Українець Фідель не знайшов тезок на Кубі, а Венера в школі ніяковіла через імені

Венера (на фото - ліворуч) і Афіна з Одеси. Незвичайні імена отримали завдяки татові Цезарю

Виявляється, неординарне ім'я може вберегти його власника від того, що його нагородять образливим прізвиськом, і допоможе налагодити контакти з людьми. У всякому разі в цьому запевняють психологи і люди, які носять, м'яко кажучи, незвичайні імена. Серед непересічних імен у нас в Україні зареєстровані Принцеса, Берт, Либідь, Попелюшка, серед хлопчиків - Тамерлан, Меркурій, Адам, Діоніс, Димитріус-Ахілл і інші. У Житомирі в 2002 році з'явився на світ Ісус Христос Радзюк, а в Закарпатті в 2009 році народженого хлопчика в родині ромів нарекли Януковичем. У місцевих загсах батьків відмовляли від креативу, але закон не може заборонити вибрати ім'я дитині.

ФІДЕЛЬ ПАВЛЕНКО: НА КУБІ тезки НЕ ЗНАЙШОВ

В Україні живе тезка вождя кубинської революції. Фідель Павленко очолює українську службу Euronews. "Батько був моряком далекого плавання і на початку 60-х ходив на Кубу. Тоді Союз дружив і активно допомагав Кубі. У перший час після революції місцеві лідери, в тому числі і особисто Фідель Кастро, приходили на кожен корабель. Батько розповідав, що бачив команданте, і взагалі був підкорений романтикою Острова Свободи, - розповідає Павленко. - Після повернення додому тато заявив, що майбутнього сина назве Фіделем. Але всі спроби батька настояти на своєму ні до чого не привели - мого старшого брата назвали Володимиром. Збутися мрії батька допомогла доля. У 1963 році , Коли мама була вагітна мною, до Києва приїхав сам Фідель Кастро. Натовпи людей вийшли зустрічати його на Хрещатику. Серед них були і мої батьки. Мама побачила живу легенду, перейнялася тим романтичним духом і погодилася на ім'я Фідель ".

Завдяки своєму імені Фідель з дитинства звик до уваги, а ось прізвиськ, за його словами, ніяких не було. "Може, діти просто не могли придумати нічого в риму. А коли я їздив в село до родичів, завжди був Федором, Філіпом, Феліксом. Людям ніяк не вдавалося запам'ятати екзотичне ім'я, - сміється наш співрозмовник. - І до сих пір куди, б я не приходив, люди обов'язково дошкуляють запитаннями про моє ім'я. Воно, до речі, допомагає мені в роботі. Наприклад, коли працював на Бі-бі-сі в Лондоні в кінці 2000-х, то попросив керівництво поїхати на Кубу зробити цикл програм про Кастро - "Фідель про Фіделя". Напевно, якби я був Сашею або Пашею, ідею зарубали б, а так руково ство здалося. Але, на мій жаль, зустрітися з Кастро мені не вдалося, його в той час поклали в лікарню.

До слова, я думав, що моє ім'я стане на Острові Свободи свого роду перепусткою і мене будуть приймати за свого. Але виявилося, для кубинців то, що мене звуть Фідель, було само собою зрозумілим. Хоча на острові я так і не зустрів жодного тезки. Багато було Ернесто, Педро, Сантьяго та інших, а ось Фідель - немає. Знайшов одного ... в Україні. Під час "помаранчевої революції" зустрів хлопця зі Львова. Потім мені розповідали, що є ще один в Дніпропетровську. Я навіть трохи засмутився. Думав, що в Україні я один такий, а тут хоч греблю гати Фідель ". А ось своїх дітей Фідель назвав українськими іменами: Ігор і Ярослав." До їх появи дражнив батьків, що назву сина Наджибули або Бабраком. Батько мій обурювався: "Ти що, з глузду з'їхав!". А я йому відповідав, мовляв, а ти що думав, коли мене називав ", - сміється Фідель.

СТАЛІНУ плутати з малини і ПРИНЦЕСОЮ

У Києві живе дівчина з красивим ім'ям Сталіана. Для знайомих вона Сталіна, а рідних і друзів - просто Сталя. Хоча, як зізнається володарка рідкісного імені, іноді доводиться називатися іншим ім'ям. "Нарекли мене в честь лікаря, яка приймала пологи у моєї мами, - ділиться з нами Сталіна. - Люди зустрічаються різні. Є ті, які радять поміняти мені ім'я, мовляв, відразу згадується Сталін. А дуже релігійні люди взагалі називають мене Алей. Як -то я прийшла до церкви і в розмові з батюшкою представилася, він розвернувся і пішов. я не засмутилася, просто тепер в таких ситуаціях називаюся Ганною. Але все ж більше зустрічаються ті, які відзначають унікальність імені Сталіна, і кажуть, що їм воно подобається , - продовжує Сталіна. - Я ні секунди не хотіла змінити своє ім'я. Одна з переваг у нього те, що мене швидко запам'ятовують, на роботі з клієнтами легко працювати. Є родзинка в спілкуванні з людьми. Хоча хлопці, мої потенційні залицяльники, примудрялися забути навіть таку непересічну ім'я. Вони дзвонили до мене додому і просили покликати до телефону Малину, Калину і навіть Принцесу. до речі, останнім часом я чую від знайомих, що батьки для своїх дочок стали вибирати ім'я Сталіна. Так що скоро моє ім'я може стати не таким вже й рідкісним ".

ЩОБ НЕ сваритися, БАТЬКИ НАЗВАЛИ ЛЕВУАРДОМ

"Сегодня" знайшла власника саморобного імені, яке батьки придумали спеціально для сина. "Часто батьки при виборі імені для свого чада сваряться, і комусь доводиться поступатися. А мої мама і тато просто з'єднали два імені, які їм подобалися - Лев і Едуард. І назвали мене Левуард. Ім'я дійсно рідкісне, можна сказати, самвидав, - сміється хлопець. - Іноді люди думають, що це моє прізвище, і перепитують, як мене звуть. Так що в звичайному житті я його скорочую до Льва. Може, навіть знайомі досі не знають його повного варіанту ". "Якось мене моє ім'я врятувало від міліції, - продовжує Левуард. - У студентські роки захотілося похуліганити - в метро я перестрибнув з одного рухомого ескалатора на інший. А міліціонер був тут як тут і мене відразу ж схопив. Для початку він запитав, як мене звуть, а я візьми та збреши: "Вася". Потім він в паспорт заглянув, а там Левуард. Тоді я зізнався, що побоявся назвати своє справжнє ім'я, мовляв, мені б все одно не повірив правоохоронець, подумав, що я знущаюся , і тільки більше б розсердився. Мовляв, не вперше люди не вірять, що мене так з овут. Це його розсмішило, і він відпустив мене ". Левуард нам зізнався, що свого синові не проти дати своє ім'я: "Називають же синів на честь батька, наприклад, Олександр Олександрович. Чому б і мені так не зробити. Крім оригінального імені, син отримає оригінальне батькові - Левуард Левуардовіч".

ІМ: "ГОВОРЯТЬ, назвемо ПОВНЕ ІМ'Я"

Знамените ім'я дісталося і киянці Ії Саєнко. "Коли мама була вагітною, вона побувала на виставі відомої радянської актриси Ії Савіної (Фільми" Дама з собачкою "," Гараж ". - Авт.). Мама була настільки вражена цією жінкою, що в честь неї назвала мене, - каже Ія. - У дитинстві дражнилок у мене не було, навіть просила друзів, щоб придумали. Не те щоб мені заважало моє ім'я, але я не любила його і часто запитувала у мами, чому я не Катя або Маша. Вона відповідала, що я все зрозумію, коли виросту. І дійсно тепер я дуже пишаюся своїм ім'ям ". Хоча і з таким здавалося б нескладним ім'ям Ії доводиться стикатися з непорозуміннями. "Якщо доводиться називати своє ім'я в держустановах, наприклад, для заповнення якихось документів, то мене завжди по кілька разів перепитують і нерідко сердяться:" Назвіть ім'я, а не ініціали! "Але коли я пояснюю, що мене так звуть, люди розпливаються в усмішці. Так що я і настрій можу підняти людям, - каже дівчина. - Рідні люблять схиляти моє ім'я - вдома називають Іюсіком, а брат - Ізей ".

У ЦЕЗАРЯ НАРОДИЛИСЯ ВЕНЕРА І АФИНА

В Одесі "Сегодня" знайшла цілу сім'ю з античними іменами - сестер звуть Венера і Афіна. "Чому так назвали? Напевно, тому що мого батька звуть Цезар. І ось батьки вирішили знайти мені ім'я відповідне батькові. Зійшлися на Венері. Так що я Венера Цезарівна Ініна. До речі, родичі тільки підтримали ідею батьків. Коли моя мама придумала мені ім'я, надійшов лист від бабусі. Вона писала, що їй дуже хочеться, щоб внучку звали Венерою, як її старовинну подругу, - ділиться з нами Венера. - Зупинятися батьки не хотіли, і мою молодшу сестру назвали теж незвичайно - Афіною ".

Правда, дівчина нам розповіла, що в школі іноді ніяковіла через свого імені. "Наприклад, в середніх класах ми з мистецтва проходили картину" Народження Венери "Боттічеллі (на картині богиня зображена оголеною. - Авт.). Однокласники не втрачали нагоди пожартувати в мою сторону. Але це ще нічого, в 10-му класі вивчали по анатомії венеричні хвороби. Весь урок хлопчаки єхидно посміхалися. мені було ніяково. Втім, все це давно минуло, і тепер я вважаю, що з ім'ям мені пощастило - красиве і рідкісне. Ну от скажіть, який чоловік може похвалитися, що у нього дружина справжня богиня любові і краси? А мій може! "

Однак з такими оригінальними іменами сім'ї Венери довелося звикати до того, що все навколо їх знають. "Хоча ми можемо абсолютно не зустрічатися з тими людьми. Можуть знайомі знайомих заговорити раптом зі мною, як ніби ми приятелі. В окрузі все про нас чули", - сміється дівчина.

НАЗВАЛИ Калинди, ЯК ДОЧКА БОГА СОНЦЯ

Є в Україні ще одна маленька богиня - Калинди. П'ятирічну дівчинку назвали, як дочка індійського бога Сонця. Батьки дівчинки - творчі люди: мама - художниця, тато - музикант, відмовилися від стереотипів у виборі імені свого чада. Одним з факторів є спогади дитячих років батька Тараса. "Справа в тому, що в Херсоні, де я народився, за весь час не зустрів жодного Тараса. Для цієї місцевості ім'я дуже рідкісне. І це було круто! Давалася взнаки певна особливість, - каже Тарас. - Ситуація змінилася після переїзду до Львова - Тараси по всіх усюдах. Тому, коли прийшов час вибрати ім'я дочки, ми з дружиною поставилася до цього дуже серйозно. Було перелопачено багато літератури. і прийшли до того висновку, що культурна спадщина кожної нації має загальний витік - Веди. Серед спадщини ведичної культури знайшли ім'я Калинди - ім'я дочки індійського ого бога Сонця. А як по-українськи воно звучить красиво - Калинди Тарасівна ".

Батьки Калинди абсолютно не бояться, що доньці в школі придумають прізвисько. "Наприклад, в класі я був єдиним, у кого не було" погонялово ". Я помітив, що прізвиська з'являються, коли в одному класі десять Коль або вісім Вань, щоб розрізнити їх. Так що думаю, що дочку називатимуть просто по імені" , - говорить Тарас.

Психологи: "У ДІТЕЙ З ОСОБЛИВИМИ ІМЕНАМИ Є ПЕРЕВАГУ У МОЄМУ ЖИТТІ"

Психологи вважають, що у володарів неабиякого імені є свого роду фора перед іншими дітьми, яких назвали звичними для нас іменами. "Людина з рідкісним ім'ям з самого дитинства виділяється, його легко запам'ятовують. До нього тягнуться в спілкуванні люди, хоча б тому, що цікаво. І потрібно цій форою скористатися, - каже" Сегодня "психолог Тетяна Бєлавіна. - Інша справа, що в процесі соціалізації особливе ім'я може викликати напругу, і людина почне боротися з власним ім'ям. тобто він буде зосереджений на тому, щоб довести в життя всім, що він стоїть і що відбиток, який лежить на імені, не має на нього ніякого впливу. Наприклад, якщо дитину назвати Іудою. Предс авляются скільки всього повинен зробити дитина, щоб довести, що він чогось вартий. І ніякого відношення до біблійного Юди не має. Або просто дитині можуть придумати образливі прізвиська, які загрожують психологічними травмами. Тоді з'являється відторгнення імені - людина або змінює його документально, або користується іншим, звичайним. Був у моєї мами однополчанин на ім'я Комунар, але все його звали Євгеном. Навіть в ті радянські часи, коли були модними революційні і патріотичні імена, він не зміг ужитися з ним.

Підготувати до життя таку дитину повинні батьки, якщо вже вирішили його назвати по-особливому. Не факт, що його чекають труднощі в майбутньому, але підготувати його потрібно. Мами і тата повинні працювати над тим, щоб їх малюк прийняв себе таким, яким він є. А ім'я - це доважок до людини, а не навпаки. І ні в якому разі не зациклюватися на імені - дитина сама по собі особистість не залежно від того, як його звуть.

До слова, в наступному році не виключено, що деякі батьки можуть назвати свою дитину на честь Євро-2012. Для нас звична справа - називати людей в честь подій.

Як мене МОДА НА ІМЕНА

20-і роки

До революції 1917 року монополія на імена була у церкві. Батьки приносили дитя до батюшки, а той уже визначав, в день якого святого з'являвся на світ дитина, так його і нарікали. Зате після революції фантазія розгулялася. Модними стали імена-абревіатури, в яких були зашифровані гасла і партії. Кім - Комуністичний Інтернаціонал Молоді, Веліор - Великою Жовтневою революцією, Донер - Дочка Нової Ери, Тролебузіна - Троцький, Ленін, Бухарін, Зінов'єв і, звичайно ж, Вілен - В. І. Ленін або Нінель - Ленін навпаки.

30-і роки

Дітям стали вигадувати імена на честь подій. Так на світ з'являлися Персострат - перший радянський стратостаті, Гертруда - Героїня ПРАЦІ, Веліра - Великий робітників і Лагшмівара - табір Шмідта в Арктиці. І ще Бестрева - Берія вартових революції, Ворс - ВОРошілоскій Стрілець. Ударні темпи п'ятирічок відбилися в іменах - Пятвчет - п'ятирічки за чотири роки, Даздрасмигда - Хай живе змичка міста та Села. Але такі імена вже тоді вважалися рідкісними і незвичайними. У довоєнний період СРСР пропагує ідею міжнародної солідарності трудящих і дружить з Німеччиною. Звідти до нас приходять Адольф і Рудольф.

40-і роки

Самий патріотичний період в історії імен радянського періоду. Коли Радянська імперія завдала нищівного удару фашизму, фантазія народу розгулялася: Пофістал - переможець Фашизму Йосип Сталін, став - Сталіна, Леніна, Статор - Сталін урочистостей, Одвар - Особлива Далекосхідна армія, а для дівчаток - Меженда - Міжнародний Жіночий День.

50-і роки

В СРСР - науковий прогрес, і в іменах стали оспівувати досягнення досягнення вчених: Мірат - мирний атом. Також в країну просочуються відгомони західної культури, яку молодь активно копіює. Стає модним переінакшувати патріотичні імена - Мелс (Маркс, Енгельс, Ленін, Сталін) стає Мелом, а Користь (пам'ятаю ленінських заповітів) - на американський манер Поллі.

60-і роки

СРСР попереду планети всієї! Країна першої запускає в космос людину. Героями стають Юрій Гагарін і Валентина Терешкова. Кількість Юр і Валь по всьому Союзу б'є рекорди. Деякі батьки пішли далі: Урюрвкос - УР'УІ, Юра в космосі! і Ватерпежекосма - Валентина Терешкова - перша жінка-космонавт. Микита Хрущов засіяв півкраїни кукурудзою, і дітей стали називати Кукуцаполь - кукурудза цариця ланів. "Прославили" і самого Хрущова - Нісерха - Микита Сергійович Хрущов. До речі, саме він і зупинив моду на скорочення, назвавши це "собачим язиком скорочень". Батьки переключилися на іноземні імена: Едуард, Алекс, Альфред, Жан, Єва, Ізольда, Рената і Жанна.

70-е

Повертаються старі слов'янські імена. Люди згадали: Володимир, Ігор, Савелій, Людмила, Анастасія та ін. Ідеї імен стали черпати зі спорту - синів стали нарікати на честь знаменитих хокеїстів Олександра Якушева, Валерія Харламова, футболіста Олега Блохіна.

80-е

Холодна війна СРСР і США загострилася, і на противагу всьому закордонному українці стали підшукувати імена для своїх дітей серед старих забутих - повертаються Ярослави, Павли і Петри, для дівчаток обирають імена Олена, Марія, Анна та ін.

90-е

Мода на слов'янську старовину тривала. Хлопчиків називали Андріями, Антон, Євген, Іван, Костянтин і Михайлами, а дівчаткам вибирали імена Олександра, Вікторія, Дар'я, Ірина, Ксенія, Ольга, Світлана. Але не обійшлося без нетипових імен. Леонсио, Мальвіни, Андре, Кароліни і Лусії отримали свої імена від батьків, які були під враженням телесеріалів.

2000-і

Першість серед популярних імен утримують Анастасія, Олександра, Софія, Марія, Анна, а серед чоловічих - Андрій, В'ячеслав, Микита, Владислав, Денис, Дмитро, Кирило і Богдaн. Повертаються і старовинні церковні імена: Данило, Тимофій, Федір і Олеся, Варвара, Антоніна.

Читайте найважливіші та найцікавіші новини в нашому Telegram

Quot;Чому так назвали?
Ну от скажіть, який чоловік може похвалитися, що у нього дружина справжня богиня любові і краси?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация