Українцям стане простіше знайти роботу в Німеччині

Уряд Німеччини схвалив законопроект, покликаний істотно полегшити працевлаштування в країні кваліфікованих фахівців з-за кордону Уряд Німеччини схвалив законопроект, покликаний істотно полегшити працевлаштування в країні кваліфікованих фахівців з-за кордону.

Для подальшого розвитку своєї економіки Німеччина потребує залучення робочої сили з-за кордону. Такі партії, як Соціал-демократична партія Німеччини (СДПН), Вільна демократична партія (ВДП) і «зелені», погодилися з цим вже давно. У свою чергу консерватори з Християнсько-демократичного та Християнсько-соціального союзів (ХДС і ХСС), які перебувають при владі в країні вже 12 років, довго відмовлялися приймати закон, істотно полегшує процедуру залучення в ФРН трудових мігрантів.

Про це пише Deutsche Welle.

Тепер же партії правлячої коаліції, нарешті, вирішили підвести під цією дискусією рису. У середу, 19 грудня, уряд ФРН схвалив законопроект про імміграцію кваліфікованих кадрів. Тепер за нього повинен буде проголосувати німецький парламент.

У ФРН зможуть шукати роботу і люди без вищої освіти

Основні положення нового закону були узгоджені ще на початку жовтня. Міністр внутрішніх справ Хорст Зеехофер (Horst Seehofer) тоді констатував: «Дефіцит кваліфікованих кадрів - це головна проблема підприємств в Німеччині, і ця проблема буде ставати все більш гострою на вітчизняному ринку праці».

Нові правила покликані впорядкувати і істотно полегшити працевлаштування в Німеччині вихідцям з так званих третіх країн, інакше кажучи - з держав за межами ЄС, будь то Китай і Індія або Україна і Росія ( фашистська держава , Визнане Законом України від 20.02.18 країною-агресором). Причому не тільки фахівцям з вищою освітою, а й представникам робітничих професій.

В тему - Німеччина з 1 січня відкриває ринок праці для іноземців. Ким і за скільки там зможуть працювати українці

Іноземці з вищою або середньою спеціальною освітою вже зараз при наявності ряду умов можуть отримати в Німеччині роботу разом з посвідкою на проживання. Згідно з новим законом, тепер така можливість буде у всіх мігрантів, що мають визнане в ФРН свідоцтво про професійну кваліфікацію.

Півроку на пошук роботи в Німеччині

На даний момент список регламентованих професій в Німеччині включає в себе 62 спеціальності та їх підгрупи: це на 14 більше, ніж у 2017 році. Ще одне нововведення полягає в тому, що при наймі на роботу громадяни Німеччини і ЄС більше не матимуть пріоритет у порівнянні з іноземцями.

Правда, уряд залишає за собою право знову вводити обмеження за професіями, якщо в тих чи інших галузях німецької економіки почнеться спад і будуть звільнення.

Крім того, закон передбачає, що іноземні фахівці зможуть працевлаштуватися в Німеччині в тому числі і після прибуття в країну. До сих пір майбутньому мігранту потрібно було мати ще до від'їзду в ФРН вже підписаний трудовий договір з якою-небудь німецькою фірмою.

загрузка ...

В тему - У Польщі стурбовані можливим масовим відтоком українських працівників до Німеччини

Тепер же ця умова більше не буде обов'язковим. Людина, що володіє визнаною в ФРН кваліфікацією і володіє німецькою мовою, зможе все одно приїхати в Німеччину і півроку шукати тут роботу.

Але протягом цього терміну він не буде мати права на отримання соціальної допомоги і повинен буде довести, що здатний сам себе утримувати. Влада ФРН також мають намір полегшити процедуру визнання зарубіжних дипломів та інших документів про отримання вищої або професійно-технічної освіти.

Камінь спотикання - невизнані біженці

Тим часом найзапекліші суперечки в правлячій коаліції викликало питання про зміну статусу мігрантів, які отримали відмову в наданні притулку, але добре інтегрованих і знайшли собі місце на німецькому ринку праці. Від цієї можливості в результаті було вирішено відмовитися.

Замість цього закон передбачає, що іноземець отримає лише відстрочку від висилки строком на два роки - за умови, що у нього вже як мінімум 18 місяців є робота з зайнятістю не менше 35 годин на тиждень, а з заробітку роблять соціальні відрахування.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация