Українські авіаперевізники загрузли в боргах

У авіакомпанії Міжнародні авіалінії України вибивають борги

У авіакомпанії Міжнародні авіалінії України вибивають борги. 16 червня прокуратура Київської області звернулася до Господарського суду Києва з вимогою повернути аеропорту Бориспіль 93,2 млн. Грн. заборгованості. Позов поданий до МАУ .

Про це йде мова у відповідному клопотанні прокуратури, вказується в повідомленні прес-служби відомства. Борг утворився за послуги з наземного обслуговування літаків в аеропорту.

взаємні претензії

За лютий-квітень авіаперевізник заборгував Борисполю 80 млн. Грн., Розповідає прес-секретар прокурора Київської області Анна Кіщак. За січень МАУ була винна 24 млн. Грн, але після квітневого позову прокуратури погасила 11 млн. Грн.

У МАУ не визнають розмір боргових зобов'язань. "Станом на кінець квітня в ході звірки взаємних боргів між МАУ і Борисполем ми виставили аеропорту рахунок на суму боргу в 44 млн. Грн., А Бориспіль, в свою чергу, нам - на 152 млн. Грн. Ми не згодні з цією цифрою ", - повідомила Капіталу корпоративний прес-секретар МАУ Євгенія Сацька.

У прес-службі Борисполя Капітал запевнили, що відповідно до бухгалтерської документації, боргів у аеропорту перед авіакомпанією немає.

Разом весело крокувати

МАУ не єдина авіакомпанія, що зіштовхнулася з судовими позовами за накопичені борги. З квітня зачастили до судів представники авіакомпанії Ютейр-Україна. Зокрема, 24 квітня Господарський суд Луганської області ухвалив стягнути з авіаперевізника на користь Державної авіаційної служби 1,78 млн грн боргу. Зараз ця суперечка перемістився до Донецького апеляційного госпсуду.

Крім того, авіакомпанія в травні програла суди постачальнику бортхарчування ОФТ-18 на суму близько 0,7 млн. Грн., Компанії Майстер-Авіа, яка управляє київським аеропортом Жуляни, - 0,1 млн. Грн. і оператору зовнішньої реклами РТМ-Україна - також близько 0,1 млн. грн.

Виконавчий директор компанії Аероджет Анатолій Мазуренко вважає, що ЮТейр-Україна не вдалося впоратися з великою конкуренцією на київському ринку регулярних авіаперевезень.

Авіакомпанія призупинила польоти в поточному році до Луганська, Одеси, Львова та Харкова через зниження попиту, а до Донецька - через закриття місцевого аеропорту, розповідав раніше заступник комерційного директора авіакомпанії Ютейр-Україна Володимир катерних.

Гроші закінчуються

"Більшість авіакомпаній [загрузли в фінансових судах] через ситуацію, яка склалася на авіаційному ринку", - говорить генеральний директор авіакомпанії Atlasjet Ukraine Сергій Підгородецький.

Як раніше неодноразово писав Капітал, через кризу, окупації Криму і військових дій на сході пасажиропотік через аеропорти став різко падати. Наприклад, за даними Державіаслужби, в травні він зменшився в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року на 33% - до 906 тис. Чоловік.

"Різко впали перевезення, особливо на Росію, де у МАУ були найбільші доходи. В останні роки посилилася конкуренція, що не на користь загального положення справ в МАУ", - коментує Анатолій Мазуренко.

Вихід хоча б на торішні щомісячні обсяги перевезень можливий тільки через два-три роки, вважає Сергій Підгородецький. Відбудеться це тільки після того, як на ринок прийдуть нові альтернативні перевізники і почнуть вкладати інвестиції в напрямку, зазначає він. "Наявні перевізники виявилися не готові до змін", - журиться Підгородецький.

Цитування цього матеріалу дозволено тільки за умови активного гіперпосилання, не закрите для для пошукових систем, на www.avianews.com



Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация