Українські миротворці повертаються з Ліберії після 14-річної місії

В Україні після майже чотирнадцяти років виконання миротворчої місії в Ліберії повертаються українські вертолітники.

Про це повідомляє Генеральний штаб ЗСУ в Facebook .

"Український 56 окремий вертолітний загін Місії ООН в Ліберії, який виконував завдання в цій африканській країні з січня 2004 року, повертається додому. Відповідно до резолюції Ради безпеки ООН в квітні цього року завершується дія мандату місії ООН в Ліберії, тому всі військові і поліцейські підрозділи будуть виведені з країни ", - інформує Генштаб.

В Україні після майже чотирнадцяти років виконання миротворчої місії в Ліберії повертаються українські вертолітники

Відзначається, що 24 січня 2018 року український екіпаж вертольота Мі-8 виконав крайней політ над містом Монровія. Так завершилася одна з найтриваліших миротворчих місій Збройних Сил України. Майже чотирнадцять років вітчизняні авіатори забезпечували супровід наземних колон, транспортні та пасажирські перевезення, проводили повітряне патрулювання кордонів, медичну евакуацію і пошуково-рятувальні операції.

Читайте також: Курц підтримує введення миротворців ООН на Донбас

Генштаб зазначає, що українські ударні і військово-транспортні вертольоти завжди розцінювалися ООН, як важливий фактор мирного врегулювання і відновлення стабільності в Республіці Ліберія.

У 2004 році Україна направила до Ліберії 14 вертольотів - 6 Мі-24 і 8 Мі-8, а також 260 воїнів- миротворців . Пізніше чисельність загону збільшили до 301.

У 2010 році авіаційна група бойових вертольотів Мі-24 зі складу 56-го окремого вертолітного загону була направлена ​​в сусідній Кот-д'Івуару, де після оголошення другого туру президентських виборів розгорівся внутрішньополітичну кризу. Після введення в країну військ ООН ситуацію вдалося стабілізувати. Не останню роль в цьому зіграли і українські вертолітники.

Значний внесок український контингент вніс і в стабілізацію ситуації в самій Ліберії. У жовтні-листопаді 2011 року в країні вирували пристрасті навколо парламентських і президентських виборів. Сили ООН були приведені в підвищену ступінь бойової готовності. Український вертолітний загін почав патрулювання в небі столиці Республіки Монровія та вздовж ключових автодоріг. Це не дозволило опозиції проводити масштабні антипрезидентські виступи, і вона була змушена перевести свої дії в юридичну площину.

За 14 років миротворчої Місії відбулося 23 ротації українського контингенту. За цей час екіпажі здійснили понад 55 тисяч вильотів, провівши в африканському небі майже 60 тисяч годин. В цілому, понад 5,5 тисячі військових пройшли службу в 56 окремому вертолітному загоні.

Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация