Українців РФ обурило призначення директором центру України в Москві прихильника "слов'янського братства" Юрченко

Юрченко звинувачують в корупції і орієнтації на кишенькові українські організації в РФ / Кадр з відео 112 Україна

Українська громада РФ обурена призначенням на посаду генерального директора Національного культурного центру України в Москві Валерія Юрченко, який виступає за «слов'янське братство» і наполягає на непрозорості конкурсу з метою «незаконного збагачення».

Про це йдеться в листі керівників українських організацій Росії до президента України Петру Порошенко і іншим керівникам України.

«Юрченко - був єдиний кандидат, який не представив свою програму! Не було програми і на сайті ДУС. Юрченко обмежився словами, що, мовляв, його програму вже читали, тому він не буде перечитувати. Досить дивне, занадто вільне поводження кандидата на офіційному співбесіді і презентації програми. Юрченко повідомив, що під час написання програми, з якою широкому загалу неможливо було ознайомитися, керувався «Договором про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною і РФ від 1997 г.», йдеться у зверненні.

Читайте також Напад на Культурний центр України в Москві: в МЗС Росії засудили хуліганські дії

Також діаспора обурена тим, що риторика цього кандидата про «слов'янську братство і дружбу між народами» показала, що він або не знає реальної ситуації в Росії, або має точку зору відмінну від позиції Української держави. Зокрема, Юрченко підкреслив першочерговість питання миру у взаєминах між Україною і Росією, що їхати і працювати в НКЦУ потрібно заради мирної угоди між Україною і РФ, «просто взяти і обірвати зв'язки з Росією не можна, треба шукати якісь можливості для встановлення таких контактів ».

«Є великий сумнів у тому, що журналіст Юрченко зможе знайти такі можливості, з урахуванням ряду тез його виступу, які були більш ніж дивними і незрозумілими. За його словами, в РФ треба поширювати українську культуру і спосіб життя: «це наблизить хоч на день, а бажано на більшу, укладення мирної угоди між Україною і Росією». До такого кандидата найбільш актуальним з боку комісії був би питання: «Чий Крим і в якому стані відносини між Києвом і Москвою?», Однак його запитали, чи передбачає він в це відрядження брати дружину », - наголошується в зверненні.

Крім того, підкреслюється, що Юрченко зібрався залучати до співпраці українські організації, які його зовсім не знають, так само, як і він їх. Працював він у Москві в 1995 р., Коли активно діяли товариство «Славутич», Об'єднання українців Москви. Після 1995. по 2007 р з автобіографії кандидата невідомо, чим він займався і де був. Якщо був в Росії, то в зв'язках з патріотичної української діаспорою помічений не був. У Росії існують маріонеткові кишенькові українські організації: національно-культурна автономія, т. Н. «Українські земляцтва», які в основному стоять на антиукраїнських позиціях «русского мира», які публічними закликами і відкритими листами до останнього підтримували режим Януковича. Однак саме на них хоче спертися вказаний кандидат.

Крім того, додається, що при відсутності контактів серед інтелектуальних кіл українців Москви, авторитетних керівників української громади, і російської інтелігенції, яка має власний погляд на події в Україні, вбачається навіть не дивним, що на питання про відомих людей в Росії, з якими він міг би співпрацювати, Юрченко назвав Олену Гагаріну (підписант під номером 24 «звернення діячів культури РФ на підтримку політики Путіна в Криму» від 14 березня 2014 роки), Сергія Лебедєва (директор Служби зовнішньої розвідки Росії в 2 000-2007 роках, голова виконкому СНД з жовтня 2007 р). Акцент в своєму виступі Юрченко зробив на посиленні культурно-гуманітарного співробітництва з українськими трудовими мігрантами, показавши в черговий раз свою повну віддаленість від об'єктивної реальності і розуміння складних умов, в яких опинилися українські громадяни.

«Виступ Юрченко відверто перегукувався з« концепцією діяльності »нинішнього тимчасового керівника НКЦУ - виконавчого директора В.Савіцкого, яка спрямована на комерціалізацію центру, продовження непрозору фінансову політику, що сприяє корупції, незаконного збагачення керівництва центру (українські організації подали заяву в НАБУ про зловживання посадових осіб НКЦУ », йдеться в документі.

Також у зверненні зазначається, що конкурс не був відкритим, прозорим, справедливим, а конкурсна комісія при обранні нового директора НКЦУ зробила помилку (на наш погляд запрограмовану). Як наслідок такого обрання - консервація проблем в діяльності Національного культурного центру України в Москві, відсутність вкрай необхідних змін в його роботі

Діаспора просить Порошенку вжити заходів для проведення нового конкурсу.

Як повідомляв УНІАН, 13 червня Конкурсна комісія обрала Валерія Юрченко на посаду генерального директора Національного культурного центру України в Москві .

Якщо ви знайшли помилку, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl + Enter

До такого кандидата найбільш актуальним з боку комісії був би питання: «Чий Крим і в якому стані відносини між Києвом і Москвою?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация