Так, в результаті обстрілу в Слов'янську снаряд пошкодив купол церкви, загинула маленька дівчинка .

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация