Українська кухня. Страви української кухні

Історія розвитку української кухні бере свій початок багато століть назад

Історія розвитку української кухні бере свій початок багато століть назад. Незважаючи на це, навіть сучасні українці продовжують дотримуватися національних традицій - основною особливістю яких є однорідність готової їжі і використовуваних інгредієнтів.

В даний час страви української кухні можна зустріти в кафе і ресторанах всього світу і вони користуються заслуженою популярністю.

Звичайно, найбільший вплив на формування національної кухні і способи приготування їжі надає територіальне розташування і кліматичні особливості.

Для українського народу головним місцем в будинку завжди була «вариста піч» - піч, закритого типу. Чи не складно зрозуміти, чому найбільш популярні способи приготування українських страв закриті - варіння, запікання, тушкування.

Так як географічне розташування України достатньо благополучне - грунт багата чорноземами, що володіють підвищеним природною родючістю, а клімат дозволяє вирощувати різноманітні сорти продуктів рослинництва, українську кухню можна назвати однією з найбагатших у світі.

Ще за часів трипільської культури жителі цих територій знали секрети вирощування пшениці, проса та ячменю. Приблизно 10 століть назад з'явилася така культура як жито, а розведення рогатої худоби, ловля риби і полювання додали в кухню України масу м'ясних і овочевих страв.
Інгредієнти українських страв
Україна стала однією з перших країн, де з'явилася така спеціальність, як майстри приготування їжі. Першими кухарями були службовці при княжих дворах і монастирях. У це складно повірити, але вже в 11 столітті в Києво-Печерській лаврі серед ченців були професійні кухарі.

Ймовірно, саме монастирська кухня України вплинула на те, що одним з основних інгредієнтів в приготуванні їжі стали яйця Ймовірно, саме монастирська кухня України вплинула на те, що одним з основних інгредієнтів в приготуванні їжі стали яйця.

З'явилися кілька варіантів варіння яєць, омлети, а також маса борошняних страв, в приготуванні яких головним продуктом є яйця.

Релігійна випічка, фруктові і сирні страви - всі вони мають коріння монастирської української кухні.

Уже в 18 столітті на території України з'явився такий популярний продукт як картопля. Кліматичні і географічні умови дозволили вирощувати його в необмежених кількостях, а значить - він посів одне з чільних місць і в приготуванні їжі.

Не секрет, що в інших країнах, наприклад в Білорусі, картопля отримав статус практично незамінного продукту, не дарма білоруси називають картопля другим хлібом. Однак такого розмаїття картопляних страв, як в Україні, немає мабуть, ні в жодній іншій національній кухні.

Картопля зайняв своє гідне місце в національній кулінарії і з тих пір практично всі страви, особливо супи і борщі, неможливо уявити без додавання цього овоча. Подивитися всі рецепти страв відносяться до української кухні можна за посиланням , Де наведені рецепти української кухні.

Новий виток у розвитку української кулінарії настав вже 18 столітті, коли були окультурені гірчиця і соняшник. Завдяки цьому з'явилася можливість замінити дороге оливкову олію, яке завозилося з Греції, на масло соняшнику. Гірчиця відкрила кулінарам дивовижний світ соусів і приправ, які стали широко застосовувати до м'ясних страв.
Традиційні страви української кухні
Таким чином можна сказати, що вже в 18 столітті українська кухня була однією з найпрогресивніших у світі. Однак не можна сказати, що на цьому еволюція української кулінарії закінчилася - страви української кухні неможливо уявити без помідорів, цукрових буряків, баклажанів, які ще більше збагатили і без того різноманітний раціон українців в 19 столітті. Розширився асортимент напоїв, десертів, солодкий пирогів і тістечок.

Якщо простежити історію становлення української кухні, можна помітити цікаву особливість - всі продукти, які використовуються в кулінарії, відрізнялися від тих, які використовували в східніше кухні.
Навіть у вживанні м'яса, українці проявили індивідуальність - вони намагалися не використовувати яловичину і баранину. Ніжна свинина стала по істині головною родзинкою української кухні.

Якщо говорити про типові, суто українські страви, не можна не сказати про вареники, борщ з пампушками та салі . До сучасних представників класичної кухні можна віднести котлети по-київськи, голубці і холодець . Перераховувати всі популярні українські страви можна нескінченно, однак ви напевно знаєте, що краще один раз спробувати. Наші рецепти допоможуть вам в цьому.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация