Українські уніати йдуть на Схід

Організатор їх перемог кардинал Паролін - «кращий співрозмовник, який коли-небудь був у Вашингтона у Ватикані»

Здійснюючи три місяці тому багатоденну (з 6 по 22 серпня) поїздку по Сполученим Штатам, глава уніатської «Української греко-католицької церкви» (УГКЦ) Святослав Шевчук проголосив під час свого виступу в Стемфорді (штат Коннектикут): «Такого стрімкого розвитку нашої Церкви, як за останні п'ять років, ми не бачили, мабуть, з моменту виходу УГКЦ з підпілля на початку 1990-х років: тепер, мабуть, немає жодного великого міста на Україні, де не будувалися б храми УГКЦ ... Якщо ви хочете побачити, де кується майбутнє нашої Церкви і майбутнє У раїни; якщо міркуєте, де краще допомогти Церкві в Україні, думайте про Схід України [виділено нами. - Ред.], Києві ... »

Слова про «стрімкий розвиток» уніатської УКГЦ «за останні п'ять років», що минули з часу початку київського майдану, - не вигадка. Тільки роль самих українських уніатів в «стрімкий розвиток» є підсобної.

19 червня 2016 року головний український уніат Святослав Шевчук сказав проповідь, в якій вперше опукло подав думку, повторений потім їм під час його подорожі по США в серпні цього року. У викладі департаменту інформації УГКЦ ця думка звучала так: «Куди поведе нас Святий Дух далі? Напрямок вказує нам сам Папа Римський. Цей напрямок вказав і кардинал П'єтро, почавши свій візит зі Сходу України - із Запоріжжя, щоб показати, що майбутнє УГКЦ і України кується там, де війна і страждають люди ... Висуваємося на Схід ... [підкреслено нами. - Ред. ] ». Співслужили Шевчуку в той день апостольський нунцій в Україні, відомий ватиканський дипломат, архієпископ Клаудіо Гуджеротті; митрополит Римо-католицької церкви Мечислав Мокшицький (в минулому - особистий секретар Папи); єпископи Римо-католицької церкви на Україні. Однак хто такий «кардинал П'єтро», який в компанії з «Святим Духом» і папою римським вказав українським уніатам «шлях на Схід»? Причому далеко на Схід - в тій же промові Шевчука 19 червня 2016 р позначені географічні межі чаєм уніатського «висунення»: «... до Сибіру, Камчатки і Далекого Сходу (до Сібіру, Камчатки и Далекого Сходу)». І зроблено було це заяву в присутності «кардинала П'єтро», колишнього «особливим учасником» служби, яку служив Шевчук. Заява адресувалося безпосередньо римському кардиналу.

Кардинал П'єтро Паролін - державний секретар Ватикану. Людина, що займає другу за значенням посаду у ватиканській адміністрації. Розробник і практичний провідник глобальної дипломатії Ватикану. Ватиканський глобалізм - це далеко не тільки релігія. В одному зі своїх виступів під час тривалої поїздки по Україні в серпні 2016 кардинал Паролін назвав війну в Донбасі «знаком протистояння цивілізацій, історій і народів, який виходить далеко за межі України» (строго за Хантінгтоном). «Далеко за межі України» - це теж на Схід.

І менш ніж за два місяці до приїзду кардинала Паролін на Україну, в червні 2016 року, президент Порошенко і Верховна рада вперше звернулися до Константинопольського патріарха Варфоломія з проханням надати автокефалію УПЦ з метою подальшого створення на Україні «єдиної помісної православної церкви». Хід був зухвало політичним: канонічна Українська православна церква (МП) ніякої «автокефалії» в 2016 році не просила, як не вимагає її і зараз.

З нагоди призначення П'єтро Паролін на посаду держсекретаря Ватикану сайт «Радіо" Свобода "» писав 15 жовтня 2013 року: «Очікується, що з його вступом на посаду зовнішньополітичний курс Святого Престолу набуде яскраво виражений глобальний, екуменічний характер». Очікування виправдалися. П'єтро Паролін вступив на посаду державного секретаря в жовтні 2013 року, а вже через місяць з невеликим в Києві спалахнуло перше полум'я євромайдан, ідеологічним стрижнем якого, як і підготовленого майданом державного перевороту, стало українське уніатство.

У тій же публікації сайту «Радіо" Свобода "» (15 жовтня 2013 року) зазначалося: «Серед файлів з посольства США в Римі, опублікованих Джуліаном Ассанжем на порталі WikiLeaks, деякі стосуються П'єтро Паролін. Так, в одній з каблограм відзначається, що «Паролін - кращий співрозмовник, який коли-небудь був у Вашингтона у Ватикані» [виділено нами. - Ред]. Ця обтічна дипломатична формула ( «кращий співрозмовник») однозначно читається як вказівку на повне взаєморозуміння із зовнішньополітичних питань між Державним департаментом США і главою зовнішньої політики Ватикану.

«Висування» уніатів на Схід - туди, де їх ніколи не було, - почалося одночасно з лютневим державним переворотом в Україні. Власне, цей переворот створив для цього необхідні передумови. Сьогодні практично всі капелани в українській частині Донбасу - уніати. Українське командування не допускає капеланів УПЦ (МП) до солдатів. Активно розвивають уніати «храмове будівництво». У розташуванні українських військових частин в Донецькій і Луганській областях стали будуватися дерев'яні уніатські «капличкі», більше схожі на бліндажі.

У розташуванні українських військових частин в Донецькій і Луганській областях стали будуватися дерев'яні уніатські «капличкі», більше схожі на бліндажі

Спочатку ці «капличкі» відвідували військовослужбовці, потім до військових почали приєднувати місцевих жителів. Через деякий час з «капличек» виростали типові споруди.

Через деякий час з «капличек» виростали типові споруди

Плюс до цього кожна з західноукраїнських уніатських єпархій зобов'язана забезпечити створення нових парафій на сході країни. Зобов'язана забезпечити - і забезпечує.

Відчутне матеріальне сприяння «висунення» уніатів на Схід надає Світовий конгрес українців (заснований в 1967 році в Нью-Йорку). Він уже виділив кошти на будівництво 10 греко-католицьких храмів на території одного лише Донецько-Харківського екзархату УГКЦ. Ці споруди збирають з привезених із західних регіонів готових колод за типовим проектом. Крім того, уніати створили ще десять своїх «пастирських станиць» по всій лінії розмежування. Перш, за всю історію заселення цих земель, тут ніколи ніяких уніатів не було.

В українських структурах влади діє впливове греко-католицької лобі, але це окрема розмова. В інтересах уніатів в зоні конфлікту в Донбасі працює гуманітарна програма «Папа для України». На практиці цю програму здійснює уніатський благодійний фонд «Карітас України». Створені та активно працюю уніатські «пасторально-соціальні місії». Вони, як і «станиці», розташувалися на лінії розмежування в Донецькій, Луганській, а тепер і в Харківській областях. Уніати претендують на оволодіння Почаївською Лаврою (Тернопільська область). Розмови про почався ведуться з 2015 року, а зараз, судячи з останніх повідомленнями уніатських інтернет-ресурсів, починається операція по захопленню Лаври.

На сьогоднішній день уніати просунулися на схід України так далеко, як ніколи в історії. Уніатські парафії є ​​нині у всіх областях України. Нехай поки їх чисельність в центрі і на сході порівняно невелика, але УГКЦ тепер офіційно іменується в Ватикані «найбільшої помісної католицькою церквою східного обряду». Як зауважив одного разу голова ВЗЦЗ МП митрополит Іларіон (Алфєєв), «унія продовжує залишатися кривавою раною на тілі світового християнства».

І можна погодитися з відомим православним публіцистом Дмитром Скворцовим, який пише , Що при будь-якому способі надання томосу про автокефалію «всяка« єдина помісна православна українська церква »неминуче стане уніатської». В цьому і полягають розрахунки «кращого співрозмовника, який коли-небудь був у Вашингтона у Ватикані»

Заголовне фото: ucu.edu.ua

Якщо Ви помітите помилку в тексті, виділіть її та натисніть Ctrl + Enter, щоб відіслати інформацію редактору.

Однак хто такий «кардинал П'єтро», який в компанії з «Святим Духом» і папою римським вказав українським уніатам «шлях на Схід»?
Навигация сайта
Новости
Реклама
Панель управления
Информация