Українці не можуть потрапити в Європу: на кордоні з Польщею величезні черги

Львівська область, 30 березня.

Українсько-польські пункти пропуску на Львівщині забиті машинами, через кілометрових заторів українці не можуть потрапити в Європу. У зв'язку з цим, скаржаться українські підприємці, Україна ризикує залишитися без польської продукції найближчим часом.

Після католицького Великодня на українсько-польському кордоні утворилися черги. Українсько-польські пункти пропуску на Львівщині забиті машинами - в кілометрових чергах там простоює близько тисячі автомобілів. Ситуація дуже напружена, тому що, щоб потрапити в Європу, українці змушені чекати по п'ять годин.

Прикордонники ситуацію, що склалася пов'язують з тим, що напередодні католики закінчили святкувати Великдень. Активність на українсько-польському кордоні під час свят була низькою: в Польщі не працювали ринки і супермаркети, тому люди намагалися бути вдома з родинами. Після закінчення свят кількість бажаючих українців перетнути кордон зросла в рази. До Польщі масово кинулися українські бізнесмени та підприємці за продукцією, а також ті, хто працює в Польщі. А це - близько півмільйона українців.

Крім того, такий ажіотаж пов'язаний зі святами і тим, що більшість українців мають польське номера і реєстрацію, тому повинні перетинати кордон кожні п'ять днів, інакше тебе чекає величезний штраф.

[Vsw id = "bsVkBrV3VHU" source = "youtube" width = "425" height = "344" autoplay = "no"]

"Така чергу не тільки через свята, але через те, щоб багато українців машин на польських номерах. Їм же невигідно поставити машину на розмитнення, ось вони і їздять туди-сюди без втоми. А нам же працювати потрібно в Польщі, а ми туди потрапити не можемо ", - скаржиться українець Валентин, який працює в Польщі.

Автомобілісти також скаржаться на безлад на прикордонному пункті: прикордонники одних автомобілістів пропускають поза чергою, а інші змушені чекати годинами. Тому лаються, обурюються, а іноді навіть б'ються між собою.

"О четвертій годині ранку сюди приїхав, а тут такий хаос, що просто жах. Невже не можна навести порядок? Тут до таких сварок доходить, що не розумієш, куди ти взагалі потрапив.

Українські бізнесмени також обурені, звичайно, адже традиційні закупівлі у сусідів можуть бути зірвані, а отже, і кінець бізнесу.

Українські бізнесмени також обурені, звичайно, адже традиційні закупівлі у сусідів можуть бути зірвані, а отже, і кінець бізнесу

Українсько-польські пункти пропуску на Львівщині забиті машинами - в кілометрових чергах там простоює близько тисячі автомобілів

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Польща закриває кордони для мігрантів: куди тепер податися українцям?

Відзначимо, зараз для отримання роботи в Польщі досить запрошення від роботодавця. Спрощені правила для українців і жителів ще п'яти країн колишнього СРСР діють майже дев'ять років.

Примітно, що серед іноземних робітників в Польщі найбільше українців - близько півмільйона. За робочою візою українці можуть трудитися не більше шести місяців на рік. В основному в Польщу їдуть на сезонні роботи - збирають ягоди-фрукти.

Таким чином сьогодні на українсько-польському кордоні великі черги і це обурює українців, так як багато хто з них втрачають прибуток, а країна в свою чергу польську продукцію. А деякі взагалі ризикують бути звільненими за прогул польськими господарями.

А деякі взагалі ризикують бути звільненими за прогул польськими господарями

Польський уряд недавно заявило, що жодним чином не має наміру приймати у себе біженців, тому кордону для іноземних громадян будуть закриті

А що ж буде тоді, коли Польща зовсім закриє свої кордони, а Євросоюз введе нові правила, за якими українцям потрібно буде отримувати офіційні дозволи на роботу в Польщі?

Адже польський уряд недавно заявило, що жодним чином не має наміру приймати у себе біженців, тому кордону для іноземних громадян будуть закриті. А з жовтня 2016 року Євросоюз вводить нові правила, за якими іноземцям потрібно буде отримувати офіційні дозволи на роботу в місцевому Мінпраці, що ускладнить для українців процес отримання роботи в Польщі.

Але українці продовжують сподіватися на безвізовий режим, який їм щодня обіцяють українську владу. Ось тільки не беруть вони говорити про те, що навіть якщо він і буде надано, що навряд чи, то це буде максимум віза туристична, що дає можливість при певній сумі на рахунку певну кількість днів перебуває в Європі.

А якщо врахувати, що на Україні щодня скорочується кількість робочих місць через закриття, або ж приватизації (іншими словами - розпродаж), а в Польщу скоро не пустять, то українським громадянам, особливо жителям Львівщини та Закарпаття, які так хотіли в Європу, вже не завадило б задуматися про те, що їх чекає завтра і до чого їх привела політика так званої революції "гідности".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Де краще жити: в Польщі, Україні або Росії?

Євгенія Александрова

Невже не можна навести порядок?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация